www.niepelnosprawni.plStrona główna forum
forum.niepelnosprawni.pl - Nie jesteś zalogowany
Strona główna forum Regulamin i pomoc Szukaj Rejestracja Logowanie
Poprzedni wątek Następny wątek Wyżej Wątek ogólne / Porady Centrum INTEGRACJI / Weryfikacja stopni niepełnosprawności (4777 - wyświetleń)
- Autor and83nt Dodany 2007-09-10 21:14
Witam.
Czy może ktoś słyszał o werefikacji lub zmianie stopni niepełnosprawności, podobno ma to być w styczniu mają być jakieś procenty. proszę o więcej informacji jak ktoś posiada.
Pozdrawiam
Nadrzędny - Autor Boginka Dodany 2007-09-10 22:28
Swego czasu (w czerwcu) Gazeta Prawna pisała o konieczności dostosowania orzeczeń do wymogów Unii Europejskiej. Treść artykułu tutaj: http://praca.wp.pl/kat,18453,title,Orzeczenia-do-wymiany,wid,8907586,wiadomosc.html Radzę przeczytać spokojnie i uważnie.
Nie wiem jak sprawa rozwijała się do tamtego czasu tj, jaką decyzję podjął rząd.
Pozdrawiam :-)
Nadrzędny - Autor x04 Dodany 2007-09-11 09:57
Dzień dobry
Ja też słyszałem o tej sprawie i nawet czytałem. Powiem szczerze że nie daj Boże aby to weszło w naszym kraju. Już i tak wielu z chorych i ON zostało cudownie uzdrowionych i rozgrywają się tragedie w rodzinach, o których się nie mówi. Kraje które to wprowadziły nie sa na takim poziomie socjalnym jak my. Opieka nad chorymi i niepełnosprawnymi wyglada zupełnie inaczej jak u nas. Myslę że najpierw trzeba zrobic porządek na Polskim podwórku a potem brać się za wdrażanie obcych ustaw.
Zresztą wszystko co unijne nie musi byc zaraz najleprze dla nas.
Pozdrówka
Nadrzędny - Autor Ivet Dodany 2007-09-11 19:27
A ja jestem za w końcu wyjdzie na jaw kto jest naprawdę niepełnosprawny. Może u was jest inaczej ale w moim mieście w komisjach siedzi lekarz który ma dość bogatą przeszłość :wyrzucili go ze szpitala za alkohol i wiem że mówił wprost że wszystko kosztuje np. mojej koleżance której syn leżał nieprzytomny iż tomograf nie jest darmowy i że prywatnie to sporo kosztuje a on za pół ceny może dać skierowanie. Porostu znieczulica.... Wszyscy myśleli że to koniec tych szopek jak go usunęli. A tu niespodzianka przyjmuje prywatnie i przyjaźń i wspólny kieliszek ze Starostą doprowadzi go do stanowiska przewodniczącego w komisjach.Poza tym w podrzędnym szpitalu w mniejszym mieście został ordynatorem!!!! Osoby które prywatnie chodzą do niego harują jak woły z umiarkowanymi stopniami które im przyznał ,zaś osoby naprawdę niepełnosprawne przeżywają koszmar. Już nie raz słyszałam jak się rozmawia że poszłam do doktora K. prywatnie i załatwiłam sobie "grupę" bo obecny zakład pracy upadł i chcę się załapać do ZPch. Ja pracuje w tym zakładzie .Przychodzą zdrowe osoby na umowę zlecenie a za 2miesiące uzyskują stopień. Jestem po pięciu operacjach na kończyny i na tym nie koniec tak więc zrozumcie! Jeżeli pracują ze mną osoby które nawet nie wiedzą co to narkoza, jak wygląda atak padaczki i co to zwyrodnienia stawów lub dyskopatia kręgosłupa itp i one mają stopnie umiarkowane a ja lekki , to wybaczcie. A wszyscy mają orzeczenia od tego samego lekarza. A le ja nigdy mu łapówki nie dam!!!!!
Nadrzędny Autor tessa Dodany 2007-09-12 11:11
Nigdy nie będzie dobrze. Znam osoby,które pobierają rentę jako niezdolne do pracy a pracują dorywczo u innych ludzi na wsi i sie tym chwalą.
Ja mialam problemy na komisji, bo orzeczono ze corka nie wymaga stalej opieki tylko okresowa, odebrali mi swiadczenie pilegnajcyjne. Potem wprowadzili blad i starcilam dwa miesiace swiadczenia. Obecnie juz rok czekam wszczecie postepowania w NSA od odzyskanie utraconych pieniedzy co przy osobie takiej ja utrzymujacych sie z alimentow i swiadczen jet duza kwota
Nadrzędny - Autor tessa Dodany 2007-09-12 11:06
Moja corka skonczyla 16 lat w ubieglym roku miala komisje i orzeczono stopien niepelnosprawnosci
Nadrzędny Autor Ivet Dodany 2007-09-12 13:51
Mnie boli to że w tym kraju wszystko za pieniądze kupią!!!! Nawet niepełnosprawność! Ale czy ktoś chciałby te choroby kupić naprawdę co na papierku ma napisane? Jeśli ktoś byłby chętny a istniała by taka możliwość to ja oddałabym za darmo.A może... nauka idzie do przodu więc może tylko głowę do innego ciała przeszyć??? (żart) Nie chcę renty ,nie chcę grupy, stopnia chcę być zdrowa tak jak wszystkie Osoby Niepełnosprawne!!!
Poprzedni wątek Następny wątek Wyżej Wątek ogólne / Porady Centrum INTEGRACJI / Weryfikacja stopni niepełnosprawności (4777 - wyświetleń)

Powered by mwForum 2.16.0 © 1999--2008 Markus Wichitill