www.niepelnosprawni.plStrona główna forum
forum.niepelnosprawni.pl - Nie jesteś zalogowany
Strona główna forum Regulamin i pomoc Szukaj Rejestracja Logowanie
Poprzedni wątek Następny wątek Wyżej Wątek ogólne / Kawiarenka / Aktualności (Strona 189) (3729777 - wyświetleń)
1 2 3 4 5 6 7 8 ... 330 Poprzednia strona Następna strona  
Nadrzędny - Autor W z K Dodany 2015-10-21 15:48
Zobaczymy jak będzie. Psucie gospodarki z pewnością nie jest nikomu na rękę. Wydaje mi się, że w pierwszej kolejności PiS zrobi skok na telewizję i inne media aby ogłupiać ludzi. Jednocześnie zaatakuje sądy i prokuraturę aby być bezkarnym. I spółki Skarbu Państwa bo trzeba mieć armię zasobnych  klakierów. A to już totalitaryzmem pachnie :-(
                                                                 Waldi.
Nadrzędny Autor lidian Dodany 2015-10-21 16:27
A Ty widzisz co jest teraz? O czym świadczy to, że zwykli ludzie mają dość i wybierają inną opcję?
Nadrzędny - Autor Jola11 Dodany 2015-10-21 16:52
"Nadzieja matką głupich"
Nadrzędny - Autor lidian Dodany 2015-10-21 16:56
Może jestem głupia, ale zawsze mam nadzieję. W różnych sprawach. Ona umiera ostatnia.
Nadrzędny Autor Jola11 Dodany 2015-10-21 17:01
Obydwa powiedzenia (przysłowia) mają rację bytu :-)

Pozdrówka :-) spadam.
Nadrzędny - Autor Jola11 Dodany 2015-10-21 16:51

>Nic nie muszą wymyślać. TK zabroni 60/65<


Chwila, chwila: to nie były słowa" jak się uda,może itp), wyraźnie twierdziła i można domniemywać, że była to umowa: zagłosujecie na nas to my obniżymy wiek emerytalny. Może Prokurator to powinien obrabiać - świadków lekko milion - jeśli jest to niezgodne z konstytucją ;-) W ten sposób WzK może mieć rację z tym "braniem za pysk" wymiaru spraw.
Nadrzędny - Autor Nachbar Dodany 2015-10-22 06:11
Mam pytanie: czy ktokolwiek z Was zapoznał się z treścią projektu konstytucji z roku 2010 autorstwa PiS-u?
Jeżeli nie, to szkoda, bo zawarte w niej treści są wizją przyszłości, o jakiej prezes Pis marzył od dziecka.
Jeżeli to takie "dobre", to dlaczego ten projekt, jak zrobił się szum, nagle zniknął ze strony internetowej PiS-u? Niechby społeczeństwo wiedziało jaki "dobrobyt" je czeka.
Tu macie część tego, co jest zapisane w tym projekcie. Między innymi reforma sądownictwa. A czy pamiętacie sędziego Kryże, kim był przed 1989 rokiem i jakie zajmował stanowisko za czasów rządów PiS-u?
Jarosław Kaczyński w TV Trwam: to będzie powód potwornego ataku
Nie będę się rozpisywał, bo najlepiej marzenia prezesa ocenia internauta w cytowanym komentarzu:

>~FIRER 11 godzin i 40 minut temu.1.Partia, która przez swoją skrajnie brudną politykę straciła zdolności koalicyjne w normalnej demokracji przestaje być wiarygodna, a PiS robi z tego oręż, że muszą rządzić sami, albo w Polsce będzie wojna (cyt. z Kaczyńskiego). 2. Narodowo-Populistyczno-Socjalistyczna partia, która wyrzuciła pokazowo kilku "swoich", a później spowrotem ich "przyjmuje" i nazywa to "zjednoczoną prawicą" - nie jest żadną prawicą! Prawdziwe partie prawicowe wciąż są samodzielne. 3. Partia, która zatruwa zmęczonym Polakom głowy hasłami typu "Polska w ruinie", "Ojczyznę wolną..." itd. ustami posłanki Szydło - podczas debaty - mówi, że "w Polsce jest mnóstwo pieniędzy"... no to jest ruina czy nie ma do jasnej anielki! 4. Gdzie się podziały miesięcznice sprzed Pałacu Prezydenckiego?! Zmienił sie prezydent i już jest ok? Czyli jaki był ich cel? Polityczny? 5. Panie Kaczyński, w kościele katolickim żałoba trwa rok, a pan panie pośle biega już w czarnym krawacie od pięciu lat! Dlaczego wciąż gra pan śmiercią swojego brata?! itd. itp

Nadrzędny Autor rogal160 Dodany 2015-10-22 07:29
Lepsza jest stawka PIT na poziomie 75% prawda?
Nadrzędny - Autor lidian Dodany 2015-10-22 08:35
Znów wypłynęły nowe nagrania z podsłuchów.
Nadrzędny - Autor Prawda Dodany 2015-10-22 09:35
NO NO NO
CHŁOPCY Z PIS SZALEJĄ BO PRZECIEŻ NIE PO TO WYDALI GRUBĄ FORSĘ NA APARATURĘ I OPŁACENIE KELNERÓW.
ABY TEGO W CZASIE KAMPANII- NIE WYKORZYSTAĆ /5/
Nadrzędny - Autor lidian Dodany 2015-10-22 10:32
Nie wiem kto to zrobił i na razie nikt oficjalnie tego nie wie. Zbada to prokuratura. Dla mnie jednak ważniejsze jest to, że nie sprawdziły się służby mające chronić przed wyciekiem takich wiadomości oraz to, że dowiedzieliśmy się jak "wiele" znaczymy dla niektórych ważnych person w kraju.
Nadrzędny - Autor TadeuszP Dodany 2015-10-22 11:02
Lidia, nie jest ważne kto nagrał ale ważne co.
To tak, jakby za złapanie złodzieja miał być osądzany ten, kto pomógł policji.
Przypuszczam, że Twój post jest odpowiedzią na tekst usera ignorowanego przeze mnie.
No cóż, nieznane nikomu zielone ludziki działają nie tylko w Ukrainie :-)
Nadrzędny Autor Prawda Dodany 2015-10-22 16:06
NO NO NO
WAŻNE KTO BYŁ TAK PODŁY ABY ŁAMAĆ DEKALOG I SZKODZIĆ BLIŹNIM. ALE TO JUŻ TAKA PISOWSKA MENTALNOŚĆ. PODWALINY DAŁ PISOWSKI MINISTER ZIOBRO NAGRYWAJĄC I FABRYKUJĄC DOWODY PRZECIWKO LEPEROWI. JAK BY NIE BYŁO KOLEDZE Z RZĄDU./5/
Nadrzędny Autor Jola11 Dodany 2015-10-22 16:07
Co za kraj tylko podglądają, podsłuchują, plotkują, pomawiają, zazdroszczą, piją i kradną, "...a robić nie ma komu" ;-)
Nadrzędny - Autor rogal160 Dodany 2015-10-22 10:38
A może z Lewicy?
Nadrzędny - Autor Nachbar Dodany 2015-10-22 11:29

>Lidia, nie jest ważne kto nagrał ale ważne co.


Zapomniałeś o najważniejszym: w jakim celu nagrywano.
Człowiek działa zawsze w cel, który chce osiągnąć.
Nadrzędny - Autor rogal160 Dodany 2015-10-22 11:45
Nawet jeśli dla władzy to nie zmienia treści nagrań.
Nadrzędny - Autor amalian Dodany 2015-10-22 12:59
w nagrywaniu specjalistą był były min. sprawiedliwości, który nie z braku pamięci ;-) nagrywał swojego kolegę z rządu- ministra rolnictwa ... . Pewne jest, że rząd stworzony przez PiS nie powinien obawiać się nagrań niekorzystnych dla siebie. Wystarczy, że będzie się pilnował .
Nadrzędny - Autor rogal160 Dodany 2015-10-22 13:23
Kazik śpiewał "niech się wstydzi ten co robi, nie ten co widzi".
Nadrzędny - Autor rogal160 Dodany 2015-10-22 13:54
Krzyczymy na forum ON o wyborach, a w kampanii o ON cisza.
Nadrzędny Autor lidian Dodany 2015-10-22 15:14
Byli już w kampaniach tacy co się z ON fotografowali i guzik z tego wyszło więc teraz jak nas nie widać to może dla odmiany coś się zmieni na lepsze.
Nadrzędny - Autor Nachbar Dodany 2015-10-22 15:22

>Krzyczymy na forum ON o wyborach, a w kampanii o ON cisza.


Cisza, bo nie o dobro społeczne im chodzi, ale o władzę i korzyści z tego płynące. W przypadku prezesa, obecne wybory mają być spełnieniem jego dziecięcych marzeń o byciu "wielkim władcą".
Konwencja PiS. Kaczyński: to przekleństwo naszego życia publicznego
I o czym tam mówił prezes Kaczyński - poniżej cytuję. Jeżeli się przeczyta w odwrotnym znaczeniu tego, o czym mówi, będzie to prawdziwy obraz prezesa jakiego znamy. Kto raz skłamał, utracił wiarygodność, bo sławne "nie będę premierem, jak brat będzie prezydentem i 3 miliony mieszkań" stało się wizytówką prezesa. Nagła zmiana słownictwa niczego nie zmieni.

>- Musimy być otwarci na innych. Musimy być też drużyną i współpracować ze sobą. Drużyna musi być wewnętrznie lojalna i pracować dla jednego celu. Z tym związana jest kolejna zasada odrzucenia egoizmu. Ambicje musimy odłożyć. Musimy odłożyć wszelkiego rodzaju poczucie, które prowadzi ku zemście. Te emocje mogą być uzasadnione w wypadku niektórych osób – zostały ciężko skrzywdzone, ale musimy o tym zapomnieć, o odwecie i zemście nie może być mowy - zapowiedział Kaczyński.

Nadrzędny - Autor lidian Dodany 2015-10-22 15:28

> Kto raz skłamał, utracił wiarygodność<


To teraz pomyśl o tych co są u władzy.
Nadrzędny Autor Prawda Dodany 2015-10-22 15:57
NO NO NO
WŁAŚNIE MYŚLĘ ŻE KACZYŃSKI JEST U WŁADZY W PISIE OD WIELU LAT I IM DŁUŻEJ TAM JEST TYM WIĘCEJ KŁAMIE./5/
Nadrzędny Autor rogal160 Dodany 2015-10-22 16:00
Ja o zupie Ty o d.
Nadrzędny Autor Jola11 Dodany 2015-10-22 16:11
Mniejszość społeczna.
Nadrzędny - Autor TadeuszP Dodany 2015-10-22 16:09
Kali ukraść krowę - dobrze
Kalemu ukraść - a to wstrętni złodzieje!
Tak trzymać! :-)
Nadrzędny - Autor Jola11 Dodany 2015-10-22 16:13
To akurat działa w każdą stronę (dot. każdego człowieka i polit.)
Nadrzędny - Autor Nachbar Dodany 2015-10-22 20:18

>To teraz pomyśl o tych co są u władzy.


Lidian, nie pierwszy raz nas władza okłamała. Z pośród obecnych chętnych do władzy nie ma takich, na których można by polegać. Od 1989 roku stale te same twarze, bo z polityki można nieźle wyżyć, a i odpowiedzialność nieduża, jeżeli żadna. Nikt za nic nie został rozliczony. Ale żeby rozliczać, to nie może być tak, aby jeden kłamca rozliczał drugiego. To musi być ktoś nowy, nieuwikłany w układy. I teraz też tak będzie, bo wyborców nie powinno się pozyskiwać obietnicami. To jak łowienie ryb na wędkę. Im lepsza przynęta, tym więcej ryby biorą.
Uważam, że po tylu rozczarowaniach, społeczeństwo na tyle dorosło do tego, aby zamiast obietnic żądać od władzy rozliczenia się z dokonań. Wówczas kandydaci byli by bardziej powściągliwi w swoich obietnicach i przedstawiali realne programy wiedząc, że od nich zależy wybór i ewentualnie załapanie się na następną kadencję, jeżeli zostanie zrealizowany.
Niestety, nie mamy społeczeństwa obywatelskiego, które wie jak funkcjonuje państwo, zna swoje prawa i potrafi odróżnić fałsz od prawdy. Wykorzystują politycy wiedząc, że mogą sobie na taki surrealizm pozwolić. Nic nie stracił na aktualności cytat z Jana Kochanowskiego o Polaku, który "przed szkodą i po szkodzie głupi". I chyba będzie to aktualne przez następne stulecia, bo nie potrafimy wyciągać wniosków z przeszłości, dajemy sobą łatwo manipulować, a przede wszystkim cierpimy na zanik pamięci.
Euforia wyborcza szybko minie i po wyborach obudzimy się z ręką a nocniku.
Nadrzędny Autor lidian Dodany 2015-10-22 20:38

>aby zamiast obietnic żądać od władzy rozliczenia się z dokonań<


Oczywiście niech się wreszcie rozliczą. O to mi chodzi.

>po wyborach obudzimy się z ręką a nocniku<


Wszystko zależy od tego kto wygra.
Nadrzędny Autor Gollum Dodany 2015-10-23 06:55

>aby zamiast obietnic żądać od władzy rozliczenia się z dokonań<


Oczywiście i powinno być tak jak w Stanach - to my wybieramy władze, to my im płacimy więc jeśli się nie sprawdza powinnismy miec możliwość odwołania w każdej chwili, a nie dopiero przy kolejnych wyborach.
Nadrzędny - Autor amalian Dodany 2015-10-22 20:13 Zmieniony 2015-10-22 20:19
w odp do Tadeusza :

Podwójna moralność, to nie specjalność obecnie rządzących . Ale jeżeli ktoś widzi słonia patrząc na żyrafę to jego problem ;-).
Nadrzędny - Autor lidian Dodany 2015-10-22 20:41
Oj Amalian, możesz być w wielkim błędzie. :-)
Nadrzędny - Autor Prawda Dodany 2015-10-22 21:06
NO NO NO
LIDIAN JUŻ WIELBŁĄDY WIDZI TAK JĄ PIS ZAŚLEPIŁO. :-) PAMIĘTAJ O JEDNYM. GDY ONI DOJDĄ DO WŁADZY A LUDZIOM ŻYCIE SIĘ POGORSZY TO BĘDZIE TEŻ TWOJA WINA. PRZYJMUJESZ NA SUMIENIE DUŻY CIĘŻAR. /5/
Nadrzędny Autor lidian Dodany 2015-10-22 21:17
A ty przyjmujesz na swoje wszystkie przekręty i afery, które się do tej pory wydarzyły? To że jadłaś sól drogową i nikt za to nie poniósł konsekwencji też na siebie bierzesz? A kolejki do lekarzy? Itd. itd.

>ONI DOJDĄ DO WŁADZY A LUDZIOM ŻYCIE SIĘ POGORSZY <


Nie wiesz co będzie.
Nadrzędny - Autor amalian Dodany 2015-10-22 21:26
Jest mi smutno bo moja opcja z pewnością przegra w tych wyborach:( . A co będzie później ? Oby nic co może zaszkodzić naszemu wizerunkowi i gospodarce .
Nadrzędny Autor lidian Dodany 2015-10-22 21:32
A ja mam nadzieję, że walczący ze sobą politycy nie zapomną o Polsce i Polakach.
Nadrzędny - Autor TadeuszP Dodany 2015-10-22 21:36

>jeżeli ktoś widzi słonia patrząc na żyrafę


Dziękuję amalian, że mi przypomniałeś!
Obiecałem wnukom zabrać ich do ZOO.
Przy okazji sprawdzę różnicę :-)
Pozdrawiam,
Tadeusz
Nadrzędny - Autor amalian Dodany 2015-10-22 22:02
Ogród Zoo to jest ostatnie miejsce gdzie zaprowadził bym wnuki . Chyba, że chcesz im pokazać jak wygląda świat zwierząt zniewolonych przez człowieka, na jego potrzebę . Zaproś ich do sejmu tam jest co oglądać ;-) . Również pozdrawiam amalian .
Nadrzędny - Autor TadeuszP Dodany 2015-10-22 22:30
Więcej luzu Adam, czy warto przed snem tak się napinać?
Raz się wygrywa a czasem przegrywa. A czasem remisuje jak przed chwilą Legia.
Spokojnej nocy :-)
Nadrzędny - Autor amalian Dodany 2015-10-22 22:43
No chyba nie myślisz że jestem roztrzęsiony porażką jaką otrzyma w wyborach Platforma . Jest mi smutno, ale nie płaczę :-) . W tej grze nie ma remisu(politycznej) i dobrze . Wiadomo kto bierze rządy i kto jest odpowiedzialny :-) . Legia jakby ciut ciut lepiej grała, ale i przeciwnik taki se . Pozdrawiam :-).
Nadrzędny - Autor Nachbar Dodany 2015-10-23 06:03
Chyba nieprzypadkowo w czasie wyborów ukazała się książka o Jarosławie Kaczyńskim.
Nie przeczytałem tej książki, więc nie mogę nic powiedzieć, ale zacytowane fragmenty są dość wymowne. W pewnym sensie tłumaczą jego zachowanie, ale również wymagają ostrożnej oceny. Marzenia o przywództwie, które mają się spełnić u schyłku życia świadczą, że przez całe swoje życie tak faktycznie niczego wielkiego nie dokonał. Może tylko to, że ma "własną partię". Zabrzmiało to dość osobliwie, bo do partii się należy i jest to własność wszystkich, a nie tylko "wodza". Jak pamiętamy z historii, na świecie było już kilku "wodzów".
W szczycie kampanii premiera książki Krzymowskiego o Jarosławie Kaczyńskim. O czym jest książka?

>„To opowieść o wszystkim, co w jego życiu ważne. O miłości do mamy, dla której był gotów do największych poświęceń. Ale też o zemście, potrzebie dominacji i sile przywództwa. O trudnościach z tatą, którego jest lustrzanym odbiciem. O śmierci brata, po której umarła część jego samego. O samotnym życiu wśród duchów oraz o kobietach, które nigdy nie zapomną jego orzechowego spojrzenia”.
>„Nie podporządkowuje się ojcu ani rówieśnikom. Dobrze się czuje tylko w towarzystwie brata (dominuje nad nim, być może nieświadomie) i mamy (to jedyna osoba, której wyższość uznaje). Pierwszym środowiskiem, w którym się odnajdzie, będzie jego własna partia”.

Nadrzędny - Autor rogal160 Dodany 2015-10-23 07:08
Możesz o nim mówić co chcesz, ale gość osobowość polityczną ma.
Nadrzędny - Autor Kobietka Dodany 2015-10-23 07:29
Na co liczycie,ze pisiory dolozom wam po 2 stowy do rent i emerytur czy 5 na dziecko?Czy ze premierem bedzie enerdowska celniczka czyt.Szydlo?Czy ze kolejek nie bedzie do lekarzy i praca dla kazdego ze wszystkimi przywilejami?Przeciez to fantasmagoria zlodzieja ksiezycowego sterujacego Becia jak marionetka.
Nadrzędny Autor rogal160 Dodany 2015-10-23 07:42
Pewnie, że nic mi nie da, podobnie jak każdy inny.
Nadrzędny - Autor lidian Dodany 2015-10-23 07:33
Nachbar

> przez całe swoje życie tak faktycznie niczego wielkiego nie dokonał<


A z którym politykiem teraz możesz go porównać i powiedzieć, że dokonał więcej niż on? Jakie dokonania życiowe są dla ciebie godne tego, aby je nazwać wielkimi?
Nadrzędny - Autor Nachbar Dodany 2015-10-23 14:47

>A z którym politykiem teraz możesz go porównać i powiedzieć, że dokonał więcej niż on? Jakie dokonania życiowe są dla ciebie godne tego, aby je nazwać wielkimi?


Lidian, jeżeli masz odmienne zdanie - a masz prawo je mieć - podaj przykład wielkich dokonań Jarosława Kaczyńskiego.
Moje stwierdzenie opieram na tym, że jest to człowiek stary, bezżenny, bezdzietny, zamknięty w sobie i własnej wizji świata, a przy tym żądny władzy. To, do czego dąży, znajduje się w projekcie konstytucji, jaki zniknął ze strony PiS-u. Pytanie: dlaczego zniknął, skoro to ma być nasza przyszłość?
Nadrzędny - Autor lidian Dodany 2015-10-23 16:01
Skrytykowałeś Jarosława Kaczyńskiego więc myślałam, że w innej partii masz kandydata z wielkimi dokonaniami dla Polski, a Ty odpowiedziałeś jak odpowiedziałeś.

>Moje stwierdzenie opieram na tym, że jest to człowiek stary, bezżenny, bezdzietny, zamknięty w sobie i własnej wizji świata, a przy tym żądny władzy.<


Stary? Ma chyba 66 lat, są w polityce starsi, ale czy wiek już go dyskwalifikuje jako polityka. Myślę , że nie.
Bezżenny? A od kiedy single są mało znaczącymi ludźmi?
Bezdzietny? Czyli ci co dzieci nie posiadają są do niczego?
Zamknięty w sobie i własnej wizji świata? Człowiek zamknięty w sobie zachowuje się inaczej.
Żądny władzy? A do czego dążą ci co startują w wyborach?
Nadrzędny - Autor Nachbar Dodany 2015-10-23 20:58

>Skrytykowałeś Jarosława Kaczyńskiego więc myślałam, że w innej partii masz kandydata z wielkimi dokonaniami dla Polski, a Ty odpowiedziałeś jak odpowiedziałeś.


Czytałaś projekt konstytucji autorstwa PiS-u? Jak przeczytasz, to zobaczysz, co miałem na myśli pisząc o prezesie, bo zakładam, że w tym projekcie są zawarte jego przemyślenia.
Oczywiście wiek i stan cywilny nie ma znaczenia, ale z drugiej strony człowiek, który nie poznał, jak wygląda praca na etacie, życie rodzinne i prowadzenie własnego gospodarstwa domowego, nigdy nie będzie rozumiał  innych. Tym bardziej, że nie jest tajemnicą, że zawsze żył przy mamusi.
Ponadto, czy człowiek otoczony ochroniarzami może znać problemy innego, tyle że prostego,  człowieka? Tu o tym. (kliknij)
Nadrzędny Autor lidian Dodany 2015-10-23 21:31
To wszystko jest przedwyborczym czepianiem się. Każdego polityka można tak prześwietlić i na każdego coś znajdziesz jak będziesz chciał. W tej chwili na tapecie jest J. Kaczyński.
Poprzedni wątek Następny wątek Wyżej Wątek ogólne / Kawiarenka / Aktualności (Strona 189) (3729777 - wyświetleń)
1 2 3 4 5 6 7 8 ... 330 Poprzednia strona Następna strona  

Powered by mwForum 2.16.0 © 1999--2008 Markus Wichitill