www.niepelnosprawni.plStrona główna forum
forum.niepelnosprawni.pl - Nie jesteś zalogowany
Strona główna forum Regulamin i pomoc Szukaj Rejestracja Logowanie
Poprzedni wątek Następny wątek Wyżej Wątek ogólne / Turystyka i rekreacja / Niepełnosprawny w Paryżu (6948 - wyświetleń)
- Autor Maj Dodany 2006-10-27 18:50
--------------------------------------------------------------------------------
W kwietniu 2007 zamierzam z żoną pojechać do Paryża. Sęk w tym, że poruszam
się( dość sprawnie)na wózku inwalidzkim.Może ktoś na forum podpowie mi:
1.Czy autobusy jadące z lotniska Beuvaise do Paryża są niskopodłogowe
(przystosowane)?
Jeśli nie,to jaki byłby koszt alternatywnego transportu?
2.Jak znaleźć niedrogi nocleg w miejscu dostosowanym dla niepełnosprawnych?
(łazienka w pokoju,brak schodów,blisko centrum lub stacji metra)
Z góry dzięki!
Nadrzędny - Autor zento Dodany 2007-02-23 22:14
Hej
Widze ze nikt Ci nie odpowiedzial:((
A prawde mowiac mam w przyszlym roku plan wyjazdu na pare dni do Paryza i mam te same pytania co Ty:(
Tez jestem na wozku i kompletnie nie wiem skad wziasc jakies info:(
Ale mam nadzieje ze twoj wyjazd sie uda i podzielisz sie potem informacjami:))
Udanego przecierania szlakow:)

Powodzenia
Nadrzędny - Autor Maj Dodany 2007-05-10 10:50
Witaj, jak zauważyłeś nie dostałem żadnych informacji na tym forum, ale wyprawa udała się nad wyraz i służę informacją.
1.Najlepszym rozwiązaniem transportu z lotniska do  hotelu jest mikrobus. Kosztuje trochę więcej niż autobus, ale zawozi i odbiera "od progu do progu" za tę sama cenę. Kierowca pomaga z przesiadką.Oto strona przewoźnika po polsku:http://airport-shuttle.com/po/  
Sprawdziłem, to funkcjonuje.
2.Komunikacja miejska: Metro jest częściowo dostosowane,  autobusy także. Strona z mapką dostępnych lini autobusowych: http://www.infomobi.com/pdf/9.pdfhttp://www.infomobi.com/page4.php 
i metro:http://www.infomobi.com/page5.php
Tylko raz jechaliśmy autobusem, w większości poruszaliśmy( z założenia)pieszo.Ulice dość dopasowane dla wózkowiczów.Dostęp do większości muzeów i budynków.
3.Dużym plusem jest darmowe wejście (niepełnosprawny+osoba towarzysząca)  i bez stania w kolejce,  do większości muzeów. Wystarczy tylko pokazać się przy wejściu, a wpuszczający reagują otwierając drogę.
Ludzie są życzliwi i skłonni do pomocy.
Jeżeli chodzi o zakwaterowanie to jest to kwestia  indywidualna i portfela.W tej sprawie służę także informacją.
Prawdę mówiąc jadąc w kwietniu(polecam tę porę)  z żoną do Paryża byłem pełen obaw, które w trakcie pobytu rozwiały się w przyjemny sposób.
Na bardziej szczegółowe pytania podaję mój kontakt: weredam@wp.pl
Nadrzędny Autor zento Dodany 2007-05-13 22:32
Wielki dzieki Maj za info.
Moj wyjazd w tym roku niestety nie dojdzie do skutku ale pocieszam sie że moze w przyszlym:))
Fajnie ze przetarles szlaki i nawet jesli nie mi ,to na pewno  innym ON okazą sie one pomocne :-))

Pozdrawiam
Nadrzędny Autor Meduza Dodany 2007-08-31 11:03
Cieszę się, że nie zostałeś zawiedziony w Paryżu. Ale w Polsce jest cięzko inwalidom i samotnym matkom z małym dzieckiem, bo ani zlikwidowane bariery architektoniczne (nawet w Warszawie w Centrum!) ani nie ta życzliwość obywateli wobec niepełnosprawnych i wobec matek z dziecmi...
Może to wynika, że u nas jest nadmiar niepełnosprawnych i na dodatek mało aktywnych społecznie, i dlatego postrzegane jako ciężar? Ale matki dlaczego są tak nieżyczliwie traktowane? Np. na poczcie, w sklepie itd nieraz toczy się walkę by załatwić cokolwiek z dzieckiem...
Na pewno wiele osób zakryje sie zasobnościa porfela, ze niby od tegpo zalezy jak traktuje sie innych, ale myślę że to prawda że nasze społeczeństwo jest mało kulturalne i prostackie, tej prawdziwej inteligencji to rzadko mozna spotkać w całej Polsce (spadek po wymordowaniu przez Hitlera?)...
Nie powiem, ze jest tak fatalnie całkiem, ale cięzej żyje się nam niepełnosprawnym i matkom, zwłaszcza samotnym...niz pobratymcom w sąsiednich krajach.
Poprzedni wątek Następny wątek Wyżej Wątek ogólne / Turystyka i rekreacja / Niepełnosprawny w Paryżu (6948 - wyświetleń)

Powered by mwForum 2.16.0 © 1999--2008 Markus Wichitill