www.niepelnosprawni.plStrona główna forum
forum.niepelnosprawni.pl - Nie jesteś zalogowany
Strona główna forum Regulamin i pomoc Szukaj Rejestracja Logowanie
Poprzedni wątek Następny wątek Wyżej Wątek ogólne / Kawiarenka / Aktualności (Strona 188) (3732008 - wyświetleń)
1 2 3 4 5 6 7 8 ... 330 Poprzednia strona Następna strona  
Nadrzędny - Autor rogal160 Dodany 2015-10-21 20:56
Paliwo to mocno opodatkowany produkt przez co ten przykład jest niemiarodajny. Oczywiście siła nabywcza naszych plac jest niższa. Jednak fałszywe jest hasło europejskie ceny-polskie zarobki
Nadrzędny - Autor Gollum Dodany 2015-10-22 07:28

>fałszywe jest hasło europejskie ceny-polskie zarobki<


Dlaczego uważasz, że to hasło jest fałszywe?
Ja wiem, że paliwo jest mocno opodatkowane, ale znowu przytoczę przykład - Austria - paliwo jest w tej samej cenie co u nas w Polsce.

Jeśli chodzi o produkty spożywcze:

Niemcy vs Polska:
bułka (sztuka)  0,90 PLN (0.21 EUR)  0,45 PLN
masło (200g)  4,79 PLN (1.12 EUR)  3,99 PLN
ser żółty (1kg)  30,56 PLN (7.15 EUR)  20,00 PLN
jajka (10 szt)  5,94 PLN (1.39 EUR)  5,00 PLN

Włochy vs Polska:
bułka (sztuka)  0,85 PLN (0,20 EUR)  0,45 PLN
masło (200g)  7,48 PLN (1,75 EUR)  3,99 PLN
ser żółty (1kg)  42,75 PLN (10,00 EUR)  20,00 PLN
jajka (10 szt)  7,69 PLN (1,80 EUR)  5,00 PLN

I tak - wygląda, że są droższe choć jak widać niewiele, ale patrząc na siłe nabywczą to na pryzkładzie masła na złotówki nawet cena zbliżona, ale porónując zarobki - 1000 euro w Polsce 1000 zł oni płacą 1 euro, a my 4 zł czyli 4x drożej.
Nadrzędny - Autor rogal160 Dodany 2015-10-22 09:07
Ależ to wszystko prawda. Siła nabywcza na zachodzie jest większa. Hasło "europejskie ceny-polskie zarobki" w powszechnym znaczeniu jest odczytywane jako: zarabiamy mniej a ceny są takie same.
Nadrzędny - Autor wielokropek Dodany 2015-10-22 09:13
Czyli, Polacy gospodarują lepiej ,bo potrafią przeżyć za mniej :-)
Nadrzędny - Autor W z K Dodany 2015-10-22 09:28
  Co innego przeżyć a co innego korzystać z uroków życia. To jest ten " mały" szczegół różniący społeczeństwa.
                                       Waldi.
Nadrzędny Autor rogal160 Dodany 2015-10-22 10:03
Pewnie, ale tego nie zmienisz ustawą.
Nadrzędny - Autor Gollum Dodany 2015-10-22 11:53

>Co innego przeżyć a co innego korzystać z uroków życia. To jest ten " mały" szczegół różniący społeczeństwa.<


Tylko co znaczy przeżyć
Są bezdomnie bez pracy i Oni też są w stenie przeżyć.
Chodzi o życie godne człowieka w obecnym czasie.
* Mieszkanie (nie klitka)
* Auto (nie mówię tu o Lexsusie)
wprawdzie można uznać auto za luksus, ale dlaczego ma on być traktowany jako luksus?
Nie będę tu wymianiał bo każdy ma jakieś swoje potrzeby życia codziennego, ale mowa o rzeczach dla przeciętnego Polaka nieosiągalnych.
Mieszkanie - 4000-5000 zł za m2 :D - przy zarobkach 1200 zł na rękę czyli na 25 cm2
Nadrzędny - Autor rogal160 Dodany 2015-10-22 12:01
za 4000-5000 to w Warszawie nie kupisz:)
Nadrzędny - Autor wielokropek Dodany 2015-10-22 12:07
Po wyborach będą po 2500- jak obiecują ;-)
Nadrzędny Autor rogal160 Dodany 2015-10-22 12:11
Kupię sobie:)
Nadrzędny - Autor amalian Dodany 2015-10-22 12:49
tak, tak ...a samochody będą dawać wszystkim, kto zapragnie tylko je mieć .... Po wyborach okaże się że jak w Rosji ... Każdy z chcących samochód otrzymał Wołgę... do przepłynięcia ;-)) . 
Nadrzędny - Autor wielokropek Dodany 2015-10-22 13:01
Żeby chociaż koło zapasowe ,dla asekuracji dali ;-)
Nadrzędny - Autor amalian Dodany 2015-10-22 13:38
Jakby nam go dali to pewnie dociążone ;-)))
Nadrzędny Autor wielokropek Dodany 2015-10-24 10:36

> Jakby nam go dali to pewnie dociążone ;-)))


Zamiast powietrza nowe podatki?
Nadrzędny - Autor W z K Dodany 2015-10-22 13:24

>Po wyborach będą po 2500- jak obiecują <


A słyszałem tego kłamcę co tak obiecuje. Wiadomo wszechobecne P i S- owskie " ciemny lud to kupi" wciąż aktualne. On się nawet nie przejmuje tym, że za jakiś czas ktoś go o to spyta. Bo zwykłych ludzi ma w d...e.
                                                               Waldi.
Nadrzędny Autor lidian Dodany 2015-10-22 13:47
Rozlicz tych co jeszcze rządzą.
Nadrzędny - Autor Gollum Dodany 2015-10-22 14:58
Dokladnie - popieram to co napisała Liduś.
Tak jeździsz po PiSowcach i ich obietnicach to może czas przypomnieć obietnice aktualnego jeszcze rządu:
>>>KLIK<<<
Nadrzędny - Autor W z K Dodany 2015-10-22 15:32

>Sprawiedliwe państwo bierze pod opiekę zawsze najsłabszych, nigdy najsilniejszych.<


To cytat z Tuska z tej stronki którą zamieściłeś. Proszę napisz co złego/nieprawdziwego jest w tym zdaniu ?
                                                                      Waldi.
Nadrzędny Autor lidian Dodany 2015-10-22 15:43
Zdanie piękne, a rzeczywistość jak wygląda wiedzą właśnie ci najsłabsi.
Nadrzędny - Autor Gollum Dodany 2015-10-22 15:55
Przyjrzyj się dokładnie co zrobiło Tuskowe państwo z większością Zakładów Pracy Chronionej.
Co się stało z PFRON'em - ile zostało dofinansowania i pomocy dla niepełnosprawnych.
Zwróć uwage jak zostały ograniczone środki dla MOPS'ów
http://www.niepelnosprawni.pl/ledge/x/203911
Taki "drobny" przykład.
* Jeśli chodzi o Zakłady Pracy Chronionej - w czasie rządów PO ze 100% dofinansowania do I grupy pozostało niespełna 75%
* Czyżby to biedni mieli odliczenia? No nie, bo nie mają z czego.
Nadrzędny - Autor Prawda Dodany 2015-10-22 16:01

>Co się stało z PFRON'em -<


NO NO NO
ZIĘĆ KACZYŃSKIEGO OKRADŁ PFRON NA WIELE MILIONÓW ZŁOTYCH. CZY TO TAK W RAMACH  WPRAWIANIA SIĘ PRZED PRZEJĘCIEM WŁADZY ?/5/
Nadrzędny - Autor Gollum Dodany 2015-10-22 16:28

>ZIĘĆ KACZYŃSKIEGO OKRADŁ PFRON NA WIELE MILIONÓW ZŁOTYCH....<


A gdzie była kontrola?
Czyżby nie docierały przez te lata do nich żadne informacje o tym, że pracownicy oddają połowę?
Jakoś mi się w to wierzyć nie chce.
My (w firmie w której pracuję) mamy problemy co roku z przyjęciem wypełnianego formularza (dodam, że dostarczanego przez PFRON) w EXCEL'u bo jest ustawiona w nim regóła zaokrąglania i wynik końcowy z formularza różni się od wyniku liczonego na kalkulatorze o 2 grosze i ten jest z tego powodu odrzucany - wyjaśnianie trwa z regóły 2-3 tygodnie.

To raz, a dwa - gdyby państwo rządzone prze PO dało możliwość pracy osobom niepełnosprawnym na wolnym rynku nikty by nie rozpoczął pracy u pana D. żeby oddawac połowę, ale niestety państwo takiej prcy nie zagwarantowało, wręcz przeciwnie doprowadziło do tego, że spółdzielnie (w większości) upadły. Pan D. wprawdzie okradał PFRON, ale jakby na to nie patrzeć dawał tym ludziom te 700 zł dodatkowe do nędznej renty.
Nadrzędny - Autor Prawda Dodany 2015-10-22 16:37

>wprawdzie okradał PFRON, ale jakby na to nie patrzeć dawał tym ludziom te 700 zł dodatkowe do nędznej <


NO NO NO
TAKI JANOSIK Z TEGO ZŁODZIEJA ? NIE PRZYPUSZCZAŁAM GOLUM ŻE TY TO TAKI OBROŃCA ZŁODZIEI JESTEŚ.ALE WIDZĘ ŻE DLA PISU ZROBISZ WSZYSTKO ? /5/
Nadrzędny Autor Gollum Dodany 2015-10-22 17:01
Nie, nie dla PiSu.
Nie glosowałem na PO i nie będę głosował, nie będę też głosował na PiS. Ale tak - gdybym miał wybierać tylko między tymi dwoma to wybrałbym PiS, a nie tą czysto liberalną władzę.
Nadrzędny - Autor Jola11 Dodany 2015-10-22 17:03

>dało możliwość pracy osobom niepełnosprawnym na wolnym rynku<


A kto Ci broni? Wiele o.n. pracuje "na wolnym rynku".

>państwo takiej prcy nie zagwarantowało<


Powyższe zdanie jest zaprzeczeniem "wolnego rynku". Państwo ma zagwarantować specjalną pracę niepełnosprawnym - leżącą? Leżąca też jest na wolnym rynku tylko trzeba dobrze wyglądać.
Nadrzędny Autor Gollum Dodany 2015-10-22 17:16
Inwalida inwalidzie nierówny.
Pracę otrzymują "pseudoinwalidzi" - np. ochroniarze (byli policjanci) w sklepach (najczęściej jakieś niedołęgi), ale agencje z PFRONu biorą na nich dofinansowanie i trzepią kasę - lepszą niż pan D.
Mówię o prawdziwych inwalidach - choćby niewidomi. Nie każdy ma wykształcenie wyższe i jakieś zdolnośic menadżerskie itp.  Dla niektórych praca się znajdzie, ale większość niestety sobie nie  poradzi.
Ja np. - dość dobrze sobie radzę z komputerami - niestety, nie ma dla mnie pracy, jeśli już nawet dojdzie do rozmowy jak tylko się okazuje, że mam poważna wadę wzroku - koniec rozmowy.
Nadrzędny - Autor Jola11 Dodany 2015-10-22 16:57
Wybacz Gollum ale ZPCH to jakaś masakra, pomyłka.

>Co się stało z PFRON'em - ile zostało dofinansowania i pomocy dla niepełnosprawnych.<


Na to co potrzeba są dofinansowania. To już była farsa - korzystają wszyscy oprócz tych co trzeba.

>Zwróć uwage jak zostały ograniczone środki dla MOPS'ów<


A na cholerę im większe środki? Kto z ich pomocy korzysta w 98%? Na zasiłki stałe mają.
Nadrzędny - Autor Gollum Dodany 2015-10-22 17:11
Joluś - nie twierdzę, że środki były przydzielane sprawiedliwie - takie mamy prawo, ale w tej chwili nadal bedą rozdawane w większości dla żuli (chorych na alkoholizm i nie leczących się - bo kto to sprawdza), a dla tych naprawdę potrzebujących bedzie jeeeszcze mniej.

Zakłady Pracy Chronionej to nie była porażka - do takiego stanu zostały doprowadzone przez rządzących. W mojej firmie za dobrych czasów ludzie zarabiali (inwalidzi - w większości niewidomi 100%) więcej niż w Hucie. Zarobil (ludzie z produkcji) na mieszkanie, auto i jeszcze dzieciom pomagali) Ja się załapałem jak już to niestety się kończyło, ale państwo dbało o takie zakłądy, dofinansowania, wyłaczność na pewne produkty - wiadomo, ze w dzisiejszych czasach nie można dawać wyłaczności, ale nie zabierać dofinansowania. Koszty utrzymania takiego zakładu są znacznie większe niż innego o tym samym profilu. Każde stanowisko musi być przystosowana dla potrzeb danej osby (zwłaszcza niewidomej), muszą być zatrudniani dodatkowi ludzie, którzy "obsłużą" taką niewidoma osobę, przygotują mu min. stanowisko na dany dzień pracy itp. Dodatkowo obowiązkiem takiego ZPCHu jest utrzymywanie przychodni (pielęgniarkai lekarz) - to nie sa małe koszty.
Poza tym - gdzie taka osoba zupełnie niewidoma, choćby nawet taka jak ja ze szczątkowym wzrokiem znajdzie prace na wolnym rynku? Ja nawet nie mógłbym pracowac na straganie bo jakby ludzie się zczaili, że mam tak ograniczone pole widzenia to nic bym nie sprzedał, a skrzynki by opustoszłąy :D
Owszem - zlikwidujmy ZPCHy, ale dajmy takim ludziom taką rentę, żeby mogli godnie żyć, a nie śmieszne 900 zł
Nadrzędny Autor Jola11 Dodany 2015-10-22 17:24

>W mojej firmie za dobrych czasów ludzie zarabiali (inwalidzi - w większości niewidomi 100%) więcej niż w Hucie.<


I uważasz, że było to sprawiedliwe?
Zawsze są 2 str.medalu ale to temat rzeka i nie na dziś.

Miłego wieczoru, wieczora itd. ;-)
Nadrzędny Autor wielokropek Dodany 2015-10-22 12:02
Niektórzy potrafią jeszcze korzystać :-)  ale jakie to może być korzystanie?!
Nadrzędny - Autor TadeuszP Dodany 2015-10-21 09:45
Ja mówię tylko o wizerunku p. Adriana a nie o programie Razem.
Zgadzam się z Lidką, jeszcze o nim usłyszymy. Ma to, czego brakuje np. Kukizowi - spokój wypowiedzi, opanowanie i dystans do siebie.
Nadrzędny - Autor rogal160 Dodany 2015-10-21 10:41
A to tak. Dobrze gada. Tylko po debacie już taki dobry nie był a wrażenie dodatkowo popsuł gość od niego z zepsutymi zębami.
Nadrzędny Autor lidian Dodany 2015-10-21 11:22
Nie widziałam tego "gościa", ale masz rację to niszczy wizerunek.
Nadrzędny - Autor TadeuszP Dodany 2015-10-21 11:26

>Dobrze gada. Tylko po debacie już taki dobry nie był


Nie wiem w której TV oglądałeś ale moje wrażenie było jeszcze bardziej sympatyczne po debacie, mówił o sobie z dużym dystansem. Odmawiał oceny swojej osoby nawet kiedy dziennikarze sugerowali pozytywne oceny - On bez sztucznej kokieterii odsyłał te oceny w ręce wyborców.
A jak by zachowali się "starzy"? Puszyliby się i wypinali pierś do odznaczeń.
Mnie się facet podobał. Zaznaczam - nie oceniam programu bo szczerze przyznam nie znam go ale teraz postaram się coś doczytać.
Natomiast jeśli chodzi o podatek 75% to należy tu wyjaśnić, że chodzi o 75% podatku od nadwyżki kwoty X (dość wysokiej kwoty) a nie od pierwszej złotówki dochodu.
Dla większości rozumnych osób jest to jasne ale kiedy wyczytałem na tym Forum, że kwotę wolną od podatku można odliczać dwukrotnie - raz robi to np. ZUS a drugi raz podatnik w zeznaniu podatkowym PIT to widzę, że nawet proste zasady są skomplikowane i za trudne.
Nadrzędny - Autor rogal160 Dodany 2015-10-21 11:33
Ja wiem, że 75% to dla bogatych co nie zmienia faktu, że to i tak kara za to że umiesz zarobić.
Nadrzędny Autor Prawda Dodany 2015-10-21 11:49
NO NO NO
BLE BLE BLE I PO DEBACIE. ZMARNOWANY CZAS I TYLE. CO ONA ZMIENIŁA ? NIC. CZY KTOŚ Z WAS PO JEJ OBEJRZENIU ZMIENIŁ SWOJE PREFERENCJE WYBORCZE ? WIEM ŻE NIKT. ZAWRACANIE GŁOWY I TYLE. /5/
Nadrzędny - Autor TadeuszP Dodany 2015-10-21 12:11 Zmieniony 2015-10-21 12:14

>75% to dla bogatych co nie zmienia faktu, że to i tak kara za to że umiesz zarobić.


Oczywiście należy szanować ludzi, którzy umieją zarobić dużo i bardzo dużo ale weź pod uwagę, że koszty budowania budżetu powinny też być rozłożone wg możliwości podatników. I tak budżet budują "średniacy", których jest najwięcej. Nie wspomnę składek do ZUS, gdzie ci najwięcej zarabiający płacą 2-3 miesiące składki a już od marca/kwietnia przekraczają 250% rocznej "normy" i nie płacą dalej.
A tak przy okazji to powiem, że chętnie oddam 75% zarobionej kwoty jeśli byłaby to np. nadwyżka od kwoty 50 tys. zł miesięcznie.
Nadrzędny - Autor rogal160 Dodany 2015-10-21 12:27
Wydaje Ci się że tak chętnie byś oddawał:) Ja co roku dopłacam doPIT bo ma 4-5 źródeł przychodu, nie mam ulgi na dziecko bo mi się nie należy. Główne źródło przychodów budżetu to VAT. Jakbyś tego nie poustawiał, kwotowo nawet przy liniowym PIT bogaty zapłaci i tak więcej.
Nadrzędny - Autor Jola11 Dodany 2015-10-21 13:15
Wczoraj pierwszy raz postanowiłam obejrzeć całą debatę. Starałam się - jakaś masakra. Wy widzicie jakieś "wizerunki"? Każdy gadał wyuczony tekst (nawet Korwin). Tak jak bym słuchała świadków w sprawie, której na oczy nie widzieli :-( brzmieli nieszczerze. Zanudzili mnie, nie wytrzymałam do końca.

>a zmęczeni są po 40? Wydajność pracy w PL jest niska<


Ciekawe czemu? Jakoś wydajność pracy Polaków w innych krajach jest wysoka :-)
Stażystów nie zastąpią wolontariusze w większości instytucji. Poza tym "staże" są potrzebne tylko nie te "darmowe" finansowane przez B.P.

>Ja co roku dopłacam doPIT bo ma 4-5 źródeł przychodu, nie mam ulgi na dziecko bo mi się nie należy. Główne źródło przychodów budżetu to VAT. Jakbyś tego nie poustawiał, kwotowo< >nawet przy liniowym PIT bogaty zapłaci i tak więcej<


Jakie Ty masz wykształcenie? Jaką księgową? Jakie płacisz (czy płacisz) zaliczki, składki zdrowotne, społeczne?
"Bogaty" zapłaci więcej - normalne przy % liczeniu i prawidłowo. Tak też jest w krajach bogatych. Nie masz "ulg" na dziecko - to jakaś pomyłka (bzdurny przepis), ale możesz sporo wrzucić np. w koszty...
Nadrzędny - Autor rogal160 Dodany 2015-10-21 14:15
Wydajność jest niska przez złe zarządzanie i słabe technologie. A pisząc o wolontariacie miałem na myśli formę prawną. Wpadam w drugi próg po którymś dodatkowym zleceniu/dziele, a zaliczki na PIT idą nadal z pierwszego progu. Nie prowadzę działalności.
Nadrzędny - Autor Jola11 Dodany 2015-10-21 16:54
Bez względu na figurę to nie zda egzaminu.
Nadrzędny - Autor rogal160 Dodany 2015-10-21 17:09
Poradzimy sobie:-)
Nadrzędny Autor Jola11 Dodany 2015-10-22 15:59

>Poradzimy sobie:<


Kto? W czyim imieniu mówisz czy podciągasz swoją osobę?

>staże psują rynek to prawda, tylko w ich miejsce wejdzie wolontariat, a więc to samo, a wolontariatu nie zakażemy przecież.<


a zaraz  potem: wolontariat jako forma prawna, to oświeć mnie: ile ma "form prawnych" wolontariat? I znowu to "my.

Dla mnie to proste: staż jest za wynagrodzenie, wolontariat z zasady nie.
Nadrzędny - Autor amalian Dodany 2015-10-21 12:41
Fajnie nam się oddaje tego czego nie mamy ;-) . Pewnie jakbyśmy mieli zaczęlibyśmy się zastanawiać nie nad tym komu dać, ale nad tym jak ulokować, żeby najmniej stracić lub więcej zyskać . Debaty mają to do siebie że słyszymy w nich o marzeniach i jak się zaprezentować w nich, by nie trącić nie tylko szarzyzną . W tej ostatniej kilku to się udało i wykorzystali tych parę minut . W dwóch przypadkach mogliśmy zobaczyć te same osoby i choć nie zmieniły się w myśleniu o tym co chcą zrobić, to w tym w czym przyszły ubrane do studia już tak . tz. Pani Beata uznała że tutaj nie trzeba żadnych zmian - moim zdaniem źle, zabrakło jej świeżośc i nawet puder miał problem by to zamaskować. Pani premier biła po oczach kolorem, prowokowała-mówiła, " będę walczyła do końca ".Ale raczej ta debata nie wpłynie na wynik wyborów, ale pokazała , że wybory dobiegają do końca . I dobrze, bo rzygać się chce od tego nadmiaru:populizmu, kłamstwa, cynicznej gry :-((( .Pozdrawiam amalian :-).
Nadrzędny - Autor Jola11 Dodany 2015-10-21 13:23
Fakt :-) Wygra pewnie PIS i ciekawa jestem czy wprowadzą po staremu wiek emerytalny - oficjalnie obiecują, jest to konkret. Ja bym podciągnęła to pod umowę, jak nie obniżą to Polacy powinni Ją (ich) zaskarżyć ;-)
Nadrzędny - Autor W z K Dodany 2015-10-21 14:14
                   Serwus :-)
  Jolu ! Wygrana PiS-u jest w zasadzie przesądzona. Natomiast wiek emerytalny pozostanie bez zmian. Już tam oni coś wymyślą aby to tak zapętlić aby się z tego wymigać. Doprawdy ciekawe będę to piruety słowne. W myśl PiS-owskiej zasady " ciemny lud to kupi". Narracja będzie mniej więcej taka :
My byśmy ten wiek obniżyli ale wtedy głodowe emerytury byście mieli. A zatem w imię waszego dobra jest jak jest :-(
                                                 Waldi.
Nadrzędny - Autor rogal160 Dodany 2015-10-21 14:16
Nic nie muszą wymyślać. TK zabroni 60/65
Nadrzędny - Autor lidian Dodany 2015-10-21 14:51
O tym co naprawdę będzie dowiemy się po wyborach. Teraz wszyscy obiecują. Zawsze jednak są nadzieje na lepsze jutro.
Nadrzędny - Autor W z K Dodany 2015-10-21 15:14
Wiadomo " Nadzieja umiera ostatnia ". Tak szybko ( przez pierwsze 3 miesiące) gospodarki nie uda im się zepsuć. Jest w zbyt dobrym i rozpędzonym stanie. Natomiast po 6-ciu miesiącach wskaźniki makroekonomiczne mogą już zacząć wskazywać gospodarcze załamanie.
                                                 Waldi.
Nadrzędny - Autor lidian Dodany 2015-10-21 15:17
WzK. Czarno wieszczysz. Zobaczymy co będzie. :-)
Poprzedni wątek Następny wątek Wyżej Wątek ogólne / Kawiarenka / Aktualności (Strona 188) (3732008 - wyświetleń)
1 2 3 4 5 6 7 8 ... 330 Poprzednia strona Następna strona  

Powered by mwForum 2.16.0 © 1999--2008 Markus Wichitill