www.niepelnosprawni.plStrona główna forum
forum.niepelnosprawni.pl - Nie jesteś zalogowany
Strona główna forum Regulamin i pomoc Szukaj Rejestracja Logowanie
Poprzedni wątek Następny wątek Wyżej Wątek ogólne / BARIERY architektoniczne i nie tylko / wtz (25337 - wyświetleń)
- Autor kfoczka Dodany 2007-12-17 17:08
witam. chce sie z wami podzielic tym co sie dzieje w wtz do ktorego uczeszczam od lat i prosic was o opinie,jak jest w waszych. nasz wtz jest bardzo rozdawny,pieniedzy na materialy podobno nie ma,ale jak sie zrobi 50 stroikow swiatecznych,to sie rozda lekka reka. pomyslcie ile kosztuja dodatki do takiej ilosci stroikow? uczestnik nie moze sobie zrobic,no chyba ze z wlasnych materialow. Wigilia - wiadomo,jest raz w roku i ja mamy dosc bogata i darmowa,ale inne okolicznosciowe imprezy tj: andrzejki,choinka itp. sa skladkowe na jedzenie np.kielbaske i ciastko,bo wtz nie ma pieniedzy. kieszonkowe-trening ekonomiczny u nas wynosi 60zl.dostaniesz calosc jak uczeszczasz caly miesiac i po drodze nie bylo jakiejs skladki,jesli chcesz jechac na wycieczke skladasz 30zl.miesiecznie do kasy wtz oczywiscie. sniadanie kazdy przynosi sobie z domu wlacznie z cukrem,w pracowni kulinarnej-gospodarstwa domowego,wsypia najgorszej herbaty do wiaderka i zaleja wrzatkiem-nie ma pieniedzy!!! o obiedzie-zupie,nawet nie wspomne bo nigdy czegos takiego nie bylo. az zal serce sciska,jak opowiadaja znajomi z roznych zakatkow Polski,jak jest u nich. ale...kadra ma na: talony swiateczne,pod koniec roku mase pieniedzy na upiekszanie swoich pracowni,kupowanie sprzetu agd i rtv aby tylko kase wydac,ktorej przeciez nie ma caly rok na nic a juz dla uczestnika wogole. niepelnosprawny jest tu traktowany jako sila robocza i nawet pic nie dostanie,kiedys chociaz byl dystrybutor z woda,ale teraz nie ma pieniedzy. aha,u nas instruktorzy dostaja zgrzewke wody mineralnej jak sa upaly-dla siebie,uczestnik patrzy i slina mu cieknie. moze to wydac sie nie pojete wielu osobom,bo i mnie sie to w glowie nie miesci,ale tak jest naprawde. szkoda tylko ze,PFRON lozy tak wielkie pieniadze na istnienie takiego warsztatu,gdzie korzystaja tylko pracownicy a uczestnik nie moze nic zrobic,jedynie nabawic sie nerwicy. oczywiscie sa kontrole,ale oni w dokumentach maja "cacy" przeciez my nie mamy wgladu do nich,taka kontrol powinna przyjsc do uczestnikow i sprawdzajac papiery,pytac czy cos takiego np.impreza miala miejsce. zeby to u nas rozbic,to trzeba by bylo zmienic wladze rzadzaca poniewaz wszyscy razem sie trzymaja i korzystaja,a niepelnosprawny jest tu na przykrywke i do potrzeb,aby taki wtz istnial. pozdrawiam wszystkich,zyczac wesolych Swiat!!!
Nadrzędny - Autor Gupik Dodany 2007-12-20 16:42
Też chodzę jestem uczestnikiem WTZ, no i też u nas jest podobny problem np. z  prace plastyczne które powstają w moich warsztatach też służą co najwyżej do ozdabiana pracowni, lub są wysyłane na konkursy , a jak wrócą to są pakowane do pudła i tam zostają już na wieki, a przecież mogłyby byś sprzedawane a uzyskane pieniądze mogłyby byś przeznaczone na działalność warsztatu,  a co kieszonkowego, to dostajemy po 50zł, a za każdy 1 dzień nieobecności jest potrącane 2.50, nie wiem czy to jest normalnie, poczekamy na innych co powiedzą o swoich warsztatach.
Nadrzędny - Autor Barbara Mycko Dodany 2007-12-20 21:04
WTZ TO MIEJSCE PRZEZNACZONE DLA OSÓB Z NIEPEŁNOSPRAWNOŚCIĄ INTELEKTUALNĄ A JEŻELI JEST TAM OSOBA Z INNYMI PROBLEMAMI ZDROWOTNYMI NIŻ TE O KTÓRYCH MOWA JEST ŹLE TRAKTOWANA PRZEZ PERSONEL
PISZE O TYM Z DOŚWIADCZENIA I RADZE WSZYSTKIM BY NIE UCZĘSZCZALI NA ZAJĘCIA JEŚLI NIE DOTYCZY ICH TEN PROBLEM
ALE OCZYWIŚCIE KAŻDY DECYDUJE ZA SIEBIE POZDRAWIAM
Nadrzędny - Autor dartas Dodany 2008-02-29 18:56
To prawda Baśka wtz przeznaczone są dla osób które nic nie rozumieją na niczym się nie znają, dla takich osób warsztaty są przeznaczone a nie dla takich którzy myślą, wiem to z własnego dośwadczenia które przeżyłyłam wiem że może jest to bolesne ale prawdziwe
Nadrzędny - Autor Barbara Mycko Dodany 2008-02-29 20:32
nie oceniaj tak ludzi to że są upośledzeni nie oznaccza że nic nie umieją i nierozumieją a ty osądzając tak ludzi może sama taka jesteś
Nadrzędny Autor dartas Dodany 2008-02-29 22:29
no cześć ja nie osądzam bo ja nie jestem od osądzania , ale takie są fakty że wtz w dzisejszych czasach nie są dla takich osób ja my bo weż nawet te warsztaty w lewinie jóż nikt ze starej paczki nie chhodzi
Nadrzędny - Autor dartas Dodany 2008-03-01 16:42
hej tak masz racię ja chodzłam na wtz przez 3 lata u mnie na wtz jest podobnie a nawet można powiedzeć że gorzej niepełnosprawi są traktowani jako siła robocza, wiglia jest raz w roku każdy muśi przyszykować jakąś potrawe tak samo jest na wielkanoc , co do imprez to są jakieś andzejki dyskoteki ale też potrawy musisz ze sobą przynieść, bo na robienie nie ma czasu zajęcia plastyczne no wiem że coś tam sprzedają a pieniądze idą do kasy warsztatów co do pieniędzy to jak ja chodziłam to było 100 zł a teraz słyszałam że dostaniesz może z 5zł lub 6 zł jeśli będzesz chodzić cały mieśąć i będzesz grzeczna /ny  a z kadra cieszy się że ma robote Warsztaty w Lewinie nadawały by śię aby do Uwagi może by ktoś się w końcu ktoś zainteresował np tym że straszą policią uczestników  tak tak Barbaro tak jest
Nadrzędny - Autor Barbara Mycko Dodany 2008-03-01 19:39
nikt nigdy nie straszył nikogo policją chyba że ty kadre
Nadrzędny - Autor dartas Dodany 2008-03-02 16:21
Baśiu masz złe informacie to mnie straszyli policom a kto to teraz nieważne P, Ela i jej kadra nie słyszałaś tego to dziwne bardzo a może nie chciałaś słyszeć  niestety nie moge tego udowodnić, bo nie miałam jeszcze telefonu z dyktafonem ,a wszyscy którzy to widzeli to jóż dawno odeszli z wtz pozdrawam
Nadrzędny - Autor Barbara Mycko Dodany 2008-03-03 22:06
NAUCZ SIĘ POPRAWNIE PISAĆ I UKŁADAĆ STYLISTYCZNIE ZDANIA A PÓŹNIEJ SIĘ WYPOWIADAJ
AHA I PRZESTAŃ SIĘ POWTARZAĆ BO TO NUDNE
Nadrzędny - Autor dartas Dodany 2008-03-03 22:38 Zmieniony 2008-03-03 23:16
he he i kto tu piszę u stelisycie pisana Baśka chyba sobie żarty robisz, aha może nie piszę stylistycznie ale pisze Prawde Prawda Boli Nie Baśka prawda boli nie pisz mi tu o stelistyce jak jej nie pośiadasz, i nie wypowadaj się bo robisz się nudna !!
Nadrzędny - Autor Barbara Mycko Dodany 2008-03-04 15:51
[usunięte]
Nadrzędny - Autor dartas Dodany 2008-03-04 18:32
a  niby jesteś taka Religijna he he he
Nadrzędny - Autor Barbara Mycko Dodany 2008-03-04 19:16
co ma piernik do wiatraja??
sama zaczęłaś wojne a raczej obrażanie ludzi którzy są w gorszym stanie od ciebie właśnie widać twoją religijność  spadaj na drzewo prostować banany będą smaczniejsze
Nadrzędny - Autor dartas Dodany 2008-03-04 20:04
Baśiu w przeciwjeństwie do ciebie wychowałam się wśrud Ludzi, nie obrażam ludzi jak ty to robisz chocaż są w gorszym stanie ode mnie a tak na margineśie może ty obrażasz i nie przeklinam
Nadrzędny - Autor Ella Dodany 2008-03-04 21:40
Hej dziewczyny!!! Przeczytałam wasze posty i stwierdzam fakt nie do podważenia.Basia pisze wszystko wielką literą.Dlaczego? Niedowidzi???, w co wątpię bo pisała,że ze wzrokiem ma ok.Pozostaje tylko jedno tłumaczenie - : krzyczy -; bo duża litera oznacza krzyk w pisowni komputerowej. dartas mimo,że popełnia błędy w pisowni to jednak nie dokładnie w stylistyce a w literówce. Zaś w takim przemawianiu się jak to wy zrobiłyście to wiadomo,że tekst będzie sie powtarzał.
Faktycznie Basia brzydko sie wyraża w przeciwieństwie do dartas.Oj nieładnie.........
Teraz możecie i mnie skrytykować,a będziecie obie miały niezły problem bo nie mam ochoty na dalszą dyskusję.

Życzę obu paniom miłej nocki
Nadrzędny - Autor dartas Dodany 2008-03-04 22:46
Hej Ella ja w przeciwieństwie do cie ciebie znam Barbare , od kilku lat
Nadrzędny - Autor Barbara Mycko Dodany 2008-03-05 17:01
DO ELLIA
PISZE DUŻYMI LITERAMI BO MAM PROBLEMY ZE WZROKIEM 
A PO 2 DARTAS  JEST ZNANA Z OBRAŻANIA INNYCH ZOBACZ JAK POTRAKTOWAŁA NIEPEŁNOSPRAWNYCH UMYSŁOWO Z WTZ
POZDRAWIAM SERDECZNIE
Nadrzędny - Autor poczta12 Dodany 2008-03-06 16:42
jestem  niepełnosprawny  proszę  wtz  nie  obrażać   ludzi  niepenosprawnych 
Nadrzędny - Autor dartas Dodany 2008-03-06 18:09
nikt nie obraża niepełnosprawnych , stwierdzam fakty a fakty są takie jekie pisze do Barbary a może ty poczebujesz nawiązać jezyk Braila jak masz kłopoty ze wzrokiem pozdrawam
Nadrzędny - Autor Barbara Mycko Dodany 2008-03-07 17:21
STWIERDZASZ FAKTY HM A TY WIESZ CO TO JEST FAKT?? HAHA
Nadrzędny - Autor Ella Dodany 2008-03-07 18:14
No i dalej idziecie na potyczki językowe.Czy warto tak publicznie się kłócić? Basiu już raz pytałam Cię o te duże litery i wtedy powiedziałaś że wzrok masz ok dlatego tak napisałam.Obie się znacie nawzajem i zamiast sobie pomagać to się kłócicie. Życie jest takie krótkie jak koszulka niemowlęca.Śpieszmy sie zatem kochać nawzajem

pozdrawiam Ella
Nadrzędny Autor Barbara Mycko Dodany 2008-03-07 21:33
droga elie
bede pisała dla ciebie małymi
a na temat dartas podyskutujemy ale tylko na priw jeśli chcesz  tylko nie wiem jak to się  robi żeby pisać  na priw
pozdrawiam
Nadrzędny - Autor dartas Dodany 2008-03-07 20:01
wyobraż sobie że ja mam też kłopoty ze wzrokiem i nie dramatyzuje tak jak ty Baśieńko, wiem co to jest fakt pozdrawiam, ha ha ha 
Nadrzędny - Autor Barbara Mycko Dodany 2008-03-07 21:36
dartas ja nie dramatyzuje tylko ktoś mnie pytał czy mam probklemy odpisałam że tak
a odpowiedz na pytanie nie jest dramatyzowaniem
Nadrzędny - Autor Ella Dodany 2008-03-08 14:58
Witaj Basiu!!!
Nie musisz pisać małymi literami.Pisz tak by Ci było wygodniej.Po prostu znam język komputerowy i dlatego spytałam.Dla mnie to wszystko jedno bo publicznie wolę nie kłócić się.Obie sobie musiałyście nieźle zaleść za skórę skoro macie taki żal,ale czy warto? On powinien się zrzeszać a nie kłócić.Podam tu mały przykład: W snatorium spotkałam trzy osoby z widocznym ON.Bardzo się ucieszyłam z tego że nie będę samotna. Niestety one wogóle nie chciały ze mną mieć nic do czynienia jakby się wstydziły.No cóż ja o kulach nie chodzę na wózku nie jeżdżę ale też widać że jestem ON. Wiecie jak mi było przykro!!! To On mnie odtrącił a zdrowi nie. DLACZEGO???

pozdrawiam cieplutko
Nadrzędny - Autor Barbara Mycko Dodany 2008-03-08 22:15
DROGA ELIE
ZACZEŁO SIĘ OD TEGO ŻE STWIERDZIŁA ŻE OSOBY NA WTZ TO SAME DURNIE ITD A SAMA TAM CHODZIŁA A JA BRONIE ICH BO MOIM ZDANIE NIE JEST ISTOTNE KTO JAKI MA STOPIEŃ NIEPEŁNOSPRAWNOŚCI KAŻDEMU NALEŻY SIĘ SZACUNEK
A JEŚLI CHODZI O CIEBIE TO  ROZUMIEM CIE
I TEŻ MYŚLĘ ŻE TAK NIE POWINNO BYĆ ALE JAK WIDZISZ LUDZIE SĄ RÓŻNI
OSOBIŚCIE DOŚWIADCZYŁAM ODRZUCENIA W CZASIE POBYTU NA KURSIE STRON WWW  W MIĘTNEM GDZIE  BYŁY TYLKO OSOBY MA WÓZKACH A JA CHODZE SAMA BEZ POMOCY ŻADNYCH CZUŁAM SIĘ PRZEZ NICH WYSZYDZANA ALE CZY TAK MIAŁO WYGLĄDAĆ??
POZDRAWIAM
Nadrzędny - Autor Ella Dodany 2008-03-09 18:24
Niestety czasami tak jest. Proponuję zakopać topór wojenny a pogadać o czymś weselszym.Nigdy nie chodziłam na wtz a dopiero od koleżanki z SM dowiedziałam się na czym to polega i co to jest.Ona systematycznie wraz z mężem jest wożona do jakiegoś tam ośrodka i też stwierdziła że i u nich są ludzie specjalnej troski a nie dosłownie durnie.To słowo tu nie pasuje. PYTANIE DO DO CIEBIE !!! CZY CHCESZ BY PISAĆ CI ODPOWIEDZI DUŻYMI LITERAMI? CZY RADZISZ SOBIE TAK JAK ZWYKLE PISZĘ? mnie wszystko jedno jakimi literkami pisze choc też posiadam okulary :-)))))))))))))))))))))))))))))) ja swoją samotność na turnusach rehabilitacyjnych ratuję fotoaparatem lub książką w niepogodę.To moi przyjaciele.

pozdrawiam cieplutko
Nadrzędny - Autor Barbara Mycko Dodany 2008-03-09 18:30
możesz pisać małymi dam rade
topór wyciągnęła dartis nie ja
nie uznaje też stwierdzenia sapecjalna troska bo moim zdaniem takowa nie istnieje pozdrawiam
Nadrzędny - Autor Ella Dodany 2008-03-09 19:16

>sapecjalna>


MIAŁO BYĆ SPECJALNEJ TROSKI!!! TY MOŻESZ NIE UZNAWAĆ TEGO SŁOWA ALE U NAS JEST TAKA SZKOŁA I TAM DZIECI TAKIE CHODZĄ.TAM TEŻ MAJĄ wtz.UWAŻAM ŻE ONE TEŻ POWINNI MIEĆ COS OD ZYCIA. KAZDY CZŁOWIEK POTRZEBUJE SPOTKANIA Z DRUGIM CZŁOWIEKIEM.

POZDRAWIAM CIEPLUTKO I UŚMIECHNIJ SIE
Nadrzędny - Autor Barbara Mycko Dodany 2008-03-09 19:43
jestem raczej radosnym człowiekiem
wytłumavz mi w takim razie co TWOIM zdaniem oznacza specjalna troska bo moim zdaniem każemu niezależnie od stopnia  sprawności  należy się troska i szacunek
pozdrawiam
Nadrzędny - Autor Ella Dodany 2008-03-09 19:52
BASIU DZIECI SPECJALNEJ TROSKI TO PRZEWAŻNIE DZIECI Z NIEDOROZWOJEM UMYSŁOWYM. TAKIE OSOBY TEŻ MAJĄ PRAWO DO wtz. MOJA KOLEŻANKA O NICH WYRAŻA SIE BARDZO CIEPŁO.NA DZIŚ JUŻ KOŃCZĘ.DO USŁYSZENIA JUTRO.

żYCZĘ CI SŁODKICH SNÓW
Nadrzędny - Autor Barbara Mycko Dodany 2008-03-09 19:59
wiem że tak się mówi o osobach upośaledzonych umysłowo ale nadal uwarzam że powinny być traktowane normalnie bo tak jak my mają marzenia i lecą im lata w końcu stają się dorosłe i dalej są traktowane jak dzieci to moim zdaniem nie fer
życzę spokojnej nocy i udanego tygodnia
Nadrzędny - Autor dartas Dodany 2008-03-12 21:40
Barbaro też tak sądze ale nie pisze aby te osoby oczernić ale przecież wiesz sama co się dzeje na wtz więc zastanów się na drugi raz co piszesz
Nadrzędny - Autor Barbara Mycko Dodany 2008-03-13 19:14
ale oczerniłaś i to bardzo
Nadrzędny - Autor dartas Dodany 2008-03-13 19:45
Barbaro !! jedynie napisałam prawdę ale nie spierajmy się życie tak krótko trwa pozdrawiam
Nadrzędny - Autor Barbara Mycko Dodany 2008-03-14 11:45
nie odrróżniasz prawdy od oczerniania ludzi ale cóż tak też bywa
Nadrzędny - Autor poczta12 Dodany 2008-03-14 16:02
pogódźcie  sie  razem  wczycz  będzie  raźniej  bardzo  wasz  proszę  dziewczyny  możecie  zostać  przyjaciółkami 
Nadrzędny - Autor Barbara Mycko Dodany 2008-03-14 21:47
ona zaczęła więc do niej to pisz
Nadrzędny - Autor poczta12 Dodany 2008-03-21 18:21
wesołych  świąt   i  smacznego  jajka  i  śmigus  dyngusa spokojnych  świąt  skała   życzenia  rafał  z  Wałbrzycha  dla  wszystkich
tez   wtz  ważysz pozdrawiam 
Nadrzędny Autor Barbara Mycko Dodany 2008-03-21 21:10
dzięki poczta 12
Poprzedni wątek Następny wątek Wyżej Wątek ogólne / BARIERY architektoniczne i nie tylko / wtz (25337 - wyświetleń)

Powered by mwForum 2.16.0 © 1999--2008 Markus Wichitill