www.niepelnosprawni.plStrona główna forum
forum.niepelnosprawni.pl - Nie jesteś zalogowany
Strona główna forum Regulamin i pomoc Szukaj Rejestracja Logowanie
Poprzedni wątek Następny wątek Wyżej Wątek ogólne / Porady Centrum INTEGRACJI / Szukam wniosku o dotacje na założenie działalności gosp. (2335 - wyświetleń)
- Autor sweetusher Dodany 2007-12-17 21:36
witam

Szukam wniosku o dotacje na założenie działalności gospodarczej przez osobe niepełnosprawną.Dodam że chodzi mi o wniosek o dotacje a nie pożyczke tak jak było dotychczas w PFRON.Weszła nowa ustawa w 14.10.2007 roku ze zmianą z pożyczki na dotacje bezwrotną na założenie działalności gospodarczej.Dodam że maksymalna kwota jaką można dostać to 39,000 tyś zł (bezzwrotna).

Jeśli ktoś posiada jakieś informacje gdzie można pobrać wniosek z internetu to będe bardzo wdzięczny.
Prosze o pomoc
Nadrzędny Autor szczerbaty Dodany 2008-01-02 11:17
Cześć!!
Wiem o czym mówisz bo starałem się o tą kase jeszcze wtedy jak przyznawały ją PCPR-y i wtedy była to pomoc zwrotna. Jak zapytałem o tą dotacje to panie pracujące w PCPR w Chrzanowie zrobiły wielkie oczy że ktoś o to pyta. Gdy powiedziałem że ON nie wiedzą o tych pieniądzach to mi odpowiedziano że trzeba czytac gazety. Jak zapytałem co się w takim razie dzieje z pieniędzmi nie wykorzystanymi to usłyszałem że radni przeznaczają na inne cele. Już na marginesie spotkało mnie tam tylko chamstwo i nic więcej.
Teraz po wniosek o którym mówisz musisz iść do Powiatowego UP przynajmniej tak jest w Chrzanowie. Nie licz na wiele bo przynajmniej w Chrzanowie warunkiem otrzymania tej kasy jest między innymi to że musisz miec dwóch poręczycieli którzy zarabiają conajmniej 1200 zł.
Który rencista znajdzie takie osoby jeżeli jest samotny. Jak zwykle tą kasą podzielą się ci którzy najmniej jej potrzebują. Inne formy poręczenia znajdziesz w regulaminie. Ja sądziłem że jezeli kasa jest bezwrotna to nie będzie trzeba poręczeń ale ten kto tą kase przyznaje z gury zakłada że nic nikomu się nie uda i wtedy poręczyciele ędą musieli zwracać pieniądze. Naturalnie gdy pytałem o tą forme pomocy to tak mnie traktowano jakby to pracownicy UP w Chrzanowie robili składke dla mnie więc z tym też się musisz liczyć i przygotuj się na głupie docinki .Powodzenia...
Nadrzędny Autor Centrum INTEGRACJA Dodany 2008-01-03 09:53
Wzór wniosku osoby niepełnosprawnej o środki na podjęcie działalności gospodarczej stanowi załącznik do rozporządzenia Ministra Pracy i Polityki Społecznej z dnia 17 października 2007r. w sprawie przyznania osobie niepełnosprawnej środków na podjęcie działalności gospodarczej, rolniczej albo na wniesienie wkładu do spółdzielni socjalnej. (Dz.U. Nr 194, poz. 1403).
Rozporządzenie oraz wzór są dostępne pod adresem: http://isip.sejm.gov.pl/servlet/Search?todo=file&id=WDU20071941403&type=2&name=D20071403.pdf

Poprzedni wątek Następny wątek Wyżej Wątek ogólne / Porady Centrum INTEGRACJI / Szukam wniosku o dotacje na założenie działalności gosp. (2335 - wyświetleń)

Powered by mwForum 2.16.0 © 1999--2008 Markus Wichitill