www.niepelnosprawni.plStrona główna forum
forum.niepelnosprawni.pl - Nie jesteś zalogowany
Strona główna forum Regulamin i pomoc Szukaj Rejestracja Logowanie
Poprzedni wątek Następny wątek Wyżej Wątek ogólne / Praca / Unia Europejska zlikwiduje ZPCHr i dotacje!! ON na bruk????? (Strona 2) (41485 - wyświetleń)
1 2 Poprzednia strona Następna strona  
Nadrzędny - Autor godunow Dodany 2008-06-29 17:19 Zmieniony 2008-06-29 17:26

>


Niektórzy z Was są tak mocno przesiąknięci egoizmem, że Wasze człowieczeństwo zanikło...<

Wisz to jest taka sloganowa teoria nie porta żadnymi konkietami..

>>Tym sposobem mają zapewniony stały dochód w razie "wpadki"... (Znam takich, ponieważ sami się do tego przyznali....)<<


Zawsze się znajdą wyjątki...
Patrząc na statystyki ZUS.. tych lewych rencistów nie ma wiele to jest mit powtarzany przez pewne środowiska.. Dzisiaj w Polsce mamy nieco ponad 1.5 miliona rencistów (ZUS) i w tym są ci wszyscy co ze zlikwidowanych PGR-ów etc..
Są pewne środowiska w w środowisku ON co kreują tabuny lewych rent ale to nijak się ma nawet do suchych statystyk ZUS.. Od dwóch lat nasycenie rencistów z tytułu  niezdolności do pracy jest w granicach średnie w kraja UE..
Opowiadanie jakoby  tabuny lewych rencistów przejadało budżet jest grubym nieporozumieniem  tych lewych  to znikomy procent całości..
Problemem jest natomiast miliony młodych emerytów ( emerytury pomostowe etc)
Nadrzędny Autor godunow Dodany 2008-06-29 17:41

>>>Legalizacja aborcji i eutanazji już wkrótce stanie się faktem.. strasznym faktem...<<


Dwa lata rządził PiS katolicka partia katolickie rządy i to jeszcze za ich panowania eutanazja była i jest faktem prawnym w Polsce..
To za rządów poprzedników wielu przewlekle chorych nie stać było  na wykupienie lekarstw..
Czymże  jest nie leczenie przewlekłych chorób ja nie eutanazja..  Ja gdy by  mnie nie było stać na lekarstwa  w ciągu pól roku oglądałbym kwiatki z drugiej..
Tu dochodzimy do sedna podziału.. Wielu ON którym brak kończyn brak oka etc.  Zabranie świadczenia skutkuje tym że nie maja na jedzenie lub maja je w ograniczonym  zakresie.. Mogą dostać  jakieś wsparcie na jadło etc..
Ale wielu ON  na oko zdrowych ludzi żyje  tylko dzięki lekarstwom.. wprowadzenie opłat za lekarstwa fizycznie e wielu pozbawiło życia..
JA zęby żyć muszę  minimum 500 złotych miesięcznie wydać na lekarstwa..  Gdy bym nie dorabiał liczył tylko na ZUS  dawno by mnie ta pozorna zgodna z prawem eutanazja pochłonęła.. Dlatego strasznie eutanazja jest grubym nieporozumieniem.
Lub nierozpoznawaniem otaczającej nas rzeczywistości ..

Eutanazja  to chwytny slogan poprzedniej ekipy rządowej. która będąc u władzy niczego nie zrobiła by zapobiec powolnej eutanazji wielu ON..
Nadrzędny - Autor 62norbi Dodany 2008-06-29 18:38
Jak myślisz godunow, czy ci PGR-owcy to są renciści "PRAWI" czy też "LEWI"?. Oni szukali jakichkolwiek dochodów nie patrząc na prawdziwych "ON" a  ZUS dawał bo lepiej było ich posłać na rentę i zrujnować PGR-y i dać im robotę. Lepiej było importować żywność za wyższą cenę nić utrzymywać PGR-y a w nich pracowników... A co do tej eutanazji, to czy PiS czy LO to wszyscy są po jednych pieniądzach. Ja w każdym wypadku nigdy nie należałem i nie będę należał do żadnej partii.. Chyba że do własnej rodziny....
Nadrzędny Autor godunow Dodany 2008-06-30 05:51

>>ak myślisz godunow, czy ci PGR-owcy to są renciści "PRAWI" czy też "LEWI"<<<


Wiesz  ja o mitach wole nie pisać utrwalił ł sie mit ż e to PGR-owcom dano renty.. może dano sporadyczne przypadki..Prawda jest ze szafowano rentami ale w w innym regionie i w  innym przemyśle  ale to   też już niejako przeszłość (ci ludzie sa już dzisiaj na emeryturach.. ) wyrzucono ich na bezrobocie..  Dzisiaj żyje wielu na tak zwanych zasiłkach  socjalnych zapomogach. etc. czy to cos ma wspólnego z rentami.. ??
Daleki bym był od stawiania takich tez jak stawiasz.. Przypomnę dzisiajw Polsce ( za danymi z ZUS) mamy 1.600 tysięcy rencistów) z tytułu niezdolności do pracy ..
Ze zrobiono przekręty z likwidacją PGr- to jak by odmienny temat..
Nadrzędny - Autor amalian Dodany 2008-06-29 17:52
) b mb1 
Legalizacja aborcji i eutanazji już wkrótce stanie się faktem.. strasznym faktem..... a wszystko dlatego, że UE dąży do ciągłego wzrostu gospodarczego.... a jak wiadomo ludzie słabi i chorzy nie mają aż tyle sił aby wykonać "skok gospodarczy"...
Odpowiedz Zapamiętaj Zgłoś
Nadrzędny - Autor amalian Dodany 2008-06-29 17:54
sorry ,ale coś mi się pokiełbasiło z tekstem :-( .
Nadrzędny - Autor dominikb Dodany 2008-07-01 21:27
Okazuje się, że Dziennik "Polska" napisał niesprawdzoną i błędną informację jakoby w przyszłym roku wiele niepełnosprawnych osób straciło pracę... Ale to kolejny dowód na to, że pewne środowiska biznesowe dążą do "likwidacji" samych osób niepełnosprawnych... Tego typu artykuły .. ich publikacja w portalach internetowych to nic innego jak "ciche zezwolenie na eutanazję"...
Nadrzędny - Autor Barbara Mycko Dodany 2008-07-01 21:31
SKĄD WIESZ ŻE TO NIEPRAWDA
Nadrzędny - Autor godunow Dodany 2008-07-02 05:54

>>ego typu artykuły .. ich publikacja w portalach internetowych to nic innego jak "ciche zezwolenie na eutanazję"... <<


Ty chyba za bardzo nie rozumiesz na czym ta eutanazja  polega   bo ona od dawna już u nas jest.
ALe Ty dalej bzdury wypisujesz na ten temat.. ze aż w czy szczypie ..
Wyłacz to ichnie radio i rozejrzyj sie koło siebie..
Nadrzędny Autor dominikb Dodany 2008-07-02 09:47
http://www.niepelnosprawni.pl/ledge/x/25034
Moi drodzy... w dzisiejszym świecie pewne działania.. często wprowadzane sa podstępem... pod płaszczykiem "dobrych intencji"... Zresztą już wkrótce zrozumiecie o czym mówię...
Są środowiska, którym zależy aby postawić niepełnosprawnych w złym świetle.. Tylko naiwni tego nie widzą...
Miłego dnia!
Nadrzędny Autor 62norbi Dodany 2008-07-02 10:24 Zmieniony 2008-07-02 10:31
Godunow....

Hmmm,

  >ze aż w oczy szczypie...>

To radzę, opłucz je i spojrzyj bardziej realnie na świat a przekonasz się że ty źle spostrzegasz świat "ON" albo nie jesteś "ON" i patrzysz z perspektywy człowieka zdrowego.... Nie gniewaj się że tak napisałem, ale sam sprawiasz wrażenie w twoich postach że nie jesteś "ON".... Może się mylę, dałby Bóg....
Nadrzędny - Autor 62norbi Dodany 2008-07-02 10:01 Zmieniony 2008-07-02 10:59
Może to jednak prawda, tylko tak piszą że jest to nieprawdą dla zdemontowania "NIEWYGODNEJ PRAWDY", aby nie robić zamieszania... Takie praktyki były stosowane za "HITLERA" i "STALINA"....

>1.) Tym samym nie jest prawdziwa przypisana Panu Ministrowi Dudzie wypowiedź, że ''na razie jest mowa o obcięciu dotacji, ale liczymy na to, że uda się wynegocjować z Komisją, by te cięcia zmniejszyć''.>

W tym miejscu już zaczynają kręcić....

> 2.)  Używanie określeń, które dawno wyszły z użycia ze względu na ich pejoratywne zabarwienie (''inwalida''), formułowanie uogólnionych negatywnych opinii na temat pracowników niepełnosprawnych (''większość polskich inwalidów nie jest ani wydajna ani dobrze wyszkolona''), nie przyczynia się do zwiększenia motywacji potencjalnych pracodawców do zatrudniania osób niepełnosprawnych.

A, tu... To tylko tak piszą dla "ZAMYDLENIA"  oczu "ON"
Nadrzędny Autor amalian Dodany 2008-07-02 10:05
No tak !To jest oczywista oczywistość ;-) .Pozdrawiam :-) .
Nadrzędny - Autor 62norbi Dodany 2008-07-02 11:24 Zmieniony 2008-07-02 11:27
Dodając jeszcze jeden wątek do mojego poprzedniego postu

>  Jednakże prawdą jest, że zmiany te należy wprowadzać z zachowaniem dużej ostrożności, tak aby nie spowodować negatywnych skutków na szczególnie wrażliwym rynku pracy osób niepełnosprawnych. >


Tak,  tu też się z nimi zgadzam, jednak nie do końca. Ponieważ prawie nic nie zrobiono dla "ON"  od 1989 roku po za coraz to większymi restrykcjami i dyskryminacją na każdym kroku.... Związku z powyższym nasuwa się kolejne pytanie!!??  Jak długo i ile jeszcze...????
Nadrzędny - Autor godunow Dodany 2008-07-03 06:13 Zmieniony 2008-07-03 06:16

>>Czy to prawda, że można złożyć zażalenie na opieszałość Sądu? <<


Nie chciałbym być złosliwy..
Ale Czytanie z zrozumieniem  przychodzi ci z trudnością ..
Zapytam jak często chodzisz do apteki po lekarstwa czy wogóle chodzisz..??

Ja wcześniej pisałem eutanazja już od dawna w Polsce jest faktem.. !! A ty piszesz ze wprowadzą i ją zalegalizują, Bzdury totalne wypisujesz i tyle.. Moim zdaniem nie rozumiesz zagadnienia a tylko piszesz by pisać. Pytanie istotne tylko poco tak czynisz..??

Czy to nie jest czasami eutanazja skoro osoby starsze emeryci  renciści odchodzą od  okienka apteki bez wykupionych lekarstw i  się nie leczą  ( bo nikt jeszcze samymi receptami się nie wyleczył) a tym samym skazują sie na powolną śmierć.
Ja gdy bym nie miał na lekarstwa ( wydaje przeciętnie około 300 złotych miesięcznie ) dawno bym nie żył..

Bo nie podawanie lekarstw to skracanie  życia Dodam w pełni świadome skracanie i to w zgodzie z majestatem prawa w Polsce..  Nie wiem czy to zrozumiesz .. PIS rządził dwa lata  nawet tych głodowych rent i emerytur  nie zrewaloryzował  dał jedno razowe ochłap. .( ludzie po 35 latach pracy maja emerytury mniejsze niż  600 złotych) Ludzie ci są dzisiaj schorowani i powoli odchodzą bo mają dylemat umrzeć z głodu czy z braku lekarstw.. Co byś Ty wybrał na ich miejscu..?? Ty zapewne takich dylematów nie masz..  Oby..
Zanim napiszesz następne epitety pod moim adresem 3 razy się zastanów 
Nadrzędny - Autor amalian Dodany 2008-07-03 09:33

>Tak,  tu też się z nimi zgadzam, jednak nie do końca. Ponieważ prawie nic nie zrobiono dla "ON"  od 1989 roku po za coraz to większymi restrykcjami i dyskryminacją na każdym kroku.... Związku z powyższym nasuwa się kolejne pytanie!!??  Jak długo i ile jeszcze...????


No nie . Nie zgadzam się z takim stwierdzeniem,że od 89r nic się nie zmieniło na plus dla takich jak my - wózkowiczów . Już choćby więcej miejsc parkingowych dla nas . Wiecej jest przejść dla pieszych , możliwych do ' przejścia ' przez ON -ów na wózku . Podjazdy do budynków użyteczności publicznych ,windy . W Urzędzie miasta stanowisko dla ON w którym zgłaszm sprawę ,którą chcę wyjaśnić ... . Ale nie dość np. pracownicy cywilni nie powinni być wymieniani na stanowiskach które piastują tylko dlatego ,że nie z ' naszej opcji ' politycznej ...Profesjonalizm, wiedza ,chęć działania to cechy jakie powinien mieć taki urzędnik i być za nie oceniany   . Fakt ,że eszcze dużo przed nami ,ale idziemy w dobrym kierunku . Zauważam duże zmiany na plus . Pozdrawiam :-)
Nadrzędny - Autor 62norbi Dodany 2008-07-03 10:17 Zmieniony 2008-07-03 10:26
Tak,zmiany na plus są, tego się nie wypieram, np z tymi podjazdami choć nie wszędzie bo na stacjach PKP w tunelach a jak są to bezmyślnie zrobionych), nie tylko tam gdzie ty mieszkasz są "wózkowicze". próbuj się wózkiem dostać w z peronu na peron w Opolu, lub w Tarnowskich Górach ( tu jest słynny ośrodek rehabilitacyjny z kliniką po wypadkową) w Bytomiu, Katowicach... A te które zrobiono w dużej części nie spełniają swoich zadań tak do końca. Na przykład w Strzelcach Opolskich do ośrodka zdrowia są podjazdy ale na wyższe piętra już nie można się dostać wózkiem, ponieważ zapomniano że potrzebna jest winda... Tu mógłbym wymieniać bez końca.... np.  http://wyborcza.pl/1,76842,5420156,Niepelnosprawny_posel_zaklinowany_w_pociagu.html
Nadrzędny - Autor amalian Dodany 2008-07-03 10:53
Ależ pewnie ,że jeszcze wiele przed nami ... do naprawienia ,wymagajmy ! Ale bądźmy obiektywni ... Pozdrawiam :-)
Nadrzędny - Autor godunow Dodany 2008-07-03 11:22

>>>Tu mógłbym wymieniać bez końca.... np.  <<


Ja bym też tak mógł wymieniać bez końca.. To nie takie odlegle czasy zę ci na wózkach ( w obecnych czasach  przed 1989 na coś takiego jak wózek mogli sobie pozwolić nie liczni) )  byli skazani na siedzenie w domu .. Bo o wózkach mogli jedynie pomarzyć,,
Jeżeli ktoś pisze że od 1989 roku nie zrobiono nic to nie bardzo znowu wie o czym pisze..
Lub pisze  tylko po to aby pisać..
Nadrzędny - Autor 62norbi Dodany 2008-07-03 11:54 Zmieniony 2008-07-03 12:21
Godunow, co ze teraz mają wózki lecz nie mogą się swobodnie poruszać. Może w Warszawie i w innych reprezentacyjnych miejscach jest troszkę lepiej ale w reszcie kraju nawet nie drgnęło. Przykładem może być  właśnie poseł Platformy Obywatelskiej Marek Plura opisujący podróż z Katowic do Warszawy pociągiem... Radziłbym Ci przyjechać w moje strony a zobaczyłbyś to na własne oczy... Na przykład w mojej rodzinnej miejscowości jest piękna hala sportowa lecz nie dostępna dla kogoś kto jeździ na wózku, do budynku urzędu Gminnego nie sposób dostać się na wózku, nie jeżdżą autobusy niskopodłogowe... Nie mów już mi na ten temat, skoro mieszkasz w jakimś reprezentacyjnym mieście bo i tam doliczyłbym się dużo, a nawet bardzo dużo przykładów olewania "ON"...

Pozdrawiam
Nadrzędny - Autor amalian Dodany 2008-07-03 12:53
To dlaczego nie działasz ? jak nie Ty to może Twoi bliscy Norbi . Podajesz przykład Marka ,którego miałem przyjemność poznania osobiście ,który opisuje problem w podróży osoby niepełnosprawnej poruszającej się wózkiem elektrycznym ,bo takim się poruszał Marek gdy go poznałem . Zastanawiam się jak sobie poradził z tym problemem,problemem wózka elektrycznego ,bo żaden wagon osobowy nie ma tak szerokich drzwi w wagonie ,chyba że bagażowy... ale on o tym pisze ,informuje a w wypadku tej nieszczęsnej hali sportowej może również trzeba poinformować wlodarzy...może pomoże  .

>Może w Warszawie i w innych reprezentacyjnych miejscach jest troszkę lepiej ale w reszcie kraju nawet nie drgnęło<


To nie zależy od miejsca a raczej od ludzi ,którym nasze problemy są bliskie lub nie . Czy w Warszawie czy w Koziej Wólce (przepraszam mieszkańców  miejscowości Kozia Wólka )
ważne by były osoby otwarte na nasze problemy . To juz nie jest problem funduszy lecz chciejstwa lub wiedzy a raczej niewiedzy jak to zrobić .

>nie sposób dostać się na wózku, nie jeżdżą autobusy niskopodłogowe...<


Nic mi nie wiadomo że autobusy jeżdżące w dużych miastach są niskopodłogowe ... może kiedyś . Masz rację że ON w mieście ma większe możliwości wyrwania się z domu ,wyjści do kina ,poruszania się ,bo i chodników więcej jak i tych poruszających się inaczej  ...Ważne jest nie rezygnowania z siebie i pokazywanie się w kinie,na piwie . Tylko jednym ! Życia wśród a nie obok ... Pozdrawiam :-) .
Nadrzędny Autor amalian Dodany 2008-07-03 12:58
WSZYSTKIE autobusy - powinno być napisane . Przepraszam :-( .
Nadrzędny - Autor 62norbi Dodany 2008-07-03 13:49
Ja nie raz o tym wspominałem na spotkaniach z burmistrzem, ale oni tylko "POKIWALI GŁOWAMI" i na tym sie skończyło.....
Nadrzędny - Autor godunow Dodany 2008-07-03 14:27 Zmieniony 2008-07-03 14:38

>>Godunow, co ze teraz mają wózki lecz nie mogą się swobodnie poruszać<<<


To zabrać wózki niech ludziska siedzą w domu .. po co mają się poruszać ( bo mniej więcej taki jest Twój tok rozumowania)...
Czyby Kraków budowano jeden dzień..??

>Marek Plura opisujący podróż z Katowic do Warszawy pociągiem... Radziłbym Ci przyjechać w moje strony <


No i  bardzo dobrze wiedziało na kogo trafić.. Jeżeli tacy ludzie  będą mieć więcej tego typu przygód skorzystamy my wszyscy.. Oni coś załatwią dal siebie przy okazji niejako i dla nas ON..  Mieszkam na Śląsku  jak by co.. i to nie w Katowicach.. jak tam jest rózowo sam przytoczyłeś..

Ale z drugiej strony odnoszę wrażenie że TY  uważasz  jestem na wózku  i wszytko musi być dla mnie  dostępne inni są mniej ważni..
Byle ja miał 

Niejednokrotnie ten ON wizualnie wyglądający jako sprawny ma masę  więcej problemów niż ten na wózku..
Ty się martwisz ze nie  wjedziesz do sali sportowej.. To jest pikuś  przy takim dylemacie..  bo choremu innemu na jutro brakło lekarstw i nie ma ich za co wykupić.. a nie wzięcie  dawki to powolna śmierć..
Trzeba  wybrać czy budujemy podjazdy do wszelkich instytucji czy najpierw załatwiamy ( finansuje państwo  lekarstwa na choroby przewlekłe)  a co za tym idzie minimalizujemy  eutanazję tak ochoczo przez Cibie wspominaną.
Ja jednak jestem za pełnym dofinansowaniem lekarstw niż w pierwszej kolejności finansowaniem wszędzie dojazdów do hal sportowych instytucji.. . Jak nie wiedziesz do tej wspomnianej hali na pewno nie umrzesz..
Nadrzędny Autor 62norbi Dodany 2008-07-03 16:10
Ja jeszcze jako tako zajdę do tej hali sportowej na masaże i rehabilitację ponieważ jako tako chodzę o własnych siłach, lecz żal mi tych ludzi co przyjeżdżają w tym samym celu co ja, tylko na wózkach. Byłem za dziecka sparaliżowany od szyi pod mały palec u nogi i wiem coś na ten temat... To że dziś chodzę zawdzięczam moim rodzicom i własnej determinacji... Teraz gdy częściowo osiągnąłem mój cel, próbuję coś zrobić dla tych co jeżdżą na wózkach, dla chorych aby im ulżyć... Walczę o to aby wszystkie z możliwych "BARIER" usunąć z pola widzenia... A z tym się zgadzam w stu procentach:

  > No i  bardzo dobrze wiedziało na kogo trafić.. Jeżeli tacy ludzie  będą mieć więcej tego typu przygód skorzystamy my wszyscy.. Oni coś załatwią dal siebie przy okazji niejako i dla nas ON..  Mieszkam na Śląsku  jak by co.. i to nie w Katowicach.. jak tam jest rózowo sam przytoczyłeś.. >

  > Niejednokrotnie ten ON wizualnie wyglądający jako sprawny ma masę  więcej problemów niż ten na wózku..  >

Uważam że wszyscy "ON" mają mieć równy dostęp do wszystkiego co publiczne, a nie jak to napisałeś:

>Byle ja miał> 
Nadrzędny - Autor Barbara Mycko Dodany 2008-07-03 15:03
PODZIWIAM MARKA PODOBNIE JAK TY I MAM NADZIEJĘ ŻE DZIĘKI NIEMU POLEPSZY SIĘ NAM
POZDRAWIAM
Nadrzędny - Autor dominikb Dodany 2008-07-03 19:34
Człowiek, który widzi tylko własną niepełnosprawność/chorobę... to egoista.
Nadrzędny Autor Barbara Mycko Dodany 2008-07-03 19:54
CO TO MA WSPÓLNEGO Z MOIM  POSTEM
AMERYKA WIELKA
Nadrzędny - Autor 62norbi Dodany 2008-07-03 19:55
Do kogo to adresujesz, tego egoisty???
Nadrzędny - Autor Barbara Mycko Dodany 2008-07-03 20:18
DOMIKB
Nadrzędny - Autor dominikb Dodany 2008-07-03 20:31
Norbi... przecież nie do Ciebie... ;-)
Nadrzędny - Autor Barbara Mycko Dodany 2008-07-03 20:37
jasne że nie do niego
Nadrzędny - Autor godunow Dodany 2008-07-04 08:27
Problem ON  jest szalenie złożony pewnym środowiskom zależy by skłócić tych. ON.. Bo to dobrze dal niektórych jak Ci ON sami sie podzielą na tych mniej ważnych bardziej ważnych i tych najważniejszych,,. Czyli ON własnymi rękoma. się załatwią..
Tak podpucha widzisz ty jesteś na wózku masz renty 500 złotych . On chodzi  zdrowy z wyglądu  jak byk i też ma rentę .. pewnie załatwiona..
Czyli dzieje sie najgorsze co może sie dziać. podpuszczanie jednych na drugich.. Sąsiad ma rentę na pewno załatwioną rzecze drugi zawistny sąsiad.. Ja przypomnę lewa renta jest przestępstwem . Do póki komuś sie tego nie udowodni tego niecnego procederu w majestacie prawa jest niewinny..
Nadrzędny - Autor amalian Dodany 2008-07-04 10:11

>Tak podpucha widzisz ty jesteś na wózku masz renty 500 złotych . On chodzi  zdrowy z wyglądu  jak byk i też ma rentę ..<


Przeszkadza mi to tylko na parkingu ... Widząc gościa parkującego na miejscu dla osoby niepełnosprawnej  r u ch o w o ,wrzucającego za przednia szybe legitymację,biegusiem ruszajacą po wózek... . Wtedy zaczynam myśleć,czy aby tą rente ,którą zapewne ma - nie wyłudził,tak jaką kartę parkingową ... Cały czas mówimy o chodzącym ON-ie ,mającym kartę parkingową ,bo wydaje się mu ,że mając rentę karta również mu się należy . Zajmuje taki cwaniaczek miejsce parkingowe takiej osobie poruszającej się wózkiem elektrycznym . Czy możesz postawić znak równości między nimi ? Ja nie . Tylko proszę mi nie mówić ,że wszyscy ,ci chodzący niepelnosprawni ,mający karty parkingowe mają je ze wzgledu na schorzenia... Pozdrawiam :-) .
Nadrzędny - Autor Boginka Dodany 2008-07-04 10:25
Kartą można zdaje się posługiwać nie mając renty. Np. kiedy podjeżdżasz po osobę niepełnosprawną. Więc możliwe, że kierowca ma po prostu w rodzinie chorego, a z karty korzysta przy okazji.
Zresztą nawet u ruchowych bywa różnie - mnie by się np. karta przydała zimą (nie wyrabiałam jeszcze, bo jakoś sobie radzę bez) a latem... no cóż - biegać to ja nie umiem. Ale jak mam dobry dzień, to nie wiem, czy ktoś by w duchu nie obfuczał, że prawie nie chora. Dylematu póki co nie ma, bo na kopertach nie parkuję. Ale warto pamiętać, że część chorób ruchowych świetnie nadaje się do "chodzenia" w dość nieprzewidywalny sposób - teraz możesz, zaraz nie.
Nadrzędny - Autor dominikb Dodany 2008-07-04 12:24
Niepełnosprawność ruchowa nie zawsze "skazuje" na wózek... Przedmówczyni ma rację... jest wiele schorzeń ruchowych, które objawiają się o różnej porze dnia i nocy... Na pierwszy rzut oka może wydawać się, że dana ON nie jest niepełnosprawna.. a tym czasem może być bardziej chora od nas... W społeczeństwie wciąż panuje stereotyp, że jeśli niepełnosprawny to tylko na "wózku"...
Po drugie... posiadanie prawa do karty parkingowej nie wiąze się z posiadaniem renty.. tak samo jak orzeczenie o stopniu niepełnosprawności nie musi uprawniać do pobierania świadczenia rentowego - to kieruje dla tych wszystkich, którzy w każdej osobie posiadającej orzeczenie o niepełnosprawności upatrują "człowieka pobierającego rentę".
Pozdrawiam
Nadrzędny - Autor 62norbi Dodany 2008-07-04 12:43
Dominikb, Tu masz rację w 100 % o tych kartach i że nie każdy który jest "ON"" musi jeździć na wózku.. Natomiast... Mam do Was wszystkich pytanie:  Czy czasem zbyt bardzo zeszliśmy z tematu który podał nam Dominikb? Pozwolę sobie przytoczyć ten temat ponownie;

> Zanosi się na to, że juz wkrótce Unia Europejska pozbędzie się problemu jakim są niepełnosprawni... Szkoda, że nasz rząd i nasz pełnomocnik nie widzą w tym nic złego... cóż... A to Polska właśnie!!!


Oto link do artykułu: http://www.polskatimes.pl/stronaglowna/11403,unia-zwolni-z-pracy-polskich-niepelnosprawnych,id,t.html.html

>

Nadrzędny - Autor dominikb Dodany 2008-07-04 12:57
To prawda... zeszlismy z tematu... a tym czasem Ministerstwo zdementowało informację podaną przez dziennik Polska Oto link: http://www.niepelnosprawni.pl/ledge/x/25034
Ale jak wiadomo... w każdej plotce jest odrobina prawdy... Nie od dziś wiadomo, że niektórzy idealny świat widzą taki w którym nie ma choroby, niepełnosprawności, bezrobocia, biedy... Ci sami ludzie mają tez pewne własne wizje.. często okrutne...
Nadrzędny - Autor amalian Dodany 2008-07-04 13:22
Boginka napisała : >a latem... no cóż - biegać to ja nie umiem. Ale jak mam dobry dzień, to nie wiem,<

Ja zaś uważam,że są wśród nas tacy ,którym zmienione kryteria przyznawania karty parkingowej nie przeszkadzały by i np. Liczył by się czas przebiegniecia na 400 m ... przeszkodami ...żadna to dla nich przeszkoda ;-) .Pewnie są tacy . Pozdrawiam :-) .
Nadrzędny - Autor amalian Dodany 2008-07-04 13:30
Panowie,gdyby nie wymogi Uni pewnie byśmy w tym maraźmie przedunijnym . Unia z całą tą biurokratyzacją jest wybawieniem dla takich jak my . To nagłe dostrzeżenie nas na ulicach w centrach handlowych w budynkach użyteczności publicznej jest tylko za przyczyną  Unii ...jej przepisów ,które nie dyskryminują nas...Tam to jest standartem od lat . co nie znaczy ,że mamy tylko głową przytakiwać ,że się zgadzamy na wszystko ;-) .Pozdrawiam :-)
Nadrzędny Autor 62norbi Dodany 2008-07-04 14:01
Amalian

Masz rację, że nas "ON" widać coraz więcej na ulicy za sprawą przepisów UE, lecz nasze rządy poprzednie i ten dzisiejszy, nie ważne czy to LID, PiS lub PO zbyt ślamazarnie wdrażają te wszystkie przepisy a tym bardziej dla ludzi szarych i "ON"...
Nadrzędny Autor Boginka Dodany 2008-07-04 13:46
amalian
Ależ ja wiem. Akcentuję po prostu, że myślenie automatycznie, że jak nie widać, to nie ma, nie musi być słuszne. Bo może być tak, że w tej chwili nie widać.

A tym, co mogliby na czas robić 400m z przeszkodami - na zdrowie. Ja przecież też bym tak chciała. ;-)
Nadrzędny - Autor 62norbi Dodany 2008-07-04 13:44 Zmieniony 2008-07-04 14:08
Dominikb, to że Ministerstwo zdementowało informację podaną przez dziennik Polska. To świadczy że jednak ktoś z "NICH" czyta nasze fora i słucha nasze wypowiedzi na ten temat. Zdemontowali tą wiadomość ale po cichu będą robić swoje.....
Nadrzędny - Autor dominikb Dodany 2008-07-04 13:50
Miejmy nadzieję, że choć trochę zależy "Im" na człowieku...
Nadrzędny - Autor 62norbi Dodany 2008-07-04 14:07 Zmieniony 2008-07-04 14:28
Ta nadzieja jest bardzo złudna, tez ją miałem idąc do URNY WYBORCZEJ, ale jak zawsze przeżywam po tym bardzo wielkie rozczarowanie.... "Człowiek", dla nich nie ma znaczenia. Dla nich ma znaczenia co z człowieka można wyciągnąć... A czy "CZŁOWIEK" śpi pod mostem czy na ulicy lub w łóżku, dla rządu obojętnie czy LiD, PiS czy PO z PSL, to nie ma żadnego znaczenia... Oprócz Rządów Hitlera i Bieruta... Przeżyłem ich wszystkich, wszyscy z nich mówili pięknie, obiecywali "ZŁOTE GÓRY", wszyscy jednak pozostali na pięknych SŁOWACH I OBIETNICACH....
Nadrzędny - Autor dominikb Dodany 2008-07-04 15:05
A wszystko po to "by żyło się lepiej... nie wszystkim... lecz tylko elitom rządzącym i niektórym przedsiębiorcom".
Nadrzędny Autor 62norbi Dodany 2008-07-04 15:07
Dokładnie, tak.......
Nadrzędny - Autor Danonek Dodany 2008-07-10 09:02
Witaj  przeczytałem ,obejrzalem i jestem wstrząśniety to koszmar.
Nadrzędny Autor 62norbi Dodany 2008-07-10 09:45
Wstrząśnięty, to koszmar..... Tak, niestety ale to jest najszczersza prawda.... To nie horror z telewizji... To nie opowiadanie wyssane z palca....  To nasza codzienność, to nasza rzeczywistość... Nie wystarczy być wstrząśnięty, przeczytać, obejrzeć.... To trzeba przeżyć, aby wszystko to zrozumieć....
Poprzedni wątek Następny wątek Wyżej Wątek ogólne / Praca / Unia Europejska zlikwiduje ZPCHr i dotacje!! ON na bruk????? (Strona 2) (41485 - wyświetleń)
1 2 Poprzednia strona Następna strona  

Powered by mwForum 2.16.0 © 1999--2008 Markus Wichitill