www.niepelnosprawni.plStrona główna forum
forum.niepelnosprawni.pl - Nie jesteś zalogowany
Strona główna forum Regulamin i pomoc Szukaj Rejestracja Logowanie
Poprzedni wątek Następny wątek Wyżej Wątek ogólne / Porady Centrum INTEGRACJI / Gdzie mogę dostać o ile mogę dofinansowanie na komputer (8540 - wyświetleń)
- Autor krakow2000 Dodany 2007-09-10 12:37 Zmieniony 2007-09-10 12:49
Witam

Mam 2 grupę inwalidzką (Renta socjalna na stałe) z umiarkowanym stopniem niepełnosprawności z "zakazem" wykonywania pracy fizycznej (ze względu na kręgosłup) wskazanie na tryb pracy siedzącej. Jestem po technikum informatycznym (zaocznym), zrobiłem sobie dodatkowy kurs (ECDL) ale nie mogę znaleźć pracy. Mam specjalizację "Twoezenie stron WWW".
Czy mogę się starać o dofinansowanie na zakup komputera. Jeśli tak to gdzie o coś takiego pytać. W PFRON znalazłem tylko "Komputer dla HOMERA" ale nie spełniam warunków bo wzrok i słuch mam bdb. Jak widać ze specjalizacji ułatwiło by mi to "pracę" w domu
Mam 24 lata
Za wszelkie informację będę wdzięczny.

Pozdrawiam
Nadrzędny Autor Ivet Dodany 2007-09-10 14:24
Ja składałam wniosek o dofinansowanie do sprzętu rehabilitacyjnego w Centrum Pomocy Rodzinie,sądzę że w każdym mieście lub powiecie jest tak samo. Tam również pracownicy poinformowali mnie że mogę złożyć wniosek o dofinansowanie na likwidację barier w komunikowaniu się np.komputer.Jeszcze nie składałam gdyż rehabilitacja jest dla mnie na pierwszym miejscu.Poczytaj na internecie o  Centrum Pomocy Rodzinie.Jest też sporo na ten temat na forum FAR .pozdrawiam.
Nadrzędny - Autor Centrum INTEGRACJA Dodany 2007-09-10 14:24
Istnieje możliwość dofinansowania do zakupu komputera stacjonarnego lub przenośnego wraz z urządzeniami peryferyjnymi z Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie, w ramach likwidacji barier w komunikowaniu się. O dofinansowanie może ubiegać się osoba niepełnosprawna, jeżeli jest to uzasadnione potrzebami wynikającymi z niepełnosprawności.
Wysokość dofinansowania wynosi do 80% kosztów przedsięwzięcia, nie więcej jednak niż do wysokości piętnastokrotnego przeciętnego wynagrodzenia. Wymagany udział własny Wnioskodawcy to minimum 20% kosztów.
Nadrzędny - Autor krakow2000 Dodany 2007-09-11 07:13
Mam jeszcze pytanie w jaką formę miało by mieć to "uzasadnienie" w moim przypadku. Nie mam "wprawy" w pisaniu takich pisemek :-)
Z góry dziękuję za odpowiedź.
Nadrzędny - Autor Centrum INTEGRACJA Dodany 2007-10-09 10:11
Najprostszym uzasadnieniem byłoby napisanie kilku zdań (zazwyczaj we wniosku przewidziane jest na to kilka linijek), że sprzęt komputerowy byłby przydatny np: w likwidacji barier w komunikowaniu się.
Nadrzędny Autor okularnica Dodany 2007-10-09 10:37
że to pozwoliłoby tobie byc moze podjecie pracy w ystemie telepracy, nawiązywania nowych kontaktów, szukania organizacji magących ci pomóc itp. itd. Dodatkowym atutem bedzie jezlei twoj lekarz napisłąby ze komputerjets tobie wskazany.
Nadrzędny Autor tawior Dodany 2007-10-11 19:55
Sprawdź program PEGAZ 2003 w PFRON.
Jestem w trakcie załatwiania laptopa z urządzeniem do jego obsługi głową. 
pozdrawiam tawior
Poprzedni wątek Następny wątek Wyżej Wątek ogólne / Porady Centrum INTEGRACJI / Gdzie mogę dostać o ile mogę dofinansowanie na komputer (8540 - wyświetleń)

Powered by mwForum 2.16.0 © 1999--2008 Markus Wichitill