www.niepelnosprawni.plStrona główna forum
forum.niepelnosprawni.pl - Nie jesteś zalogowany
Strona główna forum Regulamin i pomoc Szukaj Rejestracja Logowanie
Poprzedni wątek Następny wątek Wyżej Wątek ogólne / Kawiarenka / wsparcie (2539 - wyświetleń)
- Autor TrudnaM Dodany 2016-04-02 19:16
Jak wesprzec rodzica dzecka niepelnosprawnego. Jak pomoc emocjonalnie i to tak zeby nie odebrano tego jako wspolczucie czy litosc.
Nadrzędny - Autor Iota Dodany 2016-04-02 20:15
Zależy od rodzica.

Na ludzi niestety nie ma jednego szablonu i na tak postawione pytanie właściwie nie ma dobrej odpowiedzi.

Gdybym ja miała taki problem, to uznałabym chyba że najlepiej zapytać wprost: "Chcę ci pomóc, jeśli tego potrzebujesz - jak mogę to zrobić?" I ewentualnie czasem o tym przypominała (bo ludzie nie zawsze wierzą w pierwszą deklarację o chęci pomocy). Jeśli ta osoba będzie prosić o coś, czego nie mogę zrobić, spróbowałabym wyjaśnić czemu akurat tego zrobić nie mogę (i że mogę np. coś mniejszego).

Oczywiście nie ma gwarancji, że ktoś nie uzna nawet takiego pytania za wynikające z "litości". Ale bez zdolności telepatycznych, nie da się zgadnąć, jak należy pomóc.
Nadrzędny - Autor kladuska2 Dodany 2016-04-19 09:36
Ja bym zaczęła robic cokolwiek, aby mu pomóc, dac siłe do walki
Nadrzędny Autor lexi2222 Dodany 2016-04-19 18:27
Tak, bycie silnym to najlepsza pomoc w tych czasach, nawet dla samego siebie
Nadrzędny Autor Jola11 Dodany 2016-04-20 15:44

>wesprzec rodzica dzecka niepelnosprawnego.<


Nie "wspierać" i nie widzieć niepełnosprawności - dziecko jak każde inne.
Aleeeee... są "ludzie" (czy to ludzie, czy to matki?) którzy potrzebują litowania się...

Sporo też zależy od rodzaju niepełnosprawności dziecka i to Ono określi kogo akceptuje i lubi.
Poprzedni wątek Następny wątek Wyżej Wątek ogólne / Kawiarenka / wsparcie (2539 - wyświetleń)

Powered by mwForum 2.16.0 © 1999--2008 Markus Wichitill