www.niepelnosprawni.plStrona główna forum
forum.niepelnosprawni.pl - Nie jesteś zalogowany
Strona główna forum Regulamin i pomoc Szukaj Rejestracja Logowanie
Poprzedni wątek Następny wątek Wyżej Wątek ogólne / Porady Centrum INTEGRACJI / Czas życzeń (11043 - wyświetleń)
- Autor Zygmunt Dodany 2007-12-16 09:46 Zmieniony 2007-12-16 10:05
                                                         Witam
*************************************************************************
                                                       Moi drodzy.
W czas zbliżających się Świąt Wigilii Bożego Narodzenia, wszystkim uczestnikom tego forum
                             jak i prowadzącym to forum, śpieszę życzyć:
                                                  Wspaniałych Świąt.
* * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * *
                                      Wiele radości i wspaniałych przeżyć
                     płynących ze wspólnie spędzonych chwilach z bliskimi i przyjaciółmi.
* * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * *
                                           Życzę wiele pojednań i miłości.
* * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * *
                            Niech Bóg Wszechmogący każdemu z nas Błogosławi
każdego z nas wspiera: siłą i wiarą, cierpliwością i wytrwaniem, wybaczeniem i zrozumieniem.
* * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * *
              Życzę każdemu z osób tu bywającym na tym forum i wszystkim ludziom
                     wiele zdrowia i spełnienia marzeń tych wielkich i tych malutkich.
* * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * *
                                      Wszystkim chorym i cierpiącym życzę:
                                    Wytchnienia i polepszenia stanu zdrowia.
       Aby cierpienie nie nękało żadnego z Osób tu na forum  jak i żadnego z ludzi na świecie.
* * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * 
                             Wspierajmy się dobrym słowem i wyrozumieniem.
    Niech każde słowo będzie dyktowane pokorą i pomocą, której każdemu z nas tak potrzeba.
* * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * *
                     Opłatek którym się łamiemy w czas Wigilii Bożego Narodzenia
                          niech połączy każdego z nas wielką nadzieją i dobrocią.
* * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * 
                                       Wszystkim tego życzę z całego serca.
                                                           Zygmunt
* * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * 
Nadrzędny Autor kamil lublin Dodany 2007-12-17 08:45
Witam.
Dziękuję Zygmuncie za życzenia zapewne wielu też za nie Ci podziękuję.
Pozdrawiam i na wzajem wesołych świąt.
Nadrzędny Autor puniek Dodany 2007-12-17 10:48
Dziękuję Zygmuntowi za życzenia w imieniu swoim i całej reszty forumowiczów.Chciałbym się do tych życzeń dołączyć i złożyć je wszystkim niepełnosprawnym,ale także tym w pełni sprawnym.Wszystkiego dobrego,wiary i nadziei w to że kiedyś nadejdzie ta chwila.SZCZESC BOZE.
Nadrzędny Autor Grazyna Dodany 2007-12-18 13:06
 

Niech te Święta tak wspaniałe,

będą całe jakby z bajek,

niechaj gwiazdka z nieba leci,

niech Mikołaj tuli dzieci,

biały puch niech z góry spada,

niechaj piesek w nocy gada,

niech choinka pachnie pięknie,

no i radość będzie wszędzie!
Nadrzędny - Autor sbr Dodany 2007-12-18 20:58
Moi Drodzy, ja też chciałbym się dołączyć ze swoimi skromnymi życzeniami. Już było mądrze (dzięki Zygmuntowi) i ślicznie (dzięki Grażynce). Ode mnie przyjmijcie proste życzenia ciepła i radości przy wigilijnym stole, a także wielu sił i pomyślnych zwrotów akcji w Nowym Roku. Oby był lepszy niż mijający i niechby miał dla nas w zanadrzu same dobre niespodzianki. Niech Moc bedzie z nami a Dobre Anioły mają nas w swojej opiece! :-)

Trzymajcie się!
Łukasz
Nadrzędny Autor WERBENA Dodany 2007-12-19 07:06
Renifer Rudolf już grzeje kopyta,
Mikołaj w pośpiechu prezenty chwyta,
niech wszystkie smutki wnet pójdą w kąt
- ja dziś Ci życzę Wesołych Świąt!
Tysiąca choinek w lesie,
prezentów ile Mikołaj uniesie,
bałwana ze śniegu,
mniej życia w biegu,
oraz tyle radości
ile karp ma ości.
Śniegu po pachy,
tłustej kiełbach,
do nieba choinki
oraz wędzonej szynki.

  Szczęśliwych, kojących, wartych pamięci, przeżytych w zgodzie ze światem i z sobą samym, pełnych życia i miłości Świąt Bożego Narodzenia
                                                                                                       dla  wszystkich ukojenia życzy werbena .      
Nadrzędny - Autor Kasztan24 Dodany 2007-12-19 17:05
[usunięte]
Nadrzędny Autor kamil lublin Dodany 2007-12-20 09:14
Witam.
Człowieku zastanów się co piszeasz.
Jak masz takie życzenia pisac to wogule nie pisz takich żeczy.
Pozdrawiam.
Nadrzędny - Autor admin_01 Dodany 2007-12-20 09:55
W zwiazku z lamianiem regulaminu, uzytkownik Kasztan24 zostal zabanowany.
Nadrzędny Autor kamil lublin Dodany 2007-12-20 10:20
Witam.
No i bardzo dobrze.
Pozdrawiam.
Nadrzędny - Autor Marcel Dodany 2007-12-20 20:42
Kasztan24 został zawieszony. To było do przewidzenia. Śmiałe teksty i czysta prawda. Język ostry, ale i tematy nie łatwe.
Czytałem regulamin forum i zastanawiałem się pod który punkt można by przypiąć jego posty. I wiecie co. Nie znalazłem takiego
choć można by dyskutować.

No cóż, UB i SB jak ktoś mówił i pisał prawdę to też tak postępowało. Czapa albo piach. Albo pisanie i mówienie jak ci karzą.

Przynajmniej ten użytkownik miał odwagę pokazać jak na prawdę wygląda sytuacja osób niepełnosprawnych,
którzy nie są zupełnie podobni do tych z reklam czy kampanii PERONU.

No cóż prawdy nie da się zamknąć.

Życzę temu użytkownikowi, aby nie poddawał się. Szkoda, że takich osób nie ma więcej,
bo może by coś się w końcu ruszyło. A tak osoby z zupełnie zależne od innych (niesamodzielne) mają przechlapane.
Nadrzędny - Autor beatag Dodany 2007-12-21 18:30

>Śmiałe teksty i czysta prawda. Język ostry, ale i tematy nie łatwe.


Dokładnie o to chodziło.W takim temacie ciężko o kolorowy papierek:(

>Czytałem regulamin forum i zastanawiałem się pod który punkt można by przypiąć jego posty. I wiecie co. Nie znalazłem takiego


choć można by dyskutować.

Zgadza się, można by... Wszyscy wiemy o co poszło. Forum obserwuję od wieków i intuicja mi mówiła, że tylko siłę przebicia będzie miał tutaj ktoś kto będzie przyklaskiwał i będzie aktywnym uczestnikiem Towarzystwa Wzajemnej Adoracji, dlatego długo się nie wypowiadałam, ale jak widać nie myliłam się.

>No cóż, UB i SB jak ktoś mówił i pisał prawdę to też tak postępowało. Czapa albo piach. Albo pisanie i mówienie jak ci karzą.


Bez komentarza, w trakcie moich studiów wiele, oj wiele na ten temat czytałam...i z zainteresowań.

>No cóż prawdy nie da się zamknąć.


Nie da się, tylko szkoda, że nikt nawet nie chciał podyskutować. Czego się boją? Prawdy? Niewygodnej-niestety, ale kto jak nie osoby niepełnosprawne mogą zrozumieć lepiej takich jak ja czy Kasztan24?

Czyż więc nie dziwne w tym kontekście staje się pytanie o te osoby niepełnosprawne, o których tu mówił Kasztan24? Kto więc nią jest?

>Szkoda, że takich osób nie ma więcej, bo może by coś się w końcu ruszyło.


Nic się nie ruszy,  bo tu nikomu nawet się nie chce dyskutować, ale wiedza nie ta. W ten sposób każde forum dotyczące ON jest nudne i mdłe. Czy z dyskusji i ścierania się poglądów nic nie może powstać? Ponoć właśnie burza mózgów rodzi najciekawsze pomysły. Monotonię w świecie już pewien system nam zafundował i nikomu się nie podobało niestety, a i w dodatku nie tolerował żadnej krytyki, podobnie zresztą jak tu.

Pozdrawiam i Udanych świąt Bożego Narodzenia życzę.
Nadrzędny Autor Marcel Dodany 2007-12-22 15:07
Widzę, że się zgadzamy co do meritum.

Być może jakby takie osoby jak Kasztan24 zasiadały we władzach PERONU :-) wiadomo o jaką instytucję chodzi,
to osoby ciężko, a nawet bardzo ciężko poszkodowane przez los znalazłyby pracę.

Przyglądałem się temu całemu dofinansowaniu z do wynagrodzeń z PERONU i szczerze mówiąc nie dziwię się pracodawcom,
że wolą zatrudniać zdrowych inwalidów.
Różnica w dofinansowaniu między dawną I a II grupą jest niewielka na "korzyść" tych pierwszych. Tyle, że ten na I grupie jest np. sparaliżowany łącznie z rękami, a ten na II grupie np. chodzi, może prowadzić samochód, jest samodzielny.

Pytanie brzmi: ile musiałoby wynosić dofinansowanie do tego z I grupą, aby opłacało się go zatrudnić - nawet do najprostszych rzeczy?
(oczywiście, ktoś np. za darmo musiałby go ubrać i zawieść do pracy). 3 tys. a może 5 tys./miesiąc. PERON oczywiście takie pieniądze MA,
ale raczej nie da ich w takiej wysokości pojedynczej osobie, bo to byłoby sprzeczne z zasadami współżycia społecznego. No oczywiście jak taki ON z I grupą zdycha z głodu (specjalnie nie używam słowo wegetacja, bo po okresie wegetacji przychodzi rozwój, a tu może być tylko gorzej lub w wariancie optymistycznym "tak samo"), to to jest jak najbardziej  "zgodne" z tymi zasadami.

A oto przykład z tego forum (szukam pracy):

Jestem pogodnym, 38 letnim niepełnosprawnym. Poruszam się przy pomocy kuli łokciowej. Posiadam i samodzielnie prowadzę auto, które wykorzystam w pracy.Jestem chętny podjąc się pracy w terenie lub w biurze czy w domu [komputer, internet]. Posiadam orzeczenie o umiarkowanym stopniu niepełnosprawności.

podpis: R. KŁOS

lub to

Osoba niepełnosprawna, duże doswiadczenie w pracy biurowej (asystent), stanowisko handlowca, pracownika poligrafii. Poszukuje pracy w okolicach Katowic. Poruszam się na wózku, sam prowadzę samochód.

podpis: Marek K.

Przecież to zakrawa na śmieszność. Niby niepełnosprawni, a mogą prowadzić samochód???????. Czyli tak na prawdę można  powiedzieć, że nie są to osoby niepełnosprawne co raczej osoby z pewną niedogodnością życiową. A to jest SPORA różnica.
I gdyby tą różnicę uwzględnić w wysokości dofinansowania, to prawdziwe ON mieliby ogromną szansę na podjęcie zatrudnienia.

###
Też tobie "beatag" składam zdrowych i pogodnych Świąt Bożego Narodzenia oraz lepszego Nowego Roku 2008.
Nadrzędny - Autor Zygmunt Dodany 2007-12-20 12:05 Zmieniony 2007-12-20 12:12
*****************************Ach*****************************
***************************te święta***************************
**************************moi drodzy,**************************
***********************czar wiruje co rok************************
********************wszędzie, czy bogaci czy*********************
*****************ubodzy, każdy myśli: co to będzie?****************
********************Ach te Święta, ten aromat,*******************
************co tak każdy kąt wypełnia, Lampek, bombek*************
***********cudnych sto masz, na swym drzewku uzupełniasz.*********
****************Ach krzątają się w swych gniazdach****************
*******************Panie by ze wszystkim zdążyć******************
**************A panowie w swoich jazdach patrzą tylko**************
*************************by się sprężyć.************************
***********Trzeba kupić tyle z listy, co kochane Żony piszą***********
**********Trzeba tutaj wokalisty wśród nut każdą by usłyszał.*********
*********Gotowanie i sprzątanie wszystko naraz - Panie rządzą********
**********Nic nikomu się nie stanie, bo te Święta lęk rozpędzą.********
*****Drzewko stanie na swym miejscu, lampki pewnie są sprawdzone****
**********Dzieci bąpki rozkołyszą i już wszystko jest zrobione.*********
****************Wiec Rodzice obrus biały jak śnieg*****************
**********************zimą na stół kładą*************************
**********Stroik nań stoi wspaniały i niebawem goście zjadą.**********
************Ach radości co nie miara i uścisków i całusów*************
******Serdeczności cała fala i uśmiechów w animuszu. Przeto każdy*****
********tu literat na tym forum co się zowie, niechaj wpadnie*********
***********w Świąt tych kierat i nie drapie się po głowie,*************
******Niech nie stęka, nie narzeka bo czas zacząć ucztę ducha*********
*******Bo za oknem gwiazda czeka, bo za oknem zawierucha.**********
*********Więc Kochani czas Wilii i radości z Przyjścia Pana*************
***Niech to Dziecię co zakwili - Błogosławieństw mnóstwem dla Nas******
******************Będzie sprzyjać, dla każdego********************
**********Bo weń jest miłości wiele i przebaczeń cała siła*************
*****Radość wielka Przyjaciele, niech się stanie - by w Nas była.********
*************************Zygmunt *****************************
***************************dla********************************
*******************wszystkich istot na ziemi**********************
Nadrzędny - Autor Barbara Mycko Dodany 2007-12-20 21:00
NIECH SZACUNEK ŚWIATA SKRONIE WASZE OPLECIE
NIECH WAM SAMO SZCZĘŚCIE PAN BÓG DA NA ŚWIECIE
NIECH ROK PO ROKU UPŁYWA WAM W SŁODYCZY TEGO BAŚKA ŻYCZY
Nadrzędny - Autor sylwester49 Dodany 2007-12-21 09:11
Niech nadcgodzące wszystkie dni w Nowym Roku będą dla państwa tak wspaniałe i magiczne jak czas świąt Bożego Narodzenia spędzony w gronie najbliszej rodziny oraz przyjaciół tego życzy sylwester 49.
Nadrzędny - Autor godunow Dodany 2007-12-21 10:35
Wszystkim zdrowych wesołych świąt  Bogatego dzieciątka w dary duchowe i te materialne . Wszytkiego naj naj  naj  no i nade wszytko zdrowia  i jak najmniej problemów z Zusami i i podobnymi instytucjami
Życzy Wam Godunow

P.S w ramach prezentu świątecznego odbanujecie kasztana
Nadrzędny - Autor beatag Dodany 2007-12-21 18:05

>P.S w ramach prezentu świątecznego odbanujecie kasztana


Po co godunow ;-)?Wszakże ON tak nie lubią być dyskryminowane, ale lubią jak widać innych dyskryminować, gdy nie są happy. Nie mają prawa być nieszczęśliwymi. Wszystko musi być jak w reklamie, choineczka,życzenia, światełka i bombki etc.
Wesołych ŚWIĄT !
P.S. Kasztan24 wszystkiego najlepszego, samotnych świąt bo bez dostępu do środowiska ON  (forum.niepelnosprawni). Skoro zdrowi odrzucają nas ciężko chorych, a teraz własne środowisko ON, nie pozostaje mi nic innego jak życzyć nam szybkiej eutanazji (bo tak wszyscy na tym świecie lubią podejmować ciężkie tematy, czyli zamykać, wyrzucać, banować jak niewygodnie gadamy, jak więc mam to odbierać inaczej?), za chwilę mnie także pewnie zbanują) i życzę Ci, abyś w Nowym roku trafił na bardziej tolerancyjne środowisko, które oprócz własnego spijania cukru dostrzega łyżkę dziegdziu. Trzymaj się.
Nadrzędny Autor janjaneczek Dodany 2007-12-22 10:37
Witajcie!
Życzę Wam Wszystkim spokojnych i radosnych Świąt Bożego Narodzenia! Niech wraz ze Świętami zagości w Waszych domach nadzieja na lepsze jutro.
Trzymajcie się! :-))
Nadrzędny Autor asiatko31 Dodany 2007-12-24 11:51
Z okazji nadchodzących Świąt Bożego Narodzenia i Nowego Roku życzę Zdrowia i Spokoju, Lepszego Jutra i Samych Pogodych Dnia, Odrobiny ciepła dzięki ludzkiej życzliwości, odrobiny światła w mroku dzięki szczeremu uśmiechowi, radości w smutku dzięki ludzkiej miłości, nadziei na lepsze jutro w chwilach niepokoju, przede wszystkim Wszelkiej Pomyślności i Spełnionych Marzeń
życzy asiatko31
Poprzedni wątek Następny wątek Wyżej Wątek ogólne / Porady Centrum INTEGRACJI / Czas życzeń (11043 - wyświetleń)

Powered by mwForum 2.16.0 © 1999--2008 Markus Wichitill