www.niepelnosprawni.plStrona główna forum
forum.niepelnosprawni.pl - Nie jesteś zalogowany
Strona główna forum Regulamin i pomoc Szukaj Rejestracja Logowanie
Poprzedni wątek Następny wątek Wyżej Wątek ogólne / Porady Centrum INTEGRACJI / Stopień niepełnosprawności (1506 - wyświetleń)
- Autor ania70191 Dodany 2015-06-16 17:41
Witam,od kilku lat choruję na Parkinsona,ostatnia komisja odbyła się w listopadzie (stopień lekki), od tamtego czasu choroba szybko postępuje bardzo mocno utrudniając mi pracę i codzienne funkcjonowanie. Po ostatniej wizycie u neurologa: hipomimia,sztywność osiowa,zaburzenia odruchów postawnych, chód z gorszymi współruchami kończyny górnej lewej, drżenie spoczynkowe,pozycyjne i nieznaczne zamiarowe kończyny górnej lewej, spowolnienie i sztywność lewych kończyn z nieco żwawszymi odruchami głębokimi po tej stronie, odruchy skokowe słabe. Nie wiem czy w tej sytuacji mogę starać się o podniesienie grupy inaczej nie będę w stanie zmienić pracy na lżejszą ponieważ dalsza praca w zakładzie kaletniczym jest ponad moje siły.
Nadrzędny Autor Centrum INTEGRACJA Dodany 2015-06-23 10:58
Jesli stan zdrowia uległ pogorszeniu , co znajduje odzwierciedlenie w posiadanej przez Panią dokumentacji medycznej, może Pani wystąpić o wydanie nowego orzeczenia o stopniu niepełnosprawności. We wniosku o wydanie nowego orzeczenia  zaznacza Pani punkt"W związku ze zmianą stanu zdrowia (§ 15 ust. 2 rozporządzenia Ministra Gospodarki, Pracy i Polityki Społecznej z dnia 15 lipca 2003 r. w sprawie orzekania
o niepełnosprawności i stopniu niepełnosprawności - Dz. U. z 2003 r., Nr 139, poz. 1328, ze zm.)"
Poprzedni wątek Następny wątek Wyżej Wątek ogólne / Porady Centrum INTEGRACJI / Stopień niepełnosprawności (1506 - wyświetleń)

Powered by mwForum 2.16.0 © 1999--2008 Markus Wichitill