www.niepelnosprawni.plStrona główna forum
forum.niepelnosprawni.pl - Nie jesteś zalogowany
Strona główna forum Regulamin i pomoc Szukaj Rejestracja Logowanie
Poprzedni wątek Następny wątek Wyżej Wątek ogólne / Kawiarenka / Aktualności (Strona 164) (3743226 - wyświetleń)
1 2 3 4 5 6 7 8 ... 330 Poprzednia strona Następna strona  
Nadrzędny - Autor w-zetka Dodany 2015-03-28 13:04
Szczególnie ta ostatnia użyźnia tę glebę.
Nadrzędny - Autor easyrider Dodany 2015-03-28 13:40
Kobietko po co to robisz?napisze jak ty-nie idz tą drogą.Najpierw rozsyłasz wici ze Prawda to Waldi teraz to.Moze i prawda ze Prawda to Wzk ale jak widac jako wzk złosliwy nie jest a wprost przeciwnie stara sie byc miły i mu nawet wychodzi.Zas jesli chodzi o Val to zaspokoje twoja ciekawosc zebys nie musiała snuc domysłow ze choruje duzo i ratuje nfz jak moze,od for sie odcieła chyba na dobre.
Nadrzędny Autor wielokropek Dodany 2015-03-28 14:02
Dokładnie, też to chciałem napisać.
A Val życz ode mnie zdrowia(jak masz kontakt), bo do Valkiri nić sympatii mimo wszystko została.
Nadrzędny Autor lidian Dodany 2015-03-31 09:28
Nik ogłosił na konferencji prasowej nieprawidłowości wyborcze i zalecił , aby wybory w 2015 liczone były "ręcznie".
Nadrzędny - Autor lidian Dodany 2015-03-31 15:00
Masakra jak wieje i leje. Jak to u Was wygląda?
Nadrzędny - Autor Jola11 Dodany 2015-03-31 16:18
Wczoraj wiało, dziś ponuro i zimno.
"Ręczne" liczenie - większe pole popisu ;-)
Nadrzędny - Autor lidian Dodany 2015-03-31 18:14
Dawniej nie było komputerów i nie było takich problemów.
Nadrzędny Autor W z K Dodany 2015-04-01 09:06
Nadrzędny - Autor rogal160 Dodany 2015-04-01 13:22
Wiceministrem nie zostałem, teraz startuje na Prezesa, trzymajcie kciuki:)
Nadrzędny - Autor amalian Dodany 2015-04-01 13:35
ZUS-u czy partii :-) ???? Pewnie ZUS, bo drugiego prezesa partii nie potrzeba ... Jeszcze :-).
Nadrzędny Autor rogal160 Dodany 2015-04-01 18:21
Na ten stołek szans nie ma, za bardzo polityczny.
Nadrzędny - Autor kryształek Dodany 2015-04-01 13:56
Rogal wszystko jedno na jakie stanowisko startujesz - trzymam kciuki - powodzenia :-) :-) :-))))
Nadrzędny Autor rogal160 Dodany 2015-04-01 18:21
Dziękuję.
Nadrzędny Autor wielokropek Dodany 2015-04-01 18:57
Rogaliku, dla mnie dzisiaj to Ty możesz wystartować nawet na księżyc ;-)
Nadrzędny - Autor Gollum Dodany 2015-04-01 19:30
Takie samo jak i komputerowe
Nadrzędny - Autor W z K Dodany 2015-04-04 07:58
                   Serwus :-)
Moim zdaniem to słuszne a Waszym ?
http://wiadomosci.onet.pl/kraj/gazeta-wyborcza-nfz-karze-za-protest/jc6phy
Nadrzędny - Autor Gollum Dodany 2015-04-04 13:48
Witojcies :-)
Jestem za - w dupach im się poprzewracało. To i tak jak dla mnie łagodna kara.
Nadrzędny - Autor W z K Dodany 2015-04-04 14:04
W zasadzie to nie kara ale zwrot nienależnie pobranych pieniędzy. Bo skoro nie pracowali.........
Nadrzędny - Autor Gollum Dodany 2015-04-04 14:12
W zasadzie tak - ale sam fakt zwrotu kasy jest dla nich zapewne karą.
Nadrzędny - Autor W z K Dodany 2015-04-04 14:51
Znając ich samouwielbienie są z pewnością ciężko obrażeni.
Nadrzędny - Autor easyrider Dodany 2015-04-10 17:31
Podejrzałem wielokropka w chmurach i zauwazyłem tak niby przy okazji takie pytanie do dyskusji moze tez tu ktos sie wypowie.
pewna dziewczyna pyta czy kazdy będzie zadowolony z wyznaczonego miejsca na pomnik smoleński?mnie sie zdaje ze tylko skoncza sie obchody rocznicowe rozgorzeje walka na słowa i sugestie ze to hańba,ze nie stanie przy pałacu prezydenckim,zreszta co tam pomnik,poczytajcie aktualne aktualności.
http://wiadomosci.onet.pl/kraj/5-rocznica-katastrofy-smolenskiej-relacja-na-zywo/lrc0h2
Nadrzędny Autor W z K Dodany 2015-04-10 18:03
Oglądałem dzisiaj sporo relacji rocznicowych i już się kłócą. Każdy chce wyszarpać coś dla siebie. Nie mam pomysłu kiedy to się skończy :-(  Żałosne i tyle.......
Nadrzędny - Autor lidian Dodany 2015-04-14 07:52
W wątku o religii wyłonił się temat na co niepotrzebnie "idą" pieniądze z naszych podatków. Ciekawa jestem co powiecie na ten temat.
http://www.fakt.pl/polityka/poslowie-nie-martwia-sie-o-kwote-wolna-od-podatku,artykuly,538101.html
My podatnicy musimy każdy grosik rozliczyć i nawet najubożsi odprowadzają podatki. I na co? Między innymi na to co w linku.
Nadrzędny - Autor rogal160 Dodany 2015-04-14 08:09
Napiszę to po raz kolejny. Oni są Posłami!!!. Jakbyśmy nie oceniali ich pracy to oni są wybrańcami Narodu, reprezentującymi tenże, czyli suwerena. Dlatego siłą rzeczy takie przywileje mnie nie rażą, podobnie jak samochody, diety itd.
Nadrzędny - Autor lidian Dodany 2015-04-14 08:38
Ok , ale trochę dużo tych przywilejów. To, że zarabiają więcej niż przeciętny człowiek jest jasne, ale podatki powinny ich również dotyczyć. A nawiązując do dyskusji w wątku "Wpływ KK....." , chciałabym również poznać zdanie osób, które się tam wypowiadały.
Nadrzędny - Autor rogal160 Dodany 2015-04-14 08:40
Parlamentarzystów jest 560. Ile te przywileje kosztują? Niech będzie i 5mln/rok, niewiele. Tanie Państwo? Już odgrywaliśmy takie dziadostwo, 10 kwietnia co roku obchodzona jest rocznica tego konsekwencji.
Nadrzędny - Autor lidian Dodany 2015-04-14 08:45
Z tej rocznicy, to niektórzy cyrk robią i chcą się wypromować w perfidny sposób. Ostatnie okładka Newsweeka jest przykładem ...... nawet nie wiem jak to nazwać. Choć niektórym podobno się podoba.
Nadrzędny - Autor rogal160 Dodany 2015-04-14 09:00
Zgoda. Jednak gdyby nie oszczędzano na samolocie, na pensjach pilotów to może nie byłoby czego obchodzić.
Nadrzędny - Autor lidian Dodany 2015-04-14 09:12
Nie sądzę, aby powodem oszczędności na bezpieczeństwie była troska o finanse państwowe.
Nadrzędny - Autor rogal160 Dodany 2015-04-14 09:20
Powodem była polityka - Tanie Państwo wpisuje się w populistyczne zdobywanie głosów, a trudno byłoby uzasadnić w tym kontekście zakup nowych samolotów i godne płace pilotów tak aby nie odchodzili do linii cywilnych ci najlepsi.
Nadrzędny - Autor lidian Dodany 2015-04-14 09:33
Wielu odeszło. Oczywiście tanie państwo łatwiej było zrobić kosztem bezpieczeństwa niż ograniczeniem przywilejów własnych i zmniejszeniem liczby urzędników. 
Nadrzędny - Autor rogal160 Dodany 2015-04-14 09:37
No i jakie te przywileje chcesz im ograniczyć? Parlamentarzyści i wysocy rangą urzędnicy zarabiają śmiesznie mało w porównaniu ze swoimi odpowiednikami w UE i biznesem. Wiceminister ma jeździć do roboty tramwajem?
Nadrzędny Autor lidian Dodany 2015-04-14 18:02
Tak samo jak my , zwykli podatnicy mamy śmiesznie małe dochody w porównaniu do podatników z UE.

Nigdzie nie powiedziałam, że mają jeździć tramwajem. Mają się natomiast opamiętać z wydatkami, na które pracują wszyscy podatnicy.
Nadrzędny - Autor 62norbi03 Dodany 2015-05-03 12:42
W porównaniu z szarakami to już nie są  śmiesznie małe kwoty, to taka mała uwaga, a te pięć milionów to dla ciebie rogal mało a dla innych dużo...
Nadrzędny Autor rogal160 Dodany 2015-05-04 07:57
Ale oni nie są szarakami czy Ci się to podoba czy nie.
Nadrzędny Autor Jola11 Dodany 2015-04-14 18:08
Rogal! Pitolisz nie solisz!!! :-( Jesteś taki więcej niekumaty i temu myślący cię na tarczę wezmą, a ty uchachany...
Nadrzędny - Autor Jola11 Dodany 2015-04-14 18:15

>oni są wybrańcami Narodu, reprezentującymi tenże, czyli suwerena. Dlatego siłą rzeczy takie przywileje mnie nie rażą, podobnie jak samochody, diety itd.<


Jakiego narodu!? Puknij się w wysokie czoło! Nie przy takich wyborach i dobrze o tym wiesz i sam o tym tutaj pisałeś! Jesteś jak ta chorągiewka :-(
Samochody to jedno (nawet samoloty), ale podatki to zupełnie "inna inszość" !!! Poza tym nie padaj na pysk rogal przed byle posłem, bo to może być zwykły ćwok i tłumok bez odrobiny wiedzy :-)
Zasmucasz mnie, chociaż ja się co do Ciebie nie pomyliłam tak jak i większość forumowiczów :-( jesteś dureń i karierowicz :-(
Nadrzędny - Autor rogal160 Dodany 2015-04-14 22:49
Zwyzywaj mnie jeszcze. Nie zmieni to faktu, że nawet nabardziej ćwokowaty Poseł jest wybrany przez Naród. A że przy niskiej frekwencji? Winni leniei wyborcy. Padam na pysk przed Posłami? Kobieto. Nic o mnie nie wiesz.
Nadrzędny Autor Jola11 Dodany 2015-04-15 17:03
Faktycznie potraktowałam Cię jak młodzież i zapomniałam, że nie jesteś moim kumplem w zw. z czym przepraszam za "durnia" :-)

>Padam na pysk przed Posłami?<


Rogal przecież nie dosłownie leżysz plackiem przed każdym na ważniejszym stołku :-) To takie powiedzenie.

>Kobieto. Nic o mnie nie wiesz<


Ależ wiem, piszesz w postach :-) i nie kobietuj mi tu :-)
Nadrzędny - Autor Kobietka Dodany 2015-04-15 09:11
Jola11 chyba nazbyt czesto sie mylisz w ocenie innych nie uważasz?:-)
Nadrzędny Autor Jola11 Dodany 2015-04-15 17:09
Ciebie oceniłam prawidłowo i nie dałam się wmanewrować w krucjatę p/ko forumowiczowi :-)
Nadrzędny - Autor w-zetka Dodany 2015-04-15 14:28
Do Rogala.

> Dlatego siłą rzeczy takie przywileje mnie nie rażą, podobnie jak samochody, diety itd.


A mnie razi, bo nie rzecz w ich przywilejach, a w tym, że wprowadzane są kosztem najsłabszych.
Kwota wolna od podatku dla posłów wynosi aż 30,5 tys. zł!!! Do tego dodatki poupychane pod rożnymi nazwami, jak za komisje, diety, biura poselskie, kredyty za półdarmo itp.
Za to wszystko opłaca się robić wyborców w konia przed wyborami.Mało jest ideowców.

http://zus.pox.pl/pit/kwota-wolna-od-podatku-dla-poslow-wynosi-az-27-tys-zl.htm
"Na sam koniec dodajmy, iż dzięki uchwalanym przez siebie ustawom, posłowie mogą korzystać również z bezpłatnych przejazdów komunikacją miejską i pociągami oraz bezpłatnych przelotów w krajowym przewozie lotniczym. Oprócz tego mają zapewnione bezpłatne zakwaterowanie w hotelu poselskim. Tych wszystkich bezpłatnych udogodnień pozbawieni są natomiast ludzie żyjący poniżej granicy minimum egzystencjalnego."
I tu jest pies pogrzebany. Do świadczeń trzeba wliczać wszystko, co do sztuki i potem mówić, czy się opłaca posłem być.
O koneksjach nie wspominam, ale czy zaprzeczysz, że łatwiej prowadzić biznes znajomym królika niż nam wszystkim innym? A znajomi potrafią wdzięczni być, choć niczego oczywiście nie insynuuję wprost.
Nadrzędny - Autor rogal160 Dodany 2015-04-15 14:45
To wszystko prawda, ale koszt podniesienia skandalicznie niskiej kwoty wolnej do cywilizowanego poziomu jest gigantyczny w porównaniu z tymi ich przywilejami. Niech mają miesięcznie i 20 tys. na czysto. To tak dużo? Połowa z Posłów to gamonie, do tego niepotrzebne i to prawda. 100 by wystarczyło. Ale póki co jest jak jest i muszą zarabiać przyzwoicie.
Nadrzędny - Autor Jola11 Dodany 2015-04-15 17:08
Niech zarabiają i niech płacą uczciwie jak wszyscy. Darmocha im nie potrzebna bo i tak za nasze jeżdżą i latają i nie śr. komunikacji miejskiej czy PKP.
Nadrzędny - Autor rogal160 Dodany 2015-04-15 17:12
Pdzywileje sa czescia wynagrodzenia. I tak kokosow nie maja.
Nadrzędny Autor Jola11 Dodany 2015-04-15 17:33
Ble, ble, ble...
Nadrzędny - Autor Nachbar Dodany 2015-04-15 17:12

>To wszystko prawda, ale koszt podniesienia skandalicznie niskiej kwoty wolnej do cywilizowanego poziomu jest gigantyczny w porównaniu z tymi ich przywilejami.


Ciekawe uzasadnienie, że skoro i tak nie starczy dla wszystkich, to chociaż my weźmiemy ile się da. Innymi słowy hasło "rząd się wyżywi sam" nadal jest aktualne. I pomyśleć, że trzeba było walczyć o to, by było nowe po staremu.
Szkoda, że cena, jaką płaci społeczeństwo swoim "wybrańcom", nie przekłada się na jakość ich wypocin, jak np. w przypadku becikowego. Miało być tak pięknie, a jest jak zwykle.
Biurokracja od kołyski

>Coraz mniej rodzin korzysta z jednorazowej zapomogi z tytułu urodzenia dziecka, czyli tzw. becikowego. Powód? Są do tego zniechęcane rozbudowaną biurokracją - czytamy w "Naszym Dzienniku".

Nadrzędny Autor rogal160 Dodany 2015-04-15 17:15
Akurat becikowe jest nonsensownym instrumentem. Kolejna bzduraw tym obszarze-nie moge odliczyc ulgi na dziecko bo za duzo zarabiam. Gdzie tu sprawiedliwosc? Jestem karany za zaradnosc.
Nadrzędny - Autor w-zetka Dodany 2015-04-15 17:19 Zmieniony 2015-04-15 17:22

> Ale póki co jest jak jest i muszą zarabiać przyzwoicie.


A już jak widać nie muszą przyzwoicie pracować.
Koszt podniesienia kwoty wolnej od podatku jest ogromny, ale wróć pamięcią do innego wątku, to przypomnimy sobie, na co są wydawane pieniądze  jak leci i na różnych szczeblach.
Mnie się to nie podoba, dlatego krytykuję.
Rogal :-) Jak ktoś chce finansować już i tak bogatych, niech zdziera z siebie ostatnią koszulę, ale nie z innych. I tylko tyle.:-)
Ps. Znowu będziesz, jak widzę, zbierał cięgi za 'niewinność';-) Marzę o dniu, kiedy przyznasz nam wszystkim rację w kwestiach ekonomicznych.
Nadrzędny - Autor Jola11 Dodany 2015-04-15 17:39

>A już jak widać nie muszą przyzwoicie pracować<


Mnie by wystarczyło żeby nie spali w "pracy" i rozumieli na co głosują i co mówią :-)
Poprzedni wątek Następny wątek Wyżej Wątek ogólne / Kawiarenka / Aktualności (Strona 164) (3743226 - wyświetleń)
1 2 3 4 5 6 7 8 ... 330 Poprzednia strona Następna strona  

Powered by mwForum 2.16.0 © 1999--2008 Markus Wichitill