www.niepelnosprawni.plStrona główna forum
forum.niepelnosprawni.pl - Nie jesteś zalogowany
Strona główna forum Regulamin i pomoc Szukaj Rejestracja Logowanie
Poprzedni wątek Następny wątek Wyżej Wątek ogólne / Kawiarenka / Aspiracje młodzieży niepełnosprawnej ruchowo (18267 - wyświetleń)
- Autor Kasiula20 Dodany 2007-05-12 08:25
Witajcie!Jestem Kasia,w tym roku kończe studia mgr na URZ na kierunku pedagogika. Na temat pracy mgr wybrałam sobie "Aspiracje młodzieży niepełnosprawnej ruchowo". Jest to praca badawcza, oparta o wyniki ankiety. Gdy wybierałam temat nie sądziłam jednak że tak trudno jest spotkać osoby niepełnosprawne szczególnie w moim mieście. Jeśli znajdzie się ktoś kto poświeciłby 10min na to żeby mi pomóc w skończeniu studiów :-)i wypełnił ankiete to bardzo prosze o kontakt, mój email:michelle9@wp.pl numer gg 325189, pozdrawiam,Kasiula
Nadrzędny - Autor Czeslaw Dodany 2007-10-10 22:04
Jestem z G. Moge pomoc. Nie mam gg. Mam kantakty z mlodzieza niepelnosprawna.
Nadrzędny - Autor bea36 Dodany 2007-10-23 17:05
Witajcie:)
Miło Was powitać Czesławie i Kasiu I Wszytkich innych:)
Mam podobny problem...a może nie problem właśnie:) a nowe doświadczenie:)
W tm roku zaczełam Seminariu magisterskie.Kończę Psychologie ze specjalizacją seksuologia. Prowadzi nas prof. Lew Starowicz i on na którymś z wykładów podjął temat Seksualności osób niepałnosprawnych. Opowiadał nam o wielu problemach na które napotykają, stereotypach i innych bardzo powaznych sprawach. Zainteresowało mnie to bardzo, wziełam udział w konferencji dotyczącej tej kwesti. No i to była to ta iskierka, która spowodowała, że postanowiłam napisać pod tym kontem pracę. Dodam że mam siostrę cioteczną, niepełnosprawną ruchowo i dorastając miłam okazję widzieć często jak trudne chwile musi przewłamywać. Teraz jest osobą dorałą, posiada meża i córkę:) i jest szczęśliwa.
Chciałabym, zanim zacznę cokolwiek pisać móc porozmawiać z osobami, które najwięcej mi na ten temat mogą powiedzieć. Może uda nam się razem napisać coś , co nie trafi na półkę i nie zastanie zapomniane. Nie mam narazie gg, więć podam email dla chętnych:) I zaloże również gg:)
Bo wszyscy tutaj mają ten komunikator:)
Pozdrawiam
Beata. beiwa@vp.pl
Nadrzędny - Autor miet147 Dodany 2007-11-08 00:42
Nie chcę broń Boże Cię zniechęcać bo jak już wziełaś udział żeby napisać coś pod tym kontem w pięknym języku polskim żeby uzyskać za to tytuł magistra to ja osobiście jakoś bym przebolał że ta praca jednak zostanie na pólce.Zanim jednak dojdzie do tej wiekopomnej chwili zalecam zmianę lektur z Harlekinów na Słownik języka polskiego.
Mimo to życzę powodzenia a żeby zbyt daleko nie odbiegać od tematu pracy magisterskiej to
seksualnie pozdrawiam
Mietek
Nadrzędny - Autor WERBENA Dodany 2007-11-08 10:44
Witam.
Problem miłości i seksu , tak jest to trudny temat, jestem bardzo dorosła , nie wstydzę się  o tym mówić . ale jednocześnie jest to dla nas zbyt osobista sprawa aby o niej często mówić  , a nawet odważni nie mówią zawsze wszystkiego  .  My niepełnosprawni , "różnego typu" , tak to ujmuję , dlatego zależy kogo zapytasz, jakich ludzi z jakimi schorzeniami przedstawisz jako przykład .  Powiem tak, są sprawy o których napisać jest ciężko, Twoja praca magisterska na pewno ujmie zagadnienie ogólne , ale na pewno nie przeniknie do naszych ciał i dusz , aby pokazać jak to jest.
Dla przykładu niech to będzie tetraplegik . Mężczyzna czy kobieta to ogromna różnica , a jeszcze dochodzą indywidualne cechy każdego człowieka, indywidualne możliwości spowodowane chorobą, stopień ich potrzeb itd, jedni potrzebują więcej ciepła emocjonalnego, drudzy fizycznych odczuć , dla innej osoby wystarczy pocałunek aby w jego stadium choroby powiedzieć że osiągnął sukces.
Piszcie więc wszyscy psycholodzy co chcecie , ale ta lektura nie wielu z nas pomogła . I wiem co teraz mówię , przerabialiśmy to . Są to sprawy nazbyt intymne aby je rozwlekać.
Życie pokazuje z czasem do czego jesteśmy zdolni, czy jest ktoś obok nas który naszą inność zaakceptuje, jest z nami i chce nas kochać takimi jakimi jesteśmy. Największym problemem jest fakt aby był taki ktoś. a czasem jest matka , siostra ,brat... bo inaczej być nie może i miłością dla danej osoby będzie tylko taki skrawek . A jeśli hormony będą krzyczały o więcej , to znowu jest problem osobisty , każdy zniesie to na swój sposób, krzykiem , melancholią , depresją ..... mijają minuty , godziny aż w końcu organizm sie uspakaja. Oj ciężki to temat.

Ze swej strony proszę o przemyślenie tematu , tak od serca  , napisać zawsze jest łatwiej , ciężej to przeżyć .

Nadrzędny - Autor WERBENA Dodany 2007-11-08 12:17
Co to są aspiracje? 

Aspiracje to dążenia, cele, do których jednostka dąży długotrwale, np. założenie rodziny, zdobycie określonego stanowiska, zawodu. Aspiracje są więc dążnościami jednostki, umotywowanymi możliwością ich realizacji.

"Aspiracje" są określone jako życzenia, pragnienia, zamierzenia dotyczące wyników własnego działania oraz osiąganych w przyszłości stanów związanych z wykonywaniem określonego zadania lub osiągnięciem jakiegoś celu.

Aspiracje zależą od samopoznania, samooceny i samookreślenia jednostki, a także od sytuacji społecznej. Jeśli jednostka trafnie określi swoją sytuację społeczną, potrafi także określić swoje aspiracje.

A więc analiza taka krótka
np. życie - utrudnione
     założenie rodziny - utrudnione
     praca-  utrudniona
     dbanie o zdrowie- utrudniony dostęp na najprostsze badania
     szkoła - jaka i czy w ogóle, utrudniony
     mieć dużo znajomych - utrudniony ,
     podróże - utrudnione
     spacer , zwykły spacer - utrudnione
     wykonanie prostych czynności typu siadanie, jedzenie -utrudnione
     uczesanie włosów własnej córeczce - utrudnione
     ...............itd................
    
     A więc po co to pytanie , w życiu każdego prawdziwie chorego człowieka , każda aspiracja napotyka na przeszkody,
     może trzeba pomyśleć naprawdę głębiej jak część tych przeszkód ominąć , aby ułatwić realizację choć części tych aspiracji .
    
    A  swoją  droga te utrudnienia w realizacji aspiracji młodego człowieka ostatnio dotyczą wszystkich, no może oprócz tych chorobliwie bogatych
    ( nie do końca uczciwie),  
    oni twierdzą że kupią sobie  nawet kawałek kosmosu.
    Czy oglądaliście wczoraj, słyszeliście, o tym, że Pan Prezydent Wałęsa chce mieć sztuczne serce,  choć inni mają bardziej chore stoją i czekają w długiej kolejce po życie.
    Aspiracja , co więcej szantażowana , jak za długo będę czekał pojadę do Hiuston.
    Tak się chyba nie robi .
     Przykład z życia wzięty  jak można realizować swoje aspiracje, mam 60 lat , wszczepię sobie serce młodego człowieka i będę żył następnych 60 lat.
    A drugi człowiek powie mam 27 lat, miałem 2 zawały i tam inne paraliże i nie mogę długo żyć , ...bo...

    Kończę pozostawiam dalszy ciąg do myślenia ...
   
   

    

    
Nadrzędny - Autor Ella Dodany 2007-11-08 14:18
On nie chce sztucznego.On chce mieć serca od denata z wypadku.I na dokładkę takie samiuteńkie jak ma swoje.No cóż odbiło Mu całkiem pod sufitem.To tylko pożywka dla medii bo podobno nic Mu nie jest.

pozdrawiam Ella
Nadrzędny - Autor WERBENA Dodany 2007-11-08 14:36
Sory, chyba z tych nerw ujęłam sztuczne, miałam na myśli przeszczep.
Nadrzędny - Autor Ella Dodany 2007-11-08 18:44
Nic to.....pomyłki się zdarzają.Ja wczoraj wisiałam na forum właśnie na ten temat.Ciekawe co z tego wyniknie bo w/g wczorajszych doniesień to nie całkiem miało być z jego kieszeni.Dziś Boginka pisze że Wałęsa sam pokrywa koszty operacji i leczenia.A poza tym podobno wcale nie musi mieć tej operacji.Myślę że to tylko szum aby jeszcze być na wizji i fonii.

cieplutko pozdrawiam Ella
Nadrzędny - Autor miet147 Dodany 2007-11-08 22:37
Jako bezstronny obserwator wątku mam prośbę do Szanownych Pań-uspokójcie proszę jakoś ten temat bo chyba zaczyna się wymykać spod kontroli
pozdrawiam
Mietek
Nadrzędny - Autor WERBENA Dodany 2007-11-09 14:04
Ja na razie znikam, ustosunkuję  się do pana , ciągle mamy milczeć , może dlatego nasze problemy są spychane gdzieś  tam .
Pozostawiam wszystkim piosenki
       
            Izabela Trojanowska
          "Tyle samo kłamstw ile prawd" 

Uczę sie od lat, staram sie od lat
By sprawiedliwą miarką móc odmierzyć świat,
Oddzielić ziarna od plew, od bieli czerń
Wśród tylu znaczeń prosty odnaleźć sens

Czego ty chcesz pytają mnie
Masz w głowie chyba .źle
Co ci to da prawda czy fałsz
Jedna pozorów gra
Co ci się śni, pytasz czy kpisz
Nie wygrasz na tym nic
Nie wygrasz nic

Tyle samo prawd ile kłamstw rządzi całym światem mym
Tyle samo prawd ile kłamstw kieruje nim
Tyle samo prawd ile kłamstw pośród mijających dni
Że sam diabeł nie odróżni ich

Uczę sie od lat, staram sie od lat
By wyszło mi to moje dwa razy dwa
Probuje raz któryś już obliczyć znów
Ułożyć na to  życie sensowny wzór

Czego ty chcesz pytają mnie
Masz w głowie chyba źle
Co ci to da prawda czy fałsz
Jedna pozorów gra
Co ci sie śni, pytasz czy kpisz
Nie wygrasz na tym nic
Nie wygrasz nic

Tyle samo prawd ile kłamstw rządzi całym światem mym
Tyle samo prawd ile kłamstw kieruje nim
Tyle samo prawd ile kłamstw pośród mijających dni
Że sam diabeł nie odróżni ich.

                        Krystyna Prońko
                   "Psalm stojących w kolejce"

Za czym kolejka ta stoi?
Po szarość, po szarość, po szarość
Na co w kolejce tej czekasz?
Na starość, na starość, na starość
Co kupisz, gdy dojdziesz?
Zmęczenie, zmęczenie, zmęczenie
Co przyniesiesz do domu?
Kamienne zwątpienie, zwątpienie

Bądź jak kamień, stój wytrzymaj
Kiedyś te kamienie drgną
I polecą jak lawina
Przez noc.
Przez noc
Przez noc.
Nadrzędny Autor Ella Dodany 2007-11-09 17:48
Werbena ja też znikam z tej części tematu.Śliski temat nie każdemu pasuje.
Moc buziaczków Ella
Nadrzędny - Autor miet147 Dodany 2007-11-09 19:02 Zmieniony 2007-11-09 19:04
Prosząc o uspokojenie tematu,chciałem w delikatny sposób zwrócić uwagę na niestosowność używania w postach przypuszczeń, posądzeń i fałszywych ocen w połączeniu z nazwiskami żyjących osób(także tych,a może zwłaszcza tych- zasłużonych dla uzyskania przez Polskę niepodległości)Jestem zaskoczony z jaką zaciekłością staracie się zdyskredytować osobę i dokopać człowiekowi ,którego byc może czeka ryzykowna operacja przeszczepu serca.Używanie w dyskusji argumentów typu
-w gazecie pisali
-A Kowalska mówiła
-słyszałam że
i tym podobnych,przypomina raczej,i jest z poziomu- rozmowy klientek w miejskim maglu a jeżeli robi się to w wątku "Aspiracje młodzieży niepełnosprawnej" to  nie wiadomo czy bardziej współczuć wam czy też młodzieży o której mowa w tytule wątku.Dopiero tutaj pasowały by  prymitywne teksty cytowanych piosenek bo to poprostu ten sam poziom.
żegnam.
Nadrzędny - Autor Ella Dodany 2007-11-09 19:39
Witaj Mietku
Prosze Cię przejdź do tematu "Bohaterowie tylko jednego tematu"> Przepraszam i znikam z tego wątu bo masz rację.

Pozdrawiam Ella
Nadrzędny Autor WERBENA Dodany 2007-11-12 10:10 Zmieniony 2007-11-12 10:29
Witam.
Panie Mietku, tekst ma swój wymiar, czy zabrakło analizy,
czasem to najprostsze jest ciężkie do zrozumienia.

Tak aspiracje - kolejny przykład , pewien  chory chciałaby zjeść obiad w normalny sposób za pomocą sztućców noża i widelca, ale dla niego największym sukcesem jest zjedzenie obiadu dużą łyżką z której też mu spada jedzenie , czy wówczas takie zachowanie będzie śmieszne, czy prymitywne, dużą łyżką ...
bo dla mnie najważniejsze że dał radę sam, ilu z nas wszystkich ludzi widziało to na własne oczy.

I wiele takich jeszcze innych trudności nie do zrealizowania( w głowie mam ciasno od pomysłów)
etc
etc
Nadrzędny - Autor bea36 Dodany 2007-11-22 13:27
Miet:))) Jestem pod wrażeniem Twojego skoncentrowania się na ludzkich ułomnościach;)
Dziękuję za Twoją cenną , acz uszczypliwą radą dotyczącą słownika ortograficznego:)
Masz rację dopada mnie czasami wtórny analfabetyzm,..szczególnie wtedy, kiedy szybko  piszę na klawiaturze i jest to podobno wytłumaczalne zjawisko.
( nie mówię, że chwalebne).
Zastanawiam się kto Ci dał prawo do poprawiania i wytykania błędów innych ludzi????
Czyżbyś Uważał się za MĘŻCZYZNĘ Nieomylnego?????

z pozdrowieniami seksualnymi  daj sobie spokój:)) do tego trzeba mieć jaja;)
Nadrzędny - Autor WERBENA Dodany 2007-11-24 14:00
Witam.
Beato,  w ostatnim zdaniu   , w dniu 22. XI.  chyba przesadziłaś .
Nadrzędny - Autor bea36 Dodany 2007-11-25 06:50
Werbeno nie chcę tego tematu ciągnąć:)
Szkoda tylko, że widzisz jedynie moją prowokację
ale rozumiem Twoją solidarność:) ja jestem z poza;)

pozdrawiam.
Nadrzędny - Autor WERBENA Dodany 2007-11-25 13:33
Beato ,czy te ostatnie 5 wyrazów ,w dniu 22.XI  ,nie są za brzydkie?
Nadrzędny - Autor WERBENA Dodany 2007-11-25 14:36
Beato pisz z nami cześciej tak poprostu
Nadrzędny - Autor Nadia Dodany 2007-11-26 00:05
Mnie osobiscie równiez denerwuje wytykanie głupich błędów w pisowni...których z resztą ja nie moge znaleźć. :-) a słowa bea36 można rozumiec róznie wszystko zalezy od interpretacji ;-);-) dezaprobata do pozdrowień seksualnych swoją drogą ( wyraźnie oddzielone buźkami -;-) ) a dalej "do tego trzeba mieć jaja ", a do czego? to juz zalezy od interpretacji np. trzeba miec jaja żeby zrobić jajecznicę - taki przepis i ja tak to rozumiem ;-) ;-)

Pozdrowionka :-)
Nadrzędny - Autor bea36 Dodany 2007-11-27 19:25
Werbeno i Nadiu nie mam zamiaru nikomu robić przykrości:)
faktem jest, że pewne zachowania wpływają na mnie pobudzająco i wtedy zaczepiam:)
Mam nadzieje, że Miet ma poczucie humoru i nie obrazi się, bo z tego co zauważyłam sam potrafi wkręcać ludziom dosyć ironiczne śrubki:)
Bardzo chętnie popisałbym z Wami, ale czas mam bardzo ograniczony.
Natomiast lubię ,tutaj bywać, czytać Wasze wypowiedzi. Tworzycie wspaniały portal ludzi o bardzo bogatych wnętrzach.

Mam nadzieję, że niebawem będę dysponować większą ilością czasu i wtedy bardzo chętnie posiedzę z Wami dłużej:)
Narazie powpadam czasami:)

Pozdrawiam Wszystkich Bardzo Serdecznie:)
Nadrzędny Autor Klaud.ia25 Dodany 2014-05-20 20:23
Witam:)Z całego serduszka proszę o wypełnienie mojej ankiety dotyczącej aspiracji młodzieży niepełnosprawnej ruchowo.Dziękuję za pomoc.
https://docs.google.com/forms/d/1I0-DaPu24YJKWdKKfamoYylVEUZtqG17Za1bGgWEdi4/edit
Poprzedni wątek Następny wątek Wyżej Wątek ogólne / Kawiarenka / Aspiracje młodzieży niepełnosprawnej ruchowo (18267 - wyświetleń)

Powered by mwForum 2.16.0 © 1999--2008 Markus Wichitill