www.niepelnosprawni.plStrona główna forum
forum.niepelnosprawni.pl - Nie jesteś zalogowany
Strona główna forum Regulamin i pomoc Szukaj Rejestracja Logowanie
Poprzedni wątek Następny wątek Wyżej Wątek ogólne / Kawiarenka / Aktualności (Strona 252) (3726733 - wyświetleń)
1 2 3 4 5 6 7 8 ... 330 Poprzednia strona Następna strona  
Nadrzędny Autor amalian Dodany 2016-07-14 21:19
Ci panowie piszą "nową historię" . A to że z historią opisywana przez nich historia nie ma nic wspólnego, więc mieszają ... Populizm zaś jest bronią obosieczną teraz o tym może przekonać się o tym ten rządkliknij
Nadrzędny - Autor lidian Dodany 2016-07-14 21:13
Tak, też tego nie rozumiem. :-(

PS. Jednak rozmowa, o której wspomniałam też była żenująca. Szkoda legendy.
Nadrzędny - Autor W z K Dodany 2016-07-15 15:12
Jak u Was po deszczach?

Ja z rana musiałem jechać objazdem w korku 5 km przez 1,5 godź. Po powrocie pojechałem na rowerze zobaczyć co było tego przyczyną.
Tutaj foto-relacja z miejsca podtopienia :
Pionowym paskiem przy zdjęciach nawigujcie i przesuwajcie na kolejną fotkę. Potem w nią klik i się powiększy.

>http://www.czas1pora2.fora.pl/viewimage.php?i=2057<

Nadrzędny Autor Jola11 Dodany 2016-07-15 15:46
Brak "gospodarza", jak w wielu miejscach na tym terenie :-(

Czy można zjeść - zrobić np. kaczkę bardziej po Polsku? Czy można być bardziej bezpiecznym? A. Duda stwierdził, że "jesteśmy bardziej bezpieczni". Albo jesteśmy bezpieczni, albo nie! Do tego organa ścigania zajmują się durnym memem: leci kasa, czas, a złodzieje się śmieją...

http://wiadomosci.wp.pl/kat,8311,title,Andrzej-Duda-po-szczycie-NATO-jestesmy-bardziej-bezpieczni,wid,18415897,w
Nadrzędny - Autor wielokropek Dodany 2016-07-16 15:23
:-) pstrągi zdobyły wolność tylko wybrały złą drogę
Nadrzędny - Autor lidian Dodany 2016-07-16 15:31
To tak jak teraz Europa. Niestety jest na niedobrej drodze. Ginie stary porządek.

Ciekawa wypowiedź p. Pawłowicz. Mimo, że niektórzy z Was (sądzę z wypowiedzi na forum) jej nie lubią, to proszę przeczytajcie.

http://wpolityce.pl/swiat/300938-polska-ratunkiem-europy-zatraciliscie-ja-upokorzyliscie-oddaliscie-gwalcicielom-jestescie-zabojcami-wlasnych-narodow
Nadrzędny - Autor Nachbar Dodany 2016-07-24 10:43
I właśnie na tym polega problem, że tym ludziom od dziecka, z pokolenia na pokolenie, do głowy wtłoczono religijną ideologię, że tylko ta wiara jest jedyna, jedyna i prawdziwa, a inne należy zniszczyć.
Tak samo wyglądało nawracanie Europy na wiarę katolicką. Można o tym nie wiedzieć lub udawać, że się nie wie, ale w żaden sposób nie zakrzyczy się faktów historycznych związanych z działalnością inkwizycji Krk. W równie okrutny sposób mordowano tych, co odważyli się samodzielnie myśleć lub nie dali się "nawrócić", bo stanowili zagrożenie dla "nowej wiary".
Co ciekawe, że pod określeniem "chrześcijaństwo" ukrywa się wiele różnych odłamów, a jednym z nich jest rzymski katolicyzm. Stąd określenie "wiara katolicka",  "katechizm religii katolickiej", "nauka religii katolickiej", itp. itd.
Powinno to skłaniać do refleksji, że coś tu jest nie tak z tą religią. Skoro jest jeden Bóg, to jak to się stało, że dokonał się taki podział?
Przecież nie można być zbawionym w innym Kościele, jak tylko w tym, którego centrum stanowi Stolica Apostolska, o czym każdy katolik wie, bo na lekcjach religii uczą o tym od dziecka.
I może najważniejsze. Dlaczego religie, które z założenia powinny czynić człowieka doskonalszym i lepszym, prowadzą do nienawiści na tle religijnym, a w rezultacie do zbrodni?
Dlatego wypowiedź pani Pawłowicz potwierdza to, co napisałem powyżej. To religie są przyczyną podziału ludzkości i zarzewiem wojen, co potwierdzają fakty historyczne.
Poniżej o chrześcijanach na świecie.
Chrześcijaństwo na świecie
Nadrzędny - Autor lidian Dodany 2016-07-24 13:55
Nadrzędny - Autor Nachbar Dodany 2016-07-24 14:58
Droga Lidian, dziękuję za link. Muszę przyznać, że pięknie napisane i porusza bardzo istotne sprawy. Powiem więcej. Całym sercem jestem za tym, aby było tak, jak tam napisane. Cytuję:

>Refleksja nad przekazem biblijnym prowadzi do wniosku, że każda religia - nawet zawierająca elementy dwuznaczne z chrześcijańskiego punktu widzenia - jest czymś pozytywnym, gdyż zawierając elementy prawdy i dobra, wyraża najbardziej podstawowe zwrócenie się człowieka do Boga. Człowiek religijny kroczy drogą, która może go doprowadzić do pełni życia i pełni zbawienia.


I co z tego wynika? Nic! Napisać lub powiedzieć można wszystko, ale liczy się to, co zrobimy tu na ziemi i w tym życiu. Jak wspomniałem historii Krk nie da się zmienić i po wsze czasy pozostanie niechlubna karta, gdy ci, którzy rzekomo nieśli Słowo Boże, dopuszczali się wielkich zbrodni. I nawet dzisiaj Krk nie jest wolny od zła. Takim przykładem jest nierozwiązany problem pedofilii, ale jest tego więcej. 
Ponieważ znam Biblię i nie tylko Biblię, nie popadam w ekstazę religijną, ale patrzę na świat trzeźwo i widzę rozbieżność pomiędzy tym, o co mówi Krk, a tym co robi i jaki to przynosi efekt.  Możesz zarzucić mi, że uogólniam, ale w Biblii napisane, że  "po owocach ich poznacie" i oto widzimy te owoce. Szczególnie w Polsce. Naród jak nigdy podzielony, skłócony, pozbawiony empatii i miłości bliźniego, a rzekomo większość stanowią katolicy.
Potrafisz to wyjaśnić i podać powód takiego stanu rzeczy?
Nadrzędny - Autor lidian Dodany 2016-07-24 15:39

>Możesz zarzucić mi, że uogólniam,<


Oczywiście , że uogólniasz i do tego widzisz tylko to, co jest złe.

>Ponieważ znam Biblię i nie tylko Biblię, nie popadam w ekstazę religijną, ale patrzę na świat trzeźwo <


Również znam. Może nie tak dobrze jak Ty, ale staram się poznać dokładniej (rozwijam się :-) ) i również widzę trzeźwo co się dzieje. Nie uważam się za moherową babcię bezmyślnie klepiącą pacierze choć i ją z całym szacunkiem traktuję, bo każdy z nas ma swoje drogi, którymi dochodzi do Boga.

>Naród jak nigdy podzielony, skłócony, pozbawiony empatii i miłości bliźniego, a rzekomo większość stanowią katolicy<


I uważasz, że to większość, to są ci skłóceni, pozbawieni miłości itd.?
Nadrzędny - Autor Nachbar Dodany 2016-07-24 18:51

>Oczywiście , że uogólniasz i do tego widzisz tylko to, co jest złe.


Nie chciałbym przeciągać tej dyskusji, ale dla mnie jest nie do przyjęcia, że można być złym i dobrym jednocześnie, a szczególnie, gdy dzieje się tak w instytucji, która za swój cel przyjęła przybliżenie ludziom Boga. Jak wcześniej napisałem, historycznych faktów nie da się zmienić. Dzisiaj tak chętnie rozliczamy zbrodniczą przeszłość naszych sąsiadów, różne przewinienia większe lub mniejsze naszych polityków, różne afery, a jakoś zapomnieliśmy o tym, że tak, jak istnieje ciągłość państwa, tak Krk to ten sam, co przed wiekami. Wyobraźni nie starczy, aby zrozumieć, co musiał czuć człowiek torturowany lub żywcem palony na stosie. A to działo się naprawdę.
Nadrzędny - Autor lidian Dodany 2016-07-24 19:05

>dla mnie jest nie do przyjęcia, że można być złym i dobrym jednocześnie<


Gdybyśmy byli tylko dobrzy, to sami święci chodzili by po świecie i Chrystus nie musiałby za grzeszników umierać na krzyżu.
Nadrzędny - Autor Nachbar Dodany 2016-07-25 20:56

>Gdybyśmy byli tylko dobrzy, to sami święci chodzili by po świecie i Chrystus nie musiałby za grzeszników umierać na krzyżu.


Lidian, nie trzeba być świętym, bo wystarczy być dobrym człowiekiem, serdecznym, szanować bliźniego i pomagać mu. Przywołałaś ciernienie Chrystusa, ale jak tak się zastanowić, to jakoś nie widać, aby to przemówiło do sumień wiernych.
Ponieważ dobrze pamiętam czasy powojenne, po kilku latach wojny i związanych z nią ciężkich przeżyć, ludzie nauczyli się szacunku do siebie, byli bardziej otwarci i wzajemnie się wspierali. Obecnie wszystko się zmieniło diametralnie. Nie dość, że nastąpiło rozwarstwienie społeczeństwa, to jeszcze w poszczególnych grupach następują konflikty i dalsze podziały.
A przecież większość stanowią katolicy, to gdzie leży przyczyna tych negatywnych zjawisk?
Daleko nie trzeba szukać przykładów, jak niektórzy nisko upadli pokazując swoją prawdziwą twarz katolika. Podejrzewam, że chyba nawet nie znają Dekalogu i co wynika z VIII przykazania.
Wystarczy poczytać posty niektórych na tym Forum, aby się o tym przekonać. Żal mi takich ludzi, bo niekiedy zwierzę okazuje więcej miłości do człowieka.
Tak więc, Lidian, uważam, że nie wiara czyni człowieka dobrym, ale wynosi się to z rodzinnego domu,  z wychowania i środowiska w myśl ludowej mądrości - z kim obstajesz, takim się stajesz.
Nadrzędny Autor lidian Dodany 2016-07-26 08:29
Jeszcze raz z całą mocą powtórzę

Gdybyśmy byli tylko dobrzy, to sami święci chodzili by po świecie i Chrystus nie musiałby za grzeszników umierać na krzyżu

>Obecnie wszystko się zmieniło diametralnie<


Tak zwykle mówią wszyscy starsi ludzie, ale świat musi się zmieniać, bo inaczej dalej byś na drzewie siedział i banany zjadał. A jeśli chodzi o tzw "złych ludzi", jeśli tak dobrze znasz pismo święte, to musisz wiedzieć, że tacy byli i za czasów kiedy Chrystus po ziemi chodził. Dobro i zło istnieje od zawsze. Zło nie jest przypisane tylko jednej religii, tak samo jak i dobro.


>Wystarczy poczytać posty niektórych na tym Forum, aby się o tym przekonać. Żal mi takich ludzi, bo niekiedy zwierzę okazuje więcej miłości do człowieka.<


Aby tak oceniać innych sam powinieneś być nieskazitelny.  "Kto jest bez winy niech pierwszy ....." doskonale znasz dalszą część tego zdania. :-)
Nadrzędny Autor rogal160 Dodany 2016-07-25 09:21
Chętnie wracasz do historii. Przeproś zatem za katownie UB - Twoi polityczni poprzednicy je urządzali.
Nadrzędny - Autor wielokropek Dodany 2016-07-30 12:18

> To tak jak teraz Europa. Niestety jest na niedobrej drodze. Ginie stary porządek.


Sorry ,ze tak późno odpowiadam na Twój wpis.

Co oznacza stary porządek. Wprowadzanie chrześcijaństwa w Europie?
Jaka jest według Ciebie dobra droga?
Nadrzędny - Autor lidian Dodany 2016-07-30 16:27
Zobacz jaki "porządek" mają teraz kraje żyjące bez zasad.
Nadrzędny - Autor wielokropek Dodany 2016-07-30 22:57
Jak zwykle Twoja odpowiedź bez zasad.
to tak jakbym Ci powiedział że deszcz jest niezwykle istotny dla życia ślimaków.
Nadrzędny - Autor lidian Dodany 2016-07-31 19:21
A nie jest? :-)
Nadrzędny - Autor wielokropek Dodany 2016-08-01 18:19
A które kraje żyją bez zasad?
Nadrzędny - Autor lidian Dodany 2016-08-01 20:25
Taki "wygadany" , a nie wie. :-)
Nadrzędny Autor wielokropek Dodany 2016-08-07 13:20
Musiałbym być wróżem "maciejem" aby wiedzieć co Ty masz na myśli pisząc "kraje bez zasad" .
To może łaskawie wyjaśnisz? czy wolisz jak zwykle nic od siebie nie powiedzieć- tak na wszelki wypadek aby się nie kompromitować - ale coś napisać.
Nadrzędny - Autor Jola11 Dodany 2016-08-01 19:48
Na Łysą Górę z nią...
Nadrzędny - Autor lidian Dodany 2016-08-01 20:23
Czekasz na koleżankę? :-))))))

Wybacz, czasami muszę. Inaczej się uduszę. :-)))))))))
Nadrzędny Autor Jola11 Dodany 2016-08-01 20:38
NIE! Uchowaj Boże :-) Pawłowicz to Twoja kumpela :-( Współczuję: mam nadzieję, że różnicie się inteligencją :-)
Nadrzędny - Autor W z K Dodany 2016-07-16 15:35

> pstrągi zdobyły wolność tylko wybrały złą drogę <


Tysiące sztuk "zasiliły" naszą rzekę. Myślę, że to nie jedyna hodowla zniszczona przez tę ulewę. W górę rzeki było ich co najmniej kilka. Wędkarze będą mieli "używanie" :-)
Chociaż patrząc od strony ekologicznej to te pstrągi ( tęczowe) traktujemy jako szkodniki. Konkurują one i zagrażają naszym "kropkowańcom" czyli pstrągom potokowym. To te naturalne.
Nadrzędny - Autor rogal160 Dodany 2016-07-22 07:26
Oglądaliście wczoraj koncert na Pl. Piłsudskiego? Taka piękna młodzież. Estetycznie miażdży zloty LGBT:)
Nadrzędny - Autor Nachbar Dodany 2016-07-25 21:01
Polska krajem niewolników? "Władze centralne świetnie wiedzą, co się dzieje"

>Choć w tym niechlubnym rankingu przoduje Azja (wg szacunków najwięcej współczesnych niewolników zamieszkuje obecnie Indie - ponad 18 mln), Polska zajmuje niepokojąco wysoką pozycję. Jesteśmy 37. pod względem liczby niewolników (na 167 państw) i wypadamy najgorzej spośród państw Unii Europejskiej. Tymczasem rząd ogranicza liczbę osób zajmujących się problematyką handlu ludźmi. Funkcjonujący w tym celu zespół w MSWiA został znacznie zredukowany.

Nadrzędny Autor rogal160 Dodany 2016-07-26 06:46
Odpowiesz mi na pytanie zadane w innym wątku?
Nadrzędny - Autor lidian Dodany 2016-07-26 08:35
Rogal, tego nie oglądałam, ale jestem zachwycona tym co młodzież z całego świata pokazuje wspólnie z naszymi młodymi na ulicach naszych miast. Możemy się wiele od tych młodych nauczyć. Czuje się miłość i dobroć. Myślę, że i my stajemy się pod ich wpływem odrobinę lepsi, choć na "chwilę". Oby takie postawy przetrwały na dłużej.
Nadrzędny - Autor rogal160 Dodany 2016-07-26 09:24
Nie tam, marsze KOD to oaza "fajności":-)
Nadrzędny - Autor lidian Dodany 2016-07-26 09:36
Żeby jeszcze ludziska wiedzieli dlaczego tam stoją i czyich interesów bronią.
Nadrzędny - Autor rogal160 Dodany 2016-07-26 10:13
Coś ostatnio rzadko stoją.
Nadrzędny - Autor lidian Dodany 2016-07-26 10:36
Liderzy na wczasy wyjechali. Nie ma kto "zachęcać". :-)
Nadrzędny - Autor amalian Dodany 2016-07-26 19:39
A może to wynik "dobrej zmiany' w mediach publicznych ;-)).
Nadrzędny - Autor lidian Dodany 2016-07-26 20:05
Po wypowiedziach na forum widać które media preferujemy. :-))))
Nadrzędny - Autor amalian Dodany 2016-07-27 13:01
Zgadzam się, "to my"winniśmy decydować o wyborze . Gorzej jeżeli o twoim wyborze decyduje ktoś inny kliknij . Kiedyś to się nazywało cenzura a dzisiaj" standardy w mediach publicznych" ;-) .
Nadrzędny Autor rogal160 Dodany 2016-07-27 13:48
Człwieku masz mnóstwo innych stacji radiowych i tv
Nadrzędny - Autor W z K Dodany 2016-07-27 16:12

>Gorzej jeżeli o twoim wyborze decyduje ktoś inny kliknij . Kiedyś to się nazywało cenzura a dzisiaj" standardy w mediach publicznych" ;-) . <


Każda władza totalitarna tłamsi wolne słowo :-(
Nadrzędny Autor rogal160 Dodany 2016-07-28 06:59
Polsat, TVN, gw, dgp, Rzp stlamszone ze hej
Nadrzędny Autor wielokropek Dodany 2016-07-30 12:27
I w tym masz rację Amalian, nawet fakty oczywiste można przekłamać złymi komentarzami. I jeśli tylko takie komentarze są w mediach to oznacza że tylko ich prawda jest prawdziwa.
Pozdrowienia dla Twojego "silnika ";-)
Nadrzędny - Autor wielokropek Dodany 2016-07-30 11:54

>  Autor rogal160 Dodany 2016-07-28 07:59
> Polsat, TVN, gw, dgp, Rzp stlamszone ze hej


Może Rogaliku wyjaśniłbyś co oznacza to puste hasło?
Nadrzędny - Autor rogal160 Dodany 2016-07-30 18:30
Wzk sugeruje to że tlamszone są wolne media
Nadrzędny - Autor W z K Dodany 2016-07-30 19:05
Rogal ! A co ? Może nie zgodzisz się z tym ? (zacytuję sam siebie)

>Każda władza totalitarna tłamsi wolne słowo :-( <

Nadrzędny - Autor rogal160 Dodany 2016-07-30 23:19
Wytłumacz mi w jaki sposób tłamszone są podane przeze mnie media?
Nadrzędny - Autor W z K Dodany 2016-07-31 07:39
Rogaliku! Masz kłopot ze zrozumieniem pytania. Wczytaj się raz jeszcze z uwagą w mój powyższy post. I gdy uda Ci się pojąć sedno to napisz. Tylko nie ponownie byle co, byle jak...........
Nadrzędny - Autor rogal160 Dodany 2016-07-31 09:09
Oj gamoniem byłeś i zostaniesz. Totalitaryzm tlamsi wolne słowo. Zgoda. Pytam więc jak ta zasada ma się do wskazanych mediów? Ach, używaj więcej zdrobnień:-)
Nadrzędny - Autor W z K Dodany 2016-08-01 18:58
Ohydne postępowanie Macierewicza wobec powstańców budzi coraz większy sprzeciw.

>http://wiadomosci.onet.pl/kraj/szefowie-stowarzyszen-powstanczych-nie-przyjeli-odznaczen-od-mon/br76r3<

Nadrzędny - Autor Jola11 Dodany 2016-08-01 19:43
Maciar nie działa sam. To jest brak szacunku tak dla poległych powstańców, tych co przeżyli i zmarli śmiercią naturalną jak i dla tych, którzy zginęli w katastrofie smoleńskiej. :-(
Hańba! Manipulowanie b. starymi ludźmi. Po polsku nie rozumie ten rząd? Apel poległych czyli tych co zginęli.

Ciekawa jestem czy dla Rogala ten powstaniec z AK też jest jakimś tam komuchem (czy jakoś tak jak to On pisze)?
Czy wg. Lidian to jest ta normalność w kraju?
No to Wam gratuluję :-(
Nadrzędny - Autor amalian Dodany 2016-08-01 19:58
Oskarżenie Motyla o współpracę z SB to jest to jest ta "klasa" której poprzednikom zabrakło. To smutne, że tego czego nie zdołali zrobić komuniści robi PiS łamiąc prawo lub ludzi, którzy nie chcą mu się podporządkować . Już nic nie będzie tak jak było :-(.
Poprzedni wątek Następny wątek Wyżej Wątek ogólne / Kawiarenka / Aktualności (Strona 252) (3726733 - wyświetleń)
1 2 3 4 5 6 7 8 ... 330 Poprzednia strona Następna strona  

Powered by mwForum 2.16.0 © 1999--2008 Markus Wichitill