www.niepelnosprawni.plStrona główna forum
forum.niepelnosprawni.pl - Nie jesteś zalogowany
Strona główna forum Regulamin i pomoc Szukaj Rejestracja Logowanie
Poprzedni wątek Następny wątek Wyżej Wątek ogólne / Kawiarenka / Aktualności (Strona 243) (3710387 - wyświetleń)
1 2 3 4 5 6 7 8 ... 330 Poprzednia strona Następna strona  
Nadrzędny Autor W z K Dodany 2016-04-13 19:46
Czegoś nie rozumiem. Jedni duchowni propagują i pomagają w stworzeniu utworu.
A Kuria :

>Kuria prosi o usunięcie z internetu teledysku o Chrzcie Polski. "Względy estetyczne" [WIDEO]<


Proszę obejrzyjcie, posłuchajcie i oceńcie sami "o co biega" ?? Jakie względy estetyczne ??

>http://wiadomosci.dziennik.pl/wydarzenia/artykuly/518031,teledysk-o-chrzcie-polski-966-kuria-prosi-o-usuniecie-piosenki-wzgledy-estetyczne-wideo.html<

Nadrzędny - Autor Nachbar Dodany 2016-04-13 20:56
A masz szacunek dla osoby, która świadomie i celowo nie dotrzymuje złożonej przysięgi?
Sprawa TK nie musiała wyjść poza granice kraju, gdyby uszanowano najwyższe prawo - Konstytucję. Zamiast Jej przestrzegać, posłużyła jednemu człowiekowi, aby zaczął Nią grać, wciągając w tę grę innych.
Uważasz, że najwyższe w Polsce autorytety prawnicze, w tym promotor Dydy oraz Rada Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Jagiellońskiego, gdzie Duda studiował, są nic nieznaczącą opinią w sprawie, nad którą dzisiaj ubolewasz, że zajmuje się nią PE?
Wcześniej pisałem o tym, że głupotą i cynizmem było w odpowiedzi na naruszenie prawa przez PO świadomie doprowadzić do poważnego kryzysu i wmawiać wszystkim, że winę ponoszą poprzednicy, bo "to oni zaczęli".
Podałem wówczas przykład: jak jeden ukradnie 100 złotych, to drugi, aby to "naprawić", ukradnie 1000 ?  A właśnie taką chorą logiką posługuje się PiS  zaostrzając konflikt. Upór w tym przypadku i trwanie przy swoim nic tu nie da, bo konsekwencje mogą być nieprzewidywalne.
Każdy człowiek może zbłądzić, uparcie trwa w błędzie tylko głupi.(Cyceron)
Nadrzędny - Autor Nachbar Dodany 2016-04-14 05:33
Premier Beata Szydło ws. rezolucji PE: do takich polityków nie mam szacunku

>Szefowa rządu zaznaczyła, że jednym z największych mankamentów rezolucji jest brak: "odniesienia do przyczyn sporu ws. TK w Polsce, czyli do 2015 r. kiedy rząd PO-PSL wybrał niezgodnie z konstytucją trzech sędziów". - Jeżeli dzisiaj polski europoseł ma satysfakcję z powodu rezolucji, to ja nie mam do takiego polityka szacunku. Możemy różnić się, ale nie powinniśmy wyciągać spraw Polski poza jej granice. W naszej historii takie ruchy zawsze źle kończyły się dla naszej ojczyzny - podkreśliła Szydło.


Już teraz wiem skąd Lidian wzięła swoją opinię. Bo tak powiedziała Szydło.
A co powiedziała Szydło? Uznała, że największym mankamentem rezolucji jest brak odniesienia się do przyczyn spor. A jakie to ma znaczenie, skoro PiS zrobił jeszcze większy bałagan i doprowadził do paraliżu TK?
"Jeśli cię ktoś uderzy w prawy policzek, nadstaw mu i drugi"][/i. (Mt 5,39) Szydło powinna to znać, wszak jest wierząca i do tego matką księdza.
Ludzie cywilizowani powinni się kierować złotą regułą etyczną: "Nie czyń innym tego, czego nie chcesz, by czynili tobie”.
A co widzimy i czego jesteśmy świadkami?  Scen jak z filmu "Sami swoi", gdzie do sądu bohater filmu udaje się z granatem, bo prawda musi być po jego stronie. Być może przykład z kradzieżą pieniędzy, jaki podałem w poprzednim poście, nie działa na wyobraźnię. Lepszy byłby z horroru, gdzie zabili mu brata, to on w odwecie wymordował całą rodzinę. I mniej więcej tak postępują nasi rządzący, nie licząc się z konsekwencjami swojego uporu.
Też uważam, że nasze sprawy powinny być załatwiane w kraju, ale skoro mleko się wylało, to należy posprzątać, a nie dolewać jeszcze więcej.
Dzisiaj dyskutujemy o rezolucji PE, ale naszej uwadze uszło, że sytuacją w naszym kraju nie tylko interesuje się Unia, ale również Ameryka. Nie można tych sygnałów lekceważyć i udawać, że wszystko jest Ok lub zwalać winę na poprzedników. Poprzednicy nie sparaliżowali TK, bo zrobił to PiS, więc  PiS powinien to naprawić i o to w tym wszystkim chodzi.
Amerykanie coraz nachalniej naciskają polskie władze w sprawach wewnętrznych. I są nam niezbędni
Nadrzędny - Autor lidian Dodany 2016-04-14 07:44
Nie trzeba inspirować się wypowiedzią Pani premier żeby mieć w pogardzie ludzi zdradzających własny kraj. Może to teraz w niektórych kręgach stało się niemodne, ale ja jeszcze pamiętam czasy, kiedy ludzie woleli stracić życie niż czerpać profity ze zdrady. Słyszałam też opowieści moich bliskich na ten temat z okresu wojen. Znam historię i wiem co się działo po działaniach zdrajców.

A swoją drogą, Ty mnie upominasz, a sam całe elaboraty z wypowiedziami innych tutaj tworzysz. :-)
Nadrzędny - Autor W z K Dodany 2016-04-14 12:30
Kryminalne oszustwo podczas głosowania w Sejmie, tak się teraz w Polsce rządzi :-( :

>Małgorzata Zwiercan oddała głos za Kornela Morawieckiego<


>http://wiadomosci.onet.pl/kraj/malgorzata-zwiercan-z-kukiz-15-oddala-glos-za-kornela-morawieckiego/xbhw4v<

Nadrzędny - Autor lidian Dodany 2016-04-14 12:49
Już tak w sejmie dawniej bywało. Oto jeden z przykładów.

http://www.wprost.pl/ar/184078/Poslowie-glosowali-za-kolegow-grozi-im-rok-wiezienia/
Nadrzędny - Autor W z K Dodany 2016-04-14 13:21
No to znaleźli sobie "ojczyznę dojną". Pan Macierewicz szczodrze nagradza usłużnych ekspertów.

>Zarobki członków podkomisji ds. wyjaśnienia katastrofy smoleńskiej <


>Prace podkomisji, która ma zająć się ponownym wyjaśnianiem katastrofy smoleńskiej, tylko w 2016 r. mają kosztować budżet 3,5 miliona złotych.<


Więcej tutaj :

>http://wiadomosci.onet.pl/kraj/komisja-smolenska-zarobki-czlonkow-podkomisji/180hzj<

Nadrzędny - Autor rogal160 Dodany 2016-04-14 13:50
Daleki jestem od szukania spisku w Smoleńsku. Jednak od 25 do 100 złotych za h pracy to żaden szał. Dorabiam sporo i uwierz, to są żadne pieniądze, przynajmniej jak na Warszawę.
Nadrzędny - Autor W z K Dodany 2016-04-14 14:04
        Słusznie zauważyłeś, że "za pracę". Tylko czy to aby na pewno jest praca ? A tak po za tym dla milionów polaków zarabiać 100 zł/h to więcej niż rzeczony "szał".
Proszę zwróć uwagę, że mnóstwo ludzi, także z tego forum ma miesięczną rentę w wysokości 8 godzin wynagrodzenia tych osób. Zatem pytam się czyj "szał" jest większy ??
Nadrzędny - Autor rogal160 Dodany 2016-04-14 15:02
Wszystko prawda. Ale c ludzie jakbyś ich politycznego zaangażowania nie ocenił są naukowcami, mają tytuły naukowe, więc 100 zł/h to nie szał. Nie jest miarodajne przykładanie zarobków jednej grupy do drugiej.
Nadrzędny - Autor lidian Dodany 2016-04-14 15:07
Za komuny było "po równo".
Nadrzędny - Autor W z K Dodany 2016-04-14 15:34

>są naukowcami, mają tytuły naukowe, więc <


Ooo!! Tak !! Co najmniej kilku to specjaliści od "pękających parówek" i "zgniatania puszek po piwie". I wcale ich nie ośmieszam bo przecież sami to zrobili.
Nadrzędny - Autor rogal160 Dodany 2016-04-14 15:37
Co nie zmienia faktu że tytuły mają a jak z nich korzystają to inna sprawa
Nadrzędny - Autor W z K Dodany 2016-04-14 16:26
Może dla Ciebie są autorytetami ale mi się ciśnie tylko jedno słowo- żenada.
Nadrzędny - Autor rogal160 Dodany 2016-04-14 16:59
Nie chodzi o autorytety. Powiedz ile konkretnie powinni zarabiac za h pracy czlonkowie tej i innych komisji rzafowych? Ja jestem ledwo mgr z podyplomowymi z otwartym przewodem doktorskim, ale za 25 zl na h to bym sie tam praca nie skalal.
Nadrzędny - Autor W z K Dodany 2016-04-14 17:47
Odpowiem Ci w ten sposób: Byłem wielce zdziwiony gdy przeczytałem o stawce godzinowej. Można powiedzieć, że to i tak lepiej jak na akord :-)))))))))
Gdyby to było w mojej gestii to płaciłbym "od dzieła" i za konkretną pracę konkretne pieniądze. A w układzie godzinowym przecież oni będą tam cztery lata w krzesła pierdzieć i kruche ciasteczka zajadać kawą popijając. Ilu tam będzie takich specjalistów co przez ten czas ani razu głosu nie zabiorą ? Ale cóż? Widać PiS zapłaci każde pieniądze ( z naszej kieszeni) aby tylko ten właściwy rezultat uzyskać............ Żal.......
Nadrzędny - Autor rogal160 Dodany 2016-04-14 19:10
Gdyby chcieli dac zarobic jak najlatwiej daliby wysoki ryczalt bez ustalania czasu pracy w miesiacu. Odnosimy sie do konretnego przedzialu wartosci, podaj wiec prosze konkretne, odpowiednie twoim zdaniem kwoty za h lub miesiecznie.
Nadrzędny - Autor W z K Dodany 2016-04-14 19:37

>podaj wiec prosze konkretne, odpowiednie twoim zdaniem kwoty za h lub miesiecznie. <


Już wcześniej opisałem, że "kwoty za h" to niedobry pomysł. Wynagrodzenie miesięczne z kolei wymagałoby tworzenia etatów, w konsekwencji umów o pracę. To też niedobry pomysł. Zatem jaki dobry ?? Wg. mnie najlepszym pomysłem byłoby nie powoływanie tego dziwacznego tworu. A skoro już jest to bym go rozwiązał, podziękował za trud i bez zapłaty odesłał tam skąd przyszli.............. :-)))))))))))
Nadrzędny - Autor rogal160 Dodany 2016-04-14 21:06
Masz umowy o dzieło, umowy zlecenia i nienazwane umowy kodeksu cywilnego, żadne etaty nie są potrzebne żeby płacić za msc. Nie ten twór to inny, tego typu komisje były są i będą niezależnie od opcji politycznej. To ile?
Nadrzędny - Autor W z K Dodany 2016-04-14 21:27

>To ile?<


Przecież napisałem wyżej, że bym nie zapłacił, a to oznacza zero. Po prostu już tak mam, że nie wyrzucam pieniędzy w błoto. W tym przypadku dodatkowo społecznych pieniędzy. One same powinny być pod szczególnym nadzorem....... A cała ta sprawa pachnie mi kolesiostwem :-(
Nadrzędny - Autor rogal160 Dodany 2016-04-14 22:51
Czyli niech ludzie za darmo robią. Ok.
Nadrzędny - Autor W z K Dodany 2016-04-15 07:08

> niech ludzie za darmo robią.<


Tak tej konkretnej sprawy nie postawiłem.
Powiedziałbym raczej : "Jaka praca taka płaca"
Nadrzędny - Autor rogal160 Dodany 2016-04-15 11:53
Ok. W takim razie podaj proszę propozycje mierników jakości pracy
Nadrzędny - Autor W z K Dodany 2016-04-15 14:13

>propozycje mierników jakości pracy <


Łoo matko!! Ale się Rogal upierdliwy robisz. :-( Tetryczejesz czy jak ? :-). A podobno młodzian jesteś.......
Ale dobrze! Tym razem jak mało rozgarniętemu dziecku:
Każda praca jest inna, inaczej zapłaciłbym murarzowi za postawienie ściany na parterze a inaczej (więcej) murarzowi stawiającemu mur na ostatnim piętrze wieżowca. Czaisz różnię ? :-) Zupełnie inną stawkę zapłaciłbym rolnikowi wykonującemu orkę  w odróżnienia od rolnika bronującego pole. Czaisz różnicę ?
Inaczej wynagradzałbym neurochirurga  a inaczej lekarza rodzinnego. Czaisz różnicę ? Jeżeli nie czaisz to na Boga proszę już nie pytaj nadal......... :-(
Nadrzędny Autor rogal160 Dodany 2016-04-15 16:21
Upraszczasz i to mocno. Przykłady, które podałeś są ewidentne i proste. Nadal nierozwiązany jest problem jak mierzyć jakość pracy analityczno-badawczej. No jak? Póki co tylko zostaje Twój zarzut, że 25-100/h to za dużo.
Nadrzędny Autor Nachbar Dodany 2016-04-14 20:07

>Może to teraz w niektórych kręgach stało się niemodne, ale ja jeszcze pamiętam czasy, kiedy ludzie woleli stracić życie niż czerpać profity ze zdrady. Słyszałam też opowieści moich bliskich na ten temat z okresu wojen. Znam historię i wiem co się działo po działaniach zdrajców.


Lidian, "niemodne"? Zapewne miałaś na myśli honor i szacunek dla samego siebie. Faktycznie, dzisiaj tego nie uświadczysz. Ludzi można kupić, bo wprawdzie pieniądze wymyślono, aby były zamiennikiem różnego rodzaju towaru, ale dzisiaj człowiek stał się przedmiotem, pieniądz celem samym w sobie, a honor słowem nieznanym. Z pogardą patrzę na osoby, które dla stanowiska lub zysku, sami się upodlają nie dotrzymując złożonych ślubowań lub dają się przekupić. Jest to kwestia nie tylko moich przekonań, ale również środowiska, w jakim się wychowałem, gdzie Honor, nie był wyrazem w słowniku.
Nadrzędny - Autor amalian Dodany 2016-04-19 13:15
Nie można powiedzieć, że mają płacone za nic . Prezes powołał ludzi do ciężkiej roboty . Mają szukać dowodów, które- podobno zostały ukryte :-).Ludzie pracujący w komisji są bezinteresowni i nieważne dla nich są stawki...wystarczy, że prezes obsadzi nimi posady w spółkach :-).Zmykam, bo dzisiaj muszę iść do dentysty a roboty wiele . Pozdrawiam amalian :-)
Nadrzędny - Autor wielokropek Dodany 2016-04-20 00:04
tak tak, :-)) biedaki muszą pracować ku chwale ojczyzny.

Aleś się Amalian zadrutował ,trudno z Ciebie słowo wydusić . To co robiłeś  za robotę u dentysty ? ;-)
Nadrzędny - Autor amalian Dodany 2016-04-20 11:13
Cześć piegusku ;-) . Pewnie, że muszą pracować a nadzieja na zmianę się oddala ;-) . Uprzedni rząd zostawił trochę oszczędności, więc ten rząd ma co rozdawać . Jak zabraknie to będzie wina Tuska . Słyszałem, że za to co już zrobił, lub czego nie zrobił grozi mu kara śmierci. Orwell by się uśmiał . Pewnie był wizjonerem, bo pomylił się tylko o kilka lat;) . Pozdrawiam, :-).
Nadrzędny - Autor wielokropek Dodany 2016-04-20 12:50
To wszystko jest możliwe aby zastosować to w polityce tak jak w kodeksie drogowym. Kara za nie naciśniecie  hamulców, kara za nie dostosowanie  się do warunków.
W tym przypadku kara za nie zapewnienie godziwych warunków życia większości emerytów i rencistów a w przypadku społeczeństwa : nie spełnienie( nie dotrzymanie) obietnic przedwyborczych !!!

> Cześć piegusku ;-)


Musze zmienić nick na kropek ;-) aby niektórzy mieli używanie za wiele moich nicków ;-)))))
Nadrzędny - Autor W z K Dodany 2016-04-20 13:17

>Musze zmienić nick na kropek ;-)<


Jesteś pewien? Moi sąsiedzi za płotem mają 3 Yorki. Na jednego wołają Kropek, widać najbardziej nieokiełznany bo najwięcej jego wołają. :-))))))
Nadrzędny - Autor wielokropek Dodany 2016-04-20 13:23
Ale będzie krócej ;-))))
Nadrzędny Autor W z K Dodany 2016-04-20 13:30
Bezsprzecznie i wygodniej :-)))
Nadrzędny Autor Jola11 Dodany 2016-04-14 19:34

>Może nie pamiętasz<


Raczej nie chce pamiętać lub udaje, że nie pamięta.

Kiedyś pisałam, że poglądy polityczne są spr. indywidualną, ale b. dużo mówią o człowieku, w zw. z tym ja zauważyłam te słowa :-(

>im kiedyś wyborcy odpłacą.<


Mściwość, nienawiść?
Kłopot z pogodzeniem się z faktami, prawdą obiektywną?

Czy wg. zwolenników "poprawiaczy" i "I sortu" wszyscy się mylą, a "prawda musi być po naszej stronie"?
Nadrzędny - Autor Jola11 Dodany 2016-04-14 19:23

>Nie będzie żadnych daleko idących nacisków<


Tu się mylisz i to bardzo. Polska jest skompromitowana a polscy politycy persona non grata :-(

>Parlament Europejski wzywa polski rząd do zrealizowania w pełni zaleceń Komisji Weneckiej; podziela opinię Komisji Weneckiej, że polska Konstytucja oraz normy i standardy europejskie i międzynarodowe wymagają, aby orzeczenia Trybunału Konstytucyjnego były przestrzegane - oświadczył Parlament Europejski.<


>Polska jest dużym krajem w i w handlu wewnętrznym UE odgrywa istotną rolę.<


Jaja sobie robisz? Może jako tania siła robocza, ale taką znajdą...

Pisałam już o USA itd. jakoś tak się sprawdza. "Kaczyński musi odejść" inaczej faktycznie zobaczymy wojsko na ulicach :-(
Nadrzędny - Autor rogal160 Dodany 2016-04-14 19:30
Odsylam do danych Eurostatu.
Nadrzędny - Autor Jola11 Dodany 2016-04-14 19:37
Niczego realnie nie zmienia!
Nadrzędny - Autor W z K Dodany 2016-04-15 08:34
Teraz wszystko jasne dlaczego PiS panicznie obawia się KOD-u

"40 proc. Polaków popiera Komitet Obrony Demokracji, jak wynika z sondażu TNS dla "Gazety Wyborczej". To o 8 proc. więcej niż poparcie dla PiS, partię rządzącą popiera bowiem 32 proc. Polaków."

Więcej tutaj :

>http://wiadomosci.onet.pl/kraj/gazeta-wyborcza-40-proc-polakow-popiera-kod/eydqdd<

Nadrzędny - Autor Jola11 Dodany 2016-04-15 10:58
A ja Ci powiem, że ten PIS i P. Ziobro to nie jest takie zło. W Sądach, policja i prokuratorzy boją się ich jak diabeł św. wody :-) Jest sporo bzdur, które należy zmienić.
Dzisiaj ustawiłam pana "wielkiego śledczego" -zamknął się natychmiast, a później sczytywał z moich ust słowa :-) Na dodatek dostało mu się przy młodej uczącej się :-)
Sędzia zaczął się ze mną zgadzać - ciekawostka i jaki miły się zrobił;)

Zobaczymy jak działają nasi ministrowie, dzisiaj opracuję i przefaksuję wniosek. To jest nie do pojęcia żeby podatnicy opłacali ludzi, którzy już od ponad 10 l. na emeryturze powinni siedzieć, do tego są na bakier z etyką zawodową bo im komuna w głowie i demencja robi swoje.

To tak na gorąco bo jestem po, a tajemnica obowiązuje ;-)
Nadrzędny - Autor W z K Dodany 2016-04-15 11:23

>Jest sporo bzdur, które należy zmienić.<


Z całą pewnością te bzdury występują. Nie tylko w wymiarze sprawiedliwości.
Ale zabieranie się do tego jak do koni w Janowie, puszczy białowieskiej czy wreszcie TK woła o pomstę do niebios......
Nadrzędny - Autor Jola11 Dodany 2016-04-15 11:35
Do wymiaru spr. nie zabrali się w ten sposób. Z tymi koniami to ja zrozumiałam jakoś tak, że już poprzednia ekipa zawaliła, a obecni dobili - może się mylę (nie doczytałam).
Z TK masz rację. Nie śledziłam co z tą puszczą, ale tam faktycznie było na zasadzie, że sama sobie radzi - nie wiem jak to wygląda w realu. Park narodowy/naturalny, np. Woliński na tym polega, że człowiek ręki nie dokłada - przyroda radzi sobie sama. Może tak jest i w białowieskiej? Byliśmy tam sporo lat temu, pięknie, zarośnięte i było jakieś takie baaardzo stare drzewo w około którego kawaler i panna mieli biegać ileś razy :-)
Nadrzędny - Autor lidian Dodany 2016-04-15 11:48
Wymiękasz czy oczy szerzej otworzyłaś? Co za zmiana. :-)
Nadrzędny - Autor Jola11 Dodany 2016-04-15 12:00
Nie używaj słów, których nie rozumiesz.
Nadrzędny - Autor lidian Dodany 2016-04-15 12:20
Oj, Jola, Jola.
Nadrzędny - Autor Jola11 Dodany 2016-04-15 12:29
CO! Jola? Tak wyszło z Twojej wyp. Zawsze mówiłam, że jestem z środka.
Nadrzędny - Autor W z K Dodany 2016-04-15 14:38
Hi hi hi :-)))))))))))

Przejaw fanatycznej walki ze wszystkim, braku rozumu czy niewiedzy? Zapomniał jak to niedawno PiS donosił na Polskę do UE ?

Polityk PiS krytykuje J Kaczyńskiego......

>http://wiadomosci.onet.pl/kraj/wpadka-posla-pis-skrytykowal-jaroslawa-kaczynskiego/qz2tt5<

Nadrzędny - Autor Nachbar Dodany 2016-04-16 16:36

>- Jestem zszokowany, bo to jest dalsze szkodzenie Polsce i opowiadanie, że w Polsce nie ma demokracji - skomentował wczoraj w Polsat News Marek Suski. Wiceprzewodniczący Klubu Parlamentarnego PiS nie wiedział, że to słowa Jarosława Kaczyńskiego, wypowiedziane w listopadzie 2014 roku. "Widocznie wtedy była sytuacja taka" -tłumaczył później Suski.


Zacytowałem wypowiedź Suskiego, aby było wiadomo co powiedział i w jakim kontekście. Uważam jednak, że tu nie chodzi o brak rozumu, niewiedzy czy nawet fanatyzmu, ale o sposób reagowania członków tej partii w konkretnych przypadkach. Są tak wyszkoleni - nie można tego inaczej nazwać, aby reagowali na słowa-klucze, które są lub mogą być niekorzystne dla wizerunku partii. Najlepiej atakiem odpowiadać atak.
Późniejsze "Widocznie była sytuacja taka" było nieudolnym wybrnięciem z kłopotliwej wypowiedzi, co jeszcze bardzie pogorszyło wizerunek Suskiego i partii, którą reprezentuje. 
Nadrzędny Autor W z K Dodany 2016-04-17 12:50
A. Duda w kampanii wyborczej naobiecywał a teraz ludziom puszczają nerwy. Wcale się im nie dziwię, że czują się oszukani....... :-(

>http://wiadomosci.dziennik.pl/wydarzenia/artykuly/518287,frankowicze-protestowali-przed-nbp-palacem-prezydenckim-przepychanki-z-policja-zdjecia.html<

Nadrzędny Autor Iota Dodany 2016-04-17 20:49
Podpowiedź dla osób, które zostawiają rozliczenie PIT na "ostatnią chwilę":

Jeśli chcecie przekazać 1% swojego podatku dochodowego jakiejś organizacji, możecie dosyć łatwo sprawdzić pewne rzeczy przed podjęciem decyzji. Pod tym adresem (klik) znajdziecie bazę danych, prowadzoną przez Ministerstwo Pracy i Polityki Społecznej, do której każda Organizacja Pożytku Publicznego musi przekazywać dokumentację rozliczającą ich działania.

W tej chwili powinny się tam znajdować dokumenty za rok 2014 (za 2015 trzeba będzie złożyć rozliczenia bodajże do lipca 2016, więc ma ich prawo jeszcze nie być).

Wybierając organizację, sprawdzam tam między innymi:

- Czy złożyła sprawozdanie (jeśli nie ma sprawozdania za ten rok, za który powinno już wpłynąć, organizacja nie dostanie moich pieniędzy).

- Jakimi pieniędzmi obraca / ile deklaruje, że miała nadwyżki (zdarzyło się np. że pewna organizacja miała 10 milionów złotych zadeklarowanych jako odłożone na koncie – jeśli ma takie zasoby, nie wspieram jej w danym roku)

- Jakie wynagrodzenia mają pracownicy / członkowie zarządu (ta informacja znajduje się w tzw. „sprawozdaniu merytorycznym”). Uważam, że ludzie mają prawo pobierać pensje, jeśli pracują na etat, ale jeśli pensja zarządu jest za wysoka, nie oddam organizacji swoich pieniędzy. Przykładem tego jest WWF Polska, gdzie „Wysokość przeciętnego miesięcznego wynagrodzenia członków organu zarządzającego” to ok. 25 000 złotych (w roku 2014). To już taka suma, że nie będę niczego WWF przekazywać – nie potrzebują moich pieniędzy.
Nadrzędny - Autor lidian Dodany 2016-04-18 08:25
http://m.niezalezna.pl/79174-oni-zasilali-kase-petru-przed-wyborami-czlonek-rady-nadzorczej-tvn-czy-zalozyciel-platformy

Jeśli ktoś  wierzy w niezależność polityki i mediów to ..................
Poprzedni wątek Następny wątek Wyżej Wątek ogólne / Kawiarenka / Aktualności (Strona 243) (3710387 - wyświetleń)
1 2 3 4 5 6 7 8 ... 330 Poprzednia strona Następna strona  

Powered by mwForum 2.16.0 © 1999--2008 Markus Wichitill