www.niepelnosprawni.plStrona główna forum
forum.niepelnosprawni.pl - Nie jesteś zalogowany
Strona główna forum Regulamin i pomoc Szukaj Rejestracja Logowanie
Poprzedni wątek Następny wątek Wyżej Wątek ogólne / Turystyka i rekreacja / turnus rehabilitacyjny (44865 - wyświetleń)
1 2 Poprzednia strona Następna strona  
- Autor Sunaja Dodany 2007-03-25 16:11
Dostałam odmowna decyzje( o ile to decyzja mozna nazwac)odnosnie dofinansowania turnusu rehabilitacyjnego z powodu braku srodków finasowych.ostatnio nie korzystałam z dofinasowania przez 2 lata. a tak wogóle to korzystałam 2-krotnie z takiego dofinansowania.co rpobic w sytuacji negatywnej decyzji?czy mozna sie odwolac i do kogo?
Nadrzędny Autor leszem Dodany 2007-04-03 18:15
Sunaja jeżeli chcesz następnym razem jechać na turnus to proponuje złozyc wniosek juz 02 stycznia. Pozatym zapytaj sie jakie kryteria stosuje PCPR w którym składałaś wniosek odnosnie rozpatrywania wniosków dot. turnusów.
Nadrzędny - Autor Meduza Dodany 2007-08-31 11:06
Niestety trzeba dużo wcześniej starac się o dofinansowanie na turnus rehabilitacyjny... Pieniążków brakuje nie od dziś.
Nadrzędny Autor mirka333 Dodany 2007-09-01 16:16
WŁAŚNIE OTRZYMAŁAM DOFINANSOWANIE DO TURNUSU REHAB. W UBIEGŁYM TYGODNIU PFRON PRZEKAZAŁ DODATKOWE PIENIĄŻKI WIĘC WARTO KORZYSTAĆ - CZEKAŁAM OD KWIETNIA..
Nadrzędny - Autor Centrum INTEGRACJA Dodany 2007-10-04 09:41
Zgodnie z Rozporządzeniem Ministra Gospodarki, Pracy i Polityki Społecznej z dnia 22 maja 2003r. w sprawie turnusów rehabilitacyjnych: centrum pomocy w terminie 7 dni od dnia rozpatrzenia wniosku powiadamia w formie pisemnej wnioskodawcę o sposobie jego rozpatrzenia.
Informacja o sposobie rozpatrzenia wniosku o dofinansowanie zawiera odpowiednio:
- imię i nazwisko, adres i numer PESEL albo numer dokumentu tozsamości
- informację o wysokości przyznanego dofinansowania
- informację o wysokości przyznanego dofinansowania dla opiekuna
- uzasadnienie w przypadku nieprzyznania dofinansowania.
Od informacji o negatywnym rozpatrzeniu wniosku o dofinansowanie uczestnictwa w turnusie rehabilitacyjnym nie przysługuje odwołanie w rozumieniu kodeksu postępowania administracyjnego. 
Nadrzędny - Autor Aniah87 Dodany 2008-03-14 14:17
Ja korzystam co roku z dofinansowania na turnus rehabilitacyjny.
Zawsze myslalam ze PCPR przyznaje naprawde osobom ktorym jest potrzebny ten wyjazd.
Ale to co zobaczyłam ostatnio na turnusie to ...przerosło moje oczekiwania ! otóz
była grupka pań z jednej miejscowosci, ktore dostały dofinansowanie na turnus z PCPR i zamiast korzystac z zabiegów przepisanych przez lekarza...
TO one latały w dzien po innych pensjonatach szukajac sobie sponosrów ,a wieczorem bawiły sie na densingach !!!
Zachowywały się jak nie jedna 18-latka !!!!
Ja nie osadzam nikogo, ale mysle ze nie jedna osoba skorzystałaby z tego turnusu...osoba ktorej zapewnie turnus ten pomogłby !
Nadrzędny - Autor Ella Dodany 2008-03-14 19:32
Aniu87 masz racje.Mnie też coś takiego się przytrafiło w Ustce. Starsze panie najwyraźniej przyjechały się bawić.I nic by tu smiesznego nie było gdyby nie z dofinansowania PFRON. Byłam zaskoczona....

pozdrawiam
Nadrzędny - Autor Barbara Mycko Dodany 2008-03-14 21:42
szczęściara z ciebie ja dostałam dofinansowanie w tamtym roku na ten rok złożyłam dzisiaj dzwoniłam i  za 2 tygodnie ma przyjść odpowiedź ale jak składałam wniosek powiedziano mi że jak dostałam w tamtym roku to teraz marne szanse a stopień mam znaczny i taka sprawiedliwość ktoś jedzie co roku a ktoś raz na 10 lat to się nazywa paranoja
Nadrzędny - Autor Ella Dodany 2008-03-14 22:13
Hej ja też dziś dostałam dofinansowanie do sanatorium.To prawda że trzeba dużo wcześniej składać wniosek.Złożyłam wniosek na początku stycznia.Ja biorę raz na dwa lata bo co drugi rok mam z NFZ.Ech pojechałabym teraz w góry gdzies w Małopolskę ale gdzie??? Kto z was poradzi???
Basiu jak jedzie co roku to pół biedy ale jak jedzie dwa razy do roku to już cała bieda.A są takie cwane panie co jeżdżą dwa razy bo raz jedna jest opiekunem a potem na odwrót. Ale to wiem ze słyszenia a czy prawda to nie wiem.

pozdrawiam
Nadrzędny - Autor Barbara Mycko Dodany 2008-03-15 12:29
elie
widzisz ona jezdzi co roku więc chyba ma jakieś układy albo znajomych
a jak starać się o dofinansiowanie z nfz?? jakie warunki spełnić od czego zacząć
pozdrawiam
Nadrzędny - Autor Ella Dodany 2008-03-15 15:06 Zmieniony 2008-03-15 15:24
Przejdź sie do Pomocy Rodzinie weź druki wniosku do dofinansowania do turnusu.Jeden wypełniasz sama drugi wypełnia Ci lekarz.Wypełnione druki wniosku wraz z innymi dokumentami niesiesz sama do Pomocy rodzinie,tam sparawdzają i jeśli jest ok to je zostawiasz. Możesz a nawet trzeba  spytać się również o wszystko a także i kiedy dostaniesz odpowiedź.Są na ogół grzeczni i bez problemowi.Ty zaś czekasz cierpliwie aż Ci odpowiedzą.I to już wszystko.(nie zapomnij dowodu osobistego legitymacji rencisty NIP i orzeczenia lekarskiego).
Możesz składać co roku jak to robi Ania. Ja wolę co drugi rok. Po pierwsze NFZ choć nie mam uprawnień do wybierania gdzie chcę jechać( na ogół proszę by lekarka zasugerowała morze)daje 3 tyg. a dopłata do sanatorium to około 500.- i masz więcej zabiegów,zaś PFRON daje 2 tyg i tu sama wybierasz ale masz i mniej zabiegów.
Spróbuj naprawdę warto uwierzyć w uczciwość!!! To co napisałam tak postępuję sama. no chyba że na miejscu nie masz placówki wydającej i przyjmującej wnioski ale na pocztę wolę nie liczyć.tak jest sprawniej i pewniej że jest OK.

NFZ załatwiasz tylko z lekarzem prowadzącym lub lekarzem specjalistą z tym u którego się leczysz. Tu z kolei możesz liczyć na wyjazd co drugi rok.Wcześniej sie nie da.I załatwiasz resztę przez pocztę tj wysyłasz wnisek wypełniony pocztą.

Pozdrawiam wiosennie Ella
Nadrzędny - Autor Barbara Mycko Dodany 2008-03-15 18:06
elie do kogo to napisałaś??
Nadrzędny - Autor Ella Dodany 2008-03-15 18:31
Do Ciebie Basiu do Ciebie!!! Sama zaś poszukuję informacji na temat sanatorium w Krynicy Zdroju dla wolnodystansowców czyli chorych ruchowo ale chodzących.
Nadrzędny - Autor Barbara Mycko Dodany 2008-03-15 19:18
byłam w pcprze  druki zabrałam wypełniłam i czekam na dofinansowanie tylko że powiedziano mi że niekoniecznie musze je dostaćbo brałam w tamtym roku a co do ośrodka to wiem gdzie chce jechać
jeśli chodzi o Twoje pytanie to niestety nie znam tego ośrodka ale wierze że znajdziesz kompetentne osoby które Ci odpowiedzą

pozdrawiam
Nadrzędny - Autor Ella Dodany 2008-03-15 20:06
A Ty na jaką miejscowość masz chrapkę???

Miłej nocki bo dziś już uciekam.odpisz jutro poczytam

Pozdrowionka
Nadrzędny - Autor Barbara Mycko Dodany 2008-03-15 21:48
myślę o głogowie tam są rekolekcje połącczone z turnusem znam dobrze to miejsce bo byłam tam na rekolekcjach jak  byłam we wspólnocie w tamtym roku tam byłam na turnusie
pozdrawiam i życzę udanej niedzieli
Nadrzędny - Autor Barbara Halkiewicz Dodany 2008-04-01 13:27
Witam serdecznie.
Proszę napisać czy ktoś z Państwa korzystał z turnusu rehabilitacyjnego w ośrodku "Ziemowit" w Jarnołtówku?
Jak tam jest,tzn. jakie zabiegi,warunki itd.
Dziękuje za odpowiedź.
Nadrzędny - Autor Ella Dodany 2008-04-01 15:09
o stronka tego ośrodka.Ja nie byłam tam. Stronka z internetu... Wyglada na miły ośrodek reh.      http://www.eholiday.pl/noclegi-3961.html

miłego pobytu
Nadrzędny - Autor Barbara Halkiewicz Dodany 2008-04-02 12:46
Witam
Bardzo serdecznie dziękuję za odpowiedź.Myślałam,że może ktoś z Państwa miał możliwość rehabilitować się w tym ośrodku i przekaże swoją ocenę na ten temat.Bo stronę o ośrodku, to już widziałam.Oby było tak jak przedstawiają to na swoich stronach.
Jeszcze raz dziękuję i pozdrawiam.
Nadrzędny Autor Ella Dodany 2008-04-02 18:21
Witaj Basiu! od 5 lat korzystam z leczenia sanatoryjno rehabilitacyjnego. Jeszcze mi się nie przytrafiło by nie zastać tego co widzę w komputerze.Warto jednak przedzwonić do nich i spytać się o szczegóły.Ja osobiście wolę ciut większe miejscowości z większą ilościa atrakcji jako zaplecze na niepogodę...mimo to upewniam się telefonicznie nawet o takie drobiazgi jak czajnik czy TV oraz taxi nie mówiąc o łazience bo ona do drobiazgów się nie zalicza

cieplutko pozdrawiam i życzę miłego odpoczynku
Nadrzędny - Autor dartas Dodany 2008-07-09 21:24
Barbaro !! byłam w tym ośrodku rechablitacyjnym , ośrodek jest dostosowany do osób niepełnosprawnych , w pokoju jest mała łazienka z prysznicem i toaletą , balkon, ośrodek posiada Basen , chydro itp jeśli chcała by pani więcej informaci prosze pisać.
Nadrzędny - Autor Barbara Mycko Dodany 2008-07-10 19:12
WIEM ŻE BYŁAŚ JA TEŻ BYŁAM I WIDZIAŁAM OWSZEM MASZ RACJE SĄ ŁAZIENKI JEST RECHABILITACJA TYLKO JAK TO WYGLĄDA ŁAZIENKI KTÓRE NIE MAJĄ UCHWYTÓW PRZY PRYSZNICU BRODZIKI WYSOKIE REHABILITACJA NA ZEPSUTYM SPRZĘCIE  TO TYLE I ZAKAŃCZM TEN TEMAT
Nadrzędny - Autor dartas Dodany 2008-07-10 19:52
wiesz czeba Być Samodzielnym.
Nadrzędny - Autor Barbara Mycko Dodany 2008-07-10 20:25
ZGADZA SIĘ TYLKO ŻEBY BYĆ SAMODZIELNYM MAJĄC PROBLEMY TRZEBA MIEĆ UŁATWIONY DOSTĘP
PO ZA TYM CO TY WIESZ O SAMODZIELNOŚCI JAK CAŁY CZAS Z MAMUŚKĄ LUB KOLEŻANKAMI PRZEBYWASZ CZEMU SAMA NIE JEDZIESZ DO GŁOGOWA BO NIE RADZISZ SOBIE I TAKA JEST PRAWDA
Nadrzędny - Autor dartas Dodany 2008-07-11 19:52
Wiesz Baśiu , ja się dziwie kto puscił Samą na ten turnus , bo masz  1 grupę a na 1 grupię to się jedzie z Opiekunem, chesz Być Samodzelna to Zrzekinij się tej Ręty i idz do Pracy zaróp  na śiebię  dopiro będziemy Rozmawiać.
Nadrzędny - Autor Barbara Mycko Dodany 2008-07-11 20:07
trzeba starać się być w miare samodzielnym i jezdzić samemu wiecznie rodziców znajomych koleżanek kolegów nie będzie myślę że większość osób przyzna mi racje
Nadrzędny - Autor dartas Dodany 2008-07-11 20:34
Baśiu to nie do mnie powiec do Lekarzowi a on cię uwolni od wszyskiego będzesz zdrowa śilna będzesz robiła co chciała.
Nadrzędny - Autor Barbara Mycko Dodany 2008-07-12 18:47
nie musze uwalniać się z niczego bo nie czuje się związana po za tym naucz się dziecko polszczyzny i ortografii
Nadrzędny - Autor dartas Dodany 2008-07-12 19:15
Baśka może robię błędy ale jestem uspołeczniona i robę to co umie Robić, nie robię dylematu że jestem os, niepełnosprawną widać Bóg tego chciał ) 
Nadrzędny - Autor Barbara Mycko Dodany 2008-07-12 20:40
[usunięte]
Nadrzędny - Autor dartas Dodany 2008-07-13 19:33
Baśka skończmy tę Gadkę bo nie mam ochoty dyskutować z taką osobą co ty, wiesz że ja wiem wszysko o tobię , co wyczniałaś jak byłaś Mała i na Waesztatah więc zastanów się co piszesz. a Niestety imiona się pisze z dóżych liter np.Bóg
Nadrzędny - Autor Barbara Mycko Dodany 2008-07-13 19:48
[usunięte]
Nadrzędny Autor dartas Dodany 2008-07-14 11:17
Basiu może inni nie wiedzą , ale Pragnęłaś  być Zakonnicą , lecz twoje zachowanie jest co najmniej nie właściwe, niech cię ocenią inni użytkownicy, żegnam
Nadrzędny - Autor roberto47 Dodany 2008-07-14 05:13
Baśka to nie napiszę kto,nie chcę z forum wylecieć,jej posty żle świadczą o Niej samej,czytam i śledzę jej posty od dawna i niestety mam bardzo złe zdanie o Niej samej.
Nadrzędny - Autor roberto47 Dodany 2008-07-14 12:15
zakonnica?ona?kto by ja tam chciał,nie napiszę co o niej myslę,szkoda słów,nie chcę z Forum wylecieć,też ją żegnam.
Nadrzędny Autor Barbara Mycko Dodany 2008-07-14 19:03
święta trujca się zebrała wy mnie żegnacie ja was serdecznie witam
Nadrzędny - Autor dartas Dodany 2008-07-19 21:25
Tak to jest z Baśką pozdrawiam, to świadczy o niej samej.
Nadrzędny - Autor Barbara Mycko Dodany 2008-07-19 22:19
odczep sie
Nadrzędny - Autor dartas Dodany 2008-07-20 19:01
Prawda kole w oczy
Nadrzędny - Autor Barbara Mycko Dodany 2008-07-21 10:47
chyba ciebie żal ściska dziecino że takie bzdury piszesz
Nadrzędny - Autor dartas Dodany 2008-07-21 15:31
a co nie pamiętasz jóż jak chcałaś być jak pisałaś wszędzie aby ciebie przyieli do jakiegoś zakonu, ale nie udało się  i nie piszę głópot ani nie jestem Dewotkom.
Nadrzędny - Autor Barbara Mycko Dodany 2008-07-21 18:58
owszem pamiętam ale dobrze że to się nie udało bo jednak to nie ta droga mi odpowiada a co do tego że wypisujesz durnoty i jesteś dewotką to ci którzy cie znają nie mają wątpliwości
Nadrzędny - Autor dartas Dodany 2008-07-21 21:29
w przeciwieństwie to ciebie ja mam znajomych nie tylko w Różańcu świętym , ale gdzie bym nie poszła więc zastanów się co piszesz na drugi raz i nie pisz głupot, proszę o komentarze innych  uczestników tego Forum. mam o tobie trochę inne zdanie *
Nadrzędny - Autor Barbara Mycko Dodany 2008-07-22 07:50
[usunięte]
Nadrzędny - Autor szczerbaty Dodany 2008-07-22 08:25
WASZA KOBIECOŚĆ WYSZŁA W WASZYCH POSTACH .GRATULULACJE
Nadrzędny Autor Barbara Mycko Dodany 2008-07-22 16:46
twoja męskość też jest spoko
Nadrzędny Autor dartas Dodany 2008-07-22 19:35
taka jest prawda , ja nie ukrywa prawdy .
Nadrzędny - Autor dartas Dodany 2008-07-22 19:38
wiesz ja nie owijam w bawełnę , po prostu znam tę osobę.
Nadrzędny - Autor Barbara Mycko Dodany 2008-07-22 21:18
szkoda mi czasu na gadke z tobą baj dziecinko
Nadrzędny - Autor hasta_27 Dodany 2008-09-07 13:00
Wybieram sie własnie do Lwigrodu. Mam nadzieje , ze bedzie tam piekna pogoda i blisko basen. :-)..
Na towarzystwo nie licze , w sumie lubie sama spacerówac i spedzac czas. Byleby w pokoju jakos wytrzymac i sie zgrac. Miejsmy nadzieje ze zabiegi beda fajne a sauna za darmo;))
Sama goraco polecam dla kochajacych spokój Duszniki Zdrój i Sanatorium Jan Kazimierz oraz pobyty w Nałeczowie .. czy to w szpitalu kardiologicznym , czy w Fortunacie. Pieknie zielono , jedzenie znakomite i fantastyczny basen z glinka. Niedrogi.
Poprzedni wątek Następny wątek Wyżej Wątek ogólne / Turystyka i rekreacja / turnus rehabilitacyjny (44865 - wyświetleń)
1 2 Poprzednia strona Następna strona  

Powered by mwForum 2.16.0 © 1999--2008 Markus Wichitill