www.niepelnosprawni.plStrona główna forum
forum.niepelnosprawni.pl - Nie jesteś zalogowany
Strona główna forum Regulamin i pomoc Szukaj Rejestracja Logowanie
Poprzedni wątek Następny wątek Wyżej Wątek ogólne / Sprzęt i rehabilitacja / Dobry wózek elektryczny do jazdy w terenie (6113 - wyświetleń)
- Autor SpaloneSchronisko Dodany 2014-06-10 23:58
Witam,
poszukuje sprawdzonego przez innych uzytkowników wózka elektrycznego, ktory będzie sprawnie jeździl w terenie, po lesie, w parku - nie chce siedziec w domu.
Dzwoniłem juz do pierwszych firm, które są dystrybutorami elektryków, ale  nie jestem  w stanie jednoznacznie stwierdzic po rozmowie z nimi ktory sprzęt bezie dla mnie najlepszy.
najbardziej polecany jest ten: http://www.ortcare.pl/pages/elektryczne/wozek-inwalidzki-elektryczny-forest.html  ze względu na dobrą przyczepność kół do podłoża
Czy ktoś z Was posiada ten wózek?
Nadrzędny Autor amalian Dodany 2014-06-11 08:21
Używam manualny, lekki wózek składany i żony jak siły sprawczej moich wypadów ;-) . Z opisu jaki podałeś wnioskuję, że wózek jest akuratny na wypady w plener, ale nie przesadzałbym z tymi wojażami w teren i Kasprowego przez halę Gąsienicową bym-na nim- nie zdobywał . Zawsze sprawdzaj gdzie jedziesz i jakiego sprzętu cz. wózka możesz tam używać .Na dalsze wojaże turystyczne zdecydowanie polecam lekki, manualny wózek składany z towarzyszem podróży:) . Pozdrawiam :-).
Nadrzędny Autor rifun Dodany 2014-06-22 15:04
DObrze wypada też Navix z napędem na przednie koła
Nadrzędny - Autor agnieszka82 Dodany 2014-06-30 17:54
ja go posiadam i jest jak najbardziej w porządku, byleby nie szarżować i dbać o baterie
Nadrzędny - Autor Zygmunt Dodany 2014-06-30 18:19
Ja mam pytanie. Czy jest obecnie jakaś refundacja na zakup akumulatorów, i co jaki czas mogę się o nią starać?
Nadrzędny - Autor Iota Dodany 2014-07-02 14:16
Proponowałabym sprawdzić program Aktywny Samorząd (Państwowy Fundusz Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych). Konkretnie tzw. obszar C („likwidacja barier w poruszaniu się”), Zadanie 2 („pomoc w utrzymaniu sprawności technicznej posiadanego wózka inwalidzkiego o napędzie elektrycznym”). Część źródeł wskazuje, że być może łapią się na to także akumulatory do wózków.

Warunki dla tego obszaru dofinansowań:
1) Znaczny stopień niepełnosprawności
2) Brak długów wobec PFRON i/lub samorządu
3) Pomoc może być udzielana po zakończeniu okresu gwarancji
Dofinansowanie: do 2000 złotych

Termin składania wniosków – zależy od konkretnej jednostki - trzeba pytać na miejscu - ale, najpóźniej do 30 września 2014. Pieniędzy nie rozdziela PFRON a samorządy, a więc lokalne ośrodki pomocy społecznej/PCPR.

Opis programu na stronie PFRON (klik)
Nadrzędny Autor Zygmunt Dodany 2014-07-02 14:31
Dziękuję bardzo. Jestem wdzięczny za informacje. :-))))
Nadrzędny Autor Active Therapy Dodany 2014-08-05 20:57
Witam, zajmuję się aktywną rehabilitacją oraz specjalistycznym sprzętem rekreacyjno-spotrowym dla osób niepełnopsrawnych. Z przyjemnością doradzę najlepiej jak tylko mogę :-)
Potrzebuję jednak więcej informacji w celu zaoferowania odpowiedniego modelu, tak aby spełniał wymagane oczekiwania. Proszę o kontakt na dom@activetherapy.eu

Pozdrawiam, Dominik
Poprzedni wątek Następny wątek Wyżej Wątek ogólne / Sprzęt i rehabilitacja / Dobry wózek elektryczny do jazdy w terenie (6113 - wyświetleń)

Powered by mwForum 2.16.0 © 1999--2008 Markus Wichitill