www.niepelnosprawni.plStrona główna forum
forum.niepelnosprawni.pl - Nie jesteś zalogowany
Strona główna forum Regulamin i pomoc Szukaj Rejestracja Logowanie
Poprzedni wątek Następny wątek Wyżej Wątek ogólne / Porady Centrum INTEGRACJI / ODWOLANIE DO SADU PRACY (5342 - wyświetleń)
- Autor BOZENA112 Dodany 2008-06-29 09:01
witam.Odwolalam sie od orzeczenia od stopnia niepeln.lekkiego do WOJEWODZKIEJ i tak jak pisal Pan Godunow nic to nie dalo.TERAZ ODWOLALAM SIE DO SADU PRACY.Nie wiem tylko czy moge osmieszyc komisje Wojewodzka 1 lekarz medycyny pracy,ktory nie chcial calej dokumentacji medycznej[na wezwaniu bylo zeby dostarczyc} wzial tylko ostatnie wyniki badan.Cale badanie i rozmowa ok.5 min.
JESZCZE JEDNO PYTANIE.
gdy w sadzie nie wygram moge podac do sadu komisje POWIATOWY ZESPOL,ktory w styczniu wydal stopien umiarkowany a w kwietniu na wniosek wojewodzkiej zmienil na lekki [WIAZE SIE TO ZE ZWROTEM ZASILKU PIELEGNACYJNEGO ZA TEN OKRES]SYN MA 18 LAT NIE PRACUJE po wakacjach podejmie dalsza nauke.
Nadrzędny - Autor godunow Dodany 2008-06-29 17:43
1. Panowie wyginęli podobno podczas takiej jednej rewolucji co ją to Ruscy zaczęli.  (zwyczajnie jestem godunow lub zbyszek)
Żądaj badania  biegłych
Odnośnie drugiego pytanie i  tą decyzję skarżyłbym w postępowaniu odrębnym do sadu..
Pozdrawiam
Nadrzędny - Autor BOZENA112 Dodany 2008-06-29 19:21
Dzieki Zbyszku za odpowiedz.A nie mogę w tym jednym odwołaniu do sądu odwołać się od wojewodzkiego i rzadac zmiany orzeczenia na umiarkowany zgodnie z orzeczeniem ze stycznia.(Przepraszam za ten PAN).Czy moge w pismie odwolawczym do sadu napisac jak przebiegalo cale badanie(tylko odfajkowanie na liście obecności) czy to nie bedzie przegiecie.Pozdrawiam
Nadrzędny - Autor Nachbar Dodany 2008-06-29 21:40
Witam. Sąd nie lubi czytać zbyt dużo. Dlatego do sądu należy podać konkretne argumenty. Nie uważam to za "przegięcie", gdyż ostatnie wyniki nie muszą i nie mogą być miarodajne. Stan zdrowia nie jest wartością stałą. Załóżmy, że nastąpiła chwilowa poprawa, to poprzedni okres może wskazywać, że stan taki nie jest lub nie musi być trwały.
W przypadku, gdy na przestrzeni tak krótkiego czasu zapadły dwa różne orzeczenia, należy iść w kierunku wyjaśnienia tych rozbieżności.  To mogą zrobić biegli sądowi.
Proponowalbym przedyskutowac to z lekarzem prowadzącym (specjalistą)-  może coś podpowie (powinien)- i oczywiście z prawnikiem, aby nadał temu odpowiedni kształt prawny.
No i nie przekroczyć terminu zalożenia odwołania. Jest zawity.
Pozdrawiam.
Nadrzędny - Autor godunow Dodany 2008-06-30 06:00 Zmieniony 2008-06-30 06:06

>Sąd nie lubi czytać zbyt dużo. Dlatego do sądu należy podać konkretne argumenty. Nie uważam to za "przegięcie", gdyż ostatnie wyniki nie muszą<


Obowiązkiem są du jest czytanie wszystkiego.. co napisze strona i ocena  tego pod względem pranym należny do sądu..
Należy wszytko to podawać co strona uzna za stosowne w postępowaniu..

>>Czy moge w pismie odwolawczym do sadu napisac jak przebiegalo cale badanie(tylko odfajkowanie na liście obecności) czy to nie bedzie<<


Wręcz należy..!!!

Lekarz badający delikwenta na komisji winien  zgdodnie z wiedzą medyczną ( a przypomnę w komisjach orzekających zgodnie z ustawą  winni zasiadać lekarze  ze specjalizacją)
Tak zwane odfajkowanie to jeden z koronnych zarzutów przeciwko komisji. To jest zaniedbanie czynnosci lekarskich , zaniedbanie czynnosci służbowych). Pominięcie tego faktu byłoby duzym błędem z Twojej strony..
Opisz do sadu dokładnie postępowanie lekarzy  orzekajacy i we wniosku zwróć do sądu o skierowanie  dl lekarzy biegłych sądowych,..
Przypomnę jeszcze masz 30 dni na niosek do sadu od momentu doreczenia orzeczenia komisji .
Pozdrawiam
Nadrzędny - Autor BOZENA112 Dodany 2008-06-30 06:18
Dziekuje Zbyszku za obszerna odpowiedz.Bardzo mi sie przydala.Pozdrawiam
Nadrzędny - Autor BOZENA112 Dodany 2008-06-30 06:37
i jeszce jedno Pani z Wojewodzkiej dzwonila do mojego syna pytajac czy sie uczy,czy ma to jakis wplyw na orzeczenie.?Odpowiedzial,ze skaczyl szkole i zamierza sie dalej uczyc jak zda mature.Spytala kiedy o tym bedzie wiedzial.Odpowiedzial,ze 30.06.08.Czy wojewodzki moze nie skierowac sprawy do sadu,lecz sam zmienic decyzje.Nowe orzeczenie przeslali do Powiatowego i do mnie
Nadrzędny - Autor godunow Dodany 2008-06-30 09:04

>>Czy wojewodzki moze nie skierowac sprawy do sadu,lecz sam zmienic decyzje.Nowe orzeczenie przeslali do Powiatowego i do mnie <<


Prawo nie zabrania takiego postępowania..
Komisja Wojewódzka może  w każdym momencie wydać nową decyzję . Dodam decyzje po Twojej  myśli.. I w takim przypadku informuje Ciebie o zmianie.. Od  Twojego Złożenia  wniosku ma na to 30 dni.. Albo sprawę ponownie  rozpatrzyć i w ciągu 30 dni wydać decyzję uznającą  Twoje zarzuty lub sprawę kieruje do sadu pracy..
Nadrzędny Autor BOZENA112 Dodany 2008-06-30 21:30
jeszcze raz serdeczne dzięki za odpowiedz.Pozdrawiam
Poprzedni wątek Następny wątek Wyżej Wątek ogólne / Porady Centrum INTEGRACJI / ODWOLANIE DO SADU PRACY (5342 - wyświetleń)

Powered by mwForum 2.16.0 © 1999--2008 Markus Wichitill