www.niepelnosprawni.plStrona główna forum
forum.niepelnosprawni.pl - Nie jesteś zalogowany
Strona główna forum Regulamin i pomoc Szukaj Rejestracja Logowanie
Poprzedni wątek Następny wątek Wyżej Wątek ogólne / Porady Centrum INTEGRACJI / stopien niepelnosprawnosci znaczny - swiadczenia (1785 - wyświetleń)
- Autor naduszka2 Dodany 2014-08-07 15:17
Witam! Mam 27 lat. Od 10 roku zycia choruje na cukrzyce, w zwiazku z tym dostaje rente socjalna w wysokosci ok. 600 zl oraz zasilek pielegnacyjny 153 zl. Od roku choruje na niewydolnosc nerek, jestem osoba dializujaca sie. Przyznano mi stopien niepelnosprawnosci znaczny. Czy w zwiazku ze zmiana stopnia niepelnosprawnosci naleza mi sie jeszcze jakies swiadczenia.?Bardzo ciezko jest mi sie utrzymac z tak niskiej renty, jest to wrecz niemozliwe, szukam sposobu aby zwiekszyc chociaz troche swoje dochody. Bardzo prosze o pomocne informacje. Pozdrawiam
Nadrzędny Autor Centrum INTEGRACJA Dodany 2014-08-08 14:32
Renta socjalna jest świadczeniem wypłacanym przez ZUS.  Orzeczenie o stopniu niepełnosprawności jest  wydawane przez Powiatowy Zespół Orzekania o Stopniu Niepełnosprawności. Oba  orzeczenia wydawne są na podstawie dwóch różnych ustaw. Zmiana orzeczenie o stopniu niepełnosprawności nie ma wpływu na orzeczenie dotyczące prawa do renty socjalnej.
Niestety posiadanie znacznego stopnia niepełnosprawności nie pwoduje zwiększenia wysokości renty a także wysokośc zasiłku pielęgnacyjnego jest stała.( obecnie wynosi 153zł).
Natomiast osoby posiadające znaczny stopień niepełnos-prawności mogą korzystać z rozmaitych ulg i upawnień np. komunikacyjnych czy dofinansowania do turnusów rehabilitacyjnych , zaoptrzenia w sprzęt medyczny i środki pomocnicze itp.
Poprzedni wątek Następny wątek Wyżej Wątek ogólne / Porady Centrum INTEGRACJI / stopien niepelnosprawnosci znaczny - swiadczenia (1785 - wyświetleń)

Powered by mwForum 2.16.0 © 1999--2008 Markus Wichitill