www.niepelnosprawni.plStrona główna forum
forum.niepelnosprawni.pl - Nie jesteś zalogowany
Strona główna forum Regulamin i pomoc Szukaj Rejestracja Logowanie
Poprzedni wątek Następny wątek Wyżej Wątek ogólne / Kawiarenka / Osiągnięcia osób z problemami zdrowotnymi (16007 - wyświetleń)
- Autor stat23 Dodany 2014-07-01 20:16
Pomimo problemów ze zdrowiem - można dużo osiągnąć.

Sławne osoby pokazują to jasno i dają przykład:

http://londynek.net/czytelnia/Justyna+przeciera+szlak+czytelnia,/czytelnia/article?jdnews_id=3844607

:-)
Nadrzędny - Autor lidian Dodany 2014-07-01 21:25
Nie trzeba sławnych ludzi , wystarczy wczytać się w forum, by zobaczyć ile osób bywających tutaj  nie poddało się niepełnosprawności.  :-)))
Nadrzędny - Autor Iota Dodany 2014-07-01 21:56
W tym celu to jednak raczej chyba archiwum forum, nie forum. :-)
Nadrzędny - Autor rogal160 Dodany 2014-07-01 22:11
Ak tam. Jak mowilem co osiagnalem to bylem odsadzany od czci i wiary.
Nadrzędny - Autor Iota Dodany 2014-07-01 22:58
Czas przeszły jest w tym zdaniu kluczowy.
Nadrzędny - Autor rogal160 Dodany 2014-07-02 05:49
Uxylem go w dwoch miejsach wiec w swej belferskiej laskawosci wskaz o co chodzi.
Nadrzędny - Autor amalian Dodany 2014-07-02 11:29
Jam nie Iota, ale : bo mówiłeś, osiągałeś, byłeś . To czas dla ludzi spełnionych, którzy siedzą przy herbatce i wspominają przeżyte historie . A przecież ta jeszcze niepoznana jest siłą która napędza wszelki ruch i daje nadzieję na poznanie tego co jeszcze do odkrycia . Którą jeszcze ja  mam do odkrycia :-) . Pozdrawiam :-) . Rogal, a ty jesteś porannym ptaszkiem, dla mnie to środek nocy ;-) .
Nadrzędny Autor w-zetka Dodany 2014-07-02 13:30
A gdyby Rogal był 'mówiący' - to byłby imiesłów przymiotnikowy teraźniejszy czynny :-) zwracamy uwagę na to, że czynny byłby oczywiście Rogal.
Gdyby... 'mówiony' to imiesłów przymiotnikowy przeszły bierny, wtedy jak sama nazwa wskazuje Rogal byłby bierny, by nie powiedzieć leniwy.
A 'mówiąc' - imiesłów przysłówkowy współczesny by rogal załatwiał.
Jednym słowem same pochwały dla Rogala przy tej 'za przeszłej' herbatce.
Ponieważ Rogal jeszcze 'będzie mówił' będziemy mieć czas przyszły złożony, a więc takąż sytuację przyszłościowo bardzo złożoną. :-)
Amalian zacząłeś kombinować, więc się żartobliwie dokładam, by skomplikować rzeczy proste w prezencie ...dla Ioty.:-))) może Iota uwarunkuje wszystko trybami.:-))) Może stronami i będzie Rogal potem przechodnio lub nie-przechodnio mówił.
Nadrzędny Autor Iota Dodany 2014-07-02 14:10
Proszę przeuprzejmie - skoro "mówiłeś" (a nie aktualnie mówisz) to Twoje osiągnięcia są również w archiwum forum.

Teraz forum składa się głównie z czego innego.
Nadrzędny Autor lidian Dodany 2014-07-02 07:00
Iota pisząc "wczytać się w forum"  to właśnie miałam na myśli. :-)))))))))
Nadrzędny - Autor Zygmunt Dodany 2014-07-02 07:03 Zmieniony 2014-07-02 07:20
Uważam, iż jest wiele Osób niepełnosprawnych, które sobie radzą. Jest Ich wiele na tym forum, i to wcale nie „w archiwum”. Jednak, „radzi sobie”, to nie znaczy li tylko ten, co znalazł pracę, pracuje, zarabia. „radzić sobie”, to nie znaczy umieć opryskliwie, arogancko wciąż krytykować Innych, używając ironii. „radzić sobie”, to również żyć, walczyć z chorobą przez długie lata, walczyć z niepełnosprawnością, ograniczeniami - dawać sobie radę, znajdować sposób na życie.:-)
Co do forum, jest dokładnie takie, jakie je czynią tu, co niektórzy. Widać, iż z tym radzeniem sobie, właśnie Osoby lubujące się w wycieczkach personalnych, wciąż krytykujące to teksty, to artykuły, to poszczególne Osoby – to z Ich „radzeniem sobie”, coś nie tak. Ostry jadowity język, nie świadczy o inteligencji, mądrości a już najmniej nie ma nic z niepełnosprawnością wspólnego.
Zatem miast wciąż insynuować, sugerować, krytykować - niech się pojawią wreszcie "ludzkie" posty, a nie obraźliwe sugestie, uwagi, opisy, zdania - które nie powinny się w ogóle tu znaleźć. 
Nadrzędny Autor rogal160 Dodany 2014-07-02 07:55
Wyślij cv, może zostaniesz adminem.
Nadrzędny - Autor Zygmunt Dodany 2014-07-02 08:08 Zmieniony 2014-07-02 08:12
Gdybym był Administratorem tego forum (czego nie chcę za nic), to już byś tu nie istniał. Każde szanujące się forum, bardzo WNIKLIWIE DBA O TO, by KAŻDY przejaw chamstwa, obrażania innych, wycieczek personalnych w stosunku do Osób prywatnych - CO ZAWARTE JEST W REGULAMINIE mającym na celu chronić owe Osoby, przed takimi sytuacjami - jest NATYCHMIAST USUWANY!
Tu ludzie chcą pisać bez narażania się na stres czytania takich wpisów, jak np: Twoje, i Tobie podobnych tu Osób.
Bo Twoje posty są usuwane, masz wyraźny sygnał z jakiego powodu, a nadal to samo robisz. KOGO WINISZ? Mnie, Inne tu piszące Osoby? Wiń sam siebie.
Notorycznie staram się IGNOROWAĆ Twoje złośliwe, zaczepne wpisy. Człowieku! Ty masz problem, i to bardzo poważny ze sobą.

Nie podobają się Tobie Moje, czy innych wpisy - nie czytaj ich! Nie odpisuj! I tyle. Będzie spokojniej. Nikt nikogo nie zmusza do czytania czegokolwiek.
Nadrzędny Autor rogal160 Dodany 2014-07-02 08:21
Nikogo za nic nie winię i wskaż mi miejsce w którym kogoś obrażam. Tęsknisz za cenzurą, oj wtedy to było fajnie, prawda?
Nadrzędny Autor rogal160 Dodany 2014-07-02 08:38
Nie podobają ci się moje? Nie czytaj. Nikt nikogo nie zmusza do czytania czegokolwiek.
Nadrzędny - Autor Sonka Dodany 2014-07-02 08:51

>Pomimo problemów ze zdrowiem - można dużo osiągnąć.<


Pojęcie "osiągnąć" jest bardzo szerokie. Dla jednego to będzie zwykła codzienność i jest to już "osiągnięcie", dla drugiego zdobycie wysokiego szczytu, dla innego jeszcze, uwieńczenie swojego dorobku naukowego tytułem profesora zwyczajnego.
Najważniejsza w tym wszystkim jest własna satysfakcja w realizacji, spełnieniu na miarę możliwości, potrzeb.
Myślę, że wiele ON często, z powodu swojej choroby musiało zrezygnować z części swoich pragnień, odnaleźć inne i je realizować. I nie mieć z tego powodu kompleksów.
Nadrzędny - Autor stat23 Dodany 2014-07-02 22:04
Ja uważam, że każdy człowiek ma pole własnych możliwości. Co niektórzy, poprzez swój wysiłek oraz pomoc z zewnątrz - potrafią rozszerzyć to pole, przekraczać swoje granice. Dla wielu osób, szokiem może być to, kim mogliby być, gdyby chcieli i coś robili w tym kierunku.
Nadrzędny Autor rogal160 Dodany 2014-07-02 22:16
Prawda.
Nadrzędny - Autor Zygmunt Dodany 2014-07-03 05:57
Sądzę, iż niepełnosprawność sama w sobie jest już wyzwaniem, z którym każdy się boryka na swój indywidualny sposób. Jednak pomoc (tak myślę), potrzebna jest każdemu i w różnej postaci, czy stopniu. Nie wirzę, iż ktokolwiek z ON boi się tego, kim mogli by się stać gdyby się zaczęli starać i coś w tym kierunku czynić. Pewnie,  że i w tej grupie mogą również występować negatywne odniesienia. Jednak każdy Człowiek to odrębny indywidualny zbiór cech,  jak i odniesień. Moim zdaniem, (pomijając negatywne przypadki), każdemu zależy na pozytywnym pokonaniu zaistniałych barier. Jedynie nie każdy dysponuje odpowiednimi możliwościami. Potrafię zrozumieć gdy są tacy, co potrafili sami zawalczyć o siebie,  (zależy jaki stopień, rodzaj niepełnosprawności, psychiczne nastawienie, charakter). Ale i rozumiem, że są Osoby, których możliwości są niewielkie, choć pragnienie pokonania barier ogromne. Myślę, że każdy czyni wszystko, co możliwe (podłóg własnych możliwości), by pokonywać "kolejny stopień" własnego życia. Uważam, że każdy jest wartościowym Człowiekim, tyle,  że czasami potrzebna jest rzyczliwa dłoń. I tego wszyskim życzę. :-)))))
Nadrzędny - Autor rogal160 Dodany 2014-07-03 06:13
Absolutnie nie kazdy. Znam ludzi kyorzy sa wcielenirm zla.
Nadrzędny - Autor Zygmunt Dodany 2014-07-03 07:43
Wybór własnej "drogi", należy do wolnej woli, do Ciebie również. Wszystkiego dobrego.:-)
Nadrzędny - Autor rogal160 Dodany 2014-07-03 08:09
Upraszczasz.
Nadrzędny - Autor Zygmunt Dodany 2014-07-03 16:15
Jednak Ja myślę, że to jest podstawa wszelkiego działania. :-)
Nadrzędny - Autor Nachbar Dodany 2014-07-03 21:40
Kiedyś będąc w "Klimczoku" w Ustroniu Morskim" spotkałem małżeństwo. Zwracali na siebie uwagę, bo na wieczorkach tanecznych cały parkiet należał do nich. Świetnie tańczyli, aż miło było popatrzeć. Podobnie jak w tańcu również stanowili zgrane małżeństwo. On - niewidomy od dziecka - zajmował się domem, sprzątał, robił pranie, chodził po zakupy i gotował, ona pracowała zawodowo.
Nadrzędny - Autor kazoo Dodany 2014-07-04 11:07
Najcenniejszy jest ten wysiłek, który napotyka opór. Jeśli ten opór jest zbyt duży - osoba może zrezygnować, uznać że sobie nie poradzi. Cała sztuka polega na tym, żeby wyznaczać sobie takie cele, które nie będą generowały zbyt dużego oporu, ale też nie będą zbyt łatwe. Trzeba się obserwować i działać. Poprzez działanie można zwiększyć swoje możliwości.
Nadrzędny - Autor lidian Dodany 2014-07-04 11:17
I o to chodzi, bo siedząc na tyłku i nic nie robiąc nigdy nie się dowiemy na co nas stać. Jakie rzeczywiście są nasze możliwości.
Nadrzędny Autor stat23 Dodany 2014-07-12 17:50
Jedno to zwiększanie możliwości osiągania swoich celów. Do tego celu dobrze być z innymi i korzystać z pomocy:

http://londynek.net/czytelnia/Jak+zwiekszyc+swoj+wplyw+na+innych+czytelnia,/czytelnia/article?jdnews_id=3833999

I pozostaje sprawa barier typowo zdrowotnych, barier niepełnosprawności - tak jak pokazuje Justyna Kowalczyk, można je pokonać:

http://londynek.net/czytelnia/Justyna+przeciera+szlak+czytelnia,/czytelnia/article?jdnews_id=3844607

Życzę zwycięstwa :-)
Poprzedni wątek Następny wątek Wyżej Wątek ogólne / Kawiarenka / Osiągnięcia osób z problemami zdrowotnymi (16007 - wyświetleń)

Powered by mwForum 2.16.0 © 1999--2008 Markus Wichitill