www.niepelnosprawni.plStrona główna forum
forum.niepelnosprawni.pl - Nie jesteś zalogowany
Strona główna forum Regulamin i pomoc Szukaj Rejestracja Logowanie
Poprzedni wątek Następny wątek Wyżej Wątek ogólne / Kawiarenka / Chcę porozmawiać (45301 - wyświetleń)
1 2 3 Poprzednia strona Następna strona  
- Autor aldonka1968 Dodany 2017-03-02 13:02
Witam. Mam na imię Aldona, 49 lat. Od urodzenia choruję na zwyrodnienie stawów. Brakuje mi kontaktu z innymi osobami niepełnosprawnymi. Zapraszam do kontaktu. Pozdrawiam
Nadrzędny Autor Sonka Dodany 2017-03-02 13:22
My też zapraszamy. Włączaj się do dyskusji, zakładaj nowe wątki, pisz.
Pozdrawiam Cię :-)
Nadrzędny - Autor lidian Dodany 2017-03-02 14:28
Aldonko będzie miło jak włączysz się do rozmów na forum. :-)
Nadrzędny - Autor aldonka1968 Dodany 2017-03-09 13:10
Przepraszam ucze sie dopiero korzystac z forum. Musze i chce przeczytac wszystkie posty.cieszy mnie fakt rze tak wiele osup sie odezwalo . Dziekuje bardzo objecuje rze bede aktywniejsza. Pozdrawiam wszystkich.
Nadrzędny - Autor Sonka Dodany 2017-03-10 12:40

>i ceszy mnie fakt rze tak wiele osup<


I po jakie licho silić się na robienie tych byków?
Nadrzędny - Autor lidian Dodany 2017-03-10 14:12
Może się nie sili tylko tak ma.
Nadrzędny Autor Kobietka Dodany 2017-03-10 18:26
Sili,sili.Pierwszy post bezbłędny,następny nawet w osobach byk.Coś tu śmierdzi.
Nadrzędny - Autor kryształek Dodany 2017-03-02 16:13
Witaj Aldonka :-) Mam to samo schorzenie, niestety jestem "poważnie" starsza :-). Jak mniemam kontakt z ludźmi masz :-)))) Osoby niepełnosprawne mają takie same problemy jak inni, tylko jeszcze + :-))))
Nadrzędny - Autor Sonka Dodany 2017-03-02 21:46

>jestem "poważnie" starsza<


Poważnie, niepoważne...szczęśliwi czasu nie liczą :-)
Kryształku (swoją drogą, bardzo mi się nick podoba!), nie widać "po Tobie" tych lat :-)
Nadrzędny - Autor kryształek Dodany 2017-03-03 16:06
Sonka :-) dzięki, ale...

:-) :-) kryształek cukru.. soli.. lodu, jak u Kaya.. :-))))

Moich lat nie widać, bo tu nie ma kamerki :-)))
Nadrzędny - Autor Sonka Dodany 2017-03-03 18:41

>Moich lat nie widać<


Kryształek, a co to ja - podglądacz? :-) Ja tak na "oko" :-) No! :-)
I...
Jeszcze może być kryształek kryształu :-)
Nadrzędny - Autor kryształek Dodany 2017-03-03 19:15
Ależ skąd!!! nie podejrzewam Cię Sonka o poglądanie :-))) Wiesz, jak to jest na "oko"... :-))) ale przecież nie bedziemy roztrząsać takich bzdetów :-) Zastanawiam sie gdzie podziała się autorka tegoż Wątku? Zapewne nasza rozmowa nudzi ją, pewnie nie ten poziom.. :-))))

Może sama zainicjuje ciekawą polemikę?? Czy tylko na "Chcę..." skończylo się :-))))
Nadrzędny - Autor Sonka Dodany 2017-03-04 16:24

> gdzie podziała się autorka tegoż Wątku?<


Aldona, wracaj! :-)
Nadrzędny Autor lidian Dodany 2017-03-04 17:06
Już sobie "pogadała", a teraz czyta co my mamy do powiedzenia. :-)
Nadrzędny - Autor Gollum Dodany 2017-03-05 00:27
Hej Kryształku - jest nadzieja dla Was chorych na stwardnienie, nie wiem czy słyszałaś:
http://zdrowie.radiozet.pl/Zdrowie/Choroby/Polka-dokonala-przelomu-w-leczeniu-stwardnienia-rozsianego-00001385

Tak przy okazji szukania tego artykułu znalazłem inny dotyczący raka:
http://wmeritum.pl/polacy-wynalezli-lek-raka-wynalazek-skale-swiatowa/162275
Nadrzędny - Autor kryształek Dodany 2017-03-05 10:21
Gollum dzięki za info, ale ja choruję na zwyrodnienie stawów, niestety jest tego tyle odmian i na żadną nie ma skutecznego leczenia, jedynie zachowawczo. Rehabilitacja, rehabilitacja i jeszcze raz to samo. najgorsza jest dla mnie "mokra" aura, teraz już bez prochów nie daję rady. Starość!! :-))))
Nadrzędny - Autor Gollum Dodany 2017-03-05 10:30
Przykro mi, że nie dotyczy to Cieibe :-(
Ja z kolei mam zwyrodnienie siatkówki - grunt to się nie poddawać.
Nadrzędny - Autor kryształek Dodany 2017-03-05 10:56
To udaje się do pewnego czasu, ktoregoś dnia masz dość :-(

Ale Ty masz przed sobą jeszcze dużo czasu, a medycyna idzie wielkimi krokami do przodu, może poradzą sobie z Twoją chorobą, czego Ci  życzę z całego serducha.

Bo widzisz, jak człowiek jest młody, ma nadzeję, odwagę, siłę i pomoc, starych pozostawia sie samym sobie - to problem ogólnoświatowy niestety.
Nadrzędny - Autor lidian Dodany 2017-03-05 12:07
To się wspierajmy na tyle ile jest to możliwe. Dobrym słowem też można wiele zdziałać. Na wiele chorób duży wpływ ma nasze wewnętrzne nastawienie. Pogody ducha życzę. :-)))))
Nadrzędny - Autor kryształek Dodany 2017-03-05 13:09
U mnie przewaza czarny humor :-)) słowne wsparcie jest dobre dla bogatych i sytych. Chyba nie muszę przytaczać... spotkał bogaty biedaka...
Nadrzędny - Autor lidian Dodany 2017-03-05 13:18

> słowne wsparcie jest dobre dla bogatych i sytych<


Nie zawsze. Czasami jest tak, że człowiek ma "wszystko", a przychodzi trudny czas i widzi, że to "wszystko" to nie wszystko, że trzeba mu dobrego słowa.
Nadrzędny - Autor kryształek Dodany 2017-03-05 22:24
Lidian w trudnym czasie potrzeba nam kogoś milczącego i wierz mi, wiem o czym mówię..

Śmierć osoby najbliższej jest takim okresem trudnym i głupie.. weź się w garść, albo czas leczy rany, musisz żyć.. i tym podobne brednie tylko pogłębiaja traumę. Czasem lepiej milczeć i po prostu być.. niestety, wtedy akurat otoczenie uważa, że wie lepiej... brak jest w nas empatii. Słowa często bardziej ranią niż wspierają.
Nadrzędny Autor lidian Dodany 2017-03-05 22:42
Nie mówiłam o śmierci bliskich.  Mogę Ci jednak powiedzieć, że akurat o tym niestety sporo wiem. :-(
Nadrzędny - Autor Gollum Dodany 2017-03-05 12:30
Może stary nie jestem - choć to pojęcie dość względne - ale młodość mam już za sobą :-)
Każdy potrzebuje wsparcia i niejednokrotnie młody potrzebuje więcej - teraz młodzi są słabsi - nas zahartował ustrój :-)
Nadrzędny Autor kryształek Dodany 2017-03-05 13:10
masz całkowitą rację.. są "młodzi" starcy i "starzy" młodzi... :-))) wszystko zależy od charakteru..
Nadrzędny - Autor lidian Dodany 2017-03-05 13:27
Gollum, nie wierzę, Ty masz młodość za sobą? Przecież z Twoich postów młodość aż kipi. :-))))
Nadrzędny - Autor Gollum Dodany 2017-03-05 14:14
47 lat minęło :-) - nie jest to starość, ale i nie młodość :-) choć wciąż czuję się młody. Człowiek jest stary wówczas kiedy czuje się stary :-)
Nadrzędny - Autor lidian Dodany 2017-03-05 14:24
Zgadzam się z tym, że starość nami zawładnie kiedy damy jej na to przyzwolenie. Jednak na to ma wpływ wiele czynników. Stres i choroby bardzo pomagają psychicznemu zestarzeniu się. Póki co cieszmy się drugą młodością. :-)))))))))
Nadrzędny - Autor Gollum Dodany 2017-03-05 14:29
Dokładnie - to jest to co napisałem - grunt to się nie poddawać.
Stres, choroba - wszystko ma wpływ na "starzenie" się, ale po to właśnie są przyjaciele, rodzina, aby nas wspierać, abyśmy się wspierali wzajemnie, aby jak najdłużej cieszyć się młodością :-)
Nadrzędny - Autor lidian Dodany 2017-03-05 14:55
No to pośpiewajmy. Jak to leciało? "My młodzi, my młodzi nam bimber nie zaszkodzi............... itd". :-))))))))
Nadrzędny - Autor Gollum Dodany 2017-03-05 16:02
Nie znam - nie pijałem :-) i nadal nie piję :-)
Nadrzędny Autor lidian Dodany 2017-03-05 16:32
Śpiewało się to kiedyś na biesiadach wszelkich. :-))))
Nadrzędny - Autor wielokropek Dodany 2017-03-05 18:43
Muszę Gollumowi odpowiedzieć kilka zdań jak to mówią :-) dwa słowa i na dodatek nie na temat.
Przestałem z Tobą rozmawiać bo zauważyłem, że jesteś bardzo drażliwy i moje żartobliwew/g mnie wpisy traktujesz jako agresję. A nie o to mi chodzi. Nie podważam Twojej wiedzy fachowej (bo to nie możliwe ;-)) nie zabraniam Tobie ani nikomu mieć swoje zdanie w każdym temacie.
Ale wolę ograniczyć nasze wymiany postów do minimum bo nie zależy mi na agresji a moje złośliwostki są traktowane przez Ciebie zbyt serio choć dla mnie to tylko mała uszczypliwość dla wspólnej zabawy.
{piątka}
Ale że nie znasz bimbru to muszę napisać,choćby się znowu zaczął awanturować to nie wiesz ,ze żyjesz ;-)
Nadrzędny - Autor Gollum Dodany 2017-03-05 21:03
Nie napisałem, że nie znam bimbru tylko przyśpiewki bo nie pijałem smak znam bo czasem kieliszek wypiłem :-) - i tyle. Alkohol mi nie służy i to nie tylko bimber.
Nadrzędny - Autor wielokropek Dodany 2017-03-06 19:31
szukałem Twojej odpowiedzi do Lidian i jej nie znalazłem. Nie widzę też odpowiedzi Sonki i pytania Rogala o znaleźne.
Jakaś "fata morgana może kropka" albo mi się śniło ;-) że było?
Nadrzędny - Autor Gollum Dodany 2017-03-06 20:47
A ja niebardzo wiem o co chodzi? O jakie pytanie i jakie znaleźne?
Nadrzędny - Autor wielokropek Dodany 2017-03-06 20:50 Zmieniony 2017-03-06 21:02
Sonka pisała ,że znalazła kogoś portfel, oddała ale nie przyjęła znaleźnego Rogal się pytał ile proponowali.
a Ty widzisz swój wpis ,że nie znasz przyśpiewki?

Kurcze teraz znalazłem ale inną drogą przeczytałem Twoje wpisy po profilu i jest

Autor Gollum Dodany 2017-03-05 16:02
Nie znam - nie pijałem :-) i nadal nie piję :-)

a wcześniej go nie widziałem
co jest
i nadal nie widzę czytając cały wątek . Czarymary?
Nadrzędny - Autor Gollum Dodany 2017-03-06 21:39
Ja widzę swój wpis jak i wcześniejszą wypowiedź Liduś:

>Autor lidian Dodany 2017-03-05 14:55


No to pośpiewajmy. Jak to leciało? "My młodzi, my młodzi nam bimber nie zaszkodzi............... itd". :-))))))))<

Nie czytaj tylko na danej stronie wciśnij Ctrl+F i wpisz szukaną fraze - zaraz Ci znajdzie.
Nadrzędny - Autor wielokropek Dodany 2017-03-06 22:16 Zmieniony 2017-03-06 22:28
Znajdę jak wiem że coś tam było i wiem czego szukam. Wpis Lidian widzę Twojej nie.
oczywiście jak zrobiłem ctr+F to znalazło. Ale dlaczego nie widać wszystkich wpisów otwierając i czytając normalnie wątek?. Nigdy mi się tak wcześniej nie zdarzało aby część wpisów była niewidoczna.

Po wpisaniu tej odpowiedzi i wyślij, podjechałem do góry i po wpisie Lidian widzę swój wpis z "2017-03-05 18:43"
teraz  edytowałem i dopisałem i -zapisz.
Zobaczę czy się zmieniło
Nie zmieniło ale upsss znalazłem przyczynę ukrycia w narożniku jest kwadracik a w nim - albo + . gdy odznaczyłem plus pojawiła się Twoja odpowiedź :-))) sorry za zamieszanie
Kliknięcie na kwadracik gdy jest minus -  to pojawia się + i ukrywają się wszystkie wpisy poniżej ;-)
Oznacza to że gdy się widzi + to znaczy ,że poniżej są ukryte odpowiedzi ;-)
Nadrzędny - Autor Gollum Dodany 2017-03-06 23:30
Sprawdź na innej przeglądarce czy też tak sie dizeje.
Nadrzędny Autor wielokropek Dodany 2017-03-07 23:42
Nie zmienia nic inna przeglądarka. Ale przynajmniej wiem po co jest ten krzyżyk w kwadraciku, bo w instrukcji forum nawet tego kwadracika nie wspomnieli tylko te (odptaszkowane" \/" ikonki) jako przeczytane albo stare lub nowe
Nadrzędny - Autor lidian Dodany 2017-03-05 13:37
Aldonka chciała porozmawiać i zniknęła, ale wątek, który założyła spełnił swoje zadanie, rozmawiamy, a ostatnio na forum  były z tym, kłopoty.
Nadrzędny - Autor wielokropek Dodany 2017-03-05 14:22
Nie wnikajmy zbyt głęboko w przyczyny kłopotów , bo wtedy ... kłopoty powrócą a rozmówcy znikną.
Nadrzędny - Autor lidian Dodany 2017-03-05 14:53
W kłopoty trzeba wnikać żeby je rozwiązać. Tu chodzi o to żeby nie dopierdzielać z "grubej rury" rozmówcy, który ma inne zdanie. I nie tylko takiemu, ale wszystkim innym żeby wyładować na nich własne frustracje.
Nadrzędny - Autor Kobietka Dodany 2017-03-05 14:58
No to może ktoś rozwiąże taki "kłopot".Kobieta,starsza pani 55-lat,przepracowała 25 lat i na wskutek chorób jest ON,po podwyżce 8-śmio złotowej ma renty 1100zł ,a ktoś kto nie pracował nigdy lub krótko tez jest ON i po tegorocznej dobrej zmianie ma 1000 zł,czy to sprawiedliwe?
Nadrzędny Autor lidian Dodany 2017-03-05 15:18
Nie jest to sprawiedliwe i nie potrafię podpowiedzieć dobrego rozwiązania, ale mnie poruszyło jeszcze coś innego w Twoim poście. Pewnie się zastanawiasz co. Chodzi o:

>starsza pani 55-lat<


Myślę, że wiele takich "starszych pan" ma ochotę Cię uszczypnąć. :-)))))))
Nadrzędny - Autor wielokropek Dodany 2017-03-05 15:44

> W kłopoty trzeba wnikać żeby je rozwiązać. Tu chodzi o to żeby nie dopierdzielać z "grubej rury" rozmówcy, który ma inne zdanie. I nie tylko takiemu, ale wszystkim innym żeby wyładować na nich własne frustracje.


I nie reagować jak ktoś to robi? Nie potępiać  a nawet dobrotliwie pogłaskać po główce pisząc nie denerwuj się bo szkoda sobie zdrowie psuć nie wypominając ,że to innym którym "dopierdzielano" dużo więcej szkodzi.
Trzeba szczerym być i zło nazywać złem a nie robić z siebie dobrego samarytanina który jednego i drugiego pociesza pogłębiając poczucie niesprawiedliwości.
Nie reagując na "dopierdzielanie" jest się takim samym
Nadrzędny - Autor lidian Dodany 2017-03-05 15:55
To ok. Według Twojej teorii jak się wczoraj z Paulą wadziłeś, to reszta będących na forum powinna się włączyć i takimi samymi słowami z Wami "rozmawiać"? Jak dowalałeś po chamsku Tadeuszowi roztrząsając na forum jakieś prywatne sprawy, to ja też się powinnam włączyć? W to chamstwo jakie robiłeś? Chyba żartujesz.
Tylko się teraz nie obrażaj, bo zrobiłam to o co w swoim poście nawoływałeś tłustym drukiem, czyli

>Trzeba szczerym być i zło nazywać złem <

Nadrzędny - Autor wielokropek Dodany 2017-03-05 17:05 Zmieniony 2017-03-05 17:08
Przekłamujesz fakty !!! Nie wiem dlaczego kłamiesz nie znając prawdy?
To nie ja roztrząsałem a tylko odpowiedziałem na kłamliwe insynuacje WojtkaK.
Dowaliłem Chamskiemu Tadeuszowi który przebrał się za WojtkaK  (jak się później okazało) pisząc nieprawdziwe fakty na forum z prywatnego nie umawianego przeze mnie spotkania. Ja tylko uległem jego Tadeusza zaproszeniu do domu przy okazji mojej wizyty w jego mieście. może powinienem ujawnić prywatną między nami korespondencje  aby zapobiec kolejnym zarzutom osób tak jak Ty nie znających prawdy?
I nie żartuje ,zaprzestań pisać tu nieprawdziwe rzeczy skoro nie znasz prawdy!

Co do rozmowy z NIKtą. Powinnaś napisać gdzie ją "obrażałem" w tym wadzeniu i zareagować jeśli to ja byłem prowokatorem agresji . A tak tworzysz nieprawdziwy obraz.
Nie znam PaulaNikta i niewiele z nią pisałem bo wszystkie jej wpisy wyróżniały się zawsze agresją wobec mnie. I wysuwaniem jakiś niezrozumiałych dla mnie uwag. Mój ostatni do Niej wpis nastąpił po przeczytaniu jej poprzednich komentarzy(łatwo to sprawdzić) i był odpowiedzią na wszystkie jej poprzednie wpisy.
Tego nie wiem ale może to kolejny WojteK?
Nadrzędny - Autor lidian Dodany 2017-03-05 17:15
Krzyczysz do mnie tymi czarnymi literkami. Oczywiście, że nie znam co zaszło między Wami. I dzięki Bogu za to. Odniosłam się tylko i wyłącznie do Twoich chamskich wpisów na Twoje wyraźne powiedzenie, że jak się nie reaguje na chamstwo, to jest się takim samym osobnikiem. Sam mnie sprowokowałeś. Jestem zwykle spokojna, ale poczułam się wyraźnie wywołana.
Poprzedni wątek Następny wątek Wyżej Wątek ogólne / Kawiarenka / Chcę porozmawiać (45301 - wyświetleń)
1 2 3 Poprzednia strona Następna strona  

Powered by mwForum 2.16.0 © 1999--2008 Markus Wichitill