www.niepelnosprawni.plStrona główna forum
forum.niepelnosprawni.pl - Nie jesteś zalogowany
Strona główna forum Regulamin i pomoc Szukaj Rejestracja Logowanie
Poprzedni wątek Następny wątek Wyżej Wątek ogólne / Porady Centrum INTEGRACJI / Konieczna pomoc! (5816 - wyświetleń)
- Autor Zygmunt Dodany 2007-12-15 09:57 Zmieniony 2007-12-15 10:00
Witam
Bardzo proszę o jakieś wskazówki, informację. Mój Przyjaciel jest osobą niepełnosprawną. Nie jest w stanie poradzić sobie z domowymi pracami, gotowaniem, zakupami itd. Ja nie Jestem w stanie mu pomóc fizycznie gdyż dzieli nas cała Polska. Do tej pory pomagał mu jego kolega blisko tam mieszkający, lecz jego pomoc bardziej miała za zadanie uzależnić mego Przyjaciela od niego w negatywnym tego słowa znaczeniu, niż mu pomóc. Obecnie dowiedziałem się że kolega ten definitywnie odmówił pomocy całkowicie.
Proszę o informację, gdzie może szukać pomocy? Może wolontariat, ale jak to załatwić? Może MOPS?
To teren Łodzi. Bardzo bym chciał pomóc jakoś Przyjacielowi lecz nie mam pojęcia jak?
Chodzi o to że On sam nie wychodzi z domu. Co Mu poradzić. Chodzi o konkretne informacje.
Pozdrawiam
Nadrzędny Autor malus Dodany 2007-12-16 20:15
Towarzystwo Pomocy Osobom Niepełnosprawnym w Łodzi
Link http://www.tpn.lodz.pl/ możesz tam spróbować
Nadrzędny - Autor Kasztan24 Dodany 2007-12-16 21:37
No widzisz. Jak ktoś sam nie może nic koło siebie zrobić to jest problem bo cała kasa idzie do zdrowych konusów i konowałów z lewymi grupami "pełnosprawności".

Poszukaj po necie. Tyle ża taka pomoc polega na posprzątaniu, zrobieniu zakupów itd. Nikt go raczej nie posadzi na wózek, nie ubierze itd. taką pomoc można załatwić przeważnie tylko poprzez MOPS. No ale ktoś tam musi pójść to pozałatwiać.

Cały czas podkreślam !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

ZWERYFIKOWAĆ RENTY TYCH ZDROWYCH KONUSÓW, KONOWAŁÓW I RENTOKRADÓW Z LEWYMI GRUPAMI "PEŁNOSPRAWNOŚCI", a takie osoby jak twój kolega odczują poprawę w swoim życiu.
Nadrzędny - Autor janjaneczek Dodany 2007-12-17 06:19
Kasztan... skończ juz z tymi konusami i zamknij morde!!! Lepiej zrób coś pożytecznego zamiast uogólniać i przekreślać innych niepełnosprawnych. Siebie kreujesz na jedynego niepełnosprawnego człowieka na świecie... Podobno czasem choroba sprawia, że człowiek staje się egoistą...
Miłego dnia!
Nadrzędny Autor Kasztan24 Dodany 2007-12-17 15:07
####
CZEŚĆ KONUSY, KONOWAŁY I RENTOKRADY Z II i III LEWĄ GRUPĄ "PEŁNOSPRAWNOŚCI"
####

1. "Kasztan... skończ juz z tymi konusami i zamknij morde!!!" - I KTO TU JEST CHAM. JA TAK SIĘ DO NIKOGO NIE ODZYWAM. PRZY TOBIE TO JA JESTEM MIŁY I DOBRZE WYCHOWANY !!!!!!. NO CÓŻ UŻYWAM OSTRYCH OKREŚLEŃ, ALE NIE JESTEM CHAMEM.
Nadrzędny - Autor hala63 Dodany 2008-04-15 12:39
Częściowo muszę się zgodzić z Kasztanem.Za dużo u nas rencistów i niby niepełn.Wystarczy rozejrzeć się wokół siebie ilu jest fałszywych rencistów tylko dlatego,że można dostać świadczenia niezależnie od stopnia niepełn.Czy to jest w porządku,że osoba wymagająca ciągłej opieki mnóstwa sprzętu rechabilitacyjnego(który jest kosmicznie drogi!) i niech mi nikt nie mówi,że jest refundowany,bo do wszystkiego niemalże a na pewno do tych droższych użądzeń typu winda,podnośnik,lepszy wózek inwalidzki, aparaty słuchowe,podjazdy ,usuwanie barier itp. dopłacamy aż 20%!!! Co przy rencie 472zł.jest b.dużo. A znam niepełn. samodzielnych co w ogóle nie potrzebują ani niczyjej pomocy ani żadnego sprzętu a mają te same świadczenia.Dlatego uważam,że powinno się zróżnicować wysokość świadczeń lub znieść dopłaty do w/w tak aby ci najbardziej niepełn. nie czuki się pokrzywdzeni jak  Kasztan24. I ja też.
Nadrzędny - Autor godunow Dodany 2008-04-16 06:57

>Za dużo u nas rencistów i niby niepełn.<


Nie plujmy na swoje gniazdo bez potrzeby . Skończmy z opowieściami armie rencistów
Ja wierzę statystykom ZUS ( główny płatnik świadczeń w Polsce) mamy 1.5 miliona rencistów z tytułu niezdolności do pracy i jakie 1.3 miliona pozostałych rent.. to jest rent rodzinnych etc. I na dzieci po nie żyjących rodzicach , po mężu  etc) .
Czyli wskaźnik rent w Polce  praktycznie wynosi tyle i le  w podobnych krajach UE..( dane za 2006 rok) dlatego skończmy z mitologią ) . Pewnie  tej grupie jest jakiś odsetek tak zwanych lewych . Ale tego nigdy do końca się nie da wyeliminować 
Nadrzędny - Autor szczerbaty Dodany 2008-04-16 09:58
JEZELI UWAZACIE ZE ZADUZO JEST W POLSCE RENCISTOW TO DLACZEGO NIE ZREZYGNUJECIE Z RENT TYLKO JESZCZE POWTARZACIE IDIOTYCZNE GATKI PO ZADZACYCH.
Nadrzędny - Autor Barbara Mycko Dodany 2008-04-16 10:34
SZCZERZE POWIEDZIAWSZY TO WOLAŁABYM NIE MIEĆ RENTY A BYĆ ZDROWA ALE NIESTETY TO TYLKO MARZENIE KTÓRE SIĘ NIE SPEŁNI
Nadrzędny - Autor Ella Dodany 2008-04-16 16:54
TU NIE PISZĘ
Nadrzędny Autor Barbara Mycko Dodany 2008-04-16 16:55
KAŻDY Z NAS ZAPEWNE PRAGNIE ZDROWIA
Poprzedni wątek Następny wątek Wyżej Wątek ogólne / Porady Centrum INTEGRACJI / Konieczna pomoc! (5816 - wyświetleń)

Powered by mwForum 2.16.0 © 1999--2008 Markus Wichitill