www.niepelnosprawni.plStrona główna forum
forum.niepelnosprawni.pl - Nie jesteś zalogowany
Strona główna forum Regulamin i pomoc Szukaj Rejestracja Logowanie
Poprzedni wątek Następny wątek Wyżej Wątek ogólne / BARIERY architektoniczne i nie tylko / Co zmieni się w zasadach dofinansowania do samoch. w 2008r? (4832 - wyświetleń)
- Autor janjaneczek Dodany 2007-11-30 16:14
Wiem, że obecnie PFRON nie przewiduje dofinansowania do samochodu osobie z umiarkowanym stopniem niepełnosprawności. Jak wiadomo tegoroczny program nie spotkał się z dużym zainteresowaniem... Czy w przyszłym roku PFRON przewiduje poszerzenie swojego programu na osoby o umiarkowanym stopniu niepełnosprawności?
Z góry dziekuje za info. Pozdrawiam serdecznie.
Nadrzędny Autor bluengel Dodany 2007-11-30 22:29
Zapytaj PFRON...
Nadrzędny - Autor Kasztan24 Dodany 2007-12-03 18:22
No ja mam nadzieję, że PFRON zaostrzy jeszcze warunki korzystania tego programu.
Znalzłem coś takiego

http://www.idn.org.pl/j_roguski.html

PFRON powinien pomagać tylko takim i podobnym ludziom. W końcu dla takich ON jest ta instytucja.
Nadrzędny - Autor janjaneczek Dodany 2007-12-03 19:20
PFRON z pewnością nie zaostrzy kryteriów bo niepełnosprawną jest nie tylko osoba poruszająca się na wózku inwalidzkim. W różny sposób ludzie zostali pokrzywdzeni przez los - to po pierwsze.
Po drugie... dlaczego tylko pracodawcy, którzy i tak nie stwarzają ON miejsca pracy otrzymują bajońskie sumy? Niech w końcu niepełnosprawni coś dostaną bo należy im się.
Pozdrawiam wszystkich życzliwych
Nadrzędny Autor WERBENA Dodany 2007-12-03 20:12
Kasztan, i inni więc wytłumacz jak zaostrzyć kryteria jeśli dziecko nie może być kierowcą , a wiadomo rodzic lub opiekun będzie to robił, jest przepis, osoba na której utrzymaniu jest osoba niepełnosprawna , dojazd na zabiegi rehabilitacyjne, warsztaty terapii zajęciowej itd, a nawet dojazd do szkoły dziecka niepełnosprawnego,
Te ograniczenie w programie godzą  we wszystkich zainteresowanych.
Poprzedni wątek Następny wątek Wyżej Wątek ogólne / BARIERY architektoniczne i nie tylko / Co zmieni się w zasadach dofinansowania do samoch. w 2008r? (4832 - wyświetleń)

Powered by mwForum 2.16.0 © 1999--2008 Markus Wichitill