www.niepelnosprawni.plStrona główna forum
forum.niepelnosprawni.pl - Nie jesteś zalogowany
Strona główna forum Regulamin i pomoc Szukaj Rejestracja Logowanie
Poprzedni wątek Następny wątek Wyżej Wątek ogólne / Praca / Wynagrodzenie (10218 - wyświetleń)
- Autor rafaka Dodany 2014-11-04 22:44
Można żądać od pracodawcy mając znaczny stopień niepełnosprawności większego wynagrodzenia niż tylko 1680 zł brutto??
Nadrzędny Autor Iota Dodany 2014-11-04 23:49
Oczywiście, że można "żądać". Nie ma przepisów ograniczających ile osoba z orzeczeniem (w tym ze stopniem znacznym) może zarabiać (jeżeli ma rentę i przekroczy pewne progi, może musieć ją zawiesić).

Pytane oczywiście, co na to pracodawca. Bo jeżeli nie ma z czego albo nie chce, to pracownikowi więcej nie zapłaci.
Nadrzędny - Autor bluengel Dodany 2014-11-05 13:42
Można żądać.
Ba, można nawet prosić lub zaproponować zmianę wynagrodzenia i zakresu obowiązków.

Bo:
- wynagrodzenie jest za pracę nie za niepełnosprawność (ani nawet za pełnosprawność)
- powszechna zgoda na przyjmowanie wynagrodzenia przez ON w tej sytuacji, w całym kraju w tej wysokości jest niemoralne
- nie ma przeciwwskazań, jeżeli uważasz i potrafisz wykazać, że wykonujesz pracę nie gorzej niż osoby sprawne zatrudnione na podobnych stanowiskach.

Przestańcie, na litość, traktować samych siebie jedynie w kontekście orzeczenia-niepełnosprawności-stopni-uprzejmości wobec zpchrów-płynności w otrzymywania renciny.
Niepełnosprawny jest przede wszystkim obywatelem - jak każdy inny. Jeżeli więc nie ma konieczności (bo czasami jest) patrzeć na niego wyłącznie przez pryzmat niepełnosprawności, NIE RÓBCIE TEGO WY SAMI. Bo sami się w ten sposób stygmatyzujecie i ograniczacie swoje prawa.
Zaczynajcie takie rozmowy raczej od tego: jak pracujecie, czy się czegoś nauczyliście, czy jesteście może nawet lepsi o sprawnych kolegów w pracy itd. . To jest podstawa do zwiększenia wynagrodzenia. Orzeczenie nie ma tu nic do rzeczy - oczywiście, mówię życzeniowo. Bo skoro niepełnosprawni godzą się na pracę na stanowiskach wyłącznie dotowanych - czyli tych, na których firmy chcą jedynie zarabiać, to trudno - tego nie da się leczyć.
Nadrzędny - Autor rogal160 Dodany 2014-11-05 14:20
Podpisuję się pod tym wszystkimi kończynami.
Nadrzędny - Autor rafaka Dodany 2014-11-05 21:14
Ok dzięki :-)
Nadrzędny - Autor KaniaMonic Dodany 2015-01-11 21:16
1239zl to za mało zarabIana niepełnosprawni! !
Próg jaki nie może przekroczyć osoba mająca rente 2200 około btuttoA jak można ją przekroczyć skoro zarabiamy 1680 brutto bo pracodawcy nie dają więcej by zarobić. A mało tego wyzyskuje nie daje przerwy jaka się należy itp. Na urlop wysyłają w listopadzie bo latem nie ma mowy, nie sfisnasowuja za turnusy! !! Przejebane życie niepełnosprawnego w Polsce! !!!

intercom-ic.pl
szkolenia-ic.pl
Nadrzędny Autor marcinn18 Dodany 2015-01-19 23:07
Witam,
ja mam 1920 brutto na umowie o prace na podwyżkę nie liczę bo jeśli przedłużał kierownik umowę to niektórym tylko i z całego etapu na 3/4,jeśli mi przedłuży tak samo to będę zostawał po godzinach tak jak to większość mam u mnie w pracy dopisane godziny a do urlopu to się nie zgodzę w kodeksie pracy jest napisane że do końca września musi cię puścić na urlop 2 tygodniowy latem.
Nadrzędny - Autor Marsta Dodany 2015-04-13 18:12
czy osoba niepełnosprawna (stopień umiarkowany) dostaje identyczne wynagrodzenie netto jak osoba pełnosprawna zatrudniona na takich samych warunkach? Pytam, ponieważ jest to dla mnie ważne do rozliczenia, a księgowość coś mi chyba namieszała.
Nadrzędny - Autor bluengel Dodany 2015-04-14 11:54
Marsta, ale wiesz, oczywiście, że nie każdy pracownik wszędzie i zawsze zarabia tyle samo...? Wiesz, że warunki zatrudnienia każdy człowiek negocjuje dla siebie oddzielnie...? Ze nie ma (poza pensją minimalną) tabelek urzędowych ile kto ma zarabiać...? Szczególnie na rynku otwartym...?

Mogą być różnice w składkach od pensji takich osób czyli może to mieć wpływ na kwotę netto,
Nadrzędny - Autor Marsta Dodany 2015-04-14 20:22
Ależ ze mnie gapa, to chyba przez te nowe pasemka;)
Chodziło mi o minimalne wynagrodzenie, tj. 1750zł brutto :/
Nadrzędny - Autor mizzo Dodany 2015-04-19 16:56 Zmieniony 2015-04-19 17:01
Dokładnie o to chodzi, trzeba negocjować.

Strony www Warszawa
Nadrzędny Autor roker5 Dodany 2015-04-20 12:12
to podstawa
Nadrzędny - Autor Remik Dodany 2015-05-06 17:07
Mam stopień znaczny, pracuje w zpchr,  mam najniższa krajowa,  a na podobnym stanowisku zarabiają 2000 netto plus premia.

Z racji niepełnosprawności prace wykonuje mniej więcej o połowę wolniej, pracuje w firmie zewnętrznej, która płaci mojej firmie za mnie 1500 -  widziałem faktury i dodatkowo ma jakieś ulgi, bo ta firma zewnętrzna zatrudnia 120 osób i ma kary z PFRON.  Chce zarabiać 2000 netto. 

Ile z PFRON dostanie pracodawca przy moich 2000 netto,  a ile musi zapłacić ze swojej kieszeni biorąc pod uwagę wszystkie obciążenia.

Nigdzie nie można znaleźć takich informacji.  :/
Nadrzędny Autor adammko Dodany 2015-05-21 13:58 Zmieniony 2015-05-21 14:01
Pogadaj z pracodawcą, niczego mu nie narzucaj, tylko spokojna rozmowa ;-)

Adam,
wynajem samochodów poznań
Nadrzędny Autor Kelab Dodany 2015-05-21 11:32
Pewnie, że można. Negocjacja to podstawa.

Pozdrawiam, przesylinformacji.net.pl
Poprzedni wątek Następny wątek Wyżej Wątek ogólne / Praca / Wynagrodzenie (10218 - wyświetleń)

Powered by mwForum 2.16.0 © 1999--2008 Markus Wichitill