www.niepelnosprawni.plStrona główna forum
forum.niepelnosprawni.pl - Nie jesteś zalogowany
Strona główna forum Regulamin i pomoc Szukaj Rejestracja Logowanie
Poprzedni wątek Następny wątek Wyżej Wątek ogólne / Porady Centrum INTEGRACJI / Zreformujmy ZUS (3886 - wyświetleń)
- Autor L. B. Dodany 2009-01-21 15:45
W moim przekonaniu istnieje pilna potrzeba aby w Państwie polskim szybko zreformować zgniłą komunistyczną strukturę jaką jest ZUS. Ten monopolista kosztuje budżet Państwa ponad 3,5 miliarda złotych rocznie. Zatrudnia w swoich rozdętych strukturach blisko 50 tys. pracowników + około 5 tys. ochroniarzy. Na jego czele Premier Tusk (którego bardzo cenię) postawił nieudacznika - Rybińskeigo. Ten jegomość nie robi nic aby odchudzić struktury bądź podzielić je na kilka konkurujących ze sobą podmiotów do zbierania obowiązkowych danin publicznych zwanych ubezpieczeniami. Apeluję piszmy wszyscy do Premiera Tuska aby już teraz odchudził struktury ZUS o 20% zatrudnionych a zaoszczędzone środki finansowe przeznaczył na podniesienie rent najniżej uposażonym z najmniejszymi możliwościami zarobkowymi (niepełnosprawni na wózkach). Namawiajmy naszych posłów niepełnosprawnych np: pana Piechotę, pana Plurę itp. oraz pana Dudę - pełnomocnika rządu aby jak najszybciej zacząć demopolizację ZUS. Wypłaty świadczeń stałych mogłyby robić banki (tak jak w Niemczech), ponieważ wychodzi to taniej dla świadczeniobiorcy. Bez reformy nie poprawi się nasz byt, apeluję koleżanki i koledzy włączcie się do pisania maili do Premiera i pełnomocnika rządu w w/w sprawie.
Nadrzędny - Autor Bajka Dodany 2009-01-23 21:13
Prezentujesz totalne 0 . Zacznij szanować ludzi.
Nadrzędny Autor tom Dodany 2009-01-24 08:21
proste tą instytucje TRZEBA poddac REFORMIE będzie to korzystne dla OSÓB Z NIEPEŁNOSPRAWNOŚCIĄ.
bo wcześniejsze NASZE RZĄDY jakoś do reformy nie wykazywały wielkiej ochoty(Może bały się kosztów ).mam nadzeje że obecnemu rządowi nie zabraktnie chęci i czasu(Reforma takiej instytucji jest trudna)i wreszcie BĘDZIE działac jak powinna.
Nadrzędny - Autor L. B. Dodany 2009-01-24 13:28
Pani/Pan bajka. Twoja wypowiedź podpowiada mi, że albo jesteś wtyką ZUS-u lub osóbką znającą rzeczywistość z relacji listonosza przynoszącego rentę oraz z obserwacji przez okno swego pokoju świat. Przy takim pojmowaniu rzeczy i świata trudno jest dyskutować. Przypomina mi się powiedzenie mojego dziadka, który twierdził, że "ten typ tak ma" lub dosadniej "żebyś krowę pasł kakaem czekolady nie udoisz". Pozdrawiam
Nadrzędny - Autor godunow Dodany 2009-01-25 07:49

>>Wypłaty świadczeń stałych mogłyby robić banki (tak jak w Niemczech),<<


Jakoweś totalne bzdury  wypisujesz..

   Banki tak same od siebie wypłacą  stałe  świadczenia?? Coś ci sie pomieszało.. Wypłacają  świadczenia jak zostaną przelane  na ich konto..  Podobni czyni wspomniany ZUS..w Polsce..   Zaden bank   ni e pełni roli  zarządcy  rentami  czy emeryturami..  Robią to fundusze etc ale one póki co nie sa  one bankami.. .. Co do samej idei.. .. no ale to  raczej temat nie to forum i nie w tym stylu jak ty to proponujesz,,   A przy okazji ubliżasz kobiecie nieładnie oj nieładnie..
Nadrzędny - Autor marci24 Dodany 2009-01-25 17:29
L. B. nawet zdrowego pracownika pensje wypłacają banki lecz pierw pracodawca musi przelać te pieniądze na konta. Tak samo jest z nami, ja od paru lat odbieram rentę z banku gdzie mam założone konto i ZUS mi przelewa kasę.
Nadrzędny Autor szczerbaty Dodany 2009-01-25 21:20
SZKODA CIAGNAC TEN TEMAT. CIEKAW JESTEM CZY JAK BYS MIAL TAKI A NIE INNY BUDZET Z KTOREGO KAZDY CHCE JAK NAJWIECEJ DOSTAC TO TAK CHETNIE WYDAWAL BYS PIENIADZE NA RENCISTO. W BOGATSZYCH PANSTWACH EMERYT I RENCISTA MAJA LEPIEJ BO JEST Z CZEGO DAC. W PANSTWIE TAKIM JAK POLSKA GDZIE KTO PRZY KORYCIE MUSI COS URWAC DLA SIEBIE ZOSTAJE WIELKIE GOWNO DO PODZIALU .
BLAD BYL ROBIONY NA SAMYM POCZATKU KIEDY TO ZAMIAST LECZYC MLODYCH LUDZI WYSYLALO SIE ICH NA RENTY A TERAZ NA DOMIAR ZLEGO NAWET TE SKROMNE SWIADCZENIA SIE ZABIERA LUDIOM KTORZY ZECZYWISCIE SIE ROZCHOROWALI BO POPROSTU BEDAC NA RENCIE NIE STAC CIE NA DOBREGO LEKARZA I ODPOWIEDNIE LEKI.
Nadrzędny Autor Bajka Dodany 2009-01-26 21:07 Zmieniony 2009-01-26 21:10
Godunow Zgadzam się z Tobą i dziękuję. Pozdrawiam.
Nadrzędny Autor Bajka Dodany 2009-01-26 21:00 Zmieniony 2009-01-26 21:11
   L.B. Witam. Napisałeś:"Przypomina mi się powiedzenie mojego dziadka, który twierdził, że "ten typ tak ma" lub dosadniej "żebyś krowę pasł kakaem czekolady nie udoisz". Skoro dziadek tak Ci powiedział to oznacza ,że trafnie Cię ocenił. Ja dodam, w kontekście wypowiedzi Twojego dziadka, drugie 0, oczywiście dla Ciebie. Zacznij szanować ludzi i przestań ośmieszać samego siebie. Nie jest to złośliwość z mojej strony, a jedynie dobra rada. Pozdrawiam.
Poprzedni wątek Następny wątek Wyżej Wątek ogólne / Porady Centrum INTEGRACJI / Zreformujmy ZUS (3886 - wyświetleń)

Powered by mwForum 2.16.0 © 1999--2008 Markus Wichitill