www.niepelnosprawni.plStrona główna forum
forum.niepelnosprawni.pl - Nie jesteś zalogowany
Strona główna forum Regulamin i pomoc Szukaj Rejestracja Logowanie
Poprzedni wątek Następny wątek Wyżej Wątek ogólne / Praca / JAK Z RENTĄ SOCJALNA OD 2009 (11949 - wyświetleń)
- Autor PAW3L Dodany 2008-12-04 21:37
Witam
Sam sie zastanwaiem jak to w koncu bedzie z ta renta od 2009 Ponieważ niby czytałem w sieci, ze od stycznia 2009 zniesione zostana limity w dorabianiu do renty. Ja pobieram rente socjalna pracuje na pół etetu od stycznia pracodawca zatrudnilby mnie na pełen etat ale ja nie mam pewności czy ta ustawa została wprowadzona w życie i czy obejmuje rencistow socjalnych, ponieważ wszedłem na stronie zusu i tam okazuje się, że do renty socjalnej można dorobić 890zł za okres 1.12.08 - 1.03.09 i jak ja mam to rozumiec skoro na stronie zusu nic nie piszą aby ten limit miał zostać zniesiony tylko ustalaja kolejne limity na 3 miesiące. Moze wie ktoś, coś wiecej w tej sprawie ??
Nadrzędny Autor bluengel Dodany 2008-12-04 22:29
Czytaj prasę... albo wiadomości w internecie... albo oglądaj tv i słuchaj radia...
Ustawa została zawetowana przez szanownego pana Kaczyńskiego i raczej to weto zostanie utrzymanie. Skutek: nic się nie zmieni.
Nadrzędny - Autor morpheuz Dodany 2008-12-06 13:03
Nasz "PAN" prezydent chyba nie ma świadomości ile procent osób niepełnosprawnych utrzymuje się jedynie z rety socjalnej w wysokości niewiele większej jak te 450zł..... ile z tych osób mając pewność jakiejkolwiek "pewnej" kasy odważyłoby się próbować swoich sił na rynku pracy. Nasz "PAN" prezydent bawi się to tu to tam na oficjalnych bankietach i rauszach, mieszka w pięknym domku i TAK NA PRAWDĘ ma głęboko w poważaniu los osób niepełnosprawne i potrzebujących.

Jak znam życie Ustawy antydyskryminacyjnej też nie podpisze bo przecież to nie PIS ją przygotuje ...

Ja tylko czekam kiedy wszyscy usłyszymy ... "spixxxxxx dziadu" ... Bo z takim rządzeniem i filozofią kto jest dobry a kto zły wszyscy wyjdziemy na dziadów ...
Nadrzędny Autor 62norbi Dodany 2008-12-06 15:10
Morpheuz...
I tu masz sto procent racji...
Nadrzędny - Autor Boginka Dodany 2008-12-06 17:28
Ja tylko tak na marginesie wspomnę, że ta ustawa zawierała dwa różne zapisy:
a) o zniesieniu limitów
b) o nowym sposobie obliczania rent, który spowodowałby prawdopodobnie obniżenie rent (bo jej wysokość zależna byłaby od odprowadzonych składek). A to znaczy, że najbiedniejsi mieliby jeszcze mniej...
i tak źle, i tak niedobrze.
Nadrzędny - Autor rafallbn1981 Dodany 2008-12-06 20:16
przeciez ci sie podoba tak jak jest i niechcesz zadnych zmian, wiec czemu to komentujesz?
Nadrzędny Autor Boginka Dodany 2008-12-06 20:35
Bardzo chętnie się dowiem Rafale, gdzie i kiedy pisałam, że mi się podoba tak jak jest. A jeszcze bardziej, gdzie i kiedy pisałam że nie chcę żadnych zmian. Cytat z datą by się przydał, albo chociaż link.
Pozdrawiam
Nadrzędny - Autor Rabbeat Dodany 2008-12-10 12:45
Tak, z tym że limity najbardziej dotykają rencistów socjalnych bo uniemożliwiają im jaką kolwiek pracę bo bynajmniej mnie nikt nie chciał zatrudnić na częściowy etat lub za więcej niż najniższa krajowa, a przy najniższej krajowej i pełnym etacie po prostu nie opłaca się pracować. Zmniejszenie wysokości rent dotyczyło by zaś osób pobierających rentę z tytułu niezdolności do pracy mających lata składek, którzy już teraz mogą dorobić sporo więcej i oni nie mają takiego problemu ze znalezieniem pracy, a i w przeciwieństwie do rencisty socjalnego mogą sobie spokojnie otworzyć własną działalność bez utraty renty. Tak, więc zawetowana ustawa jakby na nią nie patrzył była dobra bo przecież o to chodzi zeby niepełnosprawni pracowali, a nie siedzieli na dużych rentach jeszcze w dużej części niesłusznie przyznanych, ale to już temat na inny wątek.
Nadrzędny Autor morpheuz Dodany 2008-12-18 15:46
A może by tak zbiorowa petycja osób niepełnosprawnych do ugrupowań politycznych o odrzucenie weta PANA prezydenta ...
Nadrzędny Autor filip78 Dodany 2008-12-26 01:04
witam,jestem tu nowy ale przeczytalem twoja wiadomosc i chcialem tylko dodac ze sam bylem kiedys na rencie socjalnej i racowlem,oczywiscie z tymi ograniczeniami zarobkowymi,wiec chcialem cie poinformowac jezeli przepracowales juz kilka lat,a z twojego opisu wnioskuje ze tak,to mozesz sie starac o rente zdrowotna,chorobowa,nie pamietam jak ona sie nazywa,oczywiscie ona tez ma ograniczenia zarobkowe ale sa one wyzsze.aha musisz misc odpowiednia ilosc lat przepracowane,czytaj oplacane skladki,do swojego wieku,ale tego to juz sie dowiesz w zusie a jak tam nie beda wiedziec,to polecam infolinie dla niepelnosprawnych
Poprzedni wątek Następny wątek Wyżej Wątek ogólne / Praca / JAK Z RENTĄ SOCJALNA OD 2009 (11949 - wyświetleń)

Powered by mwForum 2.16.0 © 1999--2008 Markus Wichitill