www.niepelnosprawni.plStrona główna forum
forum.niepelnosprawni.pl - Nie jesteś zalogowany
Strona główna forum Regulamin i pomoc Szukaj Rejestracja Logowanie
Poprzedni wątek Następny wątek Wyżej Wątek ogólne / Kawiarenka / Aktualności (Strona 187) (3757589 - wyświetleń)
1 2 3 4 5 6 7 8 ... 330 Poprzednia strona Następna strona  
Nadrzędny - Autor TadeuszP Dodany 2015-10-19 21:14

>Jutro jeszcze jedna debata. Myślicie, że jest potrzebna?


Każda debata/dyskusja daje szansę prezentacji poglądów, planów ale ile z tego będzie realizowane to wielki znak zapytania.
Jeśli chodzi o obecne partie rządzące to nie można przekreślać ich zasług i dorobku ale błędów też się nazbierało.
A za kim opowiedzą się wyborcy? już za tydzień będzie wiadomo. Ja w każdym razie nie planuję emigracji (nawet wewnętrznej) - moje dzieci też.
Bez względu na wyniki. :-)
Nadrzędny - Autor rogal160 Dodany 2015-10-20 07:58
"Pan niedługo będzie uchodźcą z tej telewizji"-piękne:))))))))))
Nadrzędny - Autor TadeuszP Dodany 2015-10-20 08:47
Rzeczywiście dobre, ale kto usłyszał takie "przesłanie"?
Bo "dziennikarzy", którzy zasłużyli na cudzysłów jest niemało.
Nadrzędny - Autor lidian Dodany 2015-10-20 09:08
Przed wyborami słyszymy wiele takich "pięknych" słów i to z każdej strony politycznej. To, że wczoraj po debacie policja kontrolowała "szydłobus" też było "piękne".
Nadrzędny - Autor Gollum Dodany 2015-10-20 09:28
Witam
Tak odnośnie obietnic ☺

Pewien bogaty człowiek umiera. W bramie nieba wita go św. Piotr i zaprasza niedbałym gestem do środka. Kiedy wszedł do środka zobaczył długi ciemny korytarz a na jego końcu małe pomieszczenia z malutkimi oknami. Człowiek zdziwiony pyta św. Piotra:
- Co to ma być? To jest niebo tak upragnione przez wszystkich ludzi?
- Tak to jest niebo.
Człowiek zerka przez malutkie okienko na dół i widzi bawiących się ludzi, uśmiechniętych, zadowolonych i pyta:
- A tam na dole to co jest?
- To jest piekło.
- Jeżeli tak to ja wolę iść do piekła!
- Słuchaj człowieku stamtąd już nie ma powrotu.
- Nie szkodzi wolę iść tam.
Święty Piotr odprowadził go do bramy i pyta:
- Na pewno tego chcesz?
-Tak, nie marudź!
- A więc idź.
Człowiek zszedł do bramy piekieł. Tam wita go Lucyfer z szerokim uśmiechem i wręcza mu widły i mówi krótko:
- Piec nr 77
- Jak to? przecież widziałem z góry ludzi bawiących się i radosnych, a ty mi tu widły dajesz?
- Aaa. To był nasz dział reklamy!
Nadrzędny - Autor lidian Dodany 2015-10-20 09:41
Tak to wygląda . Trafiłeś.

Wrócę jednak do wczorajszej kontroli pojazdu, którym wracała Beata Szydło po debacie. Ciekawe czy w jakimkolwiek innym kraju doszło do takiej sytuacji.
Nadrzędny - Autor Prawda Dodany 2015-10-20 10:46
NO NO NO
POLICJA SŁUSZNIE KONTROLOWAŁA BO CZĘŚĆ TEJ PISOWSKIEJ MŁODZIEŻÓWKI BYŁA PO DOPALACZACH. CO ZRESZTĄ UWIDOCZNIŁO SIĘ W ICH ZACHOWANIU. Z DRUGIEJ STRONY TO SIĘ IM NIE DZIWIĘ BO JAK MOŻNA NA TRZEŹWO ZNIEŚĆ TE BREDNIE PRZEZ SZYDŁO MÓWIONE ? /5/
Nadrzędny Autor lidian Dodany 2015-10-20 10:48
Myślę , że lepiej niż te mówione przez niektórych na forach internetowych.
Nadrzędny - Autor TadeuszP Dodany 2015-10-20 09:49
Może "ktoś" zadzwonił na policję i doniósł, że są tam "środki dopingujące" :-)
No bo niby z jakiego powodu Beata Szydło była wyluzowana a Ewa Kopacz taka spięta, wręcz smutna.
Nadrzędny - Autor rogal160 Dodany 2015-10-20 09:58
Oj PO przerżnie te wybory. Grzesio Schetyna już to wie.
Nadrzędny - Autor lidian Dodany 2015-10-20 10:46
Chyba nie tylko on już to wie.
Nadrzędny - Autor rogal160 Dodany 2015-10-20 10:52
Jak dostaną poniżej 20 proc. to PO się rozpadnie.
Nadrzędny - Autor lidian Dodany 2015-10-20 11:09
Myślę, że już mają dla siebie załatwione inne dobre miejsca. Tak na wszelki wypadek.
Nadrzędny - Autor rogal160 Dodany 2015-10-20 11:33
W Warszawie sadzają się w miejskich urzędach i spółkach. Wiem z pierwszej ręki.
Nadrzędny - Autor lidian Dodany 2015-10-20 11:59
Pewnie tak jest w całym kraju.
Nadrzędny Autor Jola11 Dodany 2015-10-20 16:42

>tak jest w całym kraju.<


Było i jest w całym kraju.
Nadrzędny Autor Jola11 Dodany 2015-10-20 16:40
Czyli znowu będzie "przewodnia siła narodu"? Czy to jest dobre dla jakiegokolwiek kraju? Na 100% nie.
Nadrzędny - Autor Gollum Dodany 2015-10-20 10:22
Bo Ewa Kopacz pomyliła opakowania :D
Nadrzędny - Autor TadeuszP Dodany 2015-10-20 11:55

>Bo Ewa Kopacz pomyliła opakowania :D


Gollum, to Ty cwaniaku zadzwoniłeś na policję?
Mówili w TV, że policja krakowska odebrała telefon typu:
"uprzejmie, acz z obrzydzeniem, donoszę że ......" i "anonimowy rozmówca" poinformował, że w Szydłobusie jest zbyt wiele osób.
Kontrola policji odbyła się w momencie, kiedy w autobusie był tylko kierowca a więc trudno było policzyć pasażerów.
Ciekawe czy "anonimowy rozmówca" złoży skargę na niewłaściwe wykonywanie obowiązków przez funkcjonariuszy? :-)
Nadrzędny - Autor Gollum Dodany 2015-10-20 15:09
Jak zwykle mnie przejrzałeś :-)
Nadrzędny - Autor TadeuszP Dodany 2015-10-20 18:02

>Jak zwykle mnie przejrzałeś


To były tylko domysły :-)
Ale cenię Twoją odwagę, fakt przyznania się jest tu rzadkością :-)
Nadrzędny - Autor Gollum Dodany 2015-10-20 18:11
Szukasz, oj szukasz i znajdziesz - nawwet prosić nie będziesz musiał.
Waż Waść słowa ☻
Nadrzędny - Autor TadeuszP Dodany 2015-10-20 18:25
Zastanawiam się tylko jak Ty z takiej odległości wypatrzyłeś ten tłum? :-)
Wada wzroku to zwykła ściema! Oj, powiem bluengel - da Ci popalić. :-)
A propos! Palisz?
Nadrzędny - Autor Gollum Dodany 2015-10-20 18:40

>A propos! Palisz?<


W sezonie na grillu :D
A, i bywa, że mosty za sobą...

Nie, nie palę.
No i nie mów nic bluengel - to już wolę, żebys powiedział Angeli .... Merkel :D
Nadrzędny - Autor TadeuszP Dodany 2015-10-20 18:51

>A, i bywa, że mosty za sobą...


Nie uwierzę, że Most Łazienkowski ....
No dobra, Angeli też nie powiem :-)
Nadrzędny - Autor Gollum Dodany 2015-10-20 19:29
Uff...
Będę żył - masz browara ☺
Nadrzędny - Autor TadeuszP Dodany 2015-10-20 20:53
No widzisz!
Dogadaliśmy się :-)
Nadrzędny Autor Gollum Dodany 2015-10-20 21:13
Trzeba było tka od razu, a nie kluczysz i kluczysz... :D
Nadrzędny Autor Jola11 Dodany 2015-10-21 12:37

>nawwet prosić nie będziesz musiał.<


Dobre :-)
Nadrzędny - Autor rogal160 Dodany 2015-10-20 09:11
Lis od Wiplera:)
Nadrzędny - Autor lidian Dodany 2015-10-20 09:15
Pomijam te słowa. To przedwyborcze przepychanki. Mam jednak zdanie, że telewizja publiczna powinna mieć dziennikarzy mniej zaangażowanych politycznie , przynajmniej na wizji.
Nadrzędny Autor rogal160 Dodany 2015-10-20 09:33
Zdecydowanie powinna.
Nadrzędny - Autor Jola11 Dodany 2015-10-20 16:57
Nie oglądałam "debat" - szkoda czasu na bzdety. Czasem coś przy okazji mi wyskoczy i trochę słucham.
Od Lat Pospieszalski jest okropnym prowadzącym, nigdy nie daje dojść do słowa komuś kto ma inne poglądy, zero kultury.
Czasem oglądałam częściowo "Lis na żywo" i moim zdaniem pozwala wypowiedzieć się każdemu, przerywa tylko jak ktoś przynudza albo w koło to samo i innym przeszkadza.

Monotematycznie się zrobiło na tym forum :-( "poklepywanie po plecach" - brak dyskusji, odmiennych zdań :-(
Nadrzędny Autor Prawda Dodany 2015-10-20 17:59
NO NO NO
MUSZĘ JOLĘ POCHWALIĆ BO CELNIE SPUENTOWAŁA TĘ ŻENUJĄCĄ DYSKUSJĘ POKLEPUJĄCYCH SIĘ PO PLECACH. GRUPA WZAJEMNEJ ADORACJI ZA BARDZO SIĘ ROZPĘDZIŁA. HE HE HE /5/
Nadrzędny - Autor lidian Dodany 2015-10-20 18:05
Już niecała godzina do następnej debaty. Polecą pióra?
Nadrzędny - Autor lidian Dodany 2015-10-20 20:48
I nie poleciały. Nic nowego nie powiedziano.
Nadrzędny - Autor TadeuszP Dodany 2015-10-20 21:04
A mnie zaskoczył Kukiz!
Bardziej rzeczowy i opanowany niż często wcześniej.
A już pytanie o koalicje sprowadziły, lub miały sprowadzić poważną debatę do wróżenia z fusów.
Reprezentant Partii Razem też zyskał na swoim wizerunku a reszta nic nowego nie powiedziała.
I tyle zapamiętam z tej całej debaty.
Nadrzędny - Autor rogal160 Dodany 2015-10-21 08:03
Tylko Razemma szalone postulaty.
Nadrzędny - Autor lidian Dodany 2015-10-21 09:08
Szalone? Może. 75 -cio % podatek dla najbogatszych, to nie przejdzie. Jednak są bliżej ludzi. Przynajmniej teraz. Tylko to co mówią przed wyborami trzeba przesiać przez sito wiadomo dlaczego. Lider fajnie się wczoraj zaprezentował. Jeszcze o nim usłyszymy. Szkoda, że telewizje skupiły się przede wszystkim na pokazywaniu dwóch wiodących partii.
Nadrzędny - Autor rogal160 Dodany 2015-10-21 09:46
No to popatrzmy na te postulaty:
1. Płaca minimalna 2400 zł. - dlaczego nie 5000? Może 8000? Postawmy wreszcie sprawę jasno. Wzrost płac bierze się z rozwoju gospodarczego, a nie z regulacji ustawowych. Można o tym całe rozprawy pisać.
2. 35h tydzień pracy - a zmęczeni są po 40? Wydajność pracy w PL jest niska (nie jest to wina pracowników), wyprodukujemy więc jeszcze mniej - niższy PKB - mniej do podziału. Oczywiście można zatrudnić dodatkowych ludzi, ale można też zwolnić dotychczasowych.
3. 75% PIT dla najbogatszych - kara za operatywność drakońska.
4. Zakaz darmowych staży - staże psują rynek to prawda, tylko w ich miejsce wejdzie wolontariat, a więc to samo, a wolontariatu nie zakażemy przecież.
5. Refundacja antykoncepcji i in vitro - wszystkim? Bogatym też? Pokazujemy zaświadczenie o zarobkach w aptece? Jedno dziecko urodzone z in vitro "kosztuje" 43 tys. zł. To raczej droga impreza. Kto chce niech płaci sam. Są ważniejsze sprawy do sfinansowania. Z punktu widzenia demografii to śladowy odsetek.
Nadrzędny Autor lidian Dodany 2015-10-21 11:19
Ty wiesz więcej, ja dopiero wczoraj zainteresowałam się nimi.
Nadrzędny - Autor Gollum Dodany 2015-10-21 11:20

>...Wzrost płac bierze się z rozwoju gospodarczego, a nie z regulacji ustawowych.<


Ale czy wyższa płaca nie wpłynie na wzrost gospodarczy.
Ludzie więcej będą mieć to będą więcej wydawać - czyli będzie większe zapotrzebowane.

>35h tydzień pracy - a zmęczeni są po 40? Wydajność pracy w PL jest niska (nie jest to wina pracowników), wyprodukujemy więc jeszcze mniej<


Tu nie godziny trzeba zminiejszać tylko ilość świąt - mamy (o ile się nie mylę) najwięcej wolnych dni w Europie. I do tego bzdurne oddawanie wolnego w przypadku kiedy święta wypadają w sobotę lub niedzielę.

Chcemy więcej kasy to opodatkujmy wielkopowierzchniowe "instytucje" (markety) - zabrać ulgi z któych korzystają bez limitu - zmiana nazwyk, właściciela i tak bez końca. To samo z odpisami - inwestują i wciągają w koszty, potem odpisują i wychodzi na to, że nie płacą podatku. Tak naprawdę to podatki płacą tylko ubodzy, bo ci nie mogą nic odpisać - zbyt małe zarobki.
Nadrzędny - Autor rogal160 Dodany 2015-10-21 11:32
Gollum skoro to takie proste to dajmy od razu 10000. Dlaczego nie? Podwyżka funduszu płac w skali całej gospodarki bez pokrycia w wytworzonych dobrach i usługach skutkuje inflacją a nie dynamizacją rozwoju.
Nadrzędny - Autor Gollum Dodany 2015-10-21 15:02
A kto tu mówi od razu o takiej podwyżce od tak.
Doprowadzić do tego, aby podatki spływały od tych najbogatszych - oni w rzeczywistości płacą mniej niż ci na dole. Zarabiają po kilka/kilkaset tysięcy miesięcznie, a państwo nie ma z tego tytułu nic, albo niewiele - paradoks, ten co zarabia i nawet 70% podatki nie spowodowałyby u niego problemów z utrzymaniem, a mimo to w rzeczywistości (na to mu nasze prawo pozwala) nie płaci praktycznie podatków wcale - i tu uciekają grube pieniądze.
Pomijam już fakt wyboru zachodnich producentów - helikoptery, pendolino...
Nadrzędny - Autor rogal160 Dodany 2015-10-21 17:12
No ale dlaczego nie 10000? Zasada ta sama. A rozwoj bedzie ze hoho. Kilka tysiecy to duzo? Ja rachunkow co miesiac mam 3000. Chcesz mi zwiekszyc PIT? I tak doplacam po rozliczeniu.
Nadrzędny - Autor Gollum Dodany 2015-10-21 17:20

>No ale dlaczego nie 10000?<


Bo w przeciwieństwie do wielu rodaków nie jestem pazerny.
Oczywiście, że rozgraniczenie zarobkowe musi być, ktoś kto się kształcił, inwestował w swoje wykształcenie niech zarabia więcej od kogoś co tego nie robił, ale skoro jesteśmy w UNII i mamy ceny unijne to niech i zarobki będą unijne, albo chociaż zbliżone do unijnych - u nas minimum to 300 ojro, gdzie np. w Niemczech to ponad 1300 ojro, a ceny te same i nawet niejednokrotnie taniej.
Nadrzędny - Autor rogal160 Dodany 2015-10-21 18:14
Gollum kiedy byłeś ostatnio na zachodzie? To jak ma być? Minimalna dla mgr wyższa dla średniego niższa, dla podstawowego jeszcze niższa?
Nadrzędny - Autor Gollum Dodany 2015-10-21 19:43
Pisałem o najniższej krajowej - niemcy dają 8.5 euro na h, a my w porywach 8 zł
W Unii mają praktycznie te same stawki co my tylko w Euro - w Italii kobieta na kasie w markecie zarabia 1000-1100 euro - u nas to samo, ale w złotówkach.
Nadrzędny - Autor rogal160 Dodany 2015-10-21 20:00
Pytam o ceny.
Nadrzędny - Autor Gollum Dodany 2015-10-21 20:36
ceny?
Na przykładzie paliwa
Polska:
1L. ok 1.1 euro = kasjerka za wypłatę kupi 273 lity

Italia:
1L. ok 1.5 euro = kasjerka za wypłatę kupi 733 litry

Niemcy:
ok 1.3 euro = za minimalną wypłatę kupi 1000 litrów

Co z tego, że mają drożęj (poza tym pisałem, że niektóre artykuły mają taniej) - liczy się siła nabywcza czyli ile jest w stanie kupić za wypłatę.

Na przykładzie laptopa - średniej klasy laptop w Italii 500 euro - u nas ok 2000 zł - kasjerka w Italii jest w stawnie kupić za wypłate 2 laptopy, Polak - będzie musiała pracować prawie 2 miechy na takiego lapka

Bardziej skrajny przypadek.
Zakup samochodu.
Przykładowo auto za 45000 zł - polka będzie musiała pracować na niego ponad 3 lata, kasjerka w Italii niecale 9.5 miesiąca.
U nas we dwoje musieliby pracować 1.5 roku i nie wydawać na jedzenie, opłaty itp - wszystko odkladać, w Italii pracując we dwje - jeden odkłada na auto, z drugiej pensji żyją.
Poprzedni wątek Następny wątek Wyżej Wątek ogólne / Kawiarenka / Aktualności (Strona 187) (3757589 - wyświetleń)
1 2 3 4 5 6 7 8 ... 330 Poprzednia strona Następna strona  

Powered by mwForum 2.16.0 © 1999--2008 Markus Wichitill