www.niepelnosprawni.plStrona główna forum
forum.niepelnosprawni.pl - Nie jesteś zalogowany
Strona główna forum Regulamin i pomoc Szukaj Rejestracja Logowanie
Poprzedni wątek Następny wątek Wyżej Wątek ogólne / Kawiarenka / Aktualności (Strona 269) (3727103 - wyświetleń)
1 2 3 4 5 6 7 8 ... 330 Poprzednia strona Następna strona  
Nadrzędny Autor Jola11 Dodany 2017-03-06 16:38
Tadziu! Zmieniłeś płeć? :-)
Nadrzędny - Autor lidian Dodany 2017-03-05 13:34
Wiem, że było tu wielu zwolenników przyjmowania uchodźców do Polski. Co teraz widząc jakie kłopoty mają inne kraje, myślicie o tej sprawie?
Nadrzędny - Autor wielokropek Dodany 2017-03-05 14:05
To jest ognisty "temat" do sporów.
Ale skoro poruszyłaś to zadam Ci pytanie.
Gdyby zbombardowano Twoje miasto a Twoje dzieci umierały by z głodu i ran. To nie chciałabyś aby im ktoś pomógł , zaopiekował się, umieścił w bezpiecznym miejscu gdzie nie grożą kolejne ataki, choćby muzułmanie?
Nadrzędny - Autor lidian Dodany 2017-03-05 14:10
To jest oczywiste, ale wtedy musiałabym się dostosować do ręki wyciągniętej z pomocą, a nie ją obgryzać.
Nadrzędny - Autor wielokropek Dodany 2017-03-05 14:19
Czyli cieszyłabyś się ze suchego chleba i kubka wody widząc czym dysponują pomagający Tobie i Twoim dzieciom?
Nadrzędny - Autor lidian Dodany 2017-03-05 14:34
Wkurza mnie takie prowokacyjne gadanie. :-( Zobacz co się dzieje w innych krajach. Młode wypasione byki rządzą całymi dzielnicami. Kobiety i dzieci były im potrzebne tylko do przejścia granicy, bo wiedzą, że cywilizowani ludzie się ulitują. Mają socjal i do pracy im nieśpieszno. Gwałcą , biją i niszczą kraj , w którym się znaleźli. To uważasz za dobre? To jest samounicestwienie się pomagających. Gadanie o dzieciach jest tylko emocjonalnym szantażem.
Uważam, że nasz rząd postąpił słusznie pomagając tym ludziom w ich kraju.
Nadrzędny - Autor Kobietka Dodany 2017-03-05 15:04
Wszystko to prawda,szczególnie o tych bykach,ale nie zapominajmy,że kiedyś(całkiem nie dawno)też byliśmy uciekinierami z własnego kraju i też liczyliśmy na czyjąś pomoc.Niech naszą dewizą nie będzie krótka pamięć.
Nadrzędny Autor lidian Dodany 2017-03-05 15:23
Oczywiście, że byliśmy, ale stosowaliśmy się do przepisów prawa danego kraju. Pracowaliśmy.
Nadrzędny - Autor wielokropek Dodany 2017-03-05 15:16

> To uważasz za dobre?


Lepiej ,żeby nie pomagali wcale. Szkoda marnować pieniądze aby przedłużać cierpienia potrzebującym o miesiąc czy nawet rok.
Co do byczków. Od tego jest policja w cywilizowanym świecie i monitoring aby opanować bandytów.
Nadrzędny - Autor lidian Dodany 2017-03-05 15:21
Uważam , że Szwecja jest bardzo cywilizowana, a zobacz co się tam dzieje. Co powiesz zgwałconym europejskim dzieciom? Czasami myślę, że nie wiesz o czym mówisz.
Nadrzędny - Autor wielokropek Dodany 2017-03-05 15:40
Jedno zgwałcone europejskie dziecko jest więcej warte niż tysiące innych dzieci?
Dzieci trzeba pilnować i reagować w chwilach zagrożenia. W każdym kraju znajdują się zboczeńcy którzy krzywdzą innych.

>  Czasami myślę, że nie wiesz o czym mówisz.


to już było niepotrzebne i nie na temat.
Nadrzędny - Autor lidian Dodany 2017-03-05 15:47
Z tej Twojej odpowiedzi widzę, że jednak na temat. Jesteś bardzo oderwany od rzeczywistości. Już nawet Niemcy przejrzeli na oczy, a oni byli bardzo chętni przyjęciu uchodźców.
Nadrzędny - Autor wielokropek Dodany 2017-03-05 16:27
Raczej Twoje poglądy są oderwane ale...co ja mam oderwane to moja sprawa ;-)Nie ważne kto jest bardziej oderwany od rzeczywistości
-To moja uwaga nie na temat a na Twój wpis
Ty jako katoliczka szanujesz przykazania ale wybiórczo, muzułmanie to nie bliźni.


Ale wróćmy do tematu a nie do osobistych wycieczek.
Co mają do tego Niemcy?
Niemcy ,chcieli mieć za pół darmo silę roboczą ale niestety już nie można budować obozów zagłady.
Mamy cywilizację. Nie potrafili opanować takiej ilości. Źle to zorganizowali i wywołali exodus muzułmanów.
Oni nie pomagali potrzebującym tylko cwaniakom od wygody.
A każdy człowiek zawsze chce mieć lepiej niż gorzej. Dziwisz się temu?
Ale Ci którym trzeba pomóc zostali na ruinach swoich domów narażeni na ataki z plastykową butelką wody i kocem od dobrych Polskich ludzi. Choć tyle mogliśmy pomóc , my biedni Polacy którzy nie potrafią pomóc sobie a szczycą się że pomagają innym.
Tak to widzę obserwując rzeczywistość.
Nadrzędny - Autor lidian Dodany 2017-03-05 16:40

>Ty jako katoliczka szanujesz przykazania ale wybiórczo, muzułmanie to nie bliźni<


Katolicyzm nie zwalnia mnie od myślenia. Jeśli dam się zniszczyć "potrzebującym" to komu potrzebna taka pomoc.

>Ale Ci którym trzeba pomóc zostali na ruinach swoich domów <


Osoby znające mentalność tamtych ludzi uważają , że właśnie taka pomoc jest dla nich lepsza.
Nadrzędny - Autor wielokropek Dodany 2017-03-05 17:17
Ale jaka jest pewność ,że to dla nich lepiej a osoby znające ich mentalność się nie mylą?
Docierają do Nas opisy od cywilizowanych Niemców)wiem nie tylko) na ten temat. Znasz czy raczej "osoby znające ich mentalność" mają wiedzę na temat od nich?
Nadrzędny - Autor lidian Dodany 2017-03-05 17:30
Ja się nie będę spierać o to, kto i kiedy ma rację. Nie znam tych ludzi i ich mentalności. Nie chcę ich mieć w moim mieście, bo chcę żeby moje wnuczki spokojnie wychodziły z domu. Widzę jak wygląda Paryż i inne miasta Europejskie. Widzę jakie jest zagrożenie. Nie chcą ich tutaj nawet ich rodacy od lat mieszkający u nas. Po ludzku ich się boją. I tu nie chodzi o głodne dziecko, którym ktoś manipuluje naszymi uczuciami. Widzę co się dzieje pod moim kościołem, do czego potrzebna jest takim ludziom ich kobieta i ich dziecko. Jak nie szanują swoich to i nie szanują nas. I nie mów mi , że policja czy wojsko potrafi to wszystko ogarnąć. Nie są w stanie. Trzeba pomagać , ale pomagać z głową. To są ludzie, życie im się "powaliło".
Nadrzędny - Autor wielokropek Dodany 2017-03-05 17:52
I tu się z tobą zgadzam.
Przyznam się ,że nie zmarnowałem swojej ani jednej złotówki ma bezsensowną pomoc.
Tyle samo złotówek wydał bym na broń co na pomoc. Broń, bo nie zgodziłbym się aby takie osoby krzywdziły kogokolwiek a tym bardziej moją rodzinę. Nie pozwolił bym na krzywdzenie ich kobiet  i ich dzieci tym bardziej pod moim kościołem.
I znowu się z Tobą zgodzę ,że policja i wojsko tego nie ogarnia.
i tu wykorzystam Twoje słowa

>  Trzeba pomagać , ale pomagać z głową. To są ludzie, życie im się "powaliło".


Ludzie od wieków sobie pomagali w katastrofach i w chwilach agresji. Sobieski też kiedyś pomagał Europie ;-)
Nadrzędny - Autor lidian Dodany 2017-03-05 17:58
Sobieski ochronił nas przed islamizacją. Powołujesz się na niego a to jest sprzeczne z Twoimi poglądami głoszonymi wyżej.
Nadrzędny - Autor wielokropek Dodany 2017-03-05 18:33
To tylko "żart" w sprawie pomagania. Pomaganie przez zabijanie.
Ale jakby nie on to teraz my, byśmy chodzili do meczetów ;-) kurcze, może miałbym harem? ;-) gorzej gdybym musiał w nim pracować.
Nadrzędny - Autor lidian Dodany 2017-03-05 18:34
To już możesz za eunucha robć ?:-)
Nadrzędny - Autor wielokropek Dodany 2017-03-05 18:51
Do tej roboty to po 90 się zatrudnię ;-) chociaż widoki będą miłe.
Nadrzędny - Autor lidian Dodany 2017-03-05 18:58
W pewnym wieku, to już tylko popatrzeć można, ale i tak trzeba uważać żeby serducho nie siadło. :-)
Nadrzędny Autor wielokropek Dodany 2017-03-06 21:29
Co Ty piszesz :-) siadło? trzeba uważać ,żeby nie stanęło.

w pewnym wieku jest niebezpieczeństwo z używaniem viagry . Nigdy nie wiadomo czy serce nie stanie wcześniej ;-)
Nadrzędny - Autor kryształek Dodany 2017-03-05 23:17
W  kwesji pomocy: podam dwa zaobserwowane przykłady z naszego podwórka:

kiedyś w TV w jakimś programie pokazano biedną rodzinę z kilkoma dziećmi. Brakowało wszystkiego, dzieci jadły głównie ziemniaki i kapustę. Na pytanie redaktorki .."czy podobało się u babci (dzieci takową posiadały),  - nie, babcia dała kotlety schabowe, twarde niedobre. Wolały w domu ziemniaki i kapustę.

Drugi przykład: zapraszałam na święta dziecko z naprawdę trudnej rodziny. Chłopak był grzeczny poukładany, jednak nic go nie cieszyło, a na prezent pod choinkę zareagował: lepiej oddać do sklepu, a pieniązki dać mamie.

Zrozumiałam. Pomagać trzeba umieć, a jak się nie ma pojęcia, lepiej odpuścić.

jak to sie ma do uchodźców. Otórz uważam bardzo dużo. Ich mentalności zmienić sie nie da z dnia na dzień. Szukają spokoju, ale nie rezygnują ze swojej kultury. Przecież Polacy na uchodżtwie też tworzą swoje enklawy.

swoją drogą.. jak to jest.. chrzecijaństwo - islam.. dwie religie, skrajnie odległe poglądy.
Nadrzędny - Autor wielokropek Dodany 2017-03-05 23:38
W tym wypadku pomocy religię powinno się odstawić na plan dalszy. Religia niestety nie pomaga w takich sytuacjach.
Jest nie do przyjęcia ani przez jednych ani przez drugich.
Czy można żyć obok siebie w jednym miejscu? Nie wiem. Zapewne znajdzie się wiele przykładów na tak i nie.
Tak jak w Twoim przypadku o prezencie.
Twoje intencje były dobre i miałaś nadzieję sprawić komuś radość. Bardzo dawno temu popełniłem podobne fo pa.

Na otrzymany podarek stwierdziłem ,ze niepotrzebnie wydali tyle pieniędzy na takie gie.
Do dzisiaj to pamiętam i ciągle nie wiem jak to naprawić , chociaż nie wiem nie pamiętam czy darczyńcy zwrócili na moje słowa uwagę. A w zamyśle tej uwagi miałem myśl jak inaczej i lepiej zagospodarowałbym taką "kasę" ;-)
Nadrzędny - Autor kryształek Dodany 2017-03-06 00:04
No.. ale darowanemu koniowi... itd. :-))

ostatnio czytam sporo ksiązek, też tych traktujących o życiu kobiet w krajach muzułmńskich,  wiadomo kazda literatura nawet faktu nie do końca oddaje klimat stosunków społecznych. Bo zwykle jest to spojrzenie pewnej grupy, zwykle zbuntowanej. NIemniej łatwiej mi zrozumieć problemy. I nie uważam, by tzw. "Zachód" wiele zdziałał w sferze poprawy życia, a przede wszystkim zmianę mentalności tamtych ludzi.

Aż dziw, żę w dobie cyfryzacji, telewizji, gdzieś kobiety są okutane szmatami. Muzułmańska kobieta nie ma żadnych praw, nawet jeśli jest wykształcona, nie ma prawa decydować o sobie. Nawet, jeśli bywa za granicą, nie ma wolności. Oczywiście są kraje, gdzie kobietom jest lepiej. Niestety do wolności mają całe lata świetlne. A nawet, jeśli zamieszkają poza granicami swojego kraju, w głębi są muzułmankami. Jedynie zrzucają abaje, choć nie wszystkie.

Mówisz.. odrzucić religię. Na to nie pozwolą kapłani, manipulując ciemną masą. Człowiek jest zwierzęciem stadnym i w większości chce przynależeć do jakiejś grupy, a co za tym idzie godzi sie na wartości, które ta grupa wyznaje. I można takim manipulować. Często poza grupą nie może funkcjonować.
Nadrzędny - Autor wielokropek Dodany 2017-03-06 20:46
My tu sprzeczamy się o muzułmanów ale

> Zapomniani chrześcijanie
> Większość irackich uchodźców, których w najbliższym czasie przyjmą kraje europejskie, stanowić będą chrześcijanie > – Asyryjczycy. To jeden z najstarszych narodów, który jeszcze dziś mówi językiem Jezusa Chrystusa. Jaka czeka ich > przyszłość?


Podkreśliłbym to, że mieli to być chrześcijanie .
Nadrzędny Autor kryształek Dodany 2017-03-06 21:01
w zasadzie to nie mam zdania na temat przyjmowania uchodźców, bo problem trzeba zbadać, a ja nie mam takich mozliwości, ani potrzeby. Jestesmy manipulowani przez media, organizacje, nie wiem jakie faktycznie są potrzeby. Zgadzam się z Tobą w kwestii pozorowanej pomocy - chodzi o plastikowe butelki z wodą. Może gdzieś jest ona potrzebna, ale czasem posyła się "dla świętego spokoju".

Z innej beczki pomocowej. Kiedyś w szkole pods. zbierali  dary na pomoc dla rodziny dotkniętej katastrofą. Ludzi dostarczyli całe zgrzewki wody i kartony makaronu. A tam nie było nawet na czym ugotować tego makaronu (po spaleniu).

Uważam, że pomagać trzeba umieć - podobały mi sie akcje P.Ochojskiej, nie wiem jak i czy jeszcze działa ta instytucja.
Nadrzędny - Autor Jola11 Dodany 2017-03-06 16:56

>Widzę jak wygląda Paryż i inne miasta Europejskie<


widzisz?, czyli  byłaś w Paryżu i innych stalicach Europy? Z tego co wiem to NIE :-(  Na taki post jaki napisałaś Lidko nasuwa się tylko jedna niewybredna odpowiedź: :"w dup... byłaś, g... widziałaś":-(
We Francji, a zwłaszcza w Paryżu od ok. 10 lat (jak ja pamiętam i widziałam) są zamachy bombowe, napady, gwałty itp itd. Nikt na to nie zwracał uwagi. Ich Policja trochę "straszyła" bo wyglądali jak SS fasztowskie. Teraz jest "moda" na terrorystów dla "polaczków" :-(

W UK i Niemczech nikt nie przeżywa jakichś "gwałtów i napadów islamistów :-)  Przeżywają natomiast możliwość  WYPIERNICZENIA POLAKÓW Z KRAJÓW UNII  PRZEZ GŁĄBÓW PIS:(
Nadrzędny - Autor Kobietka Dodany 2017-03-06 17:07
Długo mieszkałam we Francji i odkąd pamiętam to przy kazdych wyborach prezydenckich były zbierane lub zamykane kosze na śmieci,bo zdażało się,że podkładano w nie bomby.I to nie miało nic wspólnego z uchodźcami,tak jak dużo wcześniej podpalano samochody,niszczono mienia.
Nadrzędny Autor lidian Dodany 2017-03-06 17:26
Bo dawniej , to nie byli uchodźcy, tylko "swoi" przyjęci z kolonii, które Francja posiadała.
Nadrzędny Autor Jola11 Dodany 2017-03-07 18:44
Zgadza się Kobietka :-)
Nadrzędny - Autor lidian Dodany 2017-03-06 17:20 Zmieniony 2017-03-06 17:23

>Z tego co wiem to NIE <


O,  Jola  nie dość, że arystokratka, to jeszcze wszystkowiedząca. :-)))))))))
Nadrzędny - Autor Jola11 Dodany 2017-03-07 18:42
A nie mówiłam (pisałam), że należy ukrywać pochodzenie?

>wszystkowiedząca<


Wszystkowiedząca i wszędobylska to jesteś TY :-) Byliśmy z mężem we Francji i Paryżu i piszę to co widziałam, a tobie chyba żal d... ściska :-(
Nadrzędny - Autor lidian Dodany 2017-03-07 18:53
Francja to kraj, w którym urodził się mój ojciec. Powiem tylko tyle. :-)
No może jeszcze to, że bycie na wycieczce nie oznacza , że się dany kraj poznało i posiadło wiedzę o mentalności ludzi tam żyjących.
Nadrzędny - Autor Jola11 Dodany 2017-03-07 19:16
A czy ja napisałam, że byłam tam "na wycieczce"?

>Francja to kraj, w którym urodził się mój ojciec<


Lidziu, nie wnikam, ale jak by tu.... Nie będę się rozwodzić :-) Jednak samo miejsce urodzenia, a widzenie co się działo i dzieje to 2 różne sprawy.
Nadrzędny - Autor lidian Dodany 2017-03-07 19:33
Dobrze, skończ to ........
Nadrzędny - Autor Kobietka Dodany 2017-03-08 16:03
Czy to ważne kto gdzie się urodził?Ważne jakim jest człowiekiem.Urodziłam się we Francji,bo takie były czasy,że część naszych rodaków emigrowało w latach 80-tych na Zachód,byliśmy "uchodzcami",na przełomie wieków wróciliśmy do kraju,ale to nie oznacza,ze jestesmy lepsi czy gorsi.
Nadrzędny - Autor lidian Dodany 2017-03-08 16:06
I o to chodzi żeby w każdej sytuacji być człowiekiem. :-)
Nadrzędny - Autor Nachbar Dodany 2017-03-09 22:12
Polacy nic się nie stało - na arenie światowej PiS przegrało.
Po ponownym wyborze Tuska. Jakub Majmurek: Kaczyński sam sobie zadał mata

>Fetowany w kraju jako „wielki strateg” Kaczyński w europejskiej grze przypominał raczej starszego pana, który z szachowego klubu, gdzie wygrywał wszystkie partie, przeniósł się do szachowej ekstraklasy i posadzony przy stole z arcymistrzem ze stresu sam zadał sobie szewskiego mata.


Czy prezes wyciągnie z tego wnioski? Wątpię, bo żądza odwetu za lata niepowodzeń odbiera trzeźwe spojrzenie na rzeczywistość. 
Nadrzędny - Autor ijanka.5 Dodany 2017-03-10 13:23
Zapowiadało się na dobrą zmianę. Jeszcze trochę takich występów i będzie można cytat z Wesela o złotym rogu na każdym rogu wieszać. :-) Opozycja dostała duży prezent, nie można tego nie zauważyć. Traci Polska.
Nadrzędny - Autor kryształek Dodany 2017-03-10 14:00
A ktoś kiedyś szanował Polskę?? miała przyjaciół?? Miała, jak to przyjaciel - nóż w plecy
Nadrzędny - Autor rogal160 Dodany 2017-03-17 14:41
Syn.  Syna mam:) wojownik sumo-58cm, 4625g:)
Nadrzędny Autor Nachbar Dodany 2017-03-17 14:45
Moje gratulacje szczęśliwemu tacie. :-)
Nadrzędny Autor lidian Dodany 2017-03-17 14:45
Gratulacje. To prawdziwy kolos. :-)))))
Nadrzędny Autor kryształek Dodany 2017-03-17 15:01
Dołączam - gratuluję serdecznie :-))) i.. nie przespanych nocy życzę.. :-))))

A tak w ogóle, to jest przecudne uczucie, prawda?? :-))) Przewijać nie zapomniałes mam nadzieję :-)))
Nadrzędny - Autor W z K Dodany 2017-03-17 15:38
Gratulacje :-)

>58cm, 4625g:) <


Zaiste, słuszną linię ma obecna władza :-)))))))
Nadrzędny - Autor rogal160 Dodany 2017-03-17 16:28
Dziękuję Wam Wszystkim. Skubany wielki jest.  I o dziwo opieka dobra.  Nie wiem od czego on taki duży.  Chyba od bigosu - żona miała chęć całą ciążę :-)
Nadrzędny - Autor Sonka Dodany 2017-03-17 17:40
Gratulacje, gratulacje! :-)
Niech się zdrowo trzyma i rośnie szybko:-), jak w brzuszku u Mamy:-)

To stawiasz, dzisiaj ? :-)
I co, Jakub Piotr?
Nadrzędny Autor Kobietka Dodany 2017-03-17 18:31
Gratuluję Rodzicom i Siostrzyczce nowego członka rodziny, zdrowia dla Kubusia☺
Poprzedni wątek Następny wątek Wyżej Wątek ogólne / Kawiarenka / Aktualności (Strona 269) (3727103 - wyświetleń)
1 2 3 4 5 6 7 8 ... 330 Poprzednia strona Następna strona  

Powered by mwForum 2.16.0 © 1999--2008 Markus Wichitill