www.niepelnosprawni.plStrona główna forum
forum.niepelnosprawni.pl - Nie jesteś zalogowany
Strona główna forum Regulamin i pomoc Szukaj Rejestracja Logowanie
Poprzedni wątek Następny wątek Wyżej Wątek ogólne / Turystyka i rekreacja / sport balonowy (7438 - wyświetleń)
- Autor Izka1 Dodany 2006-07-14 09:04
Witam,
jestem Izka z Pyrlandii. Jestem osobą pełnosprawną (choć czasami mam wątpliwości  ). Moją wielką pasją jest latanie. Szczególnie latanie balonami. Latam już kilka lat i staram się, jeśli nie namawiać do latania, to choć przyblizyć innym ten piękny sport opowieściami.
Chciałabym Was zapytać czy są wśród Was osoby mające takiego samego bzika, mające marzenia o lataniu i chcące sie tym sportem zająć na poważnie.
Mam pomysł, który być może pozwoli osobom niepełnosprawnym na latanie balonami.
Byłabym wdzięczna za wyrażenie swoich opinii na ten temat.
Nadrzędny Autor WEKTOR Dodany 2006-11-19 08:29
Witaj Izko!
Ja też jestem ,,wariatem" na punkcie latania. Tyle,ze jestem konstruktorem
samolotów ultralekkich . I tez sam latam. Twoja idea jest cudowna .Moze wspólnie
pokażemy światu,że osoby niepełnosprawne również mogą korzystać z tej formy
uprawiania sportu? Balony to też wspaniała dziedzina lotnictwa. We Francji jest
Stowarzyszenie Pilotów Niepełnosprawnych, gdzie przystosowuje się
samoloty sportowe dla potrzeb osób z dysfunkcją kończyn dolnych. A i u nas
jest ludzik, kóry po cięzkim wypadku na motolotni, lata z zamontowanym ...
wózkiem inwalidzkim.
           Pozdrawiam serdecznie Edmund
    tel 600 782 995  lub edtom50@op.pl
Nadrzędny Autor Klaus Dodany 2007-02-02 05:37
W Toruniu niepelnosprawni skaczą na spadochronach tandemowych. maly_klaus@wp.pl
Nadrzędny Autor KK Dodany 2007-02-15 21:37
Witam,
a moją wielką pasją jest żeglarstwo i lotnictwo (tzn. latanie), obie te pasje mają wspólny mianownik, wykorzystują ruch mas powietrza i dają poczucie absolutnej wolności, więc jeśli też lubisz to uczucie  to podaj namiar na siebie, bo balony jako przerywnik między rejsami to może BYĆ TO!
pozdrawiam,
kk 
Nadrzędny Autor Vivaldi4 Dodany 2007-03-10 12:21
Cześć Izka
Mam osobiste doświadczenia z lataniem, ponieważ posiadam własną motolotnię i dużo latam, również na zawody sportowe. W pyrlandii bywam kilka razy w sezonie. Miałem też okazję skoczyć w tandemie ze spadochronem- piękne przeżycie. Jestem po amputacji nóg, ale nie przeszkadza mi to w lataniu, nawet pomaga, bo jestem lżejszy. Biorę wózek na tylny fotel i... ale jazda! Nie miałem okazji latać balonem, może mnie zabierzesz, odwdzięczę się tym samym.
Pozdrawiam- Waldek
Nadrzędny Autor Meduza Dodany 2007-08-31 10:38
Latanie na balonie czy na paralotni to świetny sport, lecz bardzo drogi! Za lot balonem to koszt ok.5 tys. zł... Chyba, że sa gdzieś realniejsze opłaty (gdzie? proszę podac). Swoją drogą, ten sport tez mozna by wziąc na zorganizowanie niekonwenjonalnego turnusu rehabilitacyjnego....
Poprzedni wątek Następny wątek Wyżej Wątek ogólne / Turystyka i rekreacja / sport balonowy (7438 - wyświetleń)

Powered by mwForum 2.16.0 © 1999--2008 Markus Wichitill