www.niepelnosprawni.plStrona główna forum
forum.niepelnosprawni.pl - Nie jesteś zalogowany
Strona główna forum Regulamin i pomoc Szukaj Rejestracja Logowanie
Poprzedni wątek Następny wątek Wyżej Wątek ogólne / Kawiarenka / Co nas wkurza ..... (Strona 99) (1456448 - wyświetleń)
1 2 3 4 5 6 7 8 ... 113 Poprzednia strona Następna strona  
Nadrzędny - Autor lidian Dodany 2014-09-19 20:02
Nie tylko w patologicznych rodzinach dzieją się takie rzeczy. Niestety.
Nadrzędny - Autor Jola11 Dodany 2014-09-20 17:45
Pisałam o tym konkretnym przypadku.
Nadrzędny Autor lidian Dodany 2014-09-20 18:01
Zrozumiałam Jolu.
Nadrzędny - Autor kryształek Dodany 2014-09-19 20:04
..."jakie to są kobiety" ....
???
Proponujesz segregację? hahhahhaaa wg jakiego klucza?

Od zarania dziejów jest tak, że rodzą samice :-) innej opcji nie ma..
Nadrzędny - Autor Jola11 Dodany 2014-09-20 18:06

>Proponujesz segregację?<


Słowo "segregacja" kojarzy się negatywnie i dotyczy innych dziedzin (wg. mnie)
Napisałam:

>Nie ważne jakie to są kobiety<


Nawiązywałam do zakazu aborcji.
Z moich obserwacji wynika, że sporo kobiet nie powinno rodzić i nie powinny być "matkami" - czemu cudzysłów chyba rozumiesz :-)

Po zastanowieniu - może i segregacja? Może powinno się badać pod kontem psychologicznym, psychicznym ewentualnych rodziców?
Nadrzędny - Autor lidian Dodany 2014-09-20 18:11

>Po zastanowieniu - może i segregacja? Może powinno się badać pod kontem psychologicznym, psychicznym ewentualnych rodziców? .<


Nie do zrealizowania.  A taki przymus to już ...... sama pomyśl jak to nazwać.
Nadrzędny - Autor Jola11 Dodany 2014-09-20 18:26
Myślę, że do zrealizowania.
Większość takich małżeństw, "rodzin" np. ma po 1 -2 dzieci. Piją, nie pracują itd. Są notowani i już wtedy wystarczy reakcja - nie będzie następnych nieszczęśliwych, cierpiących i w konsekwencji takich jak i ich rodzice dzieci. Na dzień dzisiejszy te dzieci nie mają szansy na odbicie się od dna :-( Po przeżyciach z pedofilem też są okaleczone psychicznie na całe życie i zwykle nikt o tym nie wie. Są karane, zamykane...
W Polsce nie ma pomocy psychiatrycznej z prawdziwego zdarzenia. Nadal jest to tabu. O psychologach o już się nawet nie chcę wypowiadać :-(
Nadrzędny Autor lidian Dodany 2014-09-20 19:03
Jak sobie to wyobrażasz? Ubezwłasnowolnisz ich?
Nadrzędny - Autor kryształek Dodany 2014-09-20 22:06
Proponujesz idealne rodzicielstwo???

Takiego nie było nie ma i nie może być. Bo ideałów nie ma.
Poza tym z patologii wyrastają piękne i mądre dzieciaki i na odwrót.. nigdy nie ma pewności.
Już ktoś kiedyś próbował zachowania "czystości rasy".. :-(

Lepiej w to nie wchodzić.. świat jest różnorodny i tak jest dobrze.
Nadrzędny - Autor Jola11 Dodany 2014-09-22 18:41

>Proponujesz idealne rodzicielstwo???<


Może nie idealne, ale zbliżone do normalności :-)

>Poza tym z patologii wyrastają piękne i mądre dzieciaki i na odwrót.. nigdy nie ma pewności<


Niestety..pewność jest, widziałam to aż nazbyt często :-(
Może "piękne", może i "mądre" ale "połamane, pokiereszowane" :-(
Bez pomocy i "widzenia" innego życia skończą jak "rodzice" :-(

>Już ktoś kiedyś próbował zachowania "czystości rasy"..<


Przesadzasz :-( Nie chodzi o "rasę" - nawet tego nie sugerowałam tylko o wypełnianie podstawowych obowiązków rodziców :-)
Wybaczcie Lidian i Kryształek ale nie pisałam nic o statusie społecznym, tzw. "bogatych rodzinach" - to wg. mnie jest zrozumiałe

>świat jest różnorodny i tak jest dobrze<


To nie znaczy, że jest miejsce dla pedofilii, sadystów, alkoholików i innych, którzy w najmniejszym stopniu nie dbają o swoje dzieci.
"Dbają" to duże słowo oni tym dzieciom nawet jedzenia nie dają :-(
Mam gdzieś taką "różnorodność" :-(
Nadrzędny Autor lidian Dodany 2014-09-22 18:56
Rozumiem Jolu o czym piszesz. Każda z takich "spraw" jest inna. Długo już żyję na świecie więc i dużo widziałam. Z racji zawodu znam dom małego dziecka, nawet blisko niego dawniej mieszkałam. Strach i potrzeba miłości u tych dzieci jest niewyobrażalna. Jednak to co mówi Kryształek, to też prawda. Niektórym się udaje wydostać "z bagna". 
Nadrzędny - Autor Zygmunt Dodany 2014-09-21 08:54

>Większość takich małżeństw, "rodzin" np. ma po 1 -2 dzieci. Piją, nie pracują itd. Są >notowani i już wtedy wystarczy reakcja - nie będzie następnych nieszczęśliwych, >Szanowna Pani. Patologia w rodzinach nie bierze się znikąd. Uważam, iż Pani stanowisko, to bardzo duże uogólnienie. Jest mnóstwo okoliczności stanowiących o tym, iż w rodzinach coś niedobrego się dzieje. Czy to znaczy, iż trzeba je przekreślać? Moim zdaniem absolutnie.


Tak samo, jeśli chodzi o dzieci w takich rodzinach. Czy one muszą ponosić odpowiedzialność za to, jacy są ich rodzice? W Moim rozumieniu to niedorzeczność.
Uważam, iż prawo polskie jest zbyt niedoskonałe w kwestii reagowania na tak negatywne sygnały. By chronić dzieci, trzeba leczyć rodziców. Nie rozumiem, jak może Pani zakładać z góry, iż dzieci w takich rodzinach są stracone? To bzdura. Mnóstwo dzieci w takich rodzinach staje się przeciwieństwem własnych rodziców. Znam wiele przypadków, gdy przeżycia dzieci stały się siłą do ich rozwoju bez już znanych błędów. Uważam, iż zbyt daleko wysuwa Pani wnioski podkreślając wszystkich pod jedną kreską.
cierpiących i w konsekwencji takich jak i ich rodzice dzieci.
Nadrzędny - Autor lidian Dodany 2014-09-21 09:19
Nie zapominajcie o dzieciach cierpiących w tzw "dobrych rodzinach". To jest jeszcze trudniejszy problem, bo takim dzieciakom często nikt nie pomaga ze względu na to, że na zewnątrz wszystko ładnie wygląda.
Wszystko więc co mówicie o odpowiedzialnym rodzicielstwie , o tym co można i trzeba zrobić z takimi rodzicami to jest tylko gadanina, bo nie postawicie policjanta przy każdym "łóżku" w którym poczyna się nowe życie. Jak świat światem dzieci rodzą się w różnych środowiskach i rodzice nie zawsze powinni być rodzicami, ale to się okazuje dopiero po czasie.
A zadam jeszcze jedno pytanie, skoro każdy wie jak powinno być, ilu z Was zareagowało na złe traktowanie dziecka przez rodzica ? Szczególnie na to co dzieje się w domach niepijących alkoholu ludzi, albo w domach agresywnych alkoholików, których boi się cała okolica? Każdy jest mocny w osądach tu na forum, a jak jest w życiu to widać.
Nadrzędny - Autor kryształek Dodany 2014-09-21 15:19
"Każdy jest mocny w osądach tu na Forum.. "

Nie mówiłabym "każdy" ale nie oceniając nikogo powiedziałabym.. "tu nie można osądzać.." mały myk.. a nie odnosi się do nikogo :-)))
Nadrzędny Autor lidian Dodany 2014-09-21 15:26
Masz rację, zbyt ogólnie powiedziałam. Nie każdy. :-)
Nadrzędny - Autor Zygmunt Dodany 2014-09-21 17:09
W Moim rozumieniu tu nie chodzi o osądzanie, i nawet nie jest to wskazane. Tu chodzi o zrozumienie problemu, jak również przyczyny, dlaczego tak się dzieje.
Zbyt długo by to trwało, gdybym chciał uargumentować kwestię dlaczego tak się dzieje. Ograniczę się li tylko do stwierdzenia, iż w Państwie, gdzie działa tyle organizacji państwowych i pozapaństwowych, coś źle działa, skoro zachodzi takie niedoinformowanie w obie strony. Czyli bardzo mała wiedza po stronie urzędów, jak i bardzo małe uświadomienie po stronach rodzin, co do poszukiwania wyjść z sytuacji.
Naturalnie, uwaga i zainteresowanie społeczeństwa w najbliższym otoczeniu też ma znaczenie. Jednak byłbym bardzo ostrożny, co do stwierdzania, iż ludzie źle czynią, bezpośrednio nie reagując. Trudno się dziwić. Każdy sobie ceni własne bezpieczeństwo. Lecz są inne sposoby zawiadamiania odpowiednich urzędów, iż coś złego dzieje się w takich rodzinach. Niemniej coraz częściej widzi się oziębłość w społeczeństwie. Znieczulica wciąż trzyma ludzi z boku zasłaniając obraz rzeczywistości. Zatem reakcja ma różne oblicza.
Nadrzędny - Autor lidian Dodany 2014-09-21 17:54

> Każdy sobie ceni własne bezpieczeństwo<


Czyli co? Siedzisz cicho jak mysz pod miotłą kiedy za ścianą ktoś katuje dzieciaka? A niżej piszesz o znieczulicy. To jest właśnie znieczulica.
Nadrzędny Autor Jola11 Dodany 2014-09-22 18:46
Masz Lidian rację :-( Miałam taki przypadek.
Nadrzędny - Autor Zygmunt Dodany 2014-09-22 20:59
Pisałem, iż są inne sposoby reagowania. Proszę czytać ze zrozumieniem.
Nadrzędny - Autor lidian Dodany 2014-09-22 21:06
Czyli jakie? Cichy donos, a pomoc jeśli w ogóle, to przyjdzie za jakiś czas.
Nadrzędny - Autor Jola11 Dodany 2014-09-25 19:15
Wkurza mnie, że nie mam siły i sprawności na to na co miałam przed rokiem :-( że nie mogę nosić moich pantofli iiiii sporo innych ograniczeń! :-(
Nadrzędny - Autor lidian Dodany 2014-09-25 19:24
Jeżeli sprawa jest już nieodwracalna, to się nie wkurzaj, tylko korzystaj w całej pełni z tego co jest Ci dane. Carpe Diem.
Nadrzędny - Autor Jola11 Dodany 2014-09-25 19:27
Łatwo powiedzieć :-( :-)
Dobrej nocy i miłych snów :-)
Nadrzędny - Autor lidian Dodany 2014-09-25 19:29
Nie tak łatwo. Trzeba się tego nauczyć. Wiem coś o tym. :-))))

Dobrej nocy. :-)
Nadrzędny - Autor Gollum Dodany 2014-09-29 18:11
Mnie wkurza smród, obłuda i nienawiść ludzka choć sam nie jestem pozbawiony nienawiści bo nienawidze ludzi, którzy obrzucają innych błotem tylko po to, aby się wykrzyczeć w tej swojej bezsilności, niezaradności ludzi sfrustrowanych i zazdrosnych. Nienawidze ludzi, którzy stają w obronie innych, ale nie z chęci szczerej pomocy tylko wykorzystując okazję pastwią się nad innymi.
Nadrzędny - Autor asia025 Dodany 2014-09-29 18:22
Czyli nienawidzisz siebie  hehehe:)))) taka diagnoza to postęmp :-))))))))
Nadrzędny - Autor Gollum Dodany 2014-09-29 18:25
Uderzyłem w stół i to całkiem delikatnie i proszę - jaki szybki odzew...
Nadrzędny Autor asia025 Dodany 2014-09-29 18:36
Nie w stół a w tepy kawalek twojej glowy hehehe:)))))))))tyle nienawiści masz do siebie:)))))to wiemy dlaczego taki złosliwy jestes niewiniątek hehe:)))))) nówka niechodzona jak ryba tu sie czujesz. F .. Y.. baj baj
Nadrzędny - Autor Jola11 Dodany 2014-10-03 17:47

>to wiemy dlaczego taki złosliwy jestes niewiniątek hehe:)))))) nówka niechodzona jak ryba tu sie czujesz. F .. Y.. baj baj<


Ktoś napisał w l. mnogiej. Ja tam nie wiem ;-) nówka czy nie. Piszę pod Twoim postem bo pod asi to jakoś mi..... ech... to dopiero klepany metalik :-(

Dzisiaj wkurzyła mnie stomatolog :-( Za tą kasę to... a ja stukam swoimi zębami o plombę - "...następnym razem jak będzie trzeba to doszlifujemy" :-(

Wkurza mnie też ORA - co za... szkoda słów i nie na forum :-(
Nadrzędny - Autor Gollum Dodany 2014-10-03 18:13
Dentysta brrr...
Mniej się bałem jak miałem zabieg na oczy niż jak siadam na fotel dentystyczny ;-)

Choć tera już wiem, że gdybym mógł cofnąć czas to bym się na ten zabieg nie zdecydował - lipa :-) - no ale takiej mocy nie mam i trzeba pchać to dalej, inni mają większe problemy i żyją.

No cóż - forum jak forum, najlepiej nie zaglądać tu jak się ma jakiegoś doła bo zdołują jeszcze bardziej - w inne dni - >>>olewka<<< :D
Nadrzędny - Autor lidian Dodany 2014-10-03 18:36
Nie zgadzam się, że nie zaglądać. Bywają jeszcze tutaj osoby, które mi pomogły dobrym słowem, kiedy tego potrzebowałam. Nieraz i kopniaka dostałam, ale takiego niezłośliwego, na opamiętanie się. :-) Złośliwych kopniaków nie wspominam, bo nie są tego warte.

Stomatolog, to dla mnie zawsze przeżycie, ale teraz już chociaż bez bólu. Jeden zastrzyk i nic nie czujesz. :-)))))))
Nadrzędny - Autor Gollum Dodany 2014-10-03 18:42
No dobra - należało mi się - POPRAWKA nie zaglądać w inne działy - tylko te gdzie się spotyka dobrych ludzi.
Optymizm ponad wsystko - choć czasem o to ciężko...
Nadrzędny - Autor lidian Dodany 2014-10-03 18:46
Wiem jak ciężko. Uwierz mi.  Jednak czasem warto uwierzyć w to, że dobro istnieje. :-)
Nadrzędny - Autor Gollum Dodany 2014-10-03 18:50
Wierzę, ale kupiłem już nawet latarke 550 lumenów i nadal go nie moge znaleźć :D

A tak na serio - dobro istnieje, każdy ma w sobie coś dobrego, jedni mniej inni więcej - nawet dranie mają w sobie dobro, ale łatwiej jest być zlym - ciemna strona jest mniej wymagająca i idzie prostą drogą bez wybojów i zakrętów.
Nadrzędny - Autor lidian Dodany 2014-10-03 18:53
Taka droga zwykle prowadzi ............... w pustkę. 
Nadrzędny - Autor Gollum Dodany 2014-10-03 19:03
Tak, to prawda, ale ci co ją wybierają o tym nie wiedzą lub nie chcą o tym wiedzieć...
Nadrzędny Autor lidian Dodany 2014-10-03 19:04
Prędzej czy później dowiedzą się. Byle za późno nie było.
Nadrzędny Autor Morata Dodany 2016-10-05 15:39
Zależy wszystko od stomatologa i indywidualnego podejścia. Ja przechodziłem zabieg wybielania zębów który też bym dla mnie stresujący a mimo to wiedziałem że jest bezbolesny.
Nadrzędny - Autor lidian Dodany 2014-11-09 15:42
Co mnie wkurza ? Głupota ludzka i to, że admin ma w nosie forum. Gdyby tak nie było, to już dawno by zareagował na to co się tutaj dzieje.
Nadrzędny - Autor asia025 Dodany 2014-11-09 18:00
A cio siem dzieje? Lidzia ty torelowałaś badziewie jak leciało ciórkiem  teraz siem wkuQQQQQwiasz?
Papatuszki sobie dawałaś z kobieciną jolislinią hehehehe :-))))))))tego porąbańca od Aldofla H. tolerowlaś.
Przez ciebie moja mamusia glonojada polubiła bo patrjota się okazał hehehe:)))))
Wuzete tatus polubił, a ja miałam szlaban, QQQQ!!!! pSIEPRASZASZM ALE  obiecałam IM siem nie wyrażac.
Nadrzędny - Autor lidian Dodany 2014-11-09 18:09
Nic się nie dzieje. Nie toleruję głupoty, a Ci o których mówisz głupcami nie są. :-)
Nadrzędny - Autor asia025 Dodany 2014-11-09 18:14
[usunięte]
Nadrzędny Autor Gollum Dodany 2014-11-09 18:37
Msz mądrych rodziców - szkoda tylko, że ich nie słuchasz. Wyszło by ci to na dober.
Nadrzędny - Autor lidian Dodany 2014-11-20 21:00
Wkurzająca jest służba zdrowia. To co mówią w tv na ten temat, to jedno, a to co się naprawdę dzieje w lecznictwie , to drugie. :-(
Nadrzędny - Autor W z K Dodany 2014-11-21 21:04
A mnie wkurza kurz.
Wciąż go ścieram a on wraca :-(
                       Waldi
Nadrzędny Autor kryształek Dodany 2014-11-21 21:27
kup sobie roślinkę pochłaniającą kurz (traktuj ją z przymrużeniem oka) :-))
Nadrzędny - Autor Salam Dodany 2014-11-21 21:37
Ech, wkurzałam się troszkę bo nie umiem poruszać się na forum, jestem tu nowa więc przy okazji witam wszystkich wkurzających się jak również tych spokojnych. :-)
Nadrzędny Autor Staruszka123 Dodany 2014-11-21 22:29
A MNIE NIC NIE WKURZA,JEST SUUUUPER.:-))))))))
Nadrzędny - Autor Gollum Dodany 2014-11-21 22:55
Witam.
Z tym nick'iem proponuję pogawędkę z Młody_87'm - będzie ubaw :D
Nadrzędny Autor kryształek Dodany 2014-11-22 13:10
Forum ożyje :-)))
Poprzedni wątek Następny wątek Wyżej Wątek ogólne / Kawiarenka / Co nas wkurza ..... (Strona 99) (1456448 - wyświetleń)
1 2 3 4 5 6 7 8 ... 113 Poprzednia strona Następna strona  

Powered by mwForum 2.16.0 © 1999--2008 Markus Wichitill