www.niepelnosprawni.plStrona główna forum
forum.niepelnosprawni.pl - Nie jesteś zalogowany
Strona główna forum Regulamin i pomoc Szukaj Rejestracja Logowanie
Poprzedni wątek Następny wątek Wyżej Wątek ogólne / Kawiarenka / Aktualności (Strona 285) (3704457 - wyświetleń)
1 2 3 4 5 6 7 8 ... 330 Poprzednia strona Następna strona  
Nadrzędny - Autor wielokropek Dodany 2017-10-03 18:29
Wstrząsnęło mną  Twoje odkrycie.
;-)
Nadrzędny - Autor rogal160 Dodany 2017-10-03 20:40
:-)
Nadrzędny - Autor sylwester49 Dodany 2017-10-04 09:33
w rzeczywistości coraz mniej osób odwiedzato forum,przez co jest mniej postów.
Nadrzędny - Autor w-zetka Dodany 2017-10-04 09:43
W realu na jesień ptaki odlatują, na forum może wrócą na jesień. Byle nie te drapieżne.:-)
Nadrzędny Autor W z K Dodany 2017-10-04 11:38
Hmmm.......... Tak w okolicach Bożego Narodzenia się spodziewam jakiegoś okresowego lądowania klucza ptaków............
Nadrzędny - Autor Jola11 Dodany 2017-10-04 14:29 Zmieniony 2017-10-04 14:34
Co to jest "db"?

Przy okazji: wiecie, że rodzice (matka, ojciec)którzy oddali/oddał/a dziecko/dzieci do domu dziecka lub zostały tam umieszczone decyzją wyroku sadowego, otrzymują 500+!? Wystarczy, że wezmą takie dziecko/dzieci do "domu", a konkretnie z ośrodka na 1 dzień!
Jak zwykle w Polsce: pomysł dobry, wykonanie jak zwykle czyli do d...
Nadrzędny - Autor rogal160 Dodany 2017-10-04 18:55
Miało być fb
Nadrzędny - Autor rogal160 Dodany 2017-10-09 09:04
Kto chce mnie znaleźć na FB podpowiadam - Piotr Kowalski, wskazówka-Wiedźmin.
Nadrzędny Autor W z K Dodany 2017-10-09 10:36
Hmmm........ Ponieważ wcale niełatwo "wypisać " się z FB to po instrukcję proszę pisać do mnie...............:-)
Nadrzędny - Autor Jola11 Dodany 2017-10-09 15:25
Nooo ja cieee... "Wiedźmin"?? ;-)
Nadrzędny - Autor rogal160 Dodany 2017-10-10 08:00
To mój idol :-)
Nadrzędny Autor Jola11 Dodany 2017-10-10 14:58
:-) Fakt: przystojny (aktor) no i taką moc to ja też chcę mieć ;-)
Nadrzędny - Autor Iota Dodany 2017-10-09 16:38

> "Czyli swoją opinię w zakresie p.1-3 wydajesz na podstawie opinii innych ludzi? :-)"


Nie było mnie tu tydzień, ale tak czasem bywa, więc dla pewności zapytam: mam jeszcze na to pytanie odpowiadać? :-)
Nadrzędny Autor w-zetka Dodany 2017-10-10 10:32
Niekoniecznie. Wydaje mi się, że znam odpowiedź, a to było takie pytanie prowokacja żartem.:-) Całą dyskusję o idiotach tak traktowałam. Wniosek wypłynął taki, że idiotą i idiotą się nie jest, ale się bywa. (śmiech)
Nadrzędny - Autor wielokropek Dodany 2017-10-09 13:29
Przyznam się ,że nie ogarniam takiego podejścia do tematu, może jestem "idiotą"?

> Ale bycie idiotą nie ma wiele wspólnego z wiedzą, edukacją czy oświatą. Pięciolatek jak pyta o pory roku nie jest "idiotą". Moi byli studenci jak czegoś nie wiedzieli też nie byli idiotami.


Czyli podsumowując Ioty stwierdzenie - pięciolatek byłby "idiotą" gdyby nie spytał ;-))
Nigdy nie nazwałbym idiotą kogoś kto poszukuje wiedzy a raczej tego który taką wiedzę posiada i wygłasza bzdurne stwierdzenia.
A i przy okazji użyłaś określenia (idiota- obu płci) Czy w naszym języku nie istnieje określenie - idiotka ?
Nadrzędny - Autor W z K Dodany 2017-10-09 15:04

> może jestem "idiotą"?<


Nie,- nie jesteś, zapewniam. Idiotyzm nie polega wyłącznie na braku wiedzy, lecz bardziej na niewłaściwym interpretowaniu faktów. Także wiedzy. To tyle moim zdaniem........
Nadrzędny - Autor Jola11 Dodany 2017-10-09 15:26

>Idiotyzm<


Idiota to rodzaj schorzenia psychicznego ;-) :-)
Nadrzędny Autor Jola11 Dodany 2017-10-21 10:31
"co tam panie w polityce" ;-) Podobno jakąś babkę zamknęli na 2 lata za wyłudzanie 500+. Wszystko znowu podrożało, m.in. jaja, masło, chleb czyli podstawowe produkty. Rząd zrobił gdzieś błąd, ale rym... ;-) Zaczynają mieć coraz więcej wrogów :-( Ja winię głównie 500+ Nie dopracowana ustawa.
-----------------------------------------
Większość Polaków jest przeciw "ciapatym", ale ja słyszę "kacapski" język:( Mieszankę ukraińskiego, ormiańskiego z ruskim i polskim. Ukraińców do bólu, po wypłacie chlają... :-( niedomyci, niedoprani, głośni i agresywni zwłaszcza w pracy do przełożonych :-(  No i zaczyna się ten sam problem co w UK.
Nadrzędny Autor KasjuszMag Dodany 2023-09-05 13:42
Hurtownia opakowań to miejsce, gdzie można zaopatrzyć się w różnorodne produkty służące do pakowania i przechowywania towarów. Oferuje szeroki wybór opakowań, takich jak pudełka, torby, kartony i folie. Klienci mogą znaleźć opakowania dostosowane do różnych potrzeb, zarówno dla firm, jak i klientów indywidualnych. Hurtownie opakowań często zapewniają także usługi drukowania logo lub informacji na opakowaniach, umożliwiając personalizację produktów.

https://firmastim.pl/
Nadrzędny Autor lidian Dodany 2017-10-25 13:06
Totalna opozycja ucichła. Wiele jej czarnych wizji nie sprawdziło się. Na jaw wyszły machlojki i złodziejstwa niektórych. Co dalej ...?
Nadrzędny Autor wielokropek Dodany 2017-10-25 15:05 Zmieniony 2017-10-25 15:50
Jeśli ktoś wybiera się na imprezę nazwaną
widowisko motywacyjno-artystyczne – „Życie Bez Ograniczeń 3”
To jest możliwość uzyskania zniżki 10% na dojazd.
Kod rabatowy to: ZBO2017
a szczegóły na http://www.zyciebezograniczen.pl/_jakubbielecki#
Nie mam pojęcia czy warto tam być ale wiem że warto to wiedzieć.

Do edytuje :
Aby nie było braku pełnej informacji ;-)

Bilety na imprezę od 400 do 1400 złotych w zależności od miejsca. Imprezę promuje portal niepełnosprawni.pl

Dodam tylko że podobno drożeją jaja
Nadrzędny - Autor lidian Dodany 2017-11-02 11:59
Magazyn "Forbes" opublikował listę 100 najbardziej wpływowych kobiet na świecie. Wśród znakomitych, docenianych postaci znalazła się premier Polski Beata Szydło, zajęła 31 miejsce. :-)
Nadrzędny - Autor w-zetka Dodany 2017-11-02 12:05
W zestawieniu uwzględniającym tylko kobiety z polityki premier Szydło zajmuje 10. miejsce, a na całej liście „100 najbardziej wpływowych kobiet świata” - 31.
Nadrzędny - Autor lidian Dodany 2017-11-02 12:20
Jak by nie patrzeć, to jest sukces. :-)
Nadrzędny - Autor w-zetka Dodany 2017-11-02 12:35
Niekoniecznie, bo w zestawieniu uwzględniającym tylko kobiety z polityki. To zmienia perspektywę, bo jest tych znanych kobiet w polityce? :-) Może właśnie tylko 10? :-)  Lista znaczących kobiet, to już jest dziwne, bo chciałabym widzieć listę znaczących polityków, bez podziału na płeć. Gdzie wtedy by była pani premier? Daleko, daleko  za prezesem na pewno. :-) Poza tym określenie 'znacząca/cy' niekoniecznie może oznaczać chwałę - tak teoretycznie rzecz biorąc.
Nadrzędny - Autor lidian Dodany 2017-11-02 12:49
Uważam, że to jednak jest sukces. Cieszmy się nim bez "wybrzydzania." :-))))))))
Nadrzędny - Autor w-zetka Dodany 2017-11-02 12:54
No może i tak, ale  chciałabym na stanowisku premiera widzieć kogoś bardziej kompetentnego, niezależnego i trzymającego w ryzach stado ministrów.
Nadrzędny - Autor lidian Dodany 2017-11-02 13:05
Mam odmienne zdanie na ten temat. :-) Niejeden facet miałby kłopot żeby to wszystko ogarnąć, a ona dała radę.
Nadrzędny - Autor w-zetka Dodany 2017-11-02 13:33
I tu się od zawsze nie zgadzamy. Jak ogarnęła?
Nawiasem mówiąc tak samo myślę o Schetynie, żeby nie było. Brak mu charyzmy i tyle. Powinni się do szafy razem schować, popijać spokojnie kawkę.:-)
Nadrzędny - Autor lidian Dodany 2017-11-02 13:41
Chyba lepiej niż jej poprzedniczka. :-) A o panu S. zupełnie nie ma po co mówić, tak jak o kilku innych  jego "kolegach."
Nadrzędny - Autor w-zetka Dodany 2017-11-02 14:12
Poprzedniczka też orłem nie była, to fakt. I tak możemy się wymieniać argumentami.
Od premiera oczekiwałabym wszechstronnego wykształcenia, autorytetu w oczach całego narodu, a nie tylko klakierów. Mocnej ręki w znaczeniu konsekwencji w razie, gdy minister chodzi jak błędna owca swoimi drogami. No i spójnego, klarownego  programu.
Na razie nikogo takiego nie znajduję na naszej scenie politycznej.
Nadrzędny - Autor lidian Dodany 2017-11-02 14:21 Zmieniony 2017-11-02 14:30

>nie tylko klakierów<


Nie bardzo lubię takie określenie. Zawsze będą zwolennicy i przeciwnicy, ale słowo klakier jakoś mi do nich nie pasuje.

Dodam jeszcze , że Pani Szydło zdeklasowała w rankingu nawet Panią Hillary Clinton. :-)
Nadrzędny - Autor w-zetka Dodany 2017-11-02 15:21
No to jeszcze tu odpowiem. Klakierzy....Ale to słowo funkcjonuje po każdej stronie, nie ma się co wzdragać. Wystarczy oglądać wystąpienia i te uniesione brawa, nastrój jednolity jak w Korei prawie. To jest publiczne życie wszystkich partii.
A premier  Szydło jakoś nie lubię jako premiera. na pociechę powiem, że czasem jest mi jej żal. Poświęca się chyba kobieta patriotycznie dla innych "wodzów", którzy sami rząd tworzyli, a potem ją postawili na czele jak figurę na swojej szachownicy? To jest moje odczucie, a mogę się mylić. Polityka zaczyna mi chwilami (!) emocjonalnie dyndać, wiekowa już jestem bardzo. ;-)
Nadrzędny Autor lidian Dodany 2017-11-02 15:26
Czyli to 100 i trochę lat zaczyna Ci już ciążyć? :-))))
Nadrzędny Autor amalian Dodany 2017-11-13 14:52

>Poprzedniczka też orłem nie była, to fakt. < Pewnie gdyby p. Szydło otaczała się mądrymi ludźmi nie zaś Borowikami poznała by ich problemy i oczekiwania . Dotychczas wyróżnia się tylko od swej poprzedniczki ubraniem i rozdaniem większej kasy , którą ktoś(my) będzie musiał zapłacić .Pozdrawiam :-).

Nadrzędny - Autor W z K Dodany 2017-11-02 14:48
Przypnę i ja swoją broszkę. Upsss.... 3 grosze...... :-))))))

>jak by nie patrzeć, to jest sukces. :-)<


Doprawdy sukces?? Patrzę, patrzę i go nie widzę. To, że im zabrakło jakiegoś nazwiska aby zajął ostatnią 10-tą pozycję i dopisano panią Szydło ma być sukcesem?
Pytam się czyim sukcesem? Tych co na to wpadli dopisując, czy aktualnej premier?  Raczej żenująca porażka.........
Nadrzędny - Autor lidian Dodany 2017-11-02 14:50
Pozycja 31 na 100 nie jest ostatnią dopisaną.
Nadrzędny - Autor 62norbi03 Dodany 2017-11-03 19:25
Są ważniejsze sprawy niż jaka baba najbardziej wpływowa... :-)
Chciałaby baba z 11-stką być nią lecz dzięki Bogu nigdy nie będzie... :-)
A teraz o ważniejszej sprawie, otóż:
Po 22.00 piwa już się nie napijesz, a w dzień tylko w pubie >>KLIK<<
Nadrzędny - Autor wielokropek Dodany 2017-11-03 19:55
Norbi nie stresuj piwoszy ;-)
Nadrzędny - Autor amalian Dodany 2017-11-13 15:04
Tylko czekać na polskiego Alll Capone ;-);-);-)
Nadrzędny Autor kropek Dodany 2017-11-13 15:14
A mógłby być All-Kropek ? Tylko że alkohol ma inny symbol to bym musiał jakoś tak c2k5ok - a po rozwinięciu skrótu by brzmiało cześć tu kropniesz  pięćdziesiątkę "koniaczku ;-)"
Nadrzędny - Autor amalian Dodany 2017-11-13 15:02
Sukcesem jest, że pani premier otworzyła się na zmiany ... Dobra zmiana kojarzy się nie tylko z hasłem wyborczym PiS ale ze zmianą myślenia . Ci którym tak wiele przeszkadzało-przed wyborami- w rządzeniu państwem, teraz w podobny sposób - co ich poprzednicy- rządzą nami . Obrastają w tłuszcz i przywierają do koryta . Dobra zmiana  to ? Jakaś zmiana to jest, ale ... Pozdrawiam :-).
Nadrzędny - Autor lidian Dodany 2017-11-13 15:27
I w ogóle pozytywów nie widzisz?
Nadrzędny Autor amalian Dodany 2017-11-13 20:30

>I w ogóle pozytywów nie widzisz?<


Ależ widzę ...pani premier zmieniła swój styl w ubieraniu się, ale czy o to chodzi ???
Nadrzędny - Autor w-zetka Dodany 2017-11-13 15:56

> Ci którym tak wiele przeszkadzało-przed wyborami- w rządzeniu państwem, teraz w podobny sposób - co ich poprzednicy- rządzą nami . Obrastają w tłuszcz i przywierają do koryta .


I znajomi królika też i to w sposób budzący zaskoczenie swoją skalą. Pamiętam święte oburzenie wobec prezesa NIKu, kiedy chciał podobno ułatwić przejście konkursu swojemu komuś tam. Teraz nie ma takich moralnych dylematów, poplecznicy,  znajomi i rodzina na ogół mają się dobrze.  Gdybyż to chociaż wszyscy byli luminarzami w swoich dziedzinach...jakoś wątpię w taki powszechny wysyp geniuszów.
Polecam listę http://pisiewicze.pl/
I powiem, że mi jest żal, bo za PO (pamiętacie) narzekałam na różne rzeczy i miałam prawo sądzić, że jak ktoś w wyborach   głosi, że jest tak źle, to będzie lepiej, gdy zacznie rządzić. Może w drugim dwuleciu będzie? :-) :-)
Na razie chyba za dobrze nie jest. Przynajmniej nie tak to sobie wyobrażałam.
Nadrzędny - Autor amalian Dodany 2017-11-13 20:32
Tylko mi nie mów, że na PiS zagłosowałaś ;-);-);-)
Nadrzędny - Autor W z K Dodany 2017-11-13 20:47
Hmmm.... Tytuł artykułu trochę straszny ale  poruszający istotne nasze Polaków sprawy..... Ciekawe co z tego wyniknie ?

>https://wiadomosci.wp.pl/opcja-atomowa-na-stole-parlament-europejski-gotow-na-uruchomienie-wobec-polski-art-7-6187344166819457a<

Nadrzędny - Autor w-zetka Dodany 2017-11-13 21:35
Chyba burza w szklance wody.
Nadrzędny Autor W z K Dodany 2017-11-13 21:45

>burza w szklance wody. <


Początkowo zapewne tak........ Strasznie wolno te Unijne "młyny mąkę mielą". Podobnie jak nasze Sądy. Ale finalnie, gdyby sprawę do końca dociągnięto to byłoby nieciekawie.....
Nadrzędny - Autor Iota Dodany 2017-11-13 23:23
Jakiekolwiek poważne działania UE wobec Polski wymagałyby jednomyślności pozostałych członków wspólnoty. A takiej jednomyślności nie ma i raczej nie będzie, bo państwa Grupy Wyszehradzkiej (w tym np, Węgrzy i Czesi) są przeciwni.

"Przegłosowanie rezolucji nie jest równoznaczne z wprowadzeniem sankcji wobec Polski. [...] Do tej pory, podobna dyrektywa została uchwalona jedynie wobec Węgier." (źródło).

"mało prawdopodobne jest także zawieszenie prawa Polski do uczestnictwa w głosowaniach Rady UE czy zablokowanie wypłat funduszy strukturalnych, bo dziś w Europie trudno o jednomyślność w takich sprawach" (źródło)

A tu tytuł mówi sam za siebie: http://www.wnp.pl/informacje/czesi-nie-popieraja-uruchomienia-art-7-wobec-polski,305727_1_0_0.html
Poprzedni wątek Następny wątek Wyżej Wątek ogólne / Kawiarenka / Aktualności (Strona 285) (3704457 - wyświetleń)
1 2 3 4 5 6 7 8 ... 330 Poprzednia strona Następna strona  

Powered by mwForum 2.16.0 © 1999--2008 Markus Wichitill