www.niepelnosprawni.plStrona główna forum
forum.niepelnosprawni.pl - Nie jesteś zalogowany
Strona główna forum Regulamin i pomoc Szukaj Rejestracja Logowanie
Poprzedni wątek Następny wątek Wyżej Wątek ogólne / Porady Centrum INTEGRACJI / kodeks pracy (2447 - wyświetleń)
- Autor Vegazo Dodany 2009-01-19 11:52
Witam serdecznie. Mam taki dosyc osobliwy problem. Jestem ze ślaska i jeżdze na wuzku inwalidzkim. rok temu znalazłem prace. zostałem wydelegowany do gdyni. firma znalazła mi mieszkanie pod wynajem. od grudnia miałem problemy zdrowotne wiec bylem na zwolnieniu lekarskim do 18 stycznia tego roku. chorowałem oczywiście w gdyni. czyli poza miejscem zamieszkania. umowa skonczyla mi sie ostatniego grudnia. i teraz pytanie czy firma miała mi dac umowe od 1 stycznia jesli chorowałem. czy te ż ma czekac do konca zwolnienia lekarskiego. i czy jesli chorowałem w delegacji to czy firma ma mi placic normalnie diete...? tak jak to bylo dotychczas kiedy pracowałem.
Nadrzędny - Autor magdan10 Dodany 2009-01-19 12:36
Firma nie miała obowiązku przedłużać z Tobą umowy o pracę. Po prostu umowa wygasła.

A jeśli sprawa dotyczy delegacji to: wg mojej wiedzy nie należy Ci się, gdyż byłeś na zwolnieniu lekarskim, dieta należy się osobie pracującej.
Nadrzędny - Autor Vegazo Dodany 2009-01-19 12:38
No tak ale teraz co dalej.... umowa wygasła. a mi sie skonczył zwolnienie...
Nadrzędny Autor magdan10 Dodany 2009-01-19 13:03
Spróbuj ciągnąc zwolnienie, ale pod warunkiem że nie masz renty. Bo jeśli masz prawo do renty to nie należy się zasiłek chorobowy po ustaniu zatrudnienia.

Spróbuj porozmawiać z pracodawcą, by ponownie Cię zatrudnił.
Nadrzędny Autor bluengel Dodany 2009-01-19 14:31
No cóż, umowa trwa - jesteś zatrudniony. Umowa wygasła - nie jesteś zatrudniony. A w tym wypadku, niestety, tylko od firmy zależy, czy będzie chciała ją przedłużyć - absolutnie nie musi. Diety też zdecydowanie Tobie się nie należą, ponieważ nie świadczyłeś pracy w tym okresie. Na rynku absolutnie dziać się nie musi - po prostu zapytaj pracodawcę, jakie ma dalsze plany.
Poprzedni wątek Następny wątek Wyżej Wątek ogólne / Porady Centrum INTEGRACJI / kodeks pracy (2447 - wyświetleń)

Powered by mwForum 2.16.0 © 1999--2008 Markus Wichitill