www.niepelnosprawni.plStrona główna forum
forum.niepelnosprawni.pl - Nie jesteś zalogowany
Strona główna forum Regulamin i pomoc Szukaj Rejestracja Logowanie
Poprzedni wątek Następny wątek Wyżej Wątek ogólne / Kawiarenka / CZY MATKA ZASTEPCZA MOZE BYC LEPSZA (8984 - wyświetleń)
- Autor szczerbaty Dodany 2008-09-23 20:36
CHCIALBYM PORUSZYC TEMAT KTORY ZWROCIL MOJA UWAGE A MIANOWICIE SPRZEDAZ DZIECKA INNEJ RODZINIE. NIE WIEM CZY PISALISCIE O TYM BO OSTATNIO RZADKO TU ZAGLADAM ALE MOIM ZDANIEM MATKA MIALA PRAWO ODDAC DZIECKO ZA PEWNA SUME DZIEKI KTOREJ JEJ POZOSTALE DZIECI BEDA MIEC CHOC PARE DNI INNYCH LUB LEPSZYCH. PODNIOSL SIE RWETEZ A NAJGLOSNIEJ KRZYCZELI CI KTORZY POWINNI POMOC KOBIECIE ABY JEJ DZIECI MIALY SZANSE NA LEPSZE ZYCIE. JEZELI ZROBILA TO  DLATEGO ZEBY JEJ DZIECKO MIALO LEPSZE ZYCIE TO POWINNA MIEC DO TEGO PRAWO. MOIM ZDANIEM W DOMACH DZIECKA ROBIA WIEKSZE PRZEKRETY SPRZEDAJAC DZIECI I WYMYSLAJAC IDIOTYCZNE PRZEPISY BLOKUJACE NOWYM RODZICOM MOZLIWOSC WYRWANIA DZIECI Z MATNI.
Nadrzędny Autor Ella Dodany 2008-09-23 22:00
Witaj szczerbaty. Co do domów dziecka zgadzam się z Tobą całkowicie. Co zaś tyczy sie "sprzedaży dziecka" tylko jednego to można przełknąć tę pigułkę choć dość gorzką. Problem polega na tym, że są tkz mamusie które rodzą po to by je faktycznie sprzedawać dla zysku. To trudny temat i faktycznie do dużej dyskusji. Nie czytałam artykułu na ten temat ale coś wiećej słyszałam. Warto jednak zastanowić nad sensem czy dziecko trafia we właściwe ręce czy też nie.
Pozdrawiam cieplutko. Miłej nocki
Nadrzędny - Autor lidian Dodany 2008-09-24 07:33
Handel dzieckiem to podłość. Matka, która jest tak biedna czy chora, że nie może dziecka wychować, gdy jest zmuszona je oddać nie weźmie pieniędzy.
Nadrzędny - Autor maclisc Dodany 2008-09-24 09:27 Zmieniony 2008-09-24 09:30

>Handel dzieckiem to podłość. Matka, która jest tak biedna czy chora, że nie może dziecka wychować, gdy jest zmuszona je oddać nie weźmie pieniędzy.<


dokładnie
Nadrzędny - Autor maltabar Dodany 2008-09-24 11:57
tak racja ale hipotetycznie:oddaje jedno dziecko ,biorac pieniadze zeby uratowac wykarmic czy leczyc inne swoje dzieci,nie zycze nikomu ,zeby stanal przed takim dylematem a w polsce istnieja rodziny zyjacew niewyobrazalnej nedzy , nie na skraju ubustwa ale w samym jego centrum wydaje misie ,ze dla mnie nie matakiej sytuacji w ktorej moglabym oddac swoje dziecko, ale nie wiem wszystkiego o sytuacji innych ludzi ,ktorzy tak zrobili czy mysla o tym syrukatki ,ktore rodza dzieci z zamiarem ich sprzedania to inny problem straszny w moim odczuciu
Nadrzędny - Autor szczerbaty Dodany 2008-09-24 21:20
W PELNI SIE Z TOBA ZGADZAM I NIE ROZUMIE LUDZI KTORZY OTARLI SIE O BIEDE I ZNOJ ZYCIA I POTRAFIA W DALSZM CIAGU POTEPIAC TAKIE MATKI KTORE CHCA RATOWAC POZOSTALE DZIECI. A GDYBY NAWET TA KOBIETA WZIELA SWIADOMIE PIENIADZE TO CO W TYM ZLEGO. TYLKO TO ZE WZIELA ZA MALO I NIEUMIEJETNIE. PRZECIEZ SA KOBIETY KTORE RODZA NA ZAMOWIENIE I NIKT JAKOS NIE MA IM TEGO ZA ZLE.
Nadrzędny Autor lidian Dodany 2008-09-25 06:31
SZczerbaty odpowiedz mi jak matka ma wybrać, które dziecko ratować, a które sprzedać? Wiem, że ludzie znajdują się nieraz w tragicznej sytuacji z różnych powodów, nie tylko z biedy. Różne sytuacje zmuszają matki do podjęcia nieraz dla nich bardzo bolesnych decyzji (nie wiem czy mężczyzna jest w stanie zrozumieć prawdziwą miłość matczyną). Sądzę jednak po sobie, że kochająca matka dziecka nie sprzeda. Może odda, ale nie sprzeda.
Nadrzędny - Autor lidian Dodany 2008-09-25 18:08
Jeszcze raz powiem. Gdyby mnie życie zmusiło do oddania dzieci nigdy bym za to nie wzięła pieniędzy.
Nadrzędny - Autor szczerbaty Dodany 2008-09-25 21:00
MOIM ZDANIEM NIE JEDEN OJCIEC POTRAFI KOCHAC BARDZIEJ DZIECI NIZ MATKA. MOZE TO SIE WYDAC MASLEM MASLANYM ALE JA SADZE ZE TA KOBIETA WZIELA NIE TYLE ZAPLATE ZA DZIECKO ALE BARDZIEJ JALMUZNE KTORA DALI CI KTORZY DZIECKO ZABRALI ZEBY USPOKOIC SWOJE SUMIENIE. TYSIACE KOBIET W POLSCE ZYJE W NEDZY I ONE POWINNY MIEC PRAWO DO DECYDOWANIA O LOSIE SWOICH DZIECI. SZLAK MNIE TRAFIA JAK MATCE ODBIERA SIE DZIECKO I ODDAJE DO DOMU DZIECKA DLATEGO ZE NIE DAJE SOBIE RADY A NIKT JEJ NIE POMOZE LUB DORADZI. KONCZE TEN TEMAT BO NIEWIELE MOGE ZMIENIC .
Nadrzędny - Autor Sonka Dodany 2012-11-05 18:50
i jeszcze jeden temat....na czasie....:-)
Nadrzędny - Autor walpoz Dodany 2012-11-05 19:04
Faktycznie na czasie ... szczególnie po tych dzieciątkach z beczek i tp.
Nadrzędny - Autor Sonka Dodany 2012-11-05 19:05
no nie tylko, powiem, że wzmożone zjawisko społeczne....:-(
Nadrzędny - Autor walpoz Dodany 2012-11-05 19:07
a może one miały należeć do grupy ON. .. Nie powinienem z tego żartować . To po prostu nie mieści mi się w głowie i wydaje się nierealne.
Nadrzędny - Autor Sonka Dodany 2012-11-05 19:08
Fakt, wydaje się...ale niestety to prawda, jak i te inne...łącznie z aferami w żłobkach, domach opieki, szpitalach itp....
Nadrzędny Autor barbara33 Dodany 2012-11-06 11:19
swiat do góry nogami się przewraca
Nadrzędny - Autor Ella. Dodany 2012-11-06 21:09
STARUSZKA MA RACJĘ.
Nadrzędny - Autor lidian Dodany 2012-11-06 21:11
A gdzie się Staruszka w tym temacie wypowiedziałą?
Nadrzędny Autor barbara33 Dodany 2012-11-06 21:17
też nie wiem gdzie
Nadrzędny - Autor Ella. Dodany 2012-11-06 21:53
Lid masz rację. Przemęczenie wzięło górę i źle odczytałam właściciela postu. WINNO BYĆ SZCZERBATY ....... przepraszam za pomyłkę

Zaraz znikam bo znów nabroję :-)
Nadrzędny Autor lidian Dodany 2012-11-06 21:54
:-))))))))))))
Nadrzędny - Autor Ella. Dodany 2012-11-06 22:00
Lid szkoda że szczerbaty na dobre wsiąkł. Siwek też gdzieś lata i za pasaiakami sie ogląda. A ja nie wiem co czytam. SKS murowane mam :-))))))))
Nadrzędny Autor lidian Dodany 2012-11-06 22:01
Siwek piwko popija. :-))))))))))
Nadrzędny Autor Ella. Dodany 2012-11-06 22:03
Coooooo miał się odchudzać :-)

Dziś już życzę wszystkim słodkich snów.
Poprzedni wątek Następny wątek Wyżej Wątek ogólne / Kawiarenka / CZY MATKA ZASTEPCZA MOZE BYC LEPSZA (8984 - wyświetleń)

Powered by mwForum 2.16.0 © 1999--2008 Markus Wichitill