www.niepelnosprawni.plStrona główna forum
forum.niepelnosprawni.pl - Nie jesteś zalogowany
Strona główna forum Regulamin i pomoc Szukaj Rejestracja Logowanie
Poprzedni wątek Następny wątek Wyżej Wątek ogólne / Praca / praca.gov.pl rejestracja (2438 - wyświetleń)
- Autor filip133 Dodany 2014-10-31 13:24 Zmieniony 2014-10-31 13:30
Witam.
Chciałbym się na stronie www.praca.gov.pl zapisać do zarejestrowania się na osobę bezrobotną/poszukującą pracy. I tam w ankiecie jest:

1. Jestem osobą niezatrudnioną i nie wykonuję innej pracy zarobkowej, zdolną i gotową do podjęcia zatrudnienia albo innej pracy zarobkowej:
a) w pełnym wymiarze czasu pracy obowiązującego w danym zawodzie lub służbie, TAK   NIE
b) w połowie wymiaru czasu pracy, gdyż jestem osobą niepełnosprawną lecz stan zdrowia pozwala mi na podjęcie pracy w tym wymiarze. TAK NIE

A z tego co czytałem, w ustawie jest, że osoba niepełnosprawna (mam stopień znaczny niepełnosprawności) pracuje 7 godzin. Czyli ani pełny wymiar czasu pracy, ani połowa wymiaru czasu pracy. To może ktoś się orientuje w tym, co ja miałbym tam zaznaczyć w tej ankiecie ?
Nadrzędny Autor bluengel Dodany 2014-10-31 14:55
Dla osoby w Twojej sytuacji pełny wymiar to 7 godzin i tym wypadku zaznaczasz pkt a) - jeśli zgadzasz się z jego brzmieniem.

Ale proponuję zapoznać się jednak z pełnymi regulacjami w tej sprawie, bo są od tej reguły wyjątki, m.in. dotyczące pracy w systemie zmianowym, możliwość pracy także przez ósmą godzinę - jako nadgodzinę, w pewnym zakresie itd. .
Poprzedni wątek Następny wątek Wyżej Wątek ogólne / Praca / praca.gov.pl rejestracja (2438 - wyświetleń)

Powered by mwForum 2.16.0 © 1999--2008 Markus Wichitill