www.niepelnosprawni.plStrona główna forum
forum.niepelnosprawni.pl - Nie jesteś zalogowany
Strona główna forum Regulamin i pomoc Szukaj Rejestracja Logowanie
Poprzedni wątek Następny wątek Wyżej Wątek ogólne / Porady Centrum INTEGRACJI / Ogrzewanie elektryczne czy gazowe? (3946 - wyświetleń)
- Autor marci24 Dodany 2020-05-06 07:00
Dzień dobry.
Chcę zlikwidować w swoim domku ogrzewanie na węgiel, gdyż z każdym rokiem moje wady zdrowotne coraz głośniej dają o sobie znać i przyjdzie czas że nie będę mógł sam dźwigać węgla i wynosić popiół. Zamiast ogrzewania węglowego chcę inne i teraz pytanie do Państwa: Żyjąc tylko z renty socjalnej mając do ogrzania pokój, kuchnię i łazienkę, jakie wybrać ogrzewanie-elektryczne czy gazowe? Które miesięcznie mnie będzie zimową porą wynosiło najtaniej?
Nadrzędny Autor kucyk24 Dodany 2020-05-06 10:51
W przypadku gazu droższa jest instalacja: piec, rury, grzejniki. To przynajmniej kilka tysięcy złotych, raczej ponad dziesięć. Natomiast w eksploatacji gaz wychodzi kilka razy taniej od elektryki. Jeśli nie masz doprowadzonej instalacji gazowej to dodatkowo czas - często kilka miesięcy i dodatkowe koszty. Można też kupić ogrzewacze gazowe podłączane w mieszkaniu do butli. Tu niski koszt instalacji, ale koszt  eksploatacji porównywalny z elektryką.
Nadrzędny - Autor nairam Dodany 2020-05-07 14:13
Przerabiałem, ( węglowe na gazowe, gaz mam z sieci)  , ogrzewam drugi sezon gazem, wychodzi taniej, komfort , wygoda, a  co tu pisać - ( "konto w banku, wódka w lodówce i można świat doganiać" -  jak mówił Kargul).  za piec 2F  i wkład kominowy otrzymałem 100 % zwrotu za zmianę ogrzewania na ekologiczne . Co do prądu? no cóż w moim przypadku gaz  - tańszy.
Nadrzędny Autor kolinka Dodany 2024-04-28 09:21
W dzisiejszych czasach istnieje szereg zaawansowanych technologii grzewczych do wyboru, aby sprostać różnorodnym potrzebom. Niektórzy decydują się na odnawialne źródła energii, inni preferują nowoczesne piece gazowe kondensacyjne lub kotły na pellet. Przed podjęciem decyzji warto zaznajomić się z różnymi opcjami. Warto także znać dostawców materiałów. W internecie działa niejedna hurtownia hydrauliczna, przykładem może być Hurtownia hydrauliczna, technika grzewcza - Sklep WID-INSTAL https://wid-instal.pl/
Poprzedni wątek Następny wątek Wyżej Wątek ogólne / Porady Centrum INTEGRACJI / Ogrzewanie elektryczne czy gazowe? (3946 - wyświetleń)

Powered by mwForum 2.16.0 © 1999--2008 Markus Wichitill