www.niepelnosprawni.plStrona główna forum
forum.niepelnosprawni.pl - Nie jesteś zalogowany
Strona główna forum Regulamin i pomoc Szukaj Rejestracja Logowanie
Poprzedni wątek Następny wątek Wyżej Wątek ogólne / Praca / Jednoosobowa działalność gospodarcza i zatrudnienie ON (4403 - wyświetleń)
- Autor aysha Dodany 2015-01-09 22:18
Dobry Wieczór,
Mam takie pytanie - czy osoba prowadząca jednoosobową działalność gospodarczą ma możliwość zatrudnienia osoby niepełnosprawnej i uzyskanie zwrotu z PFRON ??? Mam stopień umiarkowany bezterminowo.
PODMIOTY UPRAWNIONE DO OTRZYMANIA POMOCY
1 Pracodawcy zatrudniający mniej niż 25 osób w przeliczeniu na pełny wymiar czasu pracy,
2 Pracodawcy zatrudniający co najmniej 25 pracowników w przeliczeniu na pełny wymiar czasu pracy, osiągający wskaźnik zatrudnienia osób niepełnosprawnych ogółem w wysokości co najmniej 6 %,
3 Pracodawcy prowadzący zakład pracy chronionej.
Czy zatem działalność wujka mieści się z punkcie nr 1 ???
Wujek prowadzi sklep internetowy ale już sam tego nie ogarnia i chce mnie zatrudnić - obecnie sama mam działalność ale muszę zrezygnować bo to była działalność założona "pod etat" który się zakończył 31.12.2014.

Opcja druga czy jeśli nie zrezygnuję z działalności bo może jakieś prace zlecone znajdę i wujek mnie dodatkowo zatrudni na etat to też otrzyma zwrot z PFRON ?   

Dziękuję za ewentualną pomoc.
Nadrzędny Autor jaryba Dodany 2015-01-10 19:56
Witam,

Wiem, że jest wiele wątpliwości jeśli chodzi o sprawy dofinansowań, ale tutaj jak najbardziej można się ubiegać o dofinansowanie. Oczywiście przy kilku łatwych do spełnienia warunkach.
1 Pracodawcy zatrudniający mniej niż 25 osób w przeliczeniu na pełny wymiar czasu pracy.

Jeśli masz działalność i opłacasz składki na ubezpieczenia społeczne możesz się starać o ich refundacje. Wysokość refundacji uzależniona jest od stopnia niepełnosprawności.

Jeśli nie zrezygnujesz z działalności, a będziesz zatrudniona u wujka to on może za Ciebie otrzymywać dofinansowanie. Składek na ubezpieczenia społeczne już wtedy pewnie płacić nie będziesz, bo nie musiałabyś. Ale jeśli nawet to też możesz się ubiegać o ich refundację.

W razie pytań pisz do mnie: redakcja@e-pelnosprawni.pl

pozdrawiam
Poprzedni wątek Następny wątek Wyżej Wątek ogólne / Praca / Jednoosobowa działalność gospodarcza i zatrudnienie ON (4403 - wyświetleń)

Powered by mwForum 2.16.0 © 1999--2008 Markus Wichitill