www.niepelnosprawni.plStrona główna forum
forum.niepelnosprawni.pl - Nie jesteś zalogowany
Strona główna forum Regulamin i pomoc Szukaj Rejestracja Logowanie
Poprzedni wątek Następny wątek Wyżej Wątek ogólne / Praca / Czy pracodawca ma prawo ściągnąć m nie z urlopu? (3845 - wyświetleń)
- Autor Kajka31 Dodany 2014-07-27 10:00
Chodzi o skrócenie czasu trwania urlopu. Czy ma do tego prawo?
Nadrzędny - Autor bluengel Dodany 2014-07-27 13:16
Ma prawo.
Nadrzędny - Autor jmal Dodany 2014-07-28 08:31
Niestety ale ma takie prawo, ale szczerze mówiąc pracodawcy rzadko z tego korzystają - w tzw alarmowych sytuacjach. Pracuję już około 15 lat i jeszcze mnie taka sytuacja nie spotkała. Nie ma prawa ściągnąć z urlopu na żądanie - ale tego masz zaledwie 4 dni w skali roku. Podstawy prawne, oraz więcej szczegółów na ten temat znajdziesz np pod tym linkiem http://www.praca-bierun.pl/porady-dla-pracownikow/284/z-urlopu-do-zakladu-pracy
Na Twoją korzyść działa to, że pracodawca musi pokryć koszta takiego działania.
Nadrzędny - Autor gabryssob Dodany 2014-07-29 08:28 Zmieniony 2014-07-29 08:32
Mi też się taka sytuacja jeszcze nie zdążyła, aczkolwiek wiem ze kumpla rok temu ściągnął (branża informatyczna, kumpel ogarnia kolokacje dla wielkich firm)i od tej pory jak wyjeżdżam to wyłączam telefon, nie wyobrażam sobie tego abym miał np. wracać z Grecji itd. Ciekawe czy w takiej sytuacji pracodawca musi pokryć koszty związane z powrotem i wynagrodzić wyjazd, bo wycieczka np wykupiona i co wtedy?
Nadrzędny Autor SzkolimyOnline.pl Dodany 2014-08-03 11:21
Zapraszam na webinar: Zatrudnianie osób niepełnosprawnych na www.szkolimyonline.pl. Możesz swoje pytanie zadać prowadzącej szkolenie przed webinarem (wysyłając je choćby teraz) lub w trakcie szkolenia. Szczegóły na www.szkolimyonline.pl
Poprzedni wątek Następny wątek Wyżej Wątek ogólne / Praca / Czy pracodawca ma prawo ściągnąć m nie z urlopu? (3845 - wyświetleń)

Powered by mwForum 2.16.0 © 1999--2008 Markus Wichitill