www.niepelnosprawni.plStrona główna forum
forum.niepelnosprawni.pl - Nie jesteś zalogowany
Strona główna forum Regulamin i pomoc Szukaj Rejestracja Logowanie
Poprzedni wątek Następny wątek Wyżej Wątek ogólne / Praca / Manifestacja w obronie miejsc pracy (13155 - wyświetleń)
- Autor niebieski Dodany 2008-11-20 18:01
W piątek 21 listopada w godzinach od 11 do 17 odbędzie się manifestacja osób niepełnosprawnych. Manifestacja odbędzie się w Warszawie pod siedzibą Sejmu.
Wszystkich serdecznie zapraszamy.
Nadrzędny - Autor rafallbn1981 Dodany 2008-11-21 16:14
ciekawe ilu pojdzie, pewnie zpchry wszystko zrobia by miec dalej przywileje.
Nadrzędny - Autor dominikb Dodany 2008-11-21 17:15
Media nawet nie wspomniały o tej manifestacji :-((
Nadrzędny - Autor Barbara Mycko Dodany 2008-11-21 17:50
bo media  nie zawsze mówią o tym co jest ważne niestety ale taka prawda :-(
Nadrzędny - Autor rafallbn1981 Dodany 2008-11-21 18:43
ta manifestacja to ustawka celowa zpchr by wszyscy z najciezszymi schoorzeniami dalej zarabiali najnizsza krajowa, a prezesi zpchr beda nadal zarabiali krocie. a po za tym ta zmiana wynagrodzen dawala nam mozliwosc szanse wypracowania sobie wyzszej renty, a tak dalej bedziemy miec najnizsze renty.
Nadrzędny - Autor niebieski Dodany 2008-11-22 11:56
Zamknij się wreszcie, bo już nie zdzierżę tych idiotyzmów, które wypisujesz...
Nadrzędny Autor Barbara Mycko Dodany 2008-11-22 14:43
ja też już mie moge :-)
Nadrzędny - Autor Ella Dodany 2008-11-22 18:05
Jak wam nie pasuje co pisze Rafał nie odpowadajcie, ale i nie ubliżajcie..... co to za sowo " zamknij się" --- niebieski czy Ty nie za bardzo naśladujesz powieść K.Grocholi..... tam też nadużywa się dość głupich słów... Wszystkiwe wątki to kłótnie co z Was za ludzie.... odmienne zdanie można mieć ale żeby aż tak...... Nie wstyd Wam
Nadrzędny Autor niebieski Dodany 2008-11-22 19:47
Ten zwrot oddaje w pełni moje "uczucia" co do tego użytkownika forum, bo inaczej nie wiem jak go nazwać. Jak zauważyłaś to nie tylko ja mam go dość, tylko nikt nie ma na tyle odwagi żeby Mu to powiedzieć. Jeśli kogoś uraził mój ostry ton - to przepraszam, ale inaczej do Niego nie dotrze, chociaż pewnie i tamten post będzie dla Niego ciężki do zrozumienia...
Nadrzędny - Autor rafallbn1981 Dodany 2008-11-22 19:51
Ella- oni nie rozumieja ze sa pionkami w grze zpch - erów. ciekawe czy prezesi tych zpchr to tak martwia sie o nas jak mowia?? bo mi sie wydaje ze NIE - a to dlatego ze prezesik sie doroi fortuny na nas, a my bedziemy ciagle biede klepac. nikt nie rozumie ze dzieki tym kwotom bedzie wiecej firm z otwartego rynku pracy nas zatrudniac gdyz bedzie wyzsza kasa na nas, a przez to wypracujemy sobie wyzsza rente lub emeryture, anizeli jak to jest obecnie. pracujac cale zycie w zpchr to przyszla  renta lub emerytura niczym sie nie bedzie roznic od renty socjalnej w wysokosci obecnej. i ciekawe jak wtedy bedziecie zarabiac gdy bedziecie miec 50 lat?? a tak byscie sobie wypracowali wyzsze renty lub emerytury. moja znajoma, ktora pracuje jako specjalista do zatrudiania kulawych (sama porusza sie na wozku), jest za tym by byly te zmiany, gdyz mozna sie wtedy dorobic czegokolwiek. bo obecnie za najnizsza krajowa + rente to samemu nie oplacisz wszystkiego wiec musisz gdzie jeszcze zarabiac.
Nadrzędny - Autor niebieski Dodany 2008-11-22 20:06
...nikt nie rozumie ze dzieki tym kwotom bedzie wiecej firm z otwartego rynku pracy nas zatrudniac...

Powodzenia marzycielu... tylko dobrze się zastanów, którą z setek ofert wybierzesz:)
Nadrzędny Autor Barbara Mycko Dodany 2008-11-22 20:19
brawo niebieski
Nadrzędny Autor magdan10 Dodany 2008-11-23 10:47
Brawo. Popieram Cię niebieski.
Nadrzędny Autor rafallbn1981 Dodany 2008-11-23 12:01 Zmieniony 2008-11-23 12:05
Transparent demonstracyjny z tej pikiety " Pawlak KRUS ratuje, kaleka bieduje" - a teraz nie biedujecie?

I kolejny transparent - "Rządowy POgrzeb zakładów chronionych
w kondukcie 250 000 niepełnosprawnych" - ja tam widze 30 osób max, i do tego sami chodzący z 3 grupą, a gdzie wózkowicze? ludzie o kulach?

to jest ten wasz cudowny swiat, i nadzieja na lepsze jutro?
Nadrzędny - Autor rafallbn1981 Dodany 2008-11-23 17:49
nie rozumiesz tej ustawy:

Już tylko podpisu prezydenta brakuje do całkowitej likwidacji pułapki rentowej. Ustawa o zmianie ustawy o emeryturach i rentach z Funduszu Ubezpieczeń Społecznych po zatwierdzeniu przez obie izby parlamentu trafiła na biurko głowy państwa.

Przypomnijmy: 17 października Sejm uchwalił nowelizację, która 7 listopada została przyjęta bez żadnych poprawek przez Senat. Zgodnie z jej zapisami od 1 stycznia 2008 zlikwidowana zostanie pułapka rentowa.

Osoby pobierające rentę nie będą musiały się obawiać jej zawieszenia po przekroczeniu określonego progu dochodowego. Do tej pory sprawiała ona że wiele osób z niepełnosprawnościami rezygnowało z zatrudnienia, bojąc się utraty świadczenia.

Po pierwszym stycznia zmieni się też sposób obliczania rent. Ich wysokość będzie zależała od kwoty składek na ubezpieczenie emerytalne i zwaloryzowanego kapitału początkowego. Zmiana ta dotyczyć będzie jednak tylko tych osób, które prawo do renty z tytułu niezdolności do pracy nabędą po 1 stycznia 2008 roku.

Teraz powyższe zmiany może powstrzymać już tylko ewentualne prezydenckie veto.

"

a konkretnie tego zapisu:

Po pierwszym stycznia zmieni się też sposób obliczania rent. Ich wysokość będzie zależała od kwoty składek na ubezpieczenie emerytalne i zwaloryzowanego kapitału początkowego. Zmiana ta dotyczyć będzie jednak tylko tych osób, które prawo do renty z tytułu niezdolności do pracy nabędą po 1 stycznia 2008 roku.

to oznacza ze na dotychczasowych placach renty beda gorsze niz obecnie.
Nadrzędny - Autor Bogusia853 Dodany 2008-11-23 18:02
Raf,tak z ciekawości pytam,a ty byłeś,czy tylko oglądasz w necie?
Nadrzędny - Autor rafallbn1981 Dodany 2008-11-23 18:16
widzialem w necie, ale nie wmowisz mi ze bylo 250 000 niepelnosprawnych. czy wy naprawde nic nie rozumiecie?
Nadrzędny - Autor Bogusia853 Dodany 2008-11-23 18:17
Rozumiemy,rozumiemy.
Nadrzędny - Autor rafallbn1981 Dodany 2008-11-23 18:19
to powiedz co rozumiecie?
Nadrzędny - Autor Bogusia853 Dodany 2008-11-23 18:22
ZE NAJWIEKSI PIENIACZE ZOSTALI W DOMU.
Nadrzędny - Autor rafallbn1981 Dodany 2008-11-23 18:24
czyli widze ze nic nie rozumiecie. pewnie pracujesz w zpchr by pisac takie dyrdymaly jakie piszesz.
Nadrzędny - Autor Bogusia853 Dodany 2008-11-23 18:27
to dlaczego nie poszedłeś ,skoro tak pytlujesz i wałkujesz tą manifestacje,nie tylko tu?Ona juz sie skończyła.
Nadrzędny - Autor rafallbn1981 Dodany 2008-11-23 18:28
bo niemoge zdzierzyc tego ze mniejszosc chce dycydowac za wiekszość.
Nadrzędny Autor Bogusia853 Dodany 2008-11-23 18:30
aha,miłego wieczoru:)
Nadrzędny - Autor niebieski Dodany 2008-11-23 20:34
Rozumiem, ze Ty tą większością jesteś. Tylko dziwnym trafem nie widziałem ani jednej osoby na forum, która by te Twoje idiotyzmy poparła.
Co do zarzutu o nie zrozumienie ustawy, to dałeś kolejny popis, bo ustawa o której mówimy to Ustawa o rehabilitacji zawodowej, a nie ustawa o rentach i emeryturach. To, ze masz mętlik w głowie, nie upoważnia Cię, żeby taki sam mętlik robić na forum...
Nadrzędny - Autor rafallbn1981 Dodany 2008-11-24 10:27
Tylko do 31 grudnia 2008 r. ZUS będzie przyznawał renty z tytułu niezdolności do pracy na podstawie obecnie obowiązujących zasad - pisze "Gazeta Prawna".

Później ich wysokość ma zależeć od kapitału emerytalnego, przez co renty mogą być niższe. Od tej reguły będą jednak wyjątki. Nowe zasady nie obejmą urodzonych przed 1949 rokiem. Inaczej mają być też traktowane osoby, które 1 stycznia 2009 r. będą miały już ustalone prawo do renty - wyjaśnia gazeta.

Podobnie będzie w przypadku przywrócenia prawa do renty. Powody do niepokoju mogą mieć jednak ci renciści, którzy po utracie prawa do renty byli zdolni do pracy ponad 18 miesięcy. Jeśli zostanie to potwierdzone, świadczenie zostanie im ustalone przez ZUS według nowych, kapitałowych zasad.

cytuje z portalu interia.

wytlumacz mi jak wypracujesz sobie wyzsza rente lub emeryture zarabiajac najnizsza krajowa? przeciez od nowego roku taki bedzie sposob naliczania renty.
a nieznajomosc prawa szkodzi, wiec skoro nie znasz tej ustawy to za rok bedziesz biadolil ze masz rente w wysokosci 350 zl. ale wg was to lepiej miec najnizsza krajowa i miec zeby w parapecie niz zyc w miare na przyzwoitym poziomie, bo przeciez prezesi zpchr musza miec pelne lodowki, wiec z kogo najlatweiej sciagnac? a no z takich jak wy, ktorzy sa niewyksztalceni i nie znaja zasad dzialania rynku.
Nadrzędny Autor dominikb Dodany 2008-12-07 12:03
Prezydent zawetował ustawę więc renty przyznawane będą na starych zasadach.... przynajmniej na dzień dzisiejszy tak to wygląda...
Nadrzędny Autor majewski Dodany 2008-12-09 00:13
szkoda bo chciałem isc ale dopiero załozyłem konto
Poprzedni wątek Następny wątek Wyżej Wątek ogólne / Praca / Manifestacja w obronie miejsc pracy (13155 - wyświetleń)

Powered by mwForum 2.16.0 © 1999--2008 Markus Wichitill