www.niepelnosprawni.plStrona główna forum
forum.niepelnosprawni.pl - Nie jesteś zalogowany
Strona główna forum Regulamin i pomoc Szukaj Rejestracja Logowanie
Poprzedni wątek Następny wątek Wyżej Wątek ogólne / Porady Centrum INTEGRACJI / Kiedy wymiana orzeczeń (6272 - wyświetleń)
- Autor miet147 Dodany 2007-11-06 09:50 Zmieniony 2007-11-06 09:52
Informacja z Gazety Prawnej:"Unia Europejska chce ujednolicić systemy orzekania o niepełnosprawności we wszystkich krajach Wspólnoty Polska będzie musiała wprowadzić tryb określania niepełnosprawności w procentach, a nie w stopniach O nowe orzeczenia będzie musiało się starać od 180 tys. do 4,5 mln Polaków".
Ponieważ dalsze informacje na ten temat są w dazecie prawnej dopiero po wysłaniu płatnego SMS-a a mnie na to niestać uprzejmie proszę Centrum Informacyjne o więcej szczegółów na ten temat.
pozdrawiam i życzę dalszego bezstresowego życia
Nietek
Nadrzędny Autor Centrum INTEGRACJA Dodany 2007-11-06 10:56
Więcej informacji na ten temat można znaleźć na stronie:
http://www.niepelnosprawni.pl/ledge/x/18943
Nadrzędny - Autor Kasztan24 Dodany 2007-11-22 17:25
[usunięte]
Nadrzędny - Autor WERBENA Dodany 2007-11-25 16:01
Cześć.
To głupota , kolejna , ulizustwo wobec przynależności do Unii ,  siądzie przecież tylu orzeczników , weźmie kasę, za to że i tak wiadomo, np. niewidomy to niewidomy , co to za różnica ile to % ubytku zdrowia , czy to mu poprawi wzrok, albo człowiek bez obu nóg - czy inaczej nazywa się jego niepełnosprawność gdy nazwiemy procentowo.
Taka sama paranoidalna decyzje podjęto kila lat temu żeby nie dawać grupy ciężko chorym na stałe, najpierw człowiek musiał się nauczyć słowa jestem kaleką na zawsze ( wielu było u psychologa), a potem po komisji jestem kaleką na 3 lata, i potem znowu komisja na 3 lata itd. Więc niech medycy , rządzący ustawodawcy , i inni uzdrowią nas za 3 lata.
I tak, podnieść świadczenia rentowego , ileś złotych ,nie ma z czego , ale na te sprawy kasa jest.
Np. wymiana dowodów osobistych była też narzucona, wielu z nas miało ten stary niezniszczony, a jeśli nawet , to wymiana była przymusowa ale płacił każdy sam ,kolejne 35 zł z kieszeni rencisty, i innych zwykłych ludzi którym się nie przelewa.
Zwróćcie uwagę iż w tym nowym , w razie przemeldowania, ..., trzeba iść po nowy i znów zapłacić,
Od ostatnich takich przykładów puchnie czasem głowa .

Inna sprawa , wobec chęci prywatyzacji służby zdrowia , grono chorych nie będzie miało za co sie leczyć , albo wybór gorszych szpitali państwowych, to pociąga za sobą też pogorszenie stanu zdrowia wielu ludzi , i wówczas , kolejni niepełnosprawni, czy ktoś interesował się ile kosztuje np. operacja prostego ( nieperforowanego) wyrostka robaczkowego,       lub złożenie nogi po złamaniu, a jest tych przypadków aż za wiele, itd, podobne proste przykłady.

Kasztan , pisałeś w innym wątku o swoich sąsiadach, chyba Twoja złość wypływa dlatego, ale zapominasz że sam też będziesz weryfikowany, gorzej jak ocenią że Ci się polepszyło co nieco w ostatnim czasie, i czy wtedy się nie zdenerwujesz. A czy ktoś już wie jak to będzie podzielone , czyli ile zł za każde kolejne %.
I co nie sądzisz ,że niektórzy bogaci kupią sobie badania ( bo to się dzieje), obłożą się dobrze i też dostaną większe 5 uszczerbku na zdrowiu.
TO całe coś to męczenie ludzi.
Nadrzędny Autor dymecki Dodany 2007-11-25 17:56
cześć piszesz  To głupota , kolejna , ulizustwo wobec przynależności do Unii ,  siądzie przecież
tylu orzeczników , weźmie kasę, za to że i tak wiadomo, np. niewidomy to niewidomy i tu niemasz racjsą niewidomi o znacznym  stopniu inwalitcfa jeden niewidzi całkowiće a drugi widzi na tyle rze czyta ijezidzimotorem i mają te same grupy i jest to nie sprawiedliwe pozdrawiam
Nadrzędny Autor Kasztan24 Dodany 2007-11-25 22:02
Oj marzę o tej weryfikacji. Jakby lekarz powiedział, że mój stan zdrowia się poprawia to byłbym szczęśliwy.
Ale niestety mi tego nie powie, bo mam postepującą chorobę genetyczną. Żaden lekarz ani żaden środek nie jest mi stanie pomóc. A do lekarza jeżdżę tylko po piapierek, że się "lęczę" - bo tyle jest mi wstanie zaoferowac współczesna medycyna.
Nadrzędny - Autor ewamonika1 Dodany 2007-11-26 13:21
Tu informacja o tym, że ON nie będą musiały wymieniać orzeczeń:

http://www.gazetaprawna.pl/?action=showNews&dok=2072.89.0.39.16.1.0.1.htm

pozdr.
ewa
Nadrzędny - Autor Zygmunt Dodany 2007-11-28 08:38
Witam
Wiadomość że niepełnosprawność w Polsce nie będzie poddawana udziwnieniom procentowym rodem z unii jest świetna wiadomością. Fakt że poszło by to znów z naszych kieszeni to fakt bezdyskusyjny, a i wielu zostało by cudownie uzdrowionych to też pewne.
Więc jeśli tylko to będzie faktem iż nie będzie w naszym kraju takich udziwnień to ja krzyknę BRAWO!
Może tak Unia Europejska zainteresowała się jaka jest faktyczna wysokość większości rent inwalidzkich i tu sprawiła przemianę na korzyść niepełnosprawnych.
Pozdrawiam
Nadrzędny Autor WERBENA Dodany 2007-11-28 09:13
CZEŚĆ Zygmunt, już jesteś , to dobrze,
pisz dużo co tam słyszałeś , przeżyłeś , acz jesteś teraz na bieżąco jak to tu i tam bywa, bo spotkałeś też różnych ludzi w szpitalu,a u nas na pokładzie różnie to,
nawet wczoraj dzienniki podały co nowego a złego jeszcze szykują nasi ministrowie( najbogatszy rząd jaki mieliśmy, tak to ujęto),
z naszym zdrowiem  forumowiczów też różnie, a teraz jeszcze takie zimno, wszyscy się kulimy , i. ...martwimy,......, aby do jutra, aby do wiosny  .
Nadrzędny - Autor miet147 Dodany 2007-12-23 10:05
Chciałbym podziękować ewiemonice1 za solidne podejście do tematu i udzielenie wyczerpującej odpowiedzi na temat konieczności wymiany orzeczeń.Cieszę się,że Twoje informacje przyczyniły się do złagodzenia emocji wokół tej sprawy i uniknięcia niepotrzebnego zdenerwowania.
Serdecznie pozdrawiam i wszystkim pracownikomCentrum Informacyjnego przesyłam tradycyjne Wesołych Swiąt.
Mietek
Nadrzędny Autor ewamonika1 Dodany 2007-12-29 22:27
Mietku,
pozdrawiam i również życzę wszystkiego najlepszego :-)

ps. cieszę się, że mogłam pomóc.

e.
Poprzedni wątek Następny wątek Wyżej Wątek ogólne / Porady Centrum INTEGRACJI / Kiedy wymiana orzeczeń (6272 - wyświetleń)

Powered by mwForum 2.16.0 © 1999--2008 Markus Wichitill