www.niepelnosprawni.plStrona główna forum
forum.niepelnosprawni.pl - Nie jesteś zalogowany
Strona główna forum Regulamin i pomoc Szukaj Rejestracja Logowanie
Poprzedni wątek Następny wątek Wyżej Wątek ogólne / Kawiarenka / PRAWO TO LAMANIE PRAW (Strona 2) (42867 - wyświetleń)
1 2 3 Poprzednia strona Następna strona  
Nadrzędny Autor szczerbaty Dodany 2008-07-09 09:08
NIE PISZCIE TASIEMCOW BO CZAS NIE PYTA I NIE STOI .90% WIERZY ??W CO ?? NAIWNI AZ DO SMIERCI MYSLACY ZE NIE PRZYJDZIE. PANI BEGER TEZ MIALA SWOJE PROCENTY. ZROBCIE SWOJE TO ZOBACZYCIE ILU WIERZACYCH JEST W POLSCE. NIE PRZESTRASZCIE SIE .
Nadrzędny - Autor 62norbi Dodany 2008-07-07 19:56 Zmieniony 2008-07-07 20:00
"Szczerbaty" tu Ci wreszcie mogę przyznać rację że, nie było, nie ma i nie będzie lekarza który nie brałby i możesz sobie schować te twoje 1000 zł... A jeśli o mnie chodzi to nie wziąłbym od Ciebie choćby mi się udało pokazać jednego lekarza który nie brał, nie bierze i nie brałby do łapy.... Lecz radzę Ci spojrzeć na to że, wszyscy biorą... I ty także...
Nadrzędny Autor szczerbaty Dodany 2008-07-09 09:11
ZNASZ MNIE ZE TAK PISZESZ?? COS CI ODBILO PRZEZ UPALY ?? NIE BRALEM I NIE BIORE ALE TERAZ WIDZE ZE TO BYLO BLEDEM BO MIALBYM ZASKURNIAKI ZEBY CI DAC .
Nadrzędny - Autor WERBENA Dodany 2008-07-07 17:42
czemu w tym temacie rozmowa tak bardzo zeszła na temat wiara?

prawo cywilne ... administracyjne , karne , konstytucyjne , ....
wydaje mi sie ,że tu bardziej  pasuje
Nadrzędny - Autor amalian Dodany 2008-07-07 18:02
Niestety, nie mogłem przewidzieć, że spotka mnie atak ze strony "osób wierzących", które są gotowe rozpalić stos pode mną tak, jak było to za czasów inkwizycji. Widać w XXI wieku nie zmieniła się mentalność niektórych ludzi. Zatrzymali się w rozwoju. Mam na myśli duchowy.

Hi,hi,hi . Powinieneś spłonąc ... ze wstydu ,za kłamstwa jakimi darzysz forumowiczów ,za obelgi rzucane mimochodem na K K . Ale nie spłoniesz ...sumienie to coś czego nie posiadasz ,bo nie chodzisz do spowiedzi . Szkoda ,pewnie byś zaczoł rozmawiać sam ze sobą ,pewnie byś dostrzegł tą potęgę: dialog samego ze sobą . Jesteś człowiekiem mocno nieszczęśliwym .  Powiedz ,w co wierzysz ?! Nie bój się ...daj się poznać . Przecież nie wymagam od ciebie adresu zameldownia ,numeru telefonu ... Prawda cię wyzwoli .  
Nadrzędny - Autor Boginka Dodany 2008-07-07 18:09
Amalian

> sumienie to coś czego nie posiadasz


Każdy (o ile mi wiadomo) posiada sumienie. Więc Nachbar też. A tak w ogóle - może by te nasze wspólne przepychanki przenieść naprawdę gdzieś indziej, bo w sumie Werbena ma rację, że nie o tym miał być temat.

Pozdrawiam
Nadrzędny - Autor godunow Dodany 2008-07-07 19:38

>>>>Aaaaa ja zaś twierdzę,że wraz z Godunowem (a może to jest jedna osoba?) Staracie się prowadzić jakąś grę . Na proste pytanie: Jaka jest Twoja Wiara ? - odpowiadasz ,nie<<<<


A niby kto to jescze niby ja jestem..??
Ja pisałem Wierzę  w Jezusa Chrystusa..   I nie jestem katolikiem.. Nigdy się wiary nie wyrzekam..
Nadrzędny Autor amalian Dodany 2008-07-07 19:44
Godunow przepraszam ,za to nieszczęśliwe stwierdzenie  . Pozdrawiam i zapadam w sen ;-) .
Nadrzędny Autor szczerbaty Dodany 2008-07-09 09:14
A ZASTANOWILES SIE DLACZEGO W NIEGO WIERZYSZ??
Nadrzędny - Autor amalian Dodany 2008-07-07 18:28

>Dlatego określenie "osoby wierzące" umieściłem w cudzysłowie, gdyż z prawdziwą wiarą nie ma to nic wspólnego. Raczej z brakiem wiary.  Osoba wierząca przestrzega przykazania


Boże w każdym miejscu i w każdej chwili. A przede wszystkim miłuje bliźniego.

Jak ktoś pluje nie mówię ,że pada deszcz . Na twoje ' prawdy ' tylko tak mogę zareagować . 

>W tym bezsensownym i bezrozumnym ataku na moją osobę nie zauważyliście, że opowiadam się po WASZEJ stronie.


ZUS mnie nie ubezwłasnowolnił i ty również . Jestem człowiekiem myślącym i decydującym o sobie . Nie potrzebuję adwokata a jeżeli już ,to sam go wybiorę . 

>Nie mogę się pogodzić, że za sakramenty  święte pobierana jest opłata nie według "co łaska" ale według taryfikatora (kto uważa, że to nieprawda, nich zaprzeczy). "Kupczenie wiarą" to nie moje słowa, ale pochodzą z Biblii.


Oczywiście możecie się z tym nie zgodzić, ale to już osobista sprawa każdego w co i komu wierzy.

Jeżeli nie tworzysz tego kościoła ,nie dajesz na tacę to co cię to obchodzi ,że ktoś daje . To nie powinien być twój problem . Dający dają nie pod przymusem ,dają bo chcą .
Jeszcze nie tak dawno miałeś uwagi do kapelanów,katechetów  . Teraz zaś do taryfikatorów ... które cię nie dotyczą ,które zapewne są by porządek panował w buchalterii parafii . 
Nadrzędny Autor amalian Dodany 2008-07-07 18:29
Już milczę  .
Nadrzędny Autor maclisc Dodany 2008-07-07 19:40
a niech tam!
niech i mnie się oberwie...

>Boże w każdym miejscu i w każdej chwili. A przede wszystkim miłuje bliźniego.<


"Nie używaj imienia Boga Swego nadaremnie."
Nadrzędny Autor 62norbi Dodany 2008-07-07 20:34
Tak naprawdę, to tu coś nie gra... Zaczęliśmy od PRAWA, od dawania i brania łapówek i korupcji a w kościół też należy do tych co biorą w łapy, lecz nie było zamierzane poruszać tego tematu, w co, w kogo ktoś wierzy.... I przywołuję wszystkich dyskutantów do porządku....
Nadrzędny Autor Nachbar Dodany 2008-07-07 21:14
Amalian, szanuję każdego rozmówcę, więc odpowiem na zadane przez Ciebie  pytanie, ale najpierw chciałbym zwócić uwagę, że już wcześniejm pisałem o tym. Widocznie nieuważnie czytałeś moje posty. Odpowiadam jednak :  nie wierzę w bajki.
Przytoczone niżej cytaty wyjaśnią Ci o co chodzi. Przy okazji unaocznię innym, że pisząc o korupcji w Kościele nie ja pierwszy zauważyłem to zjawisko. 
Oto cytaty:
"Ludzie zaś źli i oszuści coraz bardziej brnąć będą w zło,błądząc sami i drugich w błąd wprowadzając."
"Całe Pismo przez Boga jest natchniome i pożyteczne do nauki, do wykrywania błędów, do poprawy, do wychowania w sprawiedliwości".
"Albowiem przyjdzie czas, że zdrowej nauki nie ścierpią, ale według swoich upodobań nazbieraja sobie nauczycieli, żądni tego, co ucho łechce i odwrócą ucho od prawdy, a zwróca się ku baśniom."( Drugi list Św. Pawła do Tymoteusza)

"Obłudnicy! Dobrze prorokował o was Izajasz w słowach:
Lud ten czci mnie wargami,
ale serce ich daleko ode mnie.
Daremnie mi jednak cześć oddają,
głosząc nauki, które są nakazami ludzkimi."(Ew.Św.Mateusza)

"Jeżeli ktoś inaczej naucza i nie trzyma się zbawiennych słow Pana naszego Jezusa Chrystusa oraz nauki zgodnej z prawdziwa pobożnością, ten jest zarozumiały, nic nie umie, lecz choruje na wszczynanie sporów i spieranie sie o słowa, z czego rodza się zawiści, swary, bluźnierstwa, złośliwe podejrzenia. Ciągłe spory ludzi spaczonych na umysle i wyzutych z prawdy, którzy sądzą, że z pobożności można ciągnąc zyski".
"Albowiem korzeniem wszelkiego zła jest miłość pieniędzy; niektórzy ulegając jej, zboczyli z drogi wiary i uwikłali się sami w przeróżne cierpienia." (I list Św. Pawła do Tymoteusza)

Sądzę, że  przytoczone cytaty wystarczająco jasno wyjaśniają problem  ŁAMANIA PRAWA i genezę KORUPCJI, bowiem - na co już zwracałem uwagę - nie można przestrzegać praw przez ludzi ustanowionych, skoro wypacza się Prawa Boskie dla brudnego zysku. Nie dziwmy się więc, że jest tak źle w kraju, którym jest 90% rzymskokatolików.

Przepraszam, że  nie odpowiedziałem Bogince, Werbanie i Elli, ale nie chcę dalej ciągnąć tego tematu, skoro wywołał on taką nerwowość.
Muszę przyznać, że nie byłem tym zaskoczony.
Uważam ten temat za zamkniety.
Wszystkich, którzy poczuli się w jakiś sposób dotknięci moimi wypowiedziami serdecznie przeprasza. Nie było to moim zamierzeniem. Jak wspomniałem, ubolewam, że w Polsce powiększają się obszary biedy, ludziom żyje się coraz trudniej, a jednocześnie marnotrawi się naprawdę duże środki finansowe.

Pozdrawiam.

Nadrzędny - Autor Ella Dodany 2008-07-07 18:10
amalian nie denerwuj się......ja też tu się odnależć nie potrafię....
Nadrzędny - Autor 62norbi Dodany 2008-07-08 14:05
 
Polska
RSS
Kanały RSS
Tagi: kościół, proces, molestowanie
14:17, 08.07.2008 /PAP
Ksiądz przed sądem za samobójstwo podopiecznego
OSKARŻONY O MOLESTOWANIE DZIECI

Psychiczne i fizyczne znęcanie się nad czworgiem dzieci i doprowadzenie jednego z nich do samobójstwa - takie zarzuty usłyszał przed sądem rejonowym w Brzozowie (Podkarpackie) były proboszcz parafii w Hłudnie. Duchowny nie przyznaje się do winy.
Oskarżony o doprowadzenie do samobójstwa 13-letniego Bartka odmówił w czasie śledztwa składania wyjaśnień. Proces proboszcza udało się rozpocząć dopiero za drugim razem. W pierwszym terminie, w czerwcu odroczono go na wniosek obrońcy księdza, który odebrał zawiadomienie o terminie rozprawy zbyt późno. Ksiądz odpowiada z wolnej stopy.

Czytaj więcej...
http://www.tvn24.pl/12690,1556541,0,1,ksiadz-przed-sadem-za-samobojstwo-podopiecznego,wiadomosc.html
Nadrzędny Autor szczerbaty Dodany 2008-07-09 09:17
A PO CO CZYTAC WIECEJ JAK WIADOMO JAK TO SIE SKONCZY .PRZENIOSA GO DO INNEJ PARAFI I DALEJ HULAJ DUSZA ??
Nadrzędny - Autor WERBENA Dodany 2008-07-08 08:27
Witam ,

>prawo cywilne ... administracyjne , karne , konstytucyjne , ....>>


ponownie , przypomnę wpis , szczerbaty wyraźnie napisał , jaki temat chciał poruszyć , proszę przeczytajcie pierwszy wpis .

chętni niech wrócą do wątku wiara i tam rozważają , jak teraz jest , czym się kieruję i  jaka jest kara za złe czyny  , wg religii.

Zachowania lekarzy ,urzędników , polityków , ustawodawców , każdej osoby .... ich wykroczenia podlegają prawu cywilnemu ,a nie kanonicznemu , stają przed sądem ,sędzią cywilnym , świeckim ..
a może z ludźmi sie coś porobiło , nie ma konstruktywnej rozmowy i działań bo schodzi się na najłatwiejszą odpowiedź ,a bo wiara ,sadzę nieraz ,że księża dość nagmatwali ludziom w głowach , wtrącili się do polityki i to są tego skutki ...

Pewne rzeczy , sprawy należy rozdzielić .
Nadrzędny - Autor 62norbi Dodany 2008-07-08 12:25
Tak, masz rację Werbeno, że nie niektóre sprawy trzeba rozdzielić...

>prawo cywilne ... administracyjne , karne , konstytucyjne , ....>>


Lecz oj.Tadeusza Rydzyka już nie... Uważam że oj. Tadeusz Rydzyk ma pobrudzone ręce łamaniem tych wszystkich odmian prawa, łącznie z prawem kanonicznym... i ANTYSEMITYZMU...
Nadrzędny - Autor Malwa Dodany 2008-07-08 21:38
Sąd Rejonowy w Poznaniu przedłużył areszt dla byłego trenera Wielkopolskiego Związku Piłki Siatkowej Krzysztofa L. Prokuratura zarzuciła mu pedofilię i znęcanie się nad młodymi siatkarkami.

Mężczyznę zatrzymano na początku kwietnia. Podstawą były zeznania trzech pokrzywdzonych dziewczyn w wieku 14 i 15 lat.

Jak dowiedziało się Radio Merkury, do prokuratury zgłaszają się ciągle dziewczyny, które twierdzą, że są ofiarami trenera. Prokuratura prowadzi przesłuchania, na razie nie wiadomo, kiedy zakończy się śledztwo.

Krzysztof L. nie przyznał się do winy. Kodeks karny za pedofilię przewiduje maksymalnie 12 lat więzienia. Zaraz po zatrzymaniu Wielkopolski Związek Piłki Siatkowej zawiesił trenera w obowiązkach....
************************************************************************

NORBI - wiadomość z tego samego dnia.Jeśli uważasz się za sprawiedliwego - to podaj wszystkie zasłyszane czy przeczytane wiadomości.Co rusz czytamy o nauczycielach,domach kultury,harcerzach,dyrygentach,wojsku etc..........

Nigdy nie osądzajmy nikogo na podst.opinii prasowych.Jest nagonka na kościół w ostatnich latach tak intensywna,że jeśli tak bezkrytycznie przyjmować będziemy aplikowane nam ciekawostki,to nie mamy prawa zwać się katolikami.
A jesli nie jesteś katolikiem- bądż przynajmniej uczciwy i sprawiedliwy w osądach.
I zawsze trzeba kłaść na szalę dobro i zło,zanim sie na kogoś wyda wyrok.Słowa też zabijają.
Nadrzędny Autor 62norbi Dodany 2008-07-09 12:00 Zmieniony 2008-07-09 12:04
Malwa, to że w kościele katolickim wśród duchowieństwa są ludzie którzy powinni odsiadywać długie wyroki kary pozbawienia wolności jest faktem, to normalne ponieważ człowiek jest istotą słabą i łatwo zbacza z Prawa. Prawa które jest równe dla wszystkich, nawet dla Prezydenta. Najgorsze jest bowiem to że episkopat kryje tych duchownych którzy weszli w konflikt z Prawem zasłaniając się odrębnym Prawem tzw. PRAWEM KOŚCIELNYM... Polega to na tym, że takiego księdza przenosi do innej parafii a ten dalej robi sobie swoje...Tak jak i w tym przypadku....

http://www.tvn24.pl/12690,1556541,0,1,ksiadz-przed-sadem-za-samobojstwo-podopiecznego,wiadomosc.html

Uważam, że Prawo Kościelne nie może być ponad Prawem Karnym za przestępstwa i tu uważam że to także nic innego jak korupcja.... Nie uważam tego również za nagonkę na kościół katolicki.
Nadrzędny - Autor amalian Dodany 2008-07-09 12:39
No nie mogę  ! Pisząc kościół pisz np . o b.Życimskim ,o ks. Tischnerze,ks.Kochanowskim,J.P.II,dominikaninie o. Górze i tych tysiącach ,którzy codziennie nie krzycząc i nie łamiąc prawa starali się luhb nadal próbują opanować ten chaos . pokazując inne wartości i robią to z bardzo dobrym skutkiem . Przykład o.Góry jest najlepszym na to dowodem i nie jedynym .
Redeptorysta Rydzyk jest marginesem tegoż kościoła i nie patrz, przez dokonania tego zakonnika na kościół katolicki . To porównanie kulki z łożyska do kuli ziemskiej .Ja jestem tego kościoła częścią i jestem dumny że jestem katolikiem !Redemptorysta Rydzyk nie jest moim przewodnikiem ! Są nimi ci,których wymieniłem wyżej . Pozdrawiam :-) .
Nadrzędny - Autor Malwa Dodany 2008-07-09 13:17
I był taki ktoś jak Ks.Piotr skarga-Kazania sejmowe-prosze-przeczytajcie-Boże ,rządco i Panie narodow.....
i jeszcze Ks.st.Staszic ,.....
i tylu zamęczonych w czasie wojny i po wojnie,
dlatego proszę o sprawiedliwą ocenę i patrzenie na ten swiat. A i ten O.Rydzyk - tak oplwany-tez zrobil wiele dobrego-zapytajcie Polonię,zapytajcie ludzi starszych,samotnych opuszczonych czym jest dla nich to Radio-że się niezręcznie wyrażają-czemu sie dziwić staruszkom zapomnianym czasem przez własne dzieci-co im zostało- to wszystko trzeba sercem rozwazyc.
Nadrzędny - Autor Barbara Mycko Dodany 2008-07-09 15:07
rm to radio starców i niegarniętych napaleńców na cuda których i tak nie było i nie będzie
Nadrzędny Autor 62norbi Dodany 2008-07-09 15:37
Tu, Basiu, się z Tobą zgadzam

>rm to radio starców i niegarniętych napaleńców na cuda których i tak nie było i nie będzie>

Nadrzędny - Autor 62norbi Dodany 2008-07-09 15:33 Zmieniony 2008-07-09 15:58
Amalian

>> No nie mogę! Pisząc kościół pisz np. o b. Życimskim, ks. Tischnerze, ks.Kochanowskim, J.P.II, dominikaninie o. Górze i tych tysiącach, którzy codziennie nie krzycząc i nie łamiąc prawa starali się lub nadal próbują opanować ten chaos . pokazując inne wartości i robią to z bardzo dobrym skutkiem. Przykład o.Góry jest najlepszym na to dowodem i nie jedynym. >>


Tak, to są ludzie bardzo poważani, zasłużyli na najwyższe uznanie, oby pamięć o tych świętych ludziach nigdy nie zgasła...

Jak już wiadomo od wieków że w każdej społeczności były, są i będą przysłowiowe "CZARNE OWCE", które łamały, łamią i będą łamać prawo.....  A do tych ludzi należy między innymi "Redemptorysta"    Tadeusz Rydzyk....
Nadrzędny - Autor dobrosia Dodany 2008-07-09 16:22
Co Wam tak przeszkadza Radio Maryja?Nikt nie karze Wam go sluchac,a dla starszych ludzi,ktorzy nie wychodza z domu to blogoslawienstwo,moga uczestniczyc w modlitwie razem z innymi.Przeciec ludzie w starszym wieku nie beda sluchali RMF.Moja sasiadka bardzo sobie chwali,ja tez mialam okazje sluchac i nie widze niczego zlego.
Nadrzędny Autor Malwa Dodany 2008-07-09 17:15
Dobrosia,uchwyciłaś sedno sprawy.
Nadrzędny - Autor maclisc Dodany 2008-07-09 17:20
też miałam okazję, gdy byłam sprawna opiekowałam się starszym małżeństwem i Oni słuchali, to było tak:
modlitwa
nr konta z prośbą o wpłatę
piosenka
nr konta z prośbą o wpłatę

i tak ciągle
Nadrzędny - Autor dobrosia Dodany 2008-07-09 17:50
No i co z tego,z kieszeni nikomu nie wyciagaja,kto chce to wplaca.A dla starszego czlowieka to moze byc jedyna okazja modlitwy,w dodatku w zjednoczeniu z innymi ludzmi.Naprawde nie widze w tym nic zlego.A numeru konta nie podaja tak czesto.
Nadrzędny Autor maclisc Dodany 2008-07-09 17:53
podają
Nadrzędny Autor maclisc Dodany 2008-07-09 18:53
przecież nie twierdzę, że wyciągają "z kieszeni"
Nadrzędny - Autor 62norbi Dodany 2008-07-09 18:53
A kto okradł stoczniowców z Gdańska????? Właśnie, "Redemptorysta" Tadeusz Rydzyk... Stoczniowcy stracili wszystkie oszczędności wszego życia aby ratować stocznię a Rydzyk wziął te pieniądze "pod opiekę" i ani słuchu ani widu po nich.... A on sobie teraz żyje jak KRÓL i prowadzi za rączkę Braci Kaczyńskich... A stoczniowcy jak ratowali tak do dziś ratują stocznię.... I nie mów mi że z kieszeni nie bierze, bo mnie szlag trafia.... A co do modlitwy to ja potrafiłem się sam modlić przed powstaniem radia Maryja i bez niego też sobie dam radę w modlitwie.... A tak między nami to nie jest ważna tak bardzo modlitwa jak dobre uczynki....
Nadrzędny Autor Barbara Mycko Dodany 2008-07-09 20:00
ŻBY WIARA NASZA BYŁA PEŁNA MUSI IŚĆ W PARZE JEDNO Z DRUGIM
Nadrzędny - Autor Malwa Dodany 2008-07-09 17:55
Wpłaca kto może i chce.Nas rencistów nikt nie pyta ile jesteśmy w stanie zadeklarować podatku na wspólne przecież dla wszystkich cele.
Ja za 20 lat ciężkiej pracy mam na rękę 560zł.,w tamtych czasach okradano mnie płacąc tak marne grosze i teraz jestem okradana po raz drugi ,bo rentę obliczono nie od zarobku jaki powinien był być,ale jaki był-a wiec zaniżony,nie dość tego zabiera sie z tej nędznej kwoty prawem kaduka 80 zł m-cznie,a przecież za wszystko trzeba płacić,wszystko obłożone jest podatkiem.Dla mnie ten system jest i niezrozumiały i niesprawiedliwy.
Nadrzędny - Autor dobrosia Dodany 2008-07-09 18:08
Ja nie mowie,ze  nie podaja.Podaja,ale nie tak czesto.Zadziwia mnie zawsze fakt,ze Ci co nie daja,najwiecej maja do powiedzenia,Ci co nie sluchaja-najwiecej do gadania.Niech sie wypowiedza Ci,dla ktorych glos z Radia Maryja jest moze jedynym zyczliwym,jaki w ciagu dnia uslysza.A kto sie ze mna nie zgodzi,ze dobre slowo jest wiecej warte niz pieniadze?
Nadrzędny - Autor maclisc Dodany 2008-07-09 18:59

>przecież nie twierdzę, że wyciągają "z kieszeni"<


bardziej żerują na naiwności ludzkiej
Nadrzędny Autor 62norbi Dodany 2008-07-09 19:03
O... Maclisc,

> żerują na naiwności ludzkiej>


i tu powiedziałaś słusznie....
Nadrzędny - Autor Malwa Dodany 2008-07-09 19:14
I znów Dobrosiu musze ci przyznać rację.Ja w swoich uzasadnieniach podaję kilka wątków i to zaciera trochę obraz.
Zanim pojawił się w moim domu internet,to zaledwie 2 rok-byłam zupełnie sama.Nikt do mnie nie dzwonił i ja ,czasem tak pragnęłam rozmowy z kimś-nie miałam do kogo zadzwonić,różne tego przyczyny i nie miejsce,żeby o tym pisać.
Radio Maryja dało mi poczucie łączności ze światem,chociaz nie dzwoniłam,ale duchowo łaczyłam się z ludżmi z odległych zakatków w modlitwie.Teraz trochę tę funkcje przejął internet i czasem watpie czy z korzyścią dla spokoju ducha i rozwoju.
A co do wiadomości z R.M. - były prawdziwe i nieraz z kilkutygodniiowym wyprzedzeniem.Ileż to razy padały z tego radia apele do przesiedleńców-zadbajcie o swoje sprawy,postarajcie sie o akty własności bo państwo dało wam te ziemie tylko w wieczyste użytkowanie-jak sie okazało - nie wieczyste,Teraz wiele z tych ludzi zostanie bez niczego-a gdzieś tam mieli swój dom ,z którego ich wyrzucono.
Czy wówczas RM kłamało ostrzegając? Ileż razy z tego Radia odwoływano sie do patriotyzmu-"pamietajcie o 3 maja, o 11.listopada-zawieście polską flagę- piesni patriotyczne,teraz już oficjalnie można - ale parę lat za póżno,gdzieś zaginął w tym zamęcie patriotyzm.

Bardzo dużo mi dały katechezy o 8.30 rano,niestety sam człowiek wielu spraw pojąć nie może.
Czego nie miałam ochoty słuchać-magiczny guziczek i pstryk,cała filozofia. Przecież możemy wybierać to co dla nas najlepsze,co nam odpowiada,co nas interesuje.Telewizji tez nie oglądamy jak leci.

A tez niedawno w TV -wiadomość,spaliło sie pietro w szpitalu,pacjenci ewakuowani,P.dyrektor ze smutkiem wypowiada sie,-no teraz to juz Szpital trzeba gdzie indziej przenieść-w TV wyglądało to strasznie...Po 2 tygodniach przechodząc koło tego Szpitala ogladam -ani śladu po pożarze-wiem że remontu nie było. Spójrzcie jaki fotomontaż-jak mozna wierzyć publicznym mediom, ile przekłamań -celowych.,a tak chetnie niektórzy powtarzają  niesprawdzone wieści - ja miałam okazje sprawdzić rzetelność na podanym przykładzie.

Teraz to już zupełnie paru osobom podpadłam przy takim nastawieniu do tego Radia i spraw wiary
Nadrzędny Autor 62norbi Dodany 2008-07-09 19:29
A ten "Redemptorysta" Tadeusz Rydzyk, o przymusowych wysiedleńcach ze Śląska i byłych Prusów Wschodnich, o majątkach Żydowskich to już nie wspominał....
Nadrzędny - Autor 62norbi Dodany 2008-07-09 19:00 Zmieniony 2008-07-09 19:09
Malwa, jeśli system niesprawiedliwy, ja mam jeszcze mniej bo na rękę mam 500 zł z groszami....To idź do oj. Rydzyka, niech Ci pomoże, owszem, pomoże, ale umrzeć z głodu, będzie karmił Cię tylko modlitwą.....
Nadrzędny - Autor Malwa Dodany 2008-07-09 19:20
Norbi - co ty takie głupoty pleciesz,co ma do tego O.Rydzyk,czy jakikolwiek duchowny.Pracowałam dla kraju,dla ojczyzny i tak mnie wykolegowano.Mam normalną rentę,nie socjalną-ale jest najniższa z uwagi na niskie zarobki jakie wówczas były.
Nadrzędny - Autor dobrosia Dodany 2008-07-09 19:34
Nie samym chlebem czlowiek zyje.Nie znam niestety audycji z R.M. o ktorych pisze Malwa,a szkoda,bo moglabym moze szerzej sie wypowiedziec.Chcemy podjazdow,chcemy latwego dostepu do instytucji,chcemy zrozumienia-pozwolmy ludziom sluchac R.M.jesli maja na to ochote.Jesli to radio sie utrzymuje,to widac jest na to zapotrzebowanie.
Nadrzędny Autor 62norbi Dodany 2008-07-09 19:37
To słuchaj dalej.....
Nadrzędny - Autor 62norbi Dodany 2008-07-09 19:35
Wiem, o tym że masz rentę, ale piszę w ten sposób bo mnie zdenerwowałaś z tym "Redemptorystą" Rydzykiem !!!!
Nadrzędny - Autor Malwa Dodany 2008-07-09 19:50
A kto ci mówi o o.Rydzyku-też nie jego słucham,doceniam co zrobił,ale słuchac Go nie jestem w stanie .
Katechezy prowadzą inni,S.Leonilla podaje świetne przepisy- i tak wybiórczo - to co lubię.
Jest tez taka audycja- mogę,chcę pomóc"- które radio coś takiego prowadzi.
Zamierzałam taki watek u nas założyc-może bysmy sie wzajemnie obdarowywali zamiast boje toczyc o media.
Norbi-troche zrozumienia problemów,wczucia sie-co jako muzykowi nie jest ci obce i bedzie dobrze.
Nadrzędny - Autor maltabar Dodany 2008-07-09 19:57
nie znosze ojca rydzyka ,jego radia  tez nie wiec wycofuje sie z tego watku ,zeby nie jatrzyc pozdrawiam
Nadrzędny Autor Malwa Dodany 2008-07-09 20:02
:-(( szkoda,a tak było ciekawie
Nadrzędny - Autor 62norbi Dodany 2008-07-10 15:18
Malwa, nie mieszaj w PRAWO mojej muzyki, dla Rydzyka choćby mi dał 100000 zł nie zagrałbym ani tonu. A jeśli są na tym forum jacyś entuzjaści Rydzyka, to ich sprawa.... Nie rozumiem, jak można szanować taką osobę która zawiodła tylu ludzi, przywłaszczając się ich dobytek, siejąc antysemickie hasła... Nie zdziwiłbym się gdyby Rydzyk ogłosił się Głową RYDZYKAŃSKIEGO kościoła lub został "Mesjaszem" tej sekty... Uważam, że taka medialna osoba jak Rydzyk, gdy raz podpadnie powinna się wycofać z wszelkich mediów...
Nadrzędny - Autor Malwa Dodany 2008-07-10 16:52
Przykro mi to pisać Norbi,ale tak cię zaślepiła nienawiść ,że nie rozumiesz sensu tego co napisałam.
Nie mieszam do poruszonych zagadnień TWOJEJ MUZYKI - gdzieżbym śmiała.
Odwołałam sie jedynie do twojej wrazliwości ,albowiem powszechnie wiadomo iż muzycy,artysci są nią szczególnie obdarzeni.

Nie jestem entuzjastką O.Rydzyka jak tutaj ironizujesz, radio stało się własnościa wielu milionów ludzi i oni je utrzymują-nie Państwo.
Zgoda-postać O.Rydzyka jest kontrowersyjna,mam swoje zdanie na ten temat,ale nie róbcie z niego złodzieja. Pieniadze na ratowanie Stoczni - pamietam tę dramatyczną sytuację wpłacali ludzie z Polski i świata na specjalne konto,niestety nie udało się Stoczni wykupic mimo usilnych starań-kto inny miał w tym interes,ale nie mnie o tym rozprawiać.Za malutka jestem,jak i reszta z nas.
Potem,gdy transakcja nie doszła do skutku były komunikaty w RM-kto sobie zyczy zwrotu wpłaconych pieniędzy proszony jest o zgłaszanie tego.
A ty Norbi bez skrupułów piszesz-złodziej-okradł stoczniowców-nie wiem ,czy oni tez wpłacali .Jesli zwykli ludzie są tak napastliwi,pełni nienawiści,oskarżeń- to gdyby istotnie dokonano tu przestepstwa nie wierzę,że nie postawiono by Ojca w stan oskarżenia. Za błahostki i pomówienia stawał przed sądem- A TĘ SPRAWĘ BY DAROWANO OT TAK????????????
Żałuję ,że poruszyłam ten temat,tyle draństwa,bezprawia ,świństw na wysokich szczeblach,uniewinnia sie katów ,morderców i jakos nikogo to nie poruszyło.Natomiast to Radio biednych ludzi-moherowych beretów -jak je wzgardliwie nazywaja ,tyle wzbudza nienawiści,tak strasznie wszystkim przeszkadza-DZIWNE,,,,,B.DZIWNE..
Kończę ten temat,przepraszam iż poruszyłam wasze wrażliwe sumienia ,nie spodziewałam się takiej reakcji.
P.s.Jeśli komus z was skradziono dobytek, co stoi na przeszkodzie zgłosić to na policję czy do sądu.
Poprzedni wątek Następny wątek Wyżej Wątek ogólne / Kawiarenka / PRAWO TO LAMANIE PRAW (Strona 2) (42867 - wyświetleń)
1 2 3 Poprzednia strona Następna strona  

Powered by mwForum 2.16.0 © 1999--2008 Markus Wichitill