www.niepelnosprawni.plStrona główna forum
forum.niepelnosprawni.pl - Nie jesteś zalogowany
Strona główna forum Regulamin i pomoc Szukaj Rejestracja Logowanie
Poprzedni wątek Następny wątek Wyżej Wątek ogólne / Turystyka i rekreacja / Projekt badawczy (5767 - wyświetleń)
- Autor lukaszgrott Dodany 2007-03-02 18:55
Witam,
nazywam się Łukasz Grott, jestem studentem 5 roku socjologii na Uniwersytecie Szczecińskim i właśnie przygotowuję się do obrony pracy magisterskiej na temat:
"Aktywność społeczna osób niepełnosprawnych na przykładzie sportu", w związku z tym zwracam się z uprzejmą prośbą do wszystkich zainteresowanych o wypełnienie "niewielkiej" ankiety na mojej stronie: www.sportowcy.go.pl
Przyczyni się to w znacznym stopniu do efektywniejszej analizy tematu, a tym samym może wpłynąć na większe zainteresowanie ww tematem.

Z góry dziękuję za zainteresowanie!

Pozdrawiam
Łukasz Grott

Pamiętaj: wejdź na: www.sportowcy.go.pl
Nadrzędny - Autor Boginka Dodany 2007-03-03 15:10
Wprawdzie ankiety wypełnić nie mogę (nie uprawiam sportu sensu stricte), jednak rzuciłam okiem na ankietę i mam nadzieję, że nie poczytasz mi za złe kilku komentarzy:
- pytanie 2: "Jak została nabyta przez Pana/Panią niepełnosprawność?"
Zauważ, że dwie z dostępnych odpowiedzi nie wykluczają się wzajemnie: "W trakcie narodzin" i "Została rozpoznana w okresie dzieciństwa" -- w przypadku chorób diagnozowanych bardzo wcześnie (np. 1 r.ż.) może dochodzić do sytuacji gdy choroba zostaje zdiagnozowana w dzieciństwie, choć właściwie rzecz biorąc prawdopodobnie jest wrodzona.
- pytanie 5: "Czy niepełnosprawność, na, co dzień uniemożliwia Panu/Pani normalne funkcjonowanie i życie w społeczeństwie?"
Nie została uwzględniona taka możliwość, że osoba niepełnosprawna funkcjonuje w życiu społecznym bez znaczącej pomocy kogokolwiek. (co wbrew pozorom jest możliwe, nawet przy dość poważnej niepełnosprawności).
- pytanie 15: "Jaki jest stosunek Pana/Pani do wykonywanej pracy zawodowej?" Gdzie zniknął tzw. wolny zawód? Nie musi on przecież być związany z prowadzeniem działalności gospodarczej, a jednocześnie jest formą zatrudnienia bez zakładu pracy. Poza tym - pytanie chyba powinno brzmieć nieco inaczej, ale to już kwesta czysto stylistyczna.
- pytanie 19: "Jaki jest dostęp do instytucji użytku publicznego typu: poczta, bank, ratusz, kino, teatr, muzeum itp. w miejscu zamieszkania przez Pana/Panią?" A co w sytuacji kiedy budynek nie jest przystosowany, ale dla respondenta nie stanowi to bardzo dużego problemu? Którą odpowiedź powinien wtedy zaznaczyć?

Te komentarze nie służą broń Boże temu, żeby się na Tobie wyżywać. Ot takie uwagi potencjalnej respondentki. ;-)
Nadrzędny - Autor Meduza Dodany 2007-08-31 10:51
Masz rację, studencik "bada" sobie bo chce mieć pracę dyplomową i nic go nie obchodzi słuszność i zasadność pytań... Sport jest super dla kazdego: czy to człowiek czy zwierzę, i w tym tkwi problem, że studencik natknął się że nie na równo traktuje niepełnosprawnych... Na ogół durnowate ankiety itp. tworzą osoby nie mające nic wspólnego z życiem jakie mają osoby niepełnosprawne z jakiegoś powodu. Można to nazwać swego rodzaju znieczulicą społeczną na tzw. uczucia i godność osób niepełnosprawnych, no coź kolejna gafa "pełnosprawnego"  wobec bliźnich.
Nadrzędny Autor Boginka Dodany 2007-08-31 12:38
Meduzo - spokojnie. Po pierwsze, Łukasz niczego więcej nie napisał, a atakowanie nieobecnych jest raczej w złym tonie (może moje komentarze do jego ankiety są niesłuszne?).
Po drugie, do "nierównego traktowania" skłonne są również ON - krytykując przepisy czy sytuację architektoniczną patrzą i analizują przez swój pryzmat. Odsyłam choćby do postów KASZTANA w wątku "Znaczny stopień/żadna praca" (http://forum.niepelnosprawni.pl/topic_show.pl?tid=738#fp). Wszyscy jesteśmy ludźmi i mamy ludzką skłonność do niemyślenia o tym, co dla innych może być oczywiste. Nie ma co na bliźnich rzucać gromów - mylić się, rzecz ludzka.
Poprzedni wątek Następny wątek Wyżej Wątek ogólne / Turystyka i rekreacja / Projekt badawczy (5767 - wyświetleń)

Powered by mwForum 2.16.0 © 1999--2008 Markus Wichitill