www.niepelnosprawni.plStrona główna forum
forum.niepelnosprawni.pl - Nie jesteś zalogowany
Strona główna forum Regulamin i pomoc Szukaj Rejestracja Logowanie
Poprzedni wątek Następny wątek Wyżej Wątek ogólne / BARIERY architektoniczne i nie tylko / W przyszłym roku pożegnamy się z wieloma programami PFRON!! (Strona 2) (40000 - wyświetleń)
1 2 Poprzednia strona Następna strona  
Nadrzędny - Autor janjaneczek Dodany 2007-12-12 14:14
Zamiast patrzeć drugiemu niepełnosprawnemu do portfela... powinniśmy właśnie takie paradoksy (pałace ZUSu) piętnować i głośno o nich mówić! Pomyślcie ile ZUS zaoszczędził by gdyby tylko nie aspirował do zasiadania w nowoczesnych budowlach...?
Tym czasem jest inaczej... ZUS odbiera renty lub nie przedłuża rent osobom na prawdę chorym i cierpiącym....bo jak twierdzi.... zbyt dużo osób pobiera świadczenia....To tylko wymówka! Tak na prawdę urzędnicy zakładu ubezpieczeń bogacą się na cudzym nieszczęściu.
Nadrzędny - Autor kamil lublin Dodany 2007-12-12 14:38
Witam.
No Panie Januszu nie powiedzą przecież, że muszą przeznaczyć tą kasę na budowę kolejnego pałacu.
Tak więc w tym wypadku muszą znaleść jakieś wytłumaczenie.
A w znajdowaniu wymuwek to oni niestety są dobrzy.
Pozdrawiam.
Nadrzędny - Autor WERBENA Dodany 2007-12-12 16:14
a ja pamiętam  gdy u mnie w rejonie ZUS, skarbowy był w ciasnym nieco budynku, wszyscy byli załatwieni , pomimo ciaśniejszych pomieszczeń, i nawet pojawiał sie uśmiech urzędnika,
a wiecie składka dla osoby prowadzącej działalność w roku 1991( taki przykład ) była w wysokości takiej jakby 3,5  zasiłku rodzinnego na dziecko , czyli dzisiaj byłoby to około 150-200zł, ( a teraz jest ponad 700zł),
PFRON nie było ale inwalidzi mieli większą pomoc, taką  konkretną , i nie krzyczano im inwalido jak ci mało to se dorób
a dzisiaj w szpitalu ( np i w 1999, 2000. 2005 )lekarz przynosi receptę do łóżka szpitalnego i mówi po prostu bo szpital nie ma , a na co idzie ta zabierana z podatku składka zdrowotna co rok  podwyższana ,
itd,
a w szpitalach ostatnio , nie wiem czy wiecie jest problem bo autoklawy są za stare, i nie wyjaławiają należycie , czyli ustawi temperaturę 220stopni, ale na pewno tyle nie osiągnie stąd tyle gronkowca, i szerząca się niepozornie grzybica ,....
u znajomej w pracy, mieli  podstawową opiekę medyczną, pracownicy byli zadowoleni, bo blisko było nawet podstawowe badanie zrobić, lekarz blisko czy nawet gdy coś zaskwirzyło w zdrowiu, ale teraz w grudniu dowiedzieli się ,że z wypłaty grudniowej pobrany będzie ryczałt w wysokości 150 zł, czyli dodatkowo pomimo odciąganej składki zdrowotnej z pensji, pracownik nie został poinformowany  na początku roku , to nowość tego roku, wszyscy stoją przed faktem dokonanym, i już, pensja będzie mniejsza, i co ? i nic to kolejny haczyk.

Co oni cała ta elita rządząca z nami jeszcze zrobi?
Nadrzędny - Autor bluengel Dodany 2007-12-12 17:36
Znajoma miała w pracy dodatkową podstawową opiekę medyczną - która wynika wyłącznie z odrębnych umów, zawieranych na życzenie pracowników lub firm z prywatnymi lecznicami. Tu nie jest winna żadna ekipa rządząca, tylko pracownik, który nie przeczytał warunków umowy, którą na pewno podpisał (inaczej pracodawca nie ma prawa mu niczego z pensji ściągnąć)... Nie szafujmy takimi nie-faktami, bo po co?
Nadrzędny Autor WERBENA Dodany 2007-12-12 18:30
To nie dodatkowa opieka, dotychczas firma jako zakład to regulował, teraz przedstawiono pracownikom ,że oni maja to pokryć i pobierze im się ryczał za rok wstecznie, pracownicy mają oczywiście udać się o poradę jak to rozstrzygnąć.
Nadrzędny Autor Boginka Dodany 2007-12-12 17:52
Obawiam się, że pozbycie się pałaców to zbyt daleko posunięty idealizm. Władza bez wewnętrznego etosu i/lub zewnętrznej ścisłej kontroli będzie zawsze część pieniędzy przeznacza na autopromocję. Tym większą, im bardziej będzie sama w sobie ukontentowana i bezkarna. Pieniądze, którymi dysponuje nie są jej, a to pociąga. U nas zaś brak chęci do kontrolowania, a za bycie oszczędnym raczej się nie wynagradza.

Pozwolę sobie jednak gwoli uczciwości dodać, że "Faktu" bym akurat za najbardziej rzetelne źródło informacji nie poczytywała.
Nadrzędny Autor Gupik Dodany 2007-12-20 16:45
Witam was. Jestem ciekawy czy w 2008 roku będzie realizowany program Pegaz ??
Nadrzędny - Autor Kasztan24 Dodany 2007-12-12 18:39
niech sobie weryfikuje, tylko kto mnie zawiezie na komisję???
Do pracy jakoś jeżdzę, a tam ...??
Nadrzędny - Autor WERBENA Dodany 2007-12-12 20:01
Chłopie , Kasztan  ,do ciężko chorych komisja przyjeżdża do domu, niezdolny do odbycia podróży , lub przedstawiasz dowód opłaty dojazdu , bodajże 20zł , czy trochę więcej zwracają ci kosztów podróży, poza tym tobie to nie przejdzie , mają  że wychodzisz z domu że dojeżdżasz do pracy ????
ja miałam komisję w domu, i to jest prawdziwie  ciężko chory i skończ z tym kombinowaniem  bo naprawdę skręcasz.
Nadrzędny - Autor janjaneczek Dodany 2007-12-13 06:44
"Fakt" całkiem przypadkowo trafił w moje ręce... Natomiast artykuł o "pałacach" nie jest jakiś nadzwyczajny bo na co dzień przecież można spotkać te pałace w różnych miastach....
Nadrzędny - Autor sylwester49 Dodany 2007-12-13 11:03
Ja miałem w tym roku komisje ZUS to pani orzecznik po zapoznaniu mojej dokumatcji oraz na wniosek mojego lekarza z przychodni rejonowej na komsje przyjechała do mojego domu.
Nadrzędny - Autor Barbara Mycko Dodany 2007-12-20 21:07
TO CZY SIĘ Z TYM POŻEGNAMY CZY NIE CZAS POKAŻE PÓKI CO NIE MA SENSU TEGO ROZTRZĄSAĆ BO TO TYLKO SZARPIE NERWY
POZDROWIONKA
Nadrzędny Autor janjaneczek Dodany 2007-12-21 06:50
wczoraj senat miał zadecydować, czy utrzymać finansowanie pfron przez państwo. Czy ktoś z Was wie jaka decyzja zapadła?
Poprzedni wątek Następny wątek Wyżej Wątek ogólne / BARIERY architektoniczne i nie tylko / W przyszłym roku pożegnamy się z wieloma programami PFRON!! (Strona 2) (40000 - wyświetleń)
1 2 Poprzednia strona Następna strona  

Powered by mwForum 2.16.0 © 1999--2008 Markus Wichitill