www.niepelnosprawni.plStrona główna forum
forum.niepelnosprawni.pl - Nie jesteś zalogowany
Strona główna forum Regulamin i pomoc Szukaj Rejestracja Logowanie
Poprzedni wątek Następny wątek Wyżej Wątek ogólne / Porady Centrum INTEGRACJI / dofinansowanie PFRON - terminy (2137 - wyświetleń)
- Autor maka Dodany 2007-10-09 08:15
W sierpniu złozyłam wniosek o dofinansowanie do likwidacji barier architektonicznych (platforma przyschodowa). Wniosek jest cały czas w trakcie załatwiania (dzwonie do PFRON srednio raz w tygodniu), dzisiaj mam "inspekcję" urzędasów w domu. Wiem, że pieniądze w PFRON są i raczej zostana mi przyznane. I tutaj pojawia sie problem. Gdy składałam wniosek i przedłożyłam ofertę od firmy, która ta platformę będzie wykonywać czas realizacji zamówienia był 6-7 tygodni, teraz , pod koniec roku wydłuża się na 10-12, a PFRON informuje mnie, że muszę zakończyć realizację zadania przed końcem roku. Co się stanie gdy nie zdążę???, dofinansowanie zostanie cofniete ???. Muszę jeszcze zaznaczyć, że chodzi o duże pieniądze, platforma poruszająca się po torze krzywoliniowym do 2 piętra ma kosztować 57 tysięcy, nawet przy max dofinansowaniu z PFRON ja muszę dołożyć 20 tysięcy,
ale jak się wycofają tych 37 juz nie znajdę!!!

może ktoś wie jakie przepisy regulują ten termin zakończenia inwestycji, może ktoś miał podobny przypadek i jakoś w sposób "polubowny" udało się go załatwić.

pomóżcie, marta
Nadrzędny - Autor Centrum INTEGRACJA Dodany 2007-10-09 10:40
Likwidacja barier architektonicznych jest zadaniem realizowanym przez Starostwo Powiatowe (PCPR, MOPS) finansowanym ze środków PFRON.
Z uzyskanych informacji dowiedzieliśmy się, że rozliczenia należy dokonać w tym roku, ponieważ PCPR na koniec roku wysyła rozliczenie do PFRON. Jeśli wnioskodawca nie zdąży zrealizować zadania wówczas należy zwrócić otrzymaną pomoc finansową.
Po konsultacji z pracownikiem MOPSu w Krakowie uzgodniliśmy, że jest to sprawa bardzo indywidualna i najlepiej będzie jeśli skontaktuje się Pani ze swoim Powiatowym Centrum Pomocy Rodzinie.
Nadrzędny Autor maka Dodany 2007-10-11 13:07
Wielkie dzięki, Pani u której zasiegaliście porady w Krakowie, była u mnie na inspekcji.

pozdrawiam serdecznie, marta
Poprzedni wątek Następny wątek Wyżej Wątek ogólne / Porady Centrum INTEGRACJI / dofinansowanie PFRON - terminy (2137 - wyświetleń)

Powered by mwForum 2.16.0 © 1999--2008 Markus Wichitill