www.niepelnosprawni.plStrona główna forum
forum.niepelnosprawni.pl - Nie jesteś zalogowany
Strona główna forum Regulamin i pomoc Szukaj Rejestracja Logowanie
Poprzedni wątek Następny wątek Wyżej Wątek ogólne / Kawiarenka / Podręczniki elektroniczne rozwiązałyby problem (754 - wyświetleń)
- Autor Lotka Dodany 2015-11-16 14:17
konieczności dźwigania ciężkich plecaków. Dziwne, że jeszcze tego nie wprowadzają oficjalnie. Przecież i tak młodzież coraz chcętniej korzysta z tabletów, czytników ebooków czy komputerów w celu edukacji, gromadzenia i przetwarzania materiałów. W krajach rozwiniętych to norma.
Nadrzędny Autor Esti Dodany 2015-11-17 14:07
Akurat użytkuję na co dzień zarówno czytnik e-booków i czytanie książek i innych materiałów w wersji elektronicznej właściwie nie różni się niczym istotnym od czytania książek tradycyjnych. Ba! Działa to na bardzo podobnej zasadzie. Czytnik ebooków nie wydziela światła. Czyta się to podobnie jak tradycyjne książki czyli poprzez światło odbite. Dlaczego nie jest to jeszcze u nas tak popularne? Przyczyn może być wiele. Pewnie koszta urządzeń do odczytywania e-książek nie należą do najtańszych. Ale jest to nieuchronne.
Co ważne książki do nauki w wydaniu elektronicznym są już dostępne: http://www.wsipnet.pl/#podreczniki
Wydaje mi się, że potrzebna jest dobra wola, chęci i być może przepisy regulujące te kwestie.
Poprzedni wątek Następny wątek Wyżej Wątek ogólne / Kawiarenka / Podręczniki elektroniczne rozwiązałyby problem (754 - wyświetleń)

Powered by mwForum 2.16.0 © 1999-2008 Markus Wichitill