www.niepelnosprawni.plStrona główna forum
forum.niepelnosprawni.pl - Nie jesteś zalogowany
Strona główna forum Regulamin i pomoc Szukaj Rejestracja Logowanie
Poprzedni wątek Następny wątek Wyżej Wątek ogólne / Turystyka i rekreacja / Biura podróży a niepełnosprawni turyści (19799 - wyświetleń)
- Autor marzka Dodany 2006-09-26 18:50
witam :-)
zbieram informacje na temat turystyki wśród osób niepełnosprawnych...
czy biura podróży mają przygotowaną ofertę turystyczną dla osób niepełnosprawnych? czy ktoś zna takie biura? czy istnieje lista biur podróży, które są w stanie przygotować imprezę turystyczną z udziałem np. osób jeżdżących na wózkach inwalidzkich? czy osoby niepełnosprawne korzystają albo chcą brać udział w turystyce zorganizowanej przez biura podróży? czy osoba niepełnosprawna może liczyć na pomoc w punktach obsługi klienta danego biura podróży? czy istnieją bariery ograniczające dostęp do ofert biur podróży?
Nadrzędny - Autor ARCAM Dodany 2006-10-01 15:42
Korzystalem z biura Interhome w dwa razy Czechy, Włochy. Chyba najlepsza oferta ze znanych mi biur. Korzystałem jak wspomniałem dwa razy z rzedu i sie nie zawiodlem.  Obiekty o róznym standardzie w zaleznosci od kieszeni. Jednak generalnie nie jest drogo. Oczywiście firma oferuje tylko kwatery ( hotele, pensjonaty ), dojazd i wyzywienie we własnym zakresie. Wybralem z katogu on line, potwierdzilem zadajac kilka pytan telefonicznie ( zawsze ktos jest kompetentny i odpowie ). Miło sprawnie zawsze bez problemu. Obiet tez tak jak w opisie. A cha ubezpieczenie Signal Duna.
Polecam kazdemu niepelnosprawnemu z czystym sumieniem. Podam adres warto zajrzec www.interhome.pl.
Arcam.
Nadrzędny Autor marzka Dodany 2006-11-14 17:14
Dziękuję bardzo za zabranie głosu w tej sprawie. :-) Z czego korzystasz częściej z internetowych biur podróży czy udajesz się osobiście do interesującego Cię biura podróży w celu zaznajomienia sie z ofertą? Jeśli to możliwe proszę o uzasadnienie odpowiedzi. Czy słyszałeś o niemieckim katalogu dla osób niepełnosprawnych wydawanym przez TUI Deutschland?
Marzka
Nadrzędny - Autor ARCAM Dodany 2006-11-14 22:19
Nie korzytalem z TUI Germany, kazda oferte sprawdzam w necie potem potwierdzam telefonicznie. Z reguly poruszam sie po Europie samochodem czasem samolotem. Jest sporo noclegow dla niepelnosprawnych w Europie a Niemcy to juz rozpas na kazdym kroku prawie. Gorzej jest we Francji, Wloszech, Hiszpanii Portugalii. Jednak tez są. Biura podrozy bardzo malo oferuja dla niepelnosprawnych ofert a jak juz to w miejscach albo nieciekawych. Choc fakt taniej. Najlepiej indywidualnie ale drozej. Mozna spokojnie jechac w ciemno jednak nocleg w Niemczech to okolo 45-80 euro, są na poludniu tez od 35 euro. Wlochy droższe minimum 60 euro i w gore Austria tez okolo 50 euro wszystko za dobe za osobe. Ogolnie nie wiem co napisac co Cie interesuje ale bez wlasnego samochodu albo jak nie wypozyczysz auta to jest cięzko, szczegolnie na poludniu Europy. Progi schody jest tragicznie ( Wlochy, Hiszpania, Portugalia, Turcja, ) Francja juz lepiej.
Arcam
Nadrzędny Autor marzka Dodany 2006-12-01 15:01
Z tego, co piszesz to już sporo zwiedziłeś w swoim życiu. :-) Turystyka to pasja, a może sposób na życie? Może masz jakieś rady dla niepełnosprawnych turystów dotyczące podróżowania. A jak są postrzegane osoby niepełnosprawne w innych krajach? Jaka jest reakcja na wózkowiczów (może budzą zdziwienie, zainteresowanie)?
Nadrzędny - Autor Czeslaw Dodany 2007-10-07 22:35
Ja mam takie pytanie: Czy na wózku mozna podrózować wagonem PKP, czy tylko w bagażowym? >:-(
Nadrzędny - Autor Centrum INTEGRACJA Dodany 2007-10-08 11:01
Osoby niepełnosprawne mogą komfortowo korzystać z usług kolei. Zarówno pociągi PKP Przewozy Regionalne jak i PKP Intercity są przystosowane do ich potrzeb.
Więcej można przeczytać na stronach PKP:
http://www.pr.pkp.pl/code/glowna.php?ID=3800&wersja=pol&nav=B
http://intercity.pl/476
http://www.pr.pkp.pl/img_in//niepelnosprawni/wykaz%20pociagow%20-%20niepelnosprawni2.pdf
http://www.pr.pkp.pl/code/glowna.php?wersja=pol&NTXT=479&ID=C00&TID=62
Nadrzędny Autor zento Dodany 2007-10-08 13:09
Komfortowo????hahahahahahahahahahah
Dobre sobie:)))
Tu to redakcja  przesadzila i to łokropnie:P)haha
Jade czaem PKP na trasie Katowice -Krakow i wiem o czym mowie.
Proponuje komus z redakcji siaśc sobie na wozek i sprobowac najpierw dostac sie na dworzec a potem peron (co w stolicy jest nie lada wyczynem) i przejechac sie tymi komfortowymi warunkami  np.trasa Warszawa-Gdansk.
Wtedy przestaniecie wypisywc tego rodzaju glupoty (sorry)o jakims komforcie.
Ponioslo mnie ale żeby na forum dla ON wypisywac tego rodzaju "bajki" to jest niepowazne;((
Pisze tu tylko o wozkach aktywnych bo juz nawet nie chce mi sie tlumaczyc jaka gechenne maja z PKP ludzie na elektrykach żeby sie dostac i wyjechac z pociagu na peron...podnosnikow albo nie ma,albo sa ,ale zepsute ,albo sa ale ich nie umia obslugiwac,albo ....po prostu im sie nie chce....

Szkoda slow.
Nadrzędny - Autor zibikonin Dodany 2008-05-04 16:57
Ja rowniez szukam ofert biur podrozy dla ON, masz dostep do tego niemieckiego katalogu ?
Nadrzędny - Autor Barbara Mycko Dodany 2008-05-04 18:33
to chyba bogaci jesteście i to fest:)
Nadrzędny - Autor bluengel Dodany 2008-05-04 20:28
A jeśli tak - czy to grzech...? Przestańmy piastować mit, że prawdziwy ON to biedny ON. Ja ciężko pracuję, dorabiam, cuduję - nie śpię na kasie, ale lubię sobie lub innym sprawiać czasami małe lub większe przyjemności. To fajne uczucie:)
Nadrzędny Autor zibikonin Dodany 2008-05-04 20:53
swieta racja !
Nadrzędny - Autor zibikonin Dodany 2008-05-04 20:57
widze, ze wyznajesz zasade ze niepelnosprawnych powinno sie trzymac zamknietych w czterech scianach
Nadrzędny - Autor Barbara Mycko Dodany 2008-05-05 13:52
NIBY DLACZEGO ?? NIGDY TA NIE MYŚLAŁAM TYLKO WYCIECZKI ZAGRANICZNE KOSZTUJĄ PO ZA TYM TRZEBA MIEĆ MOŻLIWOŚCIDOROBIENIA I JESZCZE KOGOŚ KTO MA CZAS BY POJECHAŁ Z OMN LUBIE PODRÓŻE ALE TO ŻE LUBIE NIE ZAWSZE MUSI BYĆ MOŻLIWE
Nadrzędny - Autor amalian Dodany 2008-05-20 09:39
Pewnie dlatego ,że jeszcze jakoś sobie daję radę ze swoją niepełnosprawnością: przy wsiadaniu do autokaru ,korzystania z ubikacji w nim (w razie potrzeby ) wybierania ofert ,których odległość jest do zaakceptowania i wytrzymania - w autokarze . Dotychczas wybieraliśmy(ja z żoną) autokarowe wypady ,bo niższe koszty ,ale zastanawiamy się poważnie nad jakąś ekapadę samolotową ,krótszy czas dojazdu do celu powoli staje się priorytetem . W tym roku odwiedziliśmy Włochy . Biuro Euro-PolTur zawiozło nas do Bibione ,ale ze względu na moją niepełnosprwność nie było zainteresowane naszą obecnością w wycieczkach . Dopiero interwencja pani Magdaleny polskiej pracownicy agencji turystycznej MC w Bibione(to włoska agencja współpracująca z polskim biurem )dostaliśmy tą możliwość dojechania do Wenecji i Padwy z Euro -PolTurem . Miasta Wenecję i Padwę zwiedzaliśmy sami . Polskie biuro a raczej reprezentant tego biura w osobie pani opiekującej się naszą grupą ,bała się ,by osoba taka jak ja (poruszająca się wózkiem )nie opóźniało zwiedzania... Również nie narzucalismy się pani przewodnik ... postanowiliśmy zwiedzać sami . Fajnie ,że Wlosi są otwarci na turystów - wózkowiczów :-) . Naszym jeszcze ciut,ciut brakuje . 
Nadrzędny Autor Barbara Mycko Dodany 2008-05-20 15:06
tolerancji i zrozumienia on ci u nas brak
Nadrzędny Autor marzka Dodany 2008-05-24 12:57
Próbowałam uzyskać informację drogą mailową w 11 punktach sprzedaży TUI Centrum Podróży w Warszawie oraz w 15 biurach TUI na terenie całej Polski niestety bez rezultatu. Jeśli juz ktoś odpisal to zazwyczaj tłumczenia były tego typu, że katalog nie jest wydawany co roku, to tylko broszurka w wersji elektronicznej dostępna dla pracowników TUI, nie jest obowiązkowy na stanie biura (specjalistyczne katalogi biura zamawiają wedle uznania) etc. Może udało Ci się dowiedzieć czegoś na temat tego folderu?
Poprzedni wątek Następny wątek Wyżej Wątek ogólne / Turystyka i rekreacja / Biura podróży a niepełnosprawni turyści (19799 - wyświetleń)

Powered by mwForum 2.16.0 © 1999--2008 Markus Wichitill