www.niepelnosprawni.plStrona główna forum
forum.niepelnosprawni.pl - Nie jesteś zalogowany
Strona główna forum Regulamin i pomoc Szukaj Rejestracja Logowanie
Poprzedni wątek Następny wątek Wyżej Wątek ogólne / Porady Centrum INTEGRACJI / Zasiłek pielęgnacyjny na dziecko... (2218 - wyświetleń)
- Autor Ewela23 Dodany 2014-08-13 20:51
Witam...Ja mam taką "sprawę"...
Pobieram na mojego synka zasiłek pielęgnacyjny(orzeczenie o niepełnosprawności),a chciałabym iść do pracy...Kwota składająca się na zasiłek pielęgnacyjny(jedna z nich)to 820 zł,i jest ona na zasadzie,że osoba na którą jest ona pobierana,potrzebuje pomocy w egzystencji(nie wiem,czy wyraźnie napisałam-dziecko potrzebuje stałej opieki)...I teraz pytanie:czy w momencie gdy pójdę do pracy,to odbiorą mi tą kwotę...
Z góry dziękuję za odpowiedź...:-D
Nadrzędny Autor małgorzata1980 Dodany 2014-08-13 21:05
zabiora
Nadrzędny - Autor maugli Dodany 2014-08-13 21:09
chodzi Ci raczej o świadczenie pielęgnacyjne w chwili obecnej 800 zł +dodatek rządowy 200 zł ....ale w odpowiedzi na Twoje pytanie ....Zgodnie z zapisami ustawy, świadczenie pielęgnacyjne przysługuje:

matce albo ojcu,
opiekunowi faktycznemu dziecka,
osobie będącej rodziną zastępczą spokrewnioną (dziadkowie, rodzeństwo)
innym osobom, na których zgodnie z przepisami kodeksu rodzinnego i opiekuńczego ciąży obowiązek alimentacyjny, z wyjątkiem osób o znacznym stopniu niepełnosprawności,
jeżeli nie podejmują lub rezygnują z zatrudnienia lub innej pracy zarobkowej w celu sprawowania opieki nad osobą:

legitymującą się orzeczeniem o niepełnosprawności łącznie ze wskazaniami: konieczności stałej lub długotrwałej opieki lub pomocy innej osoby w związku ze znacznie ograniczoną możliwością samodzielnej egzystencji oraz konieczności stałego współudziału na co dzień opiekuna dziecka w procesie jego leczenia, rehabilitacji i edukacji, albo
osobą legitymującą się orzeczeniem o znacznym stopniu niepełnosprawności.
Pobierając świadczenie tym samym nie możesz podjąć pracy zarobkowej inaczej zabiorą Ci świadczenie.
Nadrzędny Autor Ewela23 Dodany 2014-08-15 18:07
Dziękuję bardzo za odpowiedź...:-D
Poprzedni wątek Następny wątek Wyżej Wątek ogólne / Porady Centrum INTEGRACJI / Zasiłek pielęgnacyjny na dziecko... (2218 - wyświetleń)

Powered by mwForum 2.16.0 © 1999--2008 Markus Wichitill