www.niepelnosprawni.plStrona główna forum
forum.niepelnosprawni.pl - Nie jesteś zalogowany
Strona główna forum Regulamin i pomoc Szukaj Rejestracja Logowanie
Poprzedni wątek Następny wątek Wyżej Wątek ogólne / Porady Centrum INTEGRACJI / Limity zarobków dla rządzących (4746 - wyświetleń)
- Autor L. B. Dodany 2008-12-30 15:53
Czy nie powinniśmy zbierać podpisów pod ustawą, która limitowałaby zarobki Prezydenta RP, posłów, senatorów według n/w klucza:
Pan Prezydent - pięciokrotność najniższej renty
Posłowie, senatorowie - czterokrotność najniższej renty
Po zawetowaniu przez Prezydenta Kaczyńskiego ustawy o FUS może udałoby się nam odpłacić mu pięknym za nadobne.
Nadrzędny - Autor marci24 Dodany 2008-12-31 14:46
Jestem za tym aby odebrać wszystkim bogatym ludziom i oddać na renty biednym. A swoją drogą L. B. myśl głową a nie tyłkiem, czy widziałaś/eś co było w tej ustawie????????
Nowe naliczanie rent czyli o jakieś 100 zł mniej byśmy dostawali w zamian za dorabianie krocie. Szkoda L. B. że nie myślisz o takich ludziach jak m. in. ja którzy w ogóle nie mogą i nie pójdą nigdy do pracy a nasi opiekunowie, rodzice są coraz to starsi i kiedyś pozostanie nam żyć za 300 zł i będziemy musieli za to kupić jedzenie, zrobić opłaty. L. B. z tego co piszesz wynika że jesteś osobą zdrową lub liberałem. Niestety ta ustawa była od początku zła i dlatego zamiast odbierać pensję prezydentowi, okupować stolicę proponuję pogłówkować nad jak najlepszymi dla nas przepisach i nadanie ich osobą reprezentujących ON bądź najbliższemu posłowi bądź senatorowi z waszego okręgu wyborczego. Polskie przepisy pod każdym względem są chore na wszystkich szczeblach + do tego chcecie poprzeć kolejną chorą ustawę.
Dlaczego środowiska reprezentujące nas tak walczą o to byśmy mogli pracować? Żebyśmy My mieli mniej a to co zabiorą nam przykładowo 100 od ponad 2 mln ON to za te pieniądze wzbogacą się urzędnicy. Tego chcecie? Jeśli tak proszę bardzo odpłacajcie się komu popadnie, ale beze mnie, bo od początku wiem o co biega w POlityce - zabrać biednemu, oddać bogatemu.
Nadrzędny - Autor kerim___ Dodany 2008-12-31 15:05
Nie wiem kim jesteś L.B ale z tych 2 wpisów wnioskuje, że jednym z tych (PO)osłów.
A te twoje wypociny to jedynie prowokacja.
Pomimo to Szczęsliwszego Nowego Roku.
I poszukania bardziej odpowiedniego forum do swojego intelektu.
Nadrzędny Autor Boginka Dodany 2008-12-31 18:16
Ja może tylko taką uwagę ogólną.

> Autor marci24
> L. B. z tego co piszesz wynika że jesteś osobą zdrową lub liberałem.


> Autor kerim___
> Nie wiem kim jesteś L.B ale z tych 2 wpisów wnioskuje, że jednym z tych (PO)osłów.


Obaj Panowie mogą sobie poczytać posty L. B. i dowiedzieć się czegoś o tym kim jest, czy jest niepełnosprawny itd. i wyciągnąć jakieś wnioski co do tego dlaczego w kwestii tej ustawy myśli tak, a nie inaczej. Wystarczy kliknąć na ksywkę użytkownika a następnie na przycisk "posty" i sobie poczytać. Trwa to może trochę dłużej niż napisanie zdania, ale chyba jest bardziej fair.
Pozdrawiam i życzę dobrego nowego roku.
J.
Nadrzędny - Autor Ella Dodany 2008-12-31 15:38
L.B. masz złe pomysły......życzę Ci Szczęśliwego Nowego Roku
Nadrzędny Autor L. B. Dodany 2009-01-02 15:35
Jestem zdumiony faktem, że niepełnosprawni z tego forum liczą li tylko na jałomużnę ze strony Państwa przekazywaną nam przez monopolistę ZUS (czy wiecie, że ZUS zatrudnia w kraju ponad 50 tys. pracowników). Uczono mnie, że wiedzą i pracą ludzie się bogacą. Pomny tej maksymy skończyłem inżynierskie studia, podyplomowe studia, uzyskałem kilka licencji ministerialnych (pomimo niepełnosprawności - chodzę na protezie). Niewielka renta pozwalała mi sfinansować tzw. niezłą protezę (koszt 6-8 tys. zł przy pomocy Państwa 1200 zł raz na 3 lata). Co dwa lata muszę ją zmieniać. Przy moich zarobkach powyżej 1800 zł/mc ZUS całkowicie zabiera mi rentę. Mam już 52 lata, siły i zdrowie już nie te co dawniej. Z tych to powodów popieram i będę popierał rząd, który znosi ograniczenia ustawowe limitujące nasz zarobek ze względu na wykształcenie i pełnioną funkcję. Apeluję do Was koleżanki i koledzy w niepełnosprawności, uczcie się, zdobywajcie nowe zawody, korzystajcie z doświadczenia takich jak ja, ponieważ w moim przekonaniu nie ma innej drogi do lepszego życia i bycia. Z wypowiedzi waszych wywnioskowałem, że jest wiele grup zaliczanych do niepełnosprawnych. W moim otoczeniu znam z komisji orzekającej ZUS dwóch panów, którzy mają taką samą grupę orzeczoną jak moja: jeden z panów jest chory na padaczkę alkoholową a drugi na otyłość i wrzody żołądka. Obaj dorabiają na czarno w tym jeden z nich w prywatnej firmie pana dyrektora ZUS. Niektóre wypowiedzi są dla mnie bardzo krzywdzące, równajmy do najlepszych a nie zadowalajmy się tylko jałomużną ZUS-owską.
Nadrzędny - Autor Ella Dodany 2009-01-02 16:39
L. B. poczytaj Biuletyn dla ON tam już piszą ciut o tej ustawie
Nadrzędny Autor szczerbaty Dodany 2009-01-02 16:59
L.B. O CZM TY PISZESZ ?? JAK BYM POTRAFIL TYLE DOROBIC TO MIALBYM W DU...E CALY ZUS I RENTE. O CO TOBIE CHODZI O TE PARE ZL Z ZUSU .
MIOTASZ SIE JAK PIJANY ZAJAC .
Nadrzędny - Autor Ella Dodany 2009-01-02 18:16
:-)))))))))))))))))
Nadrzędny Autor kerim___ Dodany 2009-01-03 12:30 Zmieniony 2009-01-03 13:05
SZCZERBATY zgadzam się z Tobą w pełni z jednym spotrzeżeniem, L.B. wie, o co mu chodzi. Stosuje prostą zasadę, że:

"Mądrość polega międzyinnymi na tym, żeby wiedzieć, kiedy udawać głupiego."

Wszystkiego Najlepszego w Nowym Roku.
Pozdrawiam.
Poprzedni wątek Następny wątek Wyżej Wątek ogólne / Porady Centrum INTEGRACJI / Limity zarobków dla rządzących (4746 - wyświetleń)

Powered by mwForum 2.16.0 © 1999--2008 Markus Wichitill