www.niepelnosprawni.plStrona główna forum
forum.niepelnosprawni.pl - Nie jesteś zalogowany
Strona główna forum Regulamin i pomoc Szukaj Rejestracja Logowanie
Poprzedni wątek Następny wątek Wyżej Wątek ogólne / Kawiarenka / Klawe życie w Ameryce (3612 - wyświetleń)
- Autor Ella Dodany 2007-07-20 16:24
Hej witajcie wszyscy.Tylko co wróciłam z pięknej podróży po Polsce.Po przeczytaniu tego wątku w Biuletynie tylko westchnęłam.Niestety u nas to nierealne.Sama wtargałam torbę na kółkach do bagażnika autobusu bo kierowcy sie nawet nie chciało go otworzyć.Autobusy posiadają tak wysokie stopnie,że wręcz odstraszające.Nie chce mi się wierzyć,że są kraje które dają tyle szczęścia.No cóż,ale te wszystkie środki lokomocji państwowej są dla nas niemiłe.Oj bardzo niemiłe nawet PKP.Ciut lepszą obsługę znależć można u przewoźników prywatnych Ci nie tylko pomogą ale i nie "warczą" że ktoś o coś prosi.A świat taki cudowny......tylko mało przystosowany dla nas.
Milutko pozdrawiam.Ella
Nadrzędny Autor katarzyna123 Dodany 2007-07-21 22:52
Daleko nam do takich standartów.
Nadrzędny - Autor Zygmunt Dodany 2007-07-22 12:43
Witam
Przeczytałem tekst na ten temat. Widac jak daleko jestesmy w tyle, bo nawet nie jestem sobie w stanie wyobrazić jak by to było w polsce, gdyby wreszcie ON żyli godnie. Gdyby wreszcie zniknęły problemy związane z ich bytem i funkcjonowaniem. To takie prawdziwe, lecz w naszym kraju są chyba sami ignoranci.
Pozdrawiam Zygmunt
Nadrzędny - Autor Ella Dodany 2007-07-22 18:13
Witam Cię!!!
Ech mi się smutno zrobiło kiedy ten art.przeczytałam.To takie jakieś jak z innej planety.Nie chce mi się wierzyć,że gdzieś tam daleko jest inne dla ON życie.Łatwiejsze.Nawet sami prowadzą auta i stać ich na to.U nas nawet marzyć strach i głupio bo zaraz sąsiad myśli że kasa rośnie w doniczkach.Prawo jazdy,auto + garaż to coś o czym można tu w Polsce zapomnieć.A i nie tylko.Bo znieczulica panuje wszędzie dokładnie wszędzie.
Milutko pozdrawiam Ella

Nie mieliśmy i mieć nie będziemy.
Nadrzędny - Autor czarny Dodany 2007-07-31 22:07
rok temu miałem okazje podrózowac po usa:)a dokladnie po zachodnim wybrzezu,sam poruszam sie na wózku,i zeby sie nie rozgadywac jak tam pieknie i wogole to powiem tylko tyle ze ja w polsce zanim gdzie sie udam zastanawiam sie czy dam rade tam wjechac,czy bedzie toaleta przystosowana itp.itd.a tam ludzie niepelnosprawni maja jeden zasadniczy problem czy stac ich isc w dane miejsce..oto zasadnicza roznica..no nic..pozdrawiam
Nadrzędny - Autor Zygmunt Dodany 2007-08-02 09:26
Witam
Ja przeczytałem wiele na temat opieki niepełnosprawnych w Stanach (np.), i faktycznie prawo tam stanowiące niesamowicie restrykcyjnie dba o ludzi chorych i niepełnosprawnych. Widać tam są normalniejsi ludzie na urzędach niż u nas. U nas: gumisie, przepychanki, białe miasteczka, rospuda, strajki lekarzy, seksualnośc polityków i Bóg jeden wie co jeszcze.
A On no cóż, to zielone ludki, które pojawiają się iiiiiiiiiiiiii znikają.
A decyzyjni na stołkach - jak androidzi zaprogramowani, którzy umieją tylko mówić: nie ma!, nie można!, nie dam!, nie mam!
Tylko jak zobaczą ON lub sprawę która się tyczy ON to jakoś dziwnie się im zmienia wyraz twarzy. Jak maski z gipsu - bez wyrazu.
Pozdrawiam Zygmunt
Nadrzędny Autor Ella Dodany 2007-08-18 18:25
Witam....
Oj Zygmunt masz rację.Moja niedawna podróż trwała aż 20 godz.Dlaczego? Ponieważ białostocki przewoźnik PKS zostawił mnie na cluśką noc na pustym dworcu.Dlaczego?? Bo wziął ludzi z przystanku (dworzec) dla wysiadających i na przystanek dla wsiadających nie zajechał z braku miejsc a były jeszcze.Prosiłam ale nie zabrał.Nigdy więcej takich noclegów,koszmar wśrod bezdomnych itp.Pojechałam rano dalej pociągiem z przesiadkami i na dokładkę z bardzo wysikimi stopniami.Powrót miałam lepszy bo w ORBIS ie kupiłam bilet z dużym wyprzedzeniem z miejscówką i bez przesiadek.Trwała tylko 8 godz. A mi się marzy autko i to własne ale na tym się skończy.Lekarka twierdzi że z moim kalectwem nie da zaświadczenia.Pozostaje śnić o Ameryce.
Pozdrawim Ella
Poprzedni wątek Następny wątek Wyżej Wątek ogólne / Kawiarenka / Klawe życie w Ameryce (3612 - wyświetleń)

Powered by mwForum 2.16.0 © 1999--2008 Markus Wichitill