www.niepelnosprawni.plStrona główna forum
forum.niepelnosprawni.pl - Nie jesteś zalogowany
Strona główna forum Regulamin i pomoc Szukaj Rejestracja Logowanie
Poprzedni wątek Następny wątek Wyżej Wątek ogólne / Porady Centrum INTEGRACJI / Pomocy (Strona 2) (34991 - wyświetleń)
1 2 Poprzednia strona Następna strona  
Nadrzędny Autor Hanna Dodany 2008-09-17 20:29
Bardzo dziękuje za odpowiedzi na moje pytania,Życzę dużo zdrowia.Hanna
Nadrzędny - Autor Hanna Dodany 2008-09-18 21:15
Bardzo dziękuję za wszystkie odpowiedzi na moje pytania.Czekam w dalszym ciągu na decyzję z ZUS-u .Życzę wszystkim dużo zdrówka .Hanna
Nadrzędny Autor maltabar Dodany 2008-09-18 21:33
powodzenia i tez duzo zdrowia
Nadrzędny - Autor izis Dodany 2008-09-23 11:12
Witam pani Hanno ja już jestem po komisji w Katowicach probowalam się zapytać czy podwyższą mi tą grupę ale pani dokto powiedziala że wszystko będzie w orzeczeniu ktore ma nadejść wciągu 3 tygodni coś mi się zdaje że znowu utrzymają lekki stopień cieszy mnie natomiast to że pani doktor zauwazyla iż w orzeczeniu pisze że niepelnosprawność od 2003 r a przecież dokumentacje z leczenia jaskry mam od 1994 w wieku 20 lat więć może chociaż to zmienią.Pozdrawiam
Nadrzędny - Autor Hanna Dodany 2008-09-25 21:46
Witam Izis.Jestem pewna ze coś zmienia w orzeczeniu choćby tę rozbieżność datową .Mój syn dostał już decyzję po 14dniach .trzymam kciuki aby zmienili też pani grupę-o stopień wyżej!!!!!Pozdrawiam i powodzenia Hanna
Nadrzędny - Autor Danonek Dodany 2008-09-26 13:12
Dziękuję bardzo i również pozdrawiam.
Nadrzędny - Autor Hanna Dodany 2008-09-30 21:04
Witam .Stało się ZUS przyznał synowi grupę dawna 3,bez  świadczeń ,mówią że nie spełnia warunków nie ma ilości potrzebnych lat pracy.Zakład go zwolnił w poniedziałek .Pozostało teraz tylko orzeczenie o niepełnosprawności i szukać pracy przy odrobinie szczęścia i znajomości albo zarejestrować się jako bezrobotny bo ma przepracowane ostatnio ponad rok.Co dalej nie wiem? Pozdrawiam wszystkich życzliwych.Hanna
Nadrzędny - Autor godunow Dodany 2008-10-01 08:55

>>>Witam .Stało się ZUS przyznał synowi grupę dawna 3,bez  świadczeń ,mówią że nie spełnia warunków nie ma ilości potrzebnych lat pracy.Zakład go zwolnił w poniedziałek .Pozostało teraz tylko orzeczenie o niepełnosprawności i szukać pracy przy odrobinie szczęścia i znajomości albo zarejestrować się jako bezrobotny bo ma przepracowane ostatnio ponad rok.Co dalej nie wiem? Pozdrawiam wszystkich życzliwych.Hanna<<<


Zwróć się do PEFrOn o zasiłek stały coś koło 450 złotych..  Odwołanie  od ZUS na nie wiele sie zda..  ponieważ do przyznania renty z ZUS potrzebne są lata .. przepracowane..  I podwyższanie grupy przez ZUS na nie wiele się zda chyba ze schorzenie zaistniało przed ukończeniem 18 roku życia.
Można sie zarejestrować  jako bezrobotny  On poszukujący pracy ..
Nadrzędny - Autor Hanna Dodany 2008-10-01 10:32
Witam Cię Godunow.Gdzieś w głębi duszy liczyłam się z taka sytuacja jaka ma miejsce teraz .Mój syn jak to młody niewiele się wczytywał się  w wszelkie informacje jak mówiłam. Ja  mówiłam żle teraz widzi że ja miałam racje .Wiele mi pomogły rozmowy -klikanie z WAMI.DZIEKUJĘ.Wiedziałam że braknie mu lat pracy .Teraz pozostaję wziąć dokumenty i iść do pośredniaka,i do tak jak mówisz dowiedzieć  się w powiatowym ośrodku do spraw orzecznictwa co do PEFRONU.POZDRAWIAM Hanna
Nadrzędny - Autor godunow Dodany 2008-10-01 13:12
Haniu wszytko będzie dobrze  wszystko sie ułoży spokojnie to przemyśl
Pozdrawiam Serdecznie
Nadrzędny Autor Hanna Dodany 2008-10-07 21:06
Życie toczy sie dalej .Wezwano syna do zakładu pracy na tzw:dywanik .Dopatrzyli się że ma urlop więc ma go wykorzystać ,a w trakcie trwania urlopu ma isćdo lekarza zrobić badania czy mogą go zatrudnić na stanowisku z przed choroby (ale jedynie po to aby go zwolnić).Pani lekarka nie wypisała zaświadczenia bo jak stwierdziła nie jej specjalność okulistyka i powinien to zrobić lekarz prowadzący -zgoda. Jazda do Katowic -udręka .A tam urwanie głowy od iwana do pogana..W końcu wypisali ,niezdatny na w/w stanowisko .jutro znowu lekarz z medycyny pracy i zakład .WSZYSTKO po to aby GO zwolnić a zakład miał podkładkę.WSZYSTKO W TYM NASZYM KRAJU JEST PORĄBANE,a potem pozostaje Urząd pracy bo koniec roku i zakłady pracy nie przyjmują do pracy.CO DALEJ ŻYCIE POKAŻE.:{:{:{:{Pozdrawiam Hanna
Nadrzędny - Autor izis Dodany 2008-10-21 12:26
Witam .Wczoraj otrzymalam pismo z komisji wojewodzkiej w Katowicach iż uznali iż moj stan zdrowia wciągu 2 lat nie pogorszył się i nadal mam lekki stopień a na dodatek nie zmienili mi daty powstania niepelnosprawności.Pod spodem jest napisane że jeżeli nie zgadzam się z tą opinią to mam 30 dni na zaskarżenie orzeczenia do sądu pracy i wsumie nie wiem co robić po prostu stracilam nadzieję ,bo mój lekarz okulist stwierdzil ze moja jaskra postępuje pomimo leczenia , w Katowicach miałam miec zabieg laserowy na lewe oko ale na ostatniej tam wizycie po badaniach lekarz stwierdził że o laserze mogę pomarzyć bo nie mam barwnika w oczach i laser by mi oko usmażył jak to określil zapisał inne krople (biorę 3 rożne)a te są już 6 które wypróbowuję i jak to nie pomorze to czeka mnie skalpel dlatego tak trudno mi sie pogodzić z opinią orzecznika poza tym mam cukrzycę i nadciśnienie 2 stopnia i nadodatek po ostatniej wizycie u neurologa podejrzenie miastenii .Pozdrawiam.
Nadrzędny - Autor Hanna Dodany 2008-10-26 20:14
Witam Izis.Przykro mi że tak potraktowano Ciebie .Ja już nie mam słów na to co się dzieje w naszym państwie.Odwołuj się trzymam kciuki za Ciebie i wszystkich mających podobne problemy.Początkowo miałam jakieś zacięcie do walki w sprawie syna lecz w miarę upływu czasu i biurokracji ogarnęła nas czysta bezsilność .Mnie i mojemu synowi nic się nie udało .Ma za mało lat pracy.Teraz już go praktycznie zwolnili z pracy ,a już lekarz wystawił mu skierowanie z powrotem do kliniki na zabieg laserowy ,bo grozi mu całkowita utrata gałki ocznej -niewidzącej ,bo tak wzrosło ciśnienie wewnątrz gałkowe .Stres , nerwy robią swoje. Dobrze że ma nas rodziców , brata a ja jakoś jeszcze widzę i jakoś damy sobie rade,pomożemy mu .Pozdrawiam wszystkich Hanna
Nadrzędny - Autor izis Dodany 2008-10-27 11:39
Witam i dziękuję pani Hanno za wsparcie myślę że faktycznie czas na sąd pracy bo już w sumie 5 razy stawałam na komisjach w ciągu 8 lat i za każdym razem przyznawali lekki stopień mimo iż jaskra postępuje i coraz bardziej zwęza pole widzenia.Dziękuję jeszcze raz i serdecznie pozdrawiam.
Nadrzędny Autor Hanna Dodany 2008-10-28 11:36
WITAM IZIS.Tak trzymaj potrzeba nam uporu i siły.Życzę tego Ci i pozdrawiam .Hanna
Poprzedni wątek Następny wątek Wyżej Wątek ogólne / Porady Centrum INTEGRACJI / Pomocy (Strona 2) (34991 - wyświetleń)
1 2 Poprzednia strona Następna strona  

Powered by mwForum 2.16.0 © 1999--2008 Markus Wichitill