www.niepelnosprawni.plStrona główna forum
forum.niepelnosprawni.pl - Nie jesteś zalogowany
Strona główna forum Regulamin i pomoc Szukaj Rejestracja Logowanie
Poprzedni wątek Następny wątek Wyżej Wątek ogólne / Porady Centrum INTEGRACJI / Pełna weryfikacja osób otrzymujących zasiłki w 2015 roku? (1786 - wyświetleń)
- Autor kanon7 Dodany 2014-12-20 16:41
Ten artykuł zmroził mi krew w żyłach:

"930 tysięcy osób otrzymujących zasiłki pójdzie do kontroli"
"Jak poinformowała w Sejmie wiceminister pracy i polityki społecznej Elżbieta Seredyn, w przyszłym roku nastąpi pełna weryfikacja otrzymujących w Polsce zasiłki. Według minister z zasiłku korzysta obecnie 930 tys. osób."
http://biznes.interia.pl/finanse-osobiste/news/930-tysiecy-osob-otrzymujacych-zasilki-pojdzie-do-kontroli,2067338,4141#commentsZoneList

Czy ja dobrze rozumiem, w przyszłym roku będą wszyscy wzywani do weryfikacji komisyjnej lekarzy, czy należy im się zasiłek - nawet Ci co mają na stałe niepełnosprawność? Tzn. wszystkie 930 tys. osób? Nie wyobrażam sobie jako osoba posiadająca niepełnosprawność na stałe od nowa latanie z papierami i udowadnianie iż należy mi się ten zasiłek - a co dopiero prawie 1 mln ludzi. Mam nadzieję że albo ja źle zrozumiałem artykuł, albo autor tekstu źle napisał.
Nadrzędny Autor bluengel Dodany 2014-12-22 10:53
Konon:
1) gdzie - Twoim zdaniem - w ogóle w tym artykule pada choć jedno zdanie o tym, że weryfikacja może oznaczać w tym wypadku konieczność wydawania nowych orzeczeń itd.? Autor tekstu niczego takiego nie napisał...
2) weryfikacja może też nastąpić wyłącznie w postaci zmiany kryteriów przyznawania świadczeń w obecnym stanie prawnym osób potencjalnie upoważnionych itd. - sposobów jest sporo.
3) nawet jeżeli by taką weryfikację orzeczeń jednak zarządzono - to to już naprawdę tylko Twój problem i wybór, czy zdecydujesz się "latać z papierami" czy nie.

Tak jak ostatnio przy weryfikacji z okazji nowych kart parkingowych - idzie komu zależy, choć to głupie jest...:-)
Poprzedni wątek Następny wątek Wyżej Wątek ogólne / Porady Centrum INTEGRACJI / Pełna weryfikacja osób otrzymujących zasiłki w 2015 roku? (1786 - wyświetleń)

Powered by mwForum 2.16.0 © 1999--2008 Markus Wichitill